Reklama

Kněz a žena ...

Návštěvník (Pá, 12. 6. 2009 - 12:06)

V katolické církvi nejsou pastorové, takto se označují duchovní v církvích protestantských, na území Čr hlavně evangeličtí, a ti se ženit můžou. Pokud už rodinu měl, tak to bylo asi horší. Ale to je už úplně o něčem jiném. Teda lidičky to jsou docela základní znalosti, ne?

Návštěvník (Čt, 11. 6. 2009 - 01:06)

Proč by se ženili?
Dneska skočí do bordelu a každý ví prd a búh taky,není....

Bearnsdorf (Po, 8. 6. 2009 - 06:06)

V rimskokatolicke cirkvi je knez, v pravoslavne pop, v anglikanske pastor atd. Nemohou se zenit knezi.

Adolfina (Po, 8. 6. 2009 - 06:06)

Jo, ženit se můžou, ale v římskokatolické církvi tam to nejde. Tam se ženit nemůžou.

s (Po, 8. 6. 2009 - 02:06)

Myslím,že je to blbost.

Návštěvník (Ne, 7. 6. 2009 - 20:06)

v Katolické církvi NE .

Návštěvník (Ne, 7. 6. 2009 - 19:06)

Hm, být zamilovaná do pastora je OK. Vždyť oni se ženit můžou...

Marie (Pá, 5. 6. 2009 - 12:06)

Ja do pastora ne, ale měla jsem asi čtyři kamarády a věděla jsem, že si musím jednoho vybrat za partnera a s ostatníma zůstat v přátelství, jinak budeme nešťastní všichni. A vyšlo to. Je pořeba se nad sebou zamyslet, promyslet všechna pro a proti, s kým a co, a jednat. Jinak se utrápíme pod polštářem ;).

Saja (Po, 1. 6. 2009 - 00:06)

..... Nic si stoho nedelej... Ja byla taky zamilovana do
Pastora....;)

Jana (Ne, 31. 5. 2009 - 22:05)

Adolfino, myslím že to dopadne dobře:) jen to chce asi čas a hledat nějakého chlapce, který myšlenky na faráře zažene:)

Návštěvník (Ne, 31. 5. 2009 - 21:05)

Takto se zaláskováváme do kohokoliv . Tady je to člověk , který žije jinak .
Určitě je třeba své city usměrnit .

adolfina (Ne, 31. 5. 2009 - 21:05)

Zatím jsem na tom jako Jana na začátku, ale doufám, že to za nějakou doubu přejde, ale zatím se mi to nedaří. Přesně jako Janě se mi o něm zdá a myslím na něj dost často. Tak snad to dobře dopadne.

Návštěvník (Ne, 31. 5. 2009 - 20:05)

Jani , díky , že si se ozvala .Dobře , že si to takto pochopila .Ted máš jistě tu pravou lásku . Moc Ti to přeji . Ahoj .

Jana (Ne, 31. 5. 2009 - 19:05)

Ahoj,já jsem ta "první" Jana:) Určitě ráda vám napíšu jak to se mnou a s panem farářem dopadlo..
Ze začátku to bylo opravdu velmi silné z mé strany, myslela jse na něj ve dne v noci, zdálo se mi o něm, jedinné na co jsem se těšila byla neděle a mše svatá, dokonce jsem chodila někdy i v týdnu do kostela, abych ho viděla..chovala jsem se nesprávně, to vím...a teď - po roce - to vidim trochu jinak. Už jsem pochopila, že zamilovat se do faráře je pěkný nesmysl:) jenže srdci neporučíme žejo:) takže to chce asi nějaký čas, než nám dojde, že zamilování do faráře může vést k velkým problémům..teďka jsem moc ráda, že jsem mu o tom neřekla (ale mockrat jsem to chtěla udělat!) Dodnes chodim moc rada na jeho kázání ale to musí být všechno..určitě mi taky pomohlo to, že jsem potkala jednoho bezvadnýho kluka:) který není dkonce ani kněz:)
Takže tento příběh s knězem vlastně skončil happyendem:) děkuji všem za rady, které jste mi poskytovali. Povídání tady na této dizkusi mi taky pomohlo všechno pochopit. Děkuji a mějte se hezky.
Občas sem nakouknu, tak kdybyste se chtěl někdo na něco zeptat, jsem k dispozici.

Návštěvník (St, 26. 8. 2009 - 20:08)

Jsou ženy,kterým sex nic neříká.
Nejsou to jeptišky,ale mámy.
Stačí jim něha,upřimnost,úcta a slušnost.

gitka (St, 26. 8. 2009 - 20:08)

To píšeš o studentech,kteří mají ještě před sebou moc práce,vypracovat se na kněze.
Studují ve Francii kolik let.
Eternité tvůj příběh mě zaujal.Nemám tolik možnosti,ale vím o čem píšeš.Jsou to skvělí lidě a věřím jim.

Návštěvník (Čt, 28. 5. 2009 - 19:05)

Katolici : Jsou tam jenom muži .
Ženy pouze jeptišky .

adolfina (Čt, 28. 5. 2009 - 10:05)

Pokud se jedná o to jestli žena může být knězkou tak v římskokatolické církvi určitě ne.

Návštěvník (Čt, 28. 5. 2009 - 08:05)

žena být kněžkou nemůže .asi si to psal ze spaní ! vid?

Knězka a muž (Čt, 28. 5. 2009 - 04:05)

Jaký názor máte na tuto variantu?Lidičky prosím!

Reklama

Přidat komentář