Reklama

Kouřím 100 cigaret denně

Návštěvník (Čt, 20. 7. 2023 - 12:07)

Já nekouřím, zapaluji si jen jednou a pak podpaluji od cigaret...

emil (So, 11. 2. 2017 - 15:02)

Ahoj, já pracuji jako... Pavle, kouřil jsem od svých asi 13 let, první šloka jsem si dal ale později, napřed o byla jedno dvě cíga, ale později v učení už jsem kouřil 10 denně, později jsem kouřil až 80 gigaret na den, ale jednou už mne přestal bavit kuřácký kašel. Narodil se mě syn a já se rozhodl že mne neuvidí kouřit a přestal jsem ze dne na den, bylo to kruté, protože v práci mě kolegové podkuřovali, sváděli, ale já to vydržel. už nekouřím mnoho let a jsem na tom velmi dobře s dechem.

Slůvě (So, 11. 2. 2017 - 15:02)

Pokud by jsme měli cigára...Případně by na vrcholu kulometného hnízda případně zaklíněná v mříži na přídi loďi mohla být radní Černochová abstinující od cigaret s kulometem české výroby Bren.

Slůvě (So, 11. 2. 2017 - 15:02)

Pokud by jsme měli cigára...Loďstvo půjčí manželka Viktora Koženého,ze zbytků původní české flotili,která zkrachovala,ale funguje dál,kontakt by obstaral ex/prezident Klaus,který obchod s Koženým zpunktoval.

Slůvě (So, 11. 2. 2017 - 15:02)

Pokud by jsme měli cigára přímo z kuby,kde se tabák pěstuje,tak by se snžila nemocnost na rakovinu plic,protože by to neobsahovalo piliny,jsem proto pro akvizice plantáží na kubě penězi nebo silou,vylodění bych naplánovvl do osvědčeného místa v zátoce sviňí.Jako velitele bych zvolil senátora Kuberu,bez přídělu cigaret a nechal bych ho obsluhovat obranný grannátomet.

Slůvě (So, 11. 2. 2017 - 15:02)

Pokud bude tohle...Přitom to co kouříme se dá srovnat s tím co vydávali za chleba při obléhání leningradu na lístky,samé piliny .S tím rozdílem,že tam neměli ,kdežto tady na kuřácích nehorázně vydělávají.
Schválně by mne zajímalo jestli neznezžívají toho,že není možné udělat žádný test kvality cigaret,protože je to pořád státem zdaněná škodlivina a už to ani nemohou psát na krabičky.

Cynik - realist (So, 11. 2. 2017 - 12:02)

Pokud bude tohle počteníčko poněkud nepřehledné, mrkněte raději na článek z odkazu.

100 retek denně? Čtyři kilča nebudou na nákup denní dávky pěti krabiček retek stačit, z nich dáme přes tři kila denně státu na spotřební dani a DPH.

Dalo by se to srazit vlastnoručním balením vonných dýmajících tyčinek, i tak to bude palba...

-----

Jak se počítá spotřební daň u cigaret?
V Česku se spotřební daň z krabičky cigaret počítá jako součet:
· Součinu procentní části sazby daně a ceny pro konečného spotřebitele těchto cigaret dělený stem. Procentní část daně je 27 %.
· Součinu pevné části sazby daně a počtu kusů. Pevná část daně je v letošním roce 1,29 Kč za kus. Pro rok 2016 legislativa počítá s pevnou částí ve výši 1,39 Kč za kus, pro rok 2017 potom na 1,42 Kč a pro rok 2018 na 1,46 Kč za kus.
Související pojmy
Daň z přidané hodnoty (DPH) Spotřební daně
Základem pro výpočet procentní části spotřební daně u cigaret je cena pro konečného zákazníka. Základem daně pro pevnou část spotřební daně u cigaret je množství vyjádřené v kusech. Vždy musí být zaplacena alespoň minimální spotřební daň. V roce 2015 činí minimální spotřební daň 2,37 Kč za jednu cigaretu, v roce 2016 potom 2,52 Kč za jednu cigaretu, v roce 2017 již 2,57 Kč za jednu cigaretu a v roce 2018 potom 2,63 Kč za jednu cigaretu.
Vývoj minimální spotřební daně
V přiložené tabulce máme uvedenu minimální spotřební daň u krabičky cigaret v letošním roce a v následujících třech letech dle návrhu zákona. Jak je z údajů v tabulce vidět, tak minimálně by pro příští rok měla stoupnout cena krabičky cigaret o 3 koruny. Konečnou cenu krabičky cigaret však samozřejmě ovlivňují i jiné aspekty než sazby daně, takže konkrétní zdražení se může u jednotlivých prodejců lišit.
Výpočet při minimální sazbě daně
Na zjednodušeném příkladu si vypočítáme spotřební daň, DPH a celkové zdanění u krabičky cigaret prodávané za 78 Kč. Minimální spotřební daň je vyšší než vypočtená spotřební daň dle vzorce, tak se použije minimální spotřební daň. V roce 2016 by stála stejná krabička z důvodu zvýšení spotřební daně nejméně 81 Kč, protože minimální spotřební daň nebude 47,40 Kč, ale 50,40 Kč.
Text Rok 2015
Cena krabičky cigaret 78 Kč
Součin procentní části daně 21,06 Kč (27 % z 78 Kč)
Součin pevné sazby daně 25,80 Kč (1,29 Kč x 20 ks)
Součet procentní a pevné části 46,86 Kč (21,06 Kč + 25,80 Kč)
Minimální spotřební daň 47,40 Kč (2,37 Kč x 20 ks)
DPH 13,54 Kč (78 Kč: 121 x 21)
Zdanění celkem 60,94 Kč (47,40 Kč + 13,54 Kč)
Zdanění v % z konečné ceny 78,1 % (60,94 Kč: 78 Kč)

http://www.finance.cz/zpravy/finance/453561-zvyseni-spotrebni-dane-u-cigaret/

-----

Slůvě (So, 11. 2. 2017 - 11:02)

Jedna cigareta hoří tak 5 min, 100CIG 500min,dejme tomu,že někdo kouří v práci,třeba herec,přesto že chápu,že má luft a naráčí i 16h denně a může kouřit každých 5min cigáro a 5min pak točit,zdá se mi dost nereálné,že by někdo vykouřil pravidelně 100c?garet
Spíše je to až 100cigaret u dřívějších herců ,kteří kouřili od mládí.
Dnes je to spíš rarita,to je na CHOPN,a na skřivana.

Slůvě (So, 11. 2. 2017 - 10:02)

zřejmě testuje cigaretu ve výrobně,tzv. testovací kuřák.

kraska dokonala (So, 11. 2. 2017 - 08:02)

Já 60-70denne vykourim

jouda (St, 11. 9. 2013 - 15:09)

Omlouvám se těm slušným,...To, ne. Tam je na ně nebezpečný nadbytek kyslíku. Mohlo by je to zahubit.

PS (St, 11. 9. 2013 - 13:09)

Omlouvám se těm slušným, kteří jsou ohleduplní k ostatním. Ale jinak ven s nima na vzduch.

xx (St, 11. 9. 2013 - 13:09)

Kuřáci čuráci!!!!!!
Vyhnat je ven do průvanu!!!!

hhh (St, 11. 9. 2013 - 08:09)

Reaguješ na tři roky starý...No asi tam už bude, co taky tady s takovým blbcem.

Jan, (Pá, 6. 9. 2013 - 15:09)

--já kouřím 10cigaret denně a zdá se mi to moc,nedokáži si představit vykouřit jich 100

pro hhh (Pá, 6. 9. 2013 - 14:09)

když kouří 100 denně, no...Reaguješ na tři roky starý příspěvek.Kdo ví.......třeba je...?

hhh (Pá, 6. 9. 2013 - 13:09)

Ahoj, já pracuji jako...když kouří 100 denně, no tak co s tebou. Jsi blbec a vůl. Tak s tím něco dělej ne?

! (Čt, 5. 9. 2013 - 08:09)

bože, to jsou kecy. Stát...Jsem nekurak, ale hojit si statni ego na kuracich a neustale zdrazovat cigarety je blbost. Na druhe strane se milosrdne roznasi hulicum(obecne) injekcni strikacky a vsemozne se podporuji.
Mate plnou pravdu.

... (St, 4. 9. 2013 - 18:09)

bože, to jsou kecy. Stát...dobrý názor,místo rady nebo pokecu tu kdekdo jen plive síru

H (St, 4. 9. 2013 - 17:09)

zdražit vám cigarety a...bože, to jsou kecy. Stát má z kuřáků tolik peněz, že jim léčbu snad zaplatit může bez problémů. Ale co byste říkala tomu, aby si léčbu platili všichni vyžranci (cukrovka, nemoci srdce, infarkty apod.), každoročně přeopalované kravky rakovinu kůže, motorkáři co nedodrželi rychlost operace rozmlácených hnátů a tak bychom mohli pokračovat, že. Vy žijete všichni určitě dokonale vzorně. Podotýkám, že jsem nekuračka a nikdy jsem nekouřila. Ale tohle povyšování se nad někoho... Ono totiž skoro každý na něčem ujíždí, ať už je to sladké, sex nebo adrenalinové sporty. Jenom ten, kdo žere tuny čokolády a kouření mu smrdí měl prostě víc štěstí. A kuřák má zase víc štěstí než ten, kdo zahučí do heroinu. Myslím, že valná většina kuřáků je z toho nešťastných a pokoušeli se přestat.

Reklama

Přidat komentář