Reklama

kvasinky, candidoza,mykoza

Romča (27) (St, 15. 6. 2005 - 12:06)

Buráky se zamozřejmě nesmí, jsou plné plísní. Podívej se ke mně na stránky, co se smí a co ne. Je to ze všech dostupných materiálů.Co se týče cyklu, tak já mám běžně 32-34 dnů dlouhý. Ale všechno je v pořádku, protože u mě nedochází k ovulaci 14 den ale až 18-20 den. Potom do menstruace je vždy 14 dní. Takže to vychází 32-34 dní. Pokud to trvá dýl může se jednat i o cystu, která tě hormonálně rozhodí a nedostaví se menstruace. To se mi teď nedávno stalo, ale to by měla doktorka poznat ultrazvukem. Případně pro kontrolu si můžeš dělat měření, která ti líp řeknou, co ve tvém těle zrovna probíhá. Najdeš o tom na www.rodina.cz v početí. Všechno je tam hezky vysvětleno a jsou tam i grafy na vyplňování. Případně si v den tvé ovulace, když si myslíš, že ji zrovna máš, dojdi k doktorce na ultrazvuk a ona ti řekne, jestli to tak je nebo není. Pak následuje těch čtrnáct dní do menstruace. Takže mém případě je 34 dní normální. Aspoň mám o týden navíc pokoj.

Eva (Út, 14. 6. 2005 - 06:06)

Velice se divím, že je zde v protikvasinkové dietě uvedeno, že se mohou jíst např. buráky, když je již téměř všeobecně známo, že s burskými oříšky ve všech podobách sníme obvykle své první plísně a mě osobně poradkyně pro zdravou výživu všechna semínka, ořechy i buráky zvlášť přímo zakázala v průběhu protiplísňové diety. Všechny potřebné minerály, prvky a vitamíny totiž velmi snadno získáme při dostatečné konzumaci čerstvé i citlivě vařené zelenině.

nona (Po, 13. 6. 2005 - 21:06)

na cyklus by som ti poradila mastodynon, je to homeopatikum, ja som to brala koli zlazam v prsiach ale aj mi to upravilo cyklus tak vyskusaj

Ivca (Po, 13. 6. 2005 - 15:06)

No, mě třeba vyvolávačka taky nepřipadá jako dobré řešení. Moje tělo se prostě jen nezvládlo vyrovnat s tím, že nemá pravidelnou dávku hormonů a bohužel, než jsem mu dala čas se vzpamatovat, tak do mě doktor zase napral ty hormony :-(. Bohužel bez jakéhokoliv vyšetření - stylem: Zkusíme to a uvidíme. Vzhledem k tomu, že jsem měla spoooustu vedlejších účinků, vím, že příště se ukecat nedám a nebo to prostě nevyzvednu v lékárně. Je pravda, že mám trochu hormony rozhozený, ale všechno bylo více-méně v normě, takže hormonální léčba mi případá trochu zbytečná.

miriam (Po, 13. 6. 2005 - 14:06)

co sa tyka toho cyklu aj 40 dnove su ok ak su relativne pravidelne to znamena 2-3 dni rozdiel ja mam standardne 35 a viac dnove cykly. po 40 dnoch to riesim vyvolavackou . ja totiz tak tyzden predtym ako mam dostat citit bolest vajecnikov a proste typicke priznaky posledne 2 dni to uplne ustane a nastava moja oblubena tyzdnovka . ak vsak prejde obdobie kludu a nic, zbytocne necakam. mne totiz gynda povedala ze by sme uz tie kramy napriklad aj nevyvolali a z toho mam teda celkom des.ak to trva dlhsie a kramy mas raz silne raz slabe a pod. daj si urobit hormonalny profil nech vies v com je problem .ja mam polycysticke ovaria takze problemy s cyklom su vlastne uplne prirodzeny prejav. tiez by som mala brat duphaston ale rozhodla som sa nechat tie svoje vajecniky pracovat a nie umelo im dodavat hormonytak tot vse

Ivca (Po, 13. 6. 2005 - 12:06)

Lucko, mam stejný problém. Bohužel jsem se nechala přesvědčit od svého gynekologa, že je lepší to řešit hned, že se to samo nesrovná a brala jsem dva měsíce Proveru (vždy 5 dnů po 20. dni). Teď teprve čekám, jak to dopadlo, takže výsledek nemůžu soudit. Ovšem co se týká kvasinek, tak to rozhodně nebyl krok správným směrem - zhoršemí ekzemu, akné, lupy, padání vlasů,... Gynekologicky jsem to snad ustála s domácí léčbou. Proto doporučuju spíš nějaké bylinkové čaje a nenech do sebe cpát hormony. Jinak si myslím, že 34 dnů není nijak dlouhá doba, to bych skoro považovala za normální.

Lucka (Po, 13. 6. 2005 - 10:06)

Ahoj vsichni, pred rokem jsem tuto diskuzi hodne navstevovala, ale ted co jsem z kvasinek vylecena, uz se tomu moc nevenuji. Mam ale jiny problem a mozna mi poradite, od ledna jsem vysadila antikoncepci a cyklus mi lita jako blazen, ted se to trochu usadilo na 35 dnech, ale tento mesic uz je to 44 den a nic. Tehotna nejsem. Nemate radu, jak srovnat cyklus na nejakou rozumnou delku? Diky. Jinak ja kvasinky preprala dietou, ale dlouhodobou, vysledky asi po 3 mesicich.

martin (So, 11. 6. 2005 - 12:06)

Pár mých poznatků z praxe: Při boji s kvasinkami a spol. je nezbytně nutné vyloučit ze stravy důsledně všechny jednoduché cukry (monosacharidy a disacharidy - např. také kukuřice!) a kvasné výrobky - zejména alkohol (pivo) a droždí ve všech podobách (veškeré kynuté pečivo). Co se týče probiotik, nejprve je třeba připravit střevo na nové osídlení - tedy vyčistit klystýry a vhodnými bylinami (např. elixír Fungilen a Detoxilen). Opravdu dobré zkušenosti mám s přípravkem Ferzym, který obsahuje 10 různých druhů mléčných baktérií v unikátním množství 7 mld. v jedné kapsli. Cena poměrně rozumná - 356 Kč za balení. Více na: www.novyobzor.cz/hor2.html

nona (Čt, 9. 6. 2005 - 19:06)

no teraz pre zmenu nemam mykozu ale nejake bakterie, super, aspon nejaka zmena ale co proti tomu robit? beriem progiotika, vitaminy b, koloidne striebro, dodrziavam dietu a aj tak sa mi toto postastilo, dostala som entizol tablety pre mna aj partnera ale neziaduce ucinky maju zase mykozu, ja uz neviem, to je stale dokola, myslite ze ked bude dalej dodrziavat dietu a vsetko ostatne tak tej mykoze predidem? dik moc za vsetky rady

Soňa Nejedlová (Čt, 9. 6. 2005 - 09:06)

Ahoj Jmenuji se schodou taky Soňa a mám úplně stejný problém-poševní mykózu,který trvá asi tak 3 roky!Gynekoložka my dává anitbiotika na zavádění,beru Laktobacily,snažím se dodržovat vše pro to abych byla zdravá!Nic nepomáhá-jsem bezradná!A právě jsem v tom stádium že začnu brát prášky na nervy!S manželem už jsme něměly poh.styk již 2 měsíce-jelikož mám problémy v kuse! Už nevím co dál!Pokud někdo víte,jak se dá mykóza léčit-prosím požte!

Romča (27) (Čt, 9. 6. 2005 - 08:06)

Ahoj Jardo,podívej se na moje www stránky a třeba tam najdeš další odpovědi na tvůj problém. Adresa je www.candinka.wz.cz . s tím pečivem je to dost problém, protože skoro nic, co se prodává není pro nás vhodné, protože je to z kvasnic a kvásku a je to z bílé mouky, ikdyž to kolikrát vypadá jako celozrnné, ale není, protože to dobarvují karamelem, ale dá se to poznat. Nejlepší je pečivo z prášku do pečiva a z celozrnné mouky (jemně mleté - z mé zkušenosti). Myslím, že nejvhodnější je žitná a špaldová. Pšeničná a kukuřičná se taky moc nedoporučuje. Žitná je dobrá na chleba a špaldová je taková oříšková, takže se zase hodí na sladké pečivo, ale i na chleba. Dobrý recept na chleba mám na www stránkách. Vždycky si upeču celou "cihlu", nechám vychladnout a nakrájím na centimetrové plátky a dám zmrazit a pak už si odbírám, kolik potřebuju. Je tam i dobrá buchta a úplně zdravá bez cukru, přitom je moc dobrá, ale chce to dost ovoce. Manžel si ji na talíři trochu pokapává javorovým sirupem. Taky moc dobrý. V obchodech tě bohužel moc neuspokojí, ale pokud už budeš delší dobu ok, můžeš občas šáhnout i po tomhle pečivu. Já to taky tak dělám a jsem v pohodě. Dělám si i štrůdl, ale nedám tam cukr a jen málo rozinek. Taky si myslím, že je to docela ok. V obchodě si kupuji pouze takový balíček, kde je asi šest plátků chleba, který je slisovaný. Mají žitný, slunečnicový a žitný se slunečnicema, ale nedá se jíst furt. Dá se také zmrazit, takže jako nouzovka dobrý. Ocet není nutný a já ho vůbec nejím z léčebných důvodů a ani do jídla ho nepřidávám, radši si saláty poleju olivovým olejem s bazalkou. Pokud jsi Ok, myslím, že není potřeba dalších léčebný přípravků. Každopádně jez bifidusy (6 mld.!). Nejlepší je to od firmy Swiss, protože v jiných tabletách je třeba jen pár milionů a je blbost jich denně baštit třeba pět. Je dobrý k tomu bát i B-komplex a další, ale to mám na stránkách i jak jinak to dostat do těla něž v podobě prášků.Na ty boleti a křeče jsem teď zjistila, že je výborný mátový čaj, který uvolňuje křeče ve střevech, odstraňuje plynatost a zklidňuje střevní stěnu. Tak ho chvilku zkus pít. Ten vliv na střeva totiž májí silice z máty peprnné. Můžeš ještě zkusit psyllium. Je dobré na pročištění střev a taky působí na jejich dobré fungování. Tak hodně štěstí a věř, že už teď je líp..... Romča

Helena (Čt, 9. 6. 2005 - 07:06)

Ahoj Jardo, na téhle diskuzi jsem náhodou, ale s kvasinkami mám bohužel taky zkušenosti. Z léků je velice dobrý Mykomax (flukonazol), mně tedy vždycky hodně pomohl. Brala jsem ho jednorázově (tj. jednu tabletu a víc nic) a na pár týdnů jsem měla pokoj. Zmizely mi gynekologické potíže, lupy, mykóza na nohou atd. Jenže je to prý bohužel dryják na játra, takže se nemůže brát moc často. Z "obyčejných" doplňků je prý dobrý česnek - ten mi ale moc nezabírá. Nebo nějaké bylinky z deštného pralesa - Vilcacora, Manayupa atd. Co se týká pečiva, myslím, že bílé by se nemělo jíst vůbec.

Jarda (St, 8. 6. 2005 - 19:06)

Všechny moc zdravim a předem bych chtěl poděkovat všem, kdo se podílí na rozvoji těchto stránek, ať už se jedná o technickou prezentaci, tak i o diskusi :-) Vezmu to zkrátka: sedm let problémy s trávením (bolesti břicha,nadýmání, větry, průjmy atd...), bolestivost kloubů a spousta dalších vedlejších problémů, které ukazují, že mým problémem jsou kvasinky. Prodělal jsem nějaká vyšetření (enterobiopsi, koloskopie, krevní testy) a všechny dopadly dobře akorát se zjistilo, že mám snížené enzymy na trávení laktosy, moje problémy ale přetrvávali. Teď je mi 22 a teprve před pár týdny jsem se dozvěděl o existenci nějakých kvasinek, je to skoro až směšné po jaké době. Začal jsem dodržovat dietu a moje problémy doslova vymizely až na ty klouby, to bude nadýl. Vím tedy už, co nemám jíst a co mám jíst, ale pořád mám problémy při konzumaci pečiva, nevim přesně jaké pečivo bych mohl jíst, čersté pečivo mi působí potíže, s den starým už je to lepší nebo po zmražení, ale pořád se jedná jen o jakési moje pokusy, které někdy také selžou. Mohl by mi někdo poradit něco konkrétnějšího ohledně požívání pečiva (jaké rohlíky, jaký chleba, jaké mouky, něco ohledně kvasnic, kvásku, octa at...)? Myslíte, že bych měl užívat taky nějaké léky nebo by v mém případě stačila jen dieta a nějaké doplňkové přírodní léčiva, které by kvasinky nějak drželi na uzdě? Předem moc děkuji za jakoukoli odpověď...Ahoj :-)

Hanča (Po, 6. 6. 2005 - 13:06)

Zhruba před rokem mě jeden alternativní zubař pobláznil tím, že mi změřil pomocí EAV zuby a řekl, že si musím nechat vyměnit všechny amalgamové plomby. Když jsem to pak (naštěstí!) konzultovala ještě s jinou zubařkou, tak ta mi řekla, že při odvrtání amalgámové plomby se uvolní takové množství rtuti, jaké se neuvolní za celý rok, a proto je nezbytně nutné, aby se ta výměna prováděla postupně - nejlépe tak 1 zub za půl roku. Ja mám nakonec vyměněné jenom dva zuby, které mi stihl vyměnit už ten zubař a pro ostatní jsem výměnu zavrhla - kdo nám zaručí, že za pár let zase všichni nebudou šílet s výměnou těch bílých plomb

Ivca (Čt, 2. 6. 2005 - 10:06)

Lucko, poslala jsem ti e-mail a budu ráda, pokud mi napíšeš víc informací o tomto přípravku.Díky

Martina (Čt, 2. 6. 2005 - 09:06)

Tak jsem se koukala na www.finclub.cz a věřím, že produkty to jsou kvalitní, ale tomu asi odpovídá i cena. Já tedy potravinové doplňky užívám dost a potrpím si na kvalitu (nemá cenu brát např. zinek, který má v sobě účinnou látku 0,03 účinné látky), ale obávám se že Finclub je opravdu s cenami dost vysoko. Ale pokud pomáhá, proč ne.

Lucie (St, 1. 6. 2005 - 20:06)

Jednoznačně Candimi. A to jak používání ústy, tak i na hygienu.Více popíšu přes meilík. Lucka.

Ivca (St, 1. 6. 2005 - 15:06)

No a co se týká Colostra, tak jak se ukázalo, ani ta dávka 8 denně nebala dostačující. Oni jsou totiž hormony strašný svinstvo :-( Zatím jsem v takové té počáteční fází "divný pocit", tak doufám, že se mi to podaří rozmazat :-)

Ivca (St, 1. 6. 2005 - 13:06)

Lucko, můžeš prosím napsat, co ti z toho finclubu pomohlo - dávkování, doba použití?Díky

Adela (St, 1. 6. 2005 - 11:06)

Holky, ja na Colostrum nedam dopustit. Da se koupit i za 650,- 120 tbl. v lekarne v Havelske ul. v Praze (teda asi pred 2mesici tak stalo). Z pocatku jsem take brala 8tbl. denne a to dva tydny. Tohle davkovani me na chvili uplne vylecilo. Takze je to individualni a je treba si to tak nejak vyzkouset. Zalezi, jak moc mate candidozu rozjetou. Ja ji mela moc. Ted uz beru Colostrum vzdycky pred menstruaci cca 10 dni, ale to je taky individualni. Ja tech 10dni pred menses vzdycky pozorovala nahly velky zhorseni - plet, vytok.....tak to timto zpusobem mirnim. Beru 3tbl. 7dni, tak mi ted to velke baleni vydrzi docela dlouho. Ale pro zacatek take doporucuju uzivat vetsi davky a aspon do vymizeni priznaku. Potom nejakou dobu treba 1tbl. denne a pri zhorseni zase zvysit. Potom se dostanete do ty faze, ze uz bude stacit jen kolem te menstruace, pokud vas to zlobi tak jako me. A myslim, ze kdyz berete Colostrum, neni vubec nutne brat k tomu dalsi lactobacilly, protoze Colostrum jich hromadu obsahuje.

Reklama

Přidat komentář