Reklama

Lupenka

Nicole (Ne, 5. 9. 2004 - 22:09)

Ahoj,pridavam se poprvé k Vasi diskuzi o lupence. Je mi 32 let a trapim se touto "nemoci" od mych 18. Byla jsem tenkrat na dovolené a lupenka se mi objevila ve vlasech v obrovském mnozstvi z niceho nic. V té dobe jsem byla ve stresu a mela jsem velké rodinné problémy. Zniceho nic jsem se rano ocitla s obrovskym nanosem lupu na pokozce hlavy.Byla jsem z toho sokovana. Snazila jsem se vse seskrabat, ale druhy den to tu bylo zas. Sla jsem k doktorce a dozvedela jsem se, ze to je lupenka. Lécila jsem se také vsim moznym i hormonovou masti a stravila jsem par pobytu na koznim v nemocnici, ale nic. Obcas se to zlepsilo, hlavne pres léto a v zime se zas objevila. Dnes mam lupenku pres 10 let pouze ve vlasech. Kdyz jsem trochu nervozni a nebo ve stresu, tak me svedi a musim se porad skrabat. Myslim si, ze je to u mne spis psychické i kdyz jsem dnes v pohode, ale neda se nic delat. Nejvice mi pomaha olivovy olej. Potiram si jim pokozku pred umytim vlasu a snazim se mastné lupy ostranit a hned mam na par dni klid. Jestli mate nekdo stejnou zkusenost, dejte mi prosim vedet. Mam strach aby nejakymi lékami nebo mastemi vlasy nevypadaly. Vim, ze potom vsem co jsem tu cetla, bych si nemela stezovat. Moje lupenka neni videt ale je hrozne neprijemna. Stydim se chodit k holici, ale uz jsem si zvykla. Znam nekolik pripadu, kdy lupenka sama od sebe uplne zmizela. Preji Vam Vsem to samé.

Libor (Čt, 2. 9. 2004 - 11:09)

Lidičky, kolik z Vás má poškozené játra??? Jaterní soubor ALT i AST nad doporučenou hladinu? Udělejme si test kolik z nás tam spadá. Já ano. Již více než 10 let. A jsem rád, že uvedené výsledky se stále nezvyšují, ale zůstávají stále jen na zvýšené hladině.Můj tip: 5 z 10 ano.

ája (Út, 31. 8. 2004 - 10:08)

Majko, díky moc za informace o Lipárech. Už mi to tento rok nevyjde, ale příští o tom budu uvažovat. Také používám nyní koupele Biodelta a léčím se homeopatičky a snažím si jíst zdravě, a asi jedno k druhému a jsem o moc lepší, řekla bych, že ze 2/3 jsem čistá. Nechci ale nic zakřiknout, protože nás čeká zima, virová onemocnění, apod.. tak aby se mi to nezhoršilo, ale tak jak to mám jsem celkem spokojená. Na začátku to bylo mnohem, mnohem horší. Mějte se všichni moc hezky.

jarmila (Út, 31. 8. 2004 - 08:08)

Máte prosím někdo zkušenosti - ať dobré či špatné z psoriatického centra v Praze ve Štěpánské? Včera jsem dostala doporučení od kožní dr. ať tam zajdu a než se tak stane, chtěla bych vědět co mě tam čeká!díky moc a zdravím všechny Jarmila

Lukas-Ostrava (Po, 30. 8. 2004 - 10:08)

ahojte lupínci,neodpovídal jsem protože jsem byl na pár dnů na dovolené,báječně jsem si zajezdil na kole okolo Vyškova a Brna,k Wobenzymu,jedná se o enzymatickou léčbu, kterou u nás kdysi dávno propagoval Doc.Fanta z Prahy,byl jsem za ním v jejich poradenském centru na téma enzymy a lupenka a tam mi řekl o "vedlejších" účincích wobenzymu při léčbě hlubokých a vleklých zánětů,kde je dnes nevím,jinak wobenzym je běžně k dostání v lékárnách za cca 3200,-Kč-800 tablet,myslím, že je nutné brát 3xdenně 3 tablety,a k lékařům?zkuste revmatologii,a ještě,postižení kloubů a výskyt kožního projevu nesouvisí místně,a k imunitě,vzhledem k tomu, že na lupenku fungují imunosupresiva(potlačují funkci imunitního systému např. po transplantacích)domnívám se, že nám imunitní systém jede na 1000% a ne naopakmějte se hezky a užívejte posledních teplých letních dnů

jarmila (Po, 30. 8. 2004 - 08:08)

Katerino vubec nevadi ze se michas, Lukas neodpovida a ja vitam kazdou informaci jako ostatne asi vsichni! O wobenzymu jsem uz dost slysela ale jsem clovek neduverivej a rejpavej - takze prosim jestli mas vice informaci, napis. Co to vlastne je ? Zni to jako zazrak, je to neco na zlepseni imunity ci co? Dala bych za to i 8000 nejen 800 jen abych zase usla vice nez 1 km - a i tak s velkymi bolestmi!diky Jarmila

Horal13 (Ne, 29. 8. 2004 - 12:08)

Hm, tak mám za sebou rok docela pečlivé diety (žádný alkohol,brambory,smažené,čokoláda,citrusy, atd.)a nic.Máte někdo opačnou zkušenost?Je fakt, že tak jak už jsem psal po půl roce, přineslo to jiné pozitivní efekty jako zhození pár zbytečných kil, ustání žaludečních problémů, bolesti hlavy (po opici :-)) ), ale na lupenku to vliv nemělo žádný.

Martina (So, 28. 8. 2004 - 16:08)

ahoj, jmenuju se Martina jsem z brna a mám přesně takový problém jako ty, je mi 33 a díky zvratům tento rok nemám s kým jet na dovolenou, mám seboroickou dermatitidu a léčba zabrala jen u moře, pokud ještě chceš vyrazit ozvi se obratem Martina 737706156 mejl Veren.Verenkova"seznam.cz, jela bych na týden i v září

katerina (So, 28. 8. 2004 - 13:08)

Promin ze se do toho micham ale nahodou jsem Wobenzym pouzivala ( vzhledem k me vysoke fyzicke zatezi ) tak vim cenu.. :)Male baleni 800 Kc.Je to fakt drahy ale mela jsem klouby na odepsani a pomohlo to zazracne..

katerina (So, 28. 8. 2004 - 13:08)

Ahojky lidičky,lupenku mam pouze ve kstici zato uz me trapi nekolik let. ( Je mi 21 ).Pomaha mi pobyt u more ale bohuzel letos souhrou nekolika neprijemnych udalosti nemam s kym na dovolenou jet.Proto bych byla rada kdyby se nasel nekdo kdo by mel zajem jet se mnou.. Lepsi nez sami , ne ??? Za kazdou odpoved budu moc vdecna. :)

Majka (Pá, 27. 8. 2004 - 08:08)

Milá Ájo!Omlouvám se, že se ozývám až teď, ale nějak jsem neotevřela delší dobu tyto stránky.Dotaz na Liparské ostrovy: Liparské ostrovy jsou poblíž Sicilie a říká se jim Ostrovy vnitřního ohně neno taky Aolské. Léčení lupenky je vynikající na ostrově Vulkáno. Je tam malé sirné jezírko/hluboké tak 50-70 cm/ a tam se bahníte v trochu více smradlavé vodě podobné burčáku-sirné prameny. Je zde dovoleno max. hodinové bahnění mezi bublinkami/cena 1 euro a někdy zadarmo/. Jezírko je přímo u pláže a do mořské vody tu probublávají teplé sirné prameny. Ale jinak je tu krásně jak v ráji a ceny tu jsou proti Itálii nízké. Prostě supr...... Tak asi 150 m od těchto smrádků je nádherná černé pláž/již mormální mořská voda/. Jinak díky této léčbě 1 rok bez lupenky/vnější i vnitřní/. Těším se na Vaší odpověď Majka

jarmila (St, 25. 8. 2004 - 13:08)

Lukasi, promin mi prihlouple otazky, ale asi o tom vis vic nez muj ortoped a kozni doktorka - pokud by se jednalo o psoriat. artritidu, musi se lupenka vyskytovat primo na tech urcitych kloubech? Me napr. strasne bolej kolena, ale lupenku na nich kupodivu nemam, na druhou stranu mam zkriveny prsty na rukou a soucasne na nehtech tech prstu lupenku mam. Lupenku mam vsude po tele i ve vlasech a v obliceji i tam kde klouby nejsou ! Fak jsem z toho zoufala ale hlavne z toho jak nade mnou doktori krci rameny. Prosim Te kolik stoji Wobenzym? Moc te prosim o brzkou odpoved a samozrejme preju hodne zdravi tobe i vsem ostatnimjarmila

Lenka (St, 25. 8. 2004 - 13:08)

Ahoj.Mám lupenku 7 let, ale az ted jsem s tim zacala neco delat. Loziska mam jen na loktech, jinak same pupinky po tele. Zajimalo by me co je to kloubni forma lupenky, protoze jestli to znamena za je hlavne ne kloubech tak je dost blbe. Ted jsem prave v nemocnici, a netu hledam pomoc a rady. Diky za odpovedi. Jenom me tu mazou dehtovyma mastma a ozaruji, trochu to pomaha, ale bojim se az budu doma.

Lukas-Ostrava (St, 25. 8. 2004 - 09:08)

ahojte lupínciopět sleduji diskuzi a dovolím si připojit informaci,postižení kloubů,jak malých(ruce-hlavně prsty),tak velkých(kolena,kyčle)je psoriatická artritida a léčí se na revmatologii(ne ortopedii),jsou na to speciální krevní indikátory( snad označené B13 a B17),už jsem to kdysi napsal,postižení kůže je proti tomu procházka,před cca 4lety jsem měl problém s rukama,ani jsem nemohl řídit auto,jezdit na kole,z léků z revmatologie mi bylo akorát špatně,ale pak jsem využíval celé balení 800ks Wobenzymu a od té doby mám klid,zkuste to, je to dost drahé a k tomu je třeba hodně cvičit,vhodný je strečink,kolo apod. ať klouby nemají šanci tuhnout.krásný zbytek léta

jarmila (Út, 24. 8. 2004 - 08:08)

Mila Ivo, diky za Tvou odpoved. Ja totiz nevim jestli mam tu ps.artrit., jen jsem slysela ze to muze byt. Ale fakt je ze jak artroza kolen, tak lupenka se mi objevily skoro soucasne. Chodim ale zvlast na kozni a zvlast na ortopedii. Na ortopedii mi davaj taky nejaky injekce do kolen nebo brufeny a na koznim zname masticky (nic jinyho nez kortikoidy mi nezabiraj) . Na revmatologii mne nikdo nikdy neposlal. Prsty na rukou se mi taky zacinaj kroutit a sice prave ty, na kterych mam lupenku pod nehtama. Ja nevim ja ztracim vubec viru v doktory, napisou co si clovek rekne ale sami nic nenabidnou!!! Nas obvodak mi rekl "to vite pani musite se o sebe prat a pak - tak co chcete predepsat dneska???" Je mi spatne i psychicky, nejsem zadnej dravec a k doktorovi jdu kdyz uz je nejhur, mozna je to taky chyba.

Dáša (Po, 23. 8. 2004 - 23:08)

Tu "běžnou" lupénku mám asi 25 let o tu mi teď nejde, protože se mi docela vylepšila - méně stresu, Biodelta, Biogama, sluníčko, koupání.Ale co se mi teď "rozjelo" je pustulozní lupénka na chodidlech a s tou moc zkušeností nemám, protože se mi objevila jen párkrát.Takže se chci zeptat - co děláte s těmi chodidly rozpraskanými do krve aby se to trochu vyloupalo, tolik to nebolelo a dalo se chodit? Vím, že to nebude hned OK ale je to něco s čím si nevím ani po těch letech rady.Někdo tu psal na pustulozní na rukou že dává jogurt, co takhle třeba tvaroh? Masti co používám na obyč. lupénku nezabírají. Budu moc vděčná za jakékoliv zkušenosti. Moc dík všem. Dáša

Iva (Po, 23. 8. 2004 - 20:08)

Ahoj Jarmilo. Maš lupenku uplně stejnou jak já. Tělo, vlasy, nechty a klouby v kolenou. Teď se mi přidaly i klouby na rukou, prsty se mi křiví, mám je jak pařáty. S těmi koleny je léčba jen o injekcích do kolenou, ale z mé zkušenosti mi to zabírá tak na týden. Zato mi po té injekci vždy zmizí tak na měsíc lupenka z celého těla. Tuto injekci dostávám dvakrát do roka a musí to být pěkné svinstvo. Teď v srpnu jsem jí odmítla a hned mi to revmatoložka napsala do papírů, že odmítám tuto "léčbu". Ale co to je za léčbu, když všechna lupenka zmizí, aby se pak objevila o nějaký ten kousek navíc? Změnila jsem revmatologa, a te nový mě pošle na rentgen a k LPK - důchod! Tak Jarmilo, nejsi prašivá, nejsi jiná než ostatní, máš jen lupenku.

jarmila (Po, 23. 8. 2004 - 14:08)

mate prosim nekdo nemilou zkusenost psoriatickou artritidu? ja mam tedy jak lupenku vsude po tele , ve vlasech i na nehtech, tak i artrozu kolennich kloubu, ale nikdy jsem neslysela ze by to nejak spolu souviselo. pokud se najde druhej takovej chudak, tak nejdriv ho chci politovat a pofoukat a pak bych byla rada kdyby mi o tom napsalkulhava a prasiva Jarmila

Petr32 (Po, 23. 8. 2004 - 10:08)

Zdravim, Biodelta se vazeni prodavala i pred tim, nez tam byla ta houba. Ted se prodava s houbou, kdo neveri at tam bezi mam balik Biodelty doma, te stare

ája (Po, 23. 8. 2004 - 09:08)

Libore s tou cenou za biogamu je to pravda, ale proto, že na ni byla dřív akce. Udivuje mě, že po 3 procedurách děláš závěry. Nebo snad se nikdo nepoučil z toho, že nic nepomůže hned, když se tím trápíme věčnost (i když já jen 2 roky). Já musím říct, že mě to pomáhá a jak jsem psala, malé flíčky jsou pryč. Škoda, že to nemůžete posoudit na vlastní oči, ale mé okolí to registruje, čestné slovo.

Reklama

Přidat komentář