Reklama

Mateřská znaménka

Eva (Po, 30. 12. 2013 - 00:12)

Dobrý den.
Mám mezi třísly znaménko. Je vystouplé, hnědé a má černou špičku. Může to být nebezpečné?

marcelina2 (Ne, 31. 1. 2016 - 16:01)

Dobry den. mam na zadech 2 materska znamenka. Chtela bych si je nechat odstranit, ale v listopadu jsem dokoncila ozarovani prsu. Ozarovani probihalo zhruba ve stejne vysce jako mam znamenka. Vadi to?

Martina (Po, 4. 10. 2010 - 19:10)

Dobry den. Moje mamka ma na...Vždy, když pigmentový nevus svědí nebo mokvá, je podezření na malignizaci - tedy na vznik zhoubného nádoru melanoblastomu - takže urychleně ke zkušenému dermatologovi!Samozřejmě, že se to potvrdit nemusí, ale důležité je získat jistotu, že se nic neděje...

Daniela (Po, 4. 10. 2010 - 18:10)

Dobry den. Moje mamka ma na zadech svetle hnede znaminko ktere ji pry strasne svedi... rikala ze pry to nic nebude ale ze si s tim zajde ke koznimu...furt tam nechce jit a ja se bojim ze to bude neco nebezpecneho..jake je riziko ze to muze byt rakovina?

Karel (Po, 6. 9. 2010 - 11:09)

Ahoj,včera jsem si asi omylem strhnul menší pihu na krku,myslel jsem si že jde o nějaký pupínek a tak jsem si ho trošku škrábal ale né moc násilně,později jsem si všiml že se jednalo nejspíše o pihu,trošku vyvýšenou v průměru cca max 2mm světle hnědé barvy,kterou jsem tam měl řadu let,nyní tam mám červený flíček při dotyku cítím slabou bolest ale opravu jen slabou i při rozšrábnutí to téměř nebolelo,chtěl bych se zeptat zdali si myslíte že s největší prvaděpodobností o nic nejde a nemusím chodit k lékaři,poněvadž k němu chodím velice nerad,nebo zdali je to nutné k němu zajít děkuju moc za odpověď....Karel

Radek (Út, 20. 7. 2010 - 18:07)

Jinak, teď jsem vygooglil, že zvýšený výskyt znamínek během těhotenství je normální. Je to způsobeno hormonálními změnami, které jsou během gravidity enormní. Většinou těm ženám už znamínka zůstanou.

Radek (Út, 20. 7. 2010 - 18:07)

Vystouplá znaménka je nejlepší odstranit laserem, pokud ovšem nejsou moc velká - ty se vyříznou skalpelem.
Já jsem si nechal odstranit na zádech 10 znamének v soukromé klinice, stálo mě to asi 3000kč.

Jirka (Út, 20. 7. 2010 - 17:07)

Dobrý den,
manželce se při těhotenství vytváří na těle pod prsy a na bocích velké množství malých mateřských znamének. Odhadem tak 70 znamének. Jejich velikost je 0,5 - 2 mm. Nejprve jako světlý drobný výstupek, ale postupně se zvětšují, tmavnou a vystupují. Zajímalo by mě, zda je důvod k obavám, zda mohou znaménka po porodu mizet a zda je možné taková znaménka odstranit. Děkuji za odpověď.

Tomas (So, 10. 1. 2009 - 11:01)

Dobry den, chtel bych se zeptat mam vystouple znaminko a okolo neho se mi udelala bila plocha tak 1cm dokola a vyrostli mi z neho bile chlupy ja si myslim ze je to problem ale furt nemam odvahu jit s tim k doktoru.. tak nevim jestli nezacina neco s tim:(

Návštěvník (Ne, 11. 11. 2007 - 17:11)

mam materske znaminko na zadku.....vadi to muzum?...

Návštěvník (So, 1. 9. 2007 - 21:09)

Jeste jsem chtela dodat,ze mnozstvi znamenek je dano geneticky,jako ostatne vsechno.Jeste jsem neslysela,ze by znamenka naskakala z bile mouky nebo cukru.Zalezi na mnozstvi pigmentu v tele a na dispozicich,ne na tom,co jite.

Návštěvník (So, 1. 9. 2007 - 21:09)

Odstranit by se mela poskozena znamenka,svedici nebo menici barvu nebo tvar,take jsou-li na rizikovych mistech.To urci na koznim.Na obliceji,krku a dekoltu je lepsi nechat si napsat doporuceni k plast.chirurgovi.Chirurgicky mam odstranena dve znamenka na obliceji a jedno na krku a nic jsem neplatila.

Návštěvník (So, 1. 9. 2007 - 21:09)

Byla jsem na odstraneni znamenek na laseru i chirurgicky.Laserem se odstranuji pouze bezrizikova znamenka,odstrani se pouze viditelna cast na kuzi,koren zustava.Znamenko se muze opet objevit.Lepsi je nechat si ho vyriznout chirurgicky.To je cele poslano na histologii a mate jistotu,ze nemate rakovinu.Kdo ma hodne znamenek,mel by se preventivne nechat 1x rocne vysetrit na koznim.

* (So, 1. 9. 2007 - 20:09)

Koncentrovaný pigment, řekla bych.

Kačenka (So, 1. 9. 2007 - 15:09)

Dobrý den chtěla jsem se zeptat co to vlastně znamínka jsou??? Děkuji za odpověď můžete mi odpovědět na email Kashenka.A"seznam.cz děkuji.

gof (Po, 6. 8. 2007 - 08:08)

Posledni rok mi zacaly rust nova materska znamenka po tele jako houby po desti.
Hledam odpoved, jak tomu zamezit, copak je medicina tak bezmocna, ze dokaze resit jen nasledky , nikoliv priciny?

ondra (St, 30. 5. 2007 - 17:05)

ok diky moc

I (Út, 29. 5. 2007 - 18:05)

Znamínka co jdou odstranit laserem,nesmí být tmavě hnědá-to znamená-nesmí mít pigmentaci.Jinak laserem 1 znamínko stojí 400-500kč-jak kde-na velikosti nezáleží.Tmavá znamínka se vyřezávají chirurgicky-pokavaď znamínko svědí nebo roste,zákrok hradí pojišťovna-pokavaď ho chcete vyříznout jen z kosmetického hlediska stojí vyříznutí 400kč.Je to ale také na domluvě s lékařem-najednou vám může vyříznout třeba 3 znamínka,ale zaplatíte jako za jedno :-))

ondra (Út, 29. 5. 2007 - 16:05)

ahoj mam dotaz : kolik ti stala ta operace toho znaminka???ja jich mam vic nez dost a nevim kolik to stoji.urcuje se cena treba podle velikosti znainka nebo je za vsechny znaminka stejna cena?? O.

Kamča (St, 18. 4. 2007 - 08:04)

2 Jana:jde to odstranit,minulý týden jsem zrovna byla na operaci se znamínkem na noze.A taky je prej lepší nechat si to udělat v nemocnici než laserem...A za to odstranění jsem fakt ráda ikdyž to znamínko mělo asi 1,5-2 cm a bylo na lýtku z vnitřní strany.Jo a ani to moc nebolí a to je mi 14

Reklama

Přidat komentář