Reklama

Nemoc Růže

věra (Pá, 20. 2. 2009 - 19:02)

Mamce se udělal flek velikosti pětikoruny na nose. Měla ho asi 4 dny a zvětšoval se. Lékař ji řekl, že je to růže. Dostala silná antibiotika. Upozornil ji, že může dostat zánět mozkových blan. Co dál, je to vyléčitelné? Mamce je 68 let.

Dalibor (Ne, 11. 11. 2012 - 20:11)

dobry den,jaka mast je dobra...Jani na růži skvěle funguje bylinka LAPAČO,která se pije a dělají se s ní obklady a nemocné místo,ale dobře se v bylinkářství porad,jak ji správně použít,lapačo může i ublížit,když se pije neuváženě.

jana (Ne, 11. 11. 2012 - 20:11)

Mému otci se také na noze...dobry den,jaka mast je dobra na nemoc ruzi.moji mamce se udelala na koleni a je z toho nestastna.muzete mi odepsat

farpablo (Po, 6. 2. 2012 - 13:02)

dobry den mam 38 dostal som ruzu skoda len ze na nohu ne od manzelky ale ujde to
mal som ranku na nohe zavadil som a odlupol si chrastu za dva dni mi zcervenala noha
lekarka na pohotovosti ma poslala na inf.kde
mi daly atb.doxyhexal 200 a dalacin c ale len preto ze som alergicky na pnc.
po uzivani asi dvoch dni bolst zacala ustupovat zarunutie stmavlo teplota v nohe sa stabilyzuje neviem vseci tu len strasia asi len zalezi od pristupu pacienta lekar upozornoval sestru aby ma nestrasila bude to mat nieco aj z psichykou cauko vas spolutrpitel farpablo

Tom (So, 10. 9. 2011 - 21:09)

Bohužel mě to před 2 dny...Lenko, po skončení akutní fáze nemoci doporučuji si vyžádat injekce Pendeponu. Je to druh antibiotika a měl by vytvořit v těle určité protilátky.
Klidně totiž jinak můžete třeba za rok mít znovu atak této nemoci.
A to se Vám ještě může stát, jako mojí manželve, která měla zcela jednoznačné příznaky, že blb na pohotovosti Vám řekne, že to růže není a nic vám není.

Lenka (So, 10. 9. 2011 - 20:09)

Dobrý den
moje máma...Bohužel mě to před 2 dny taky postihlo. Na noze, mám jí jak kdybych šlápla na včelu a hrozně to pálí. Horečky jsem díky bohu neměla, jen trochu zvýšenou, ale třesavku, zimnici, únavu atd., že na Paralen tp bylo. Je mi 34 a jsem z toho celá rozhozená, myslela jsem si, že to mají jen starý a nemocný lidi... Trpim už několik let na plíseň na malíčku nohy, vždy to přeléčim mastičkama od kožařky, ale tentokrát byl puchýřek mezi prsty nohy vstupní bránou infekce právě pro růži, jak mi bylo řečeno na Bulovce. Dostala jsem taky pencicilínový antibiotika a taky Endiaronovou pastu na lokální ložisko + polysan krém na to oteklé, zarudlé (míchají to v lékárně).

dáša (St, 7. 11. 2007 - 17:11)

mám na noze už asi 3 roky bouličku ,bolí me pouze na dotyk ,nevíte co to muže být ............objevila se mi tam po zvrknutém kotníku

Návštěvník (Pá, 8. 6. 2007 - 10:06)

Pavle, červené skvrny mohou být různého původu, nejlépe by vám měl poradit dětský lékař, který ji viděl a také říct, co s tím, nebo zda to např. chce kožní vyšetření a podobně.

Pavel (Čt, 7. 6. 2007 - 19:06)

Dobrý dne máme 3 týdenní děti, kdy jedno z nich má na hlavě červenu skvrnu, jedná se pravděpodobně o Erysipelas, nikdo nám však k tomu zatím nic neřekl. Chtěli bychom vědět zda se to dá léčit i u takto malých dětí a pokud ano, tak jakým způsobem. Děkuji.

alena (St, 8. 11. 2006 - 20:11)

Dobry vecer,chci vam rici,ze maminka 55 s ruzi bojuje od 15 let.Uspesne,neuspesne.Ma za sebou nekolik operaci,ale ty probehly pred vice nez 30 lety.Dnes ma mamka nohu zdeformovanou od plastickych operaci,ale chodi a da se rici,ze zije temer plnohodnotny zivot.Erisipelis se i nadale vraci,ale v lehci forme nebot je v peci kozni lekarky a imunologie.Uziva nejake leky a injekce,kter pusobi preventivne.Mohu zjistit jake.Obcas se ji noha otevre,ale pak se to zase spravi.Rika,ze je to ta plastika,nevim.Kdyby jste potrebovala pomoc,zkusim zjistit vic.Ale predevsim musi chtit vase maminka.Je to jen na ni.Kazdopadne to neni nemoc,za kterou by se mela stydet a nemusi mit ani strach.Mamce prorokovali same hruzy a je to celkem dobre.Aspon v ramci moznosti.S pozdravem,A.

Anicka (St, 10. 11. 2004 - 14:11)

Ahoj,Petra,rada by som ti pomohla, ale bohuzial, z tvojho prispevku nie je mozne zistit, ci ma mama nohu amputovanu, alebo na co vlastne potrebuje protezu?Celkom iste mama potrebuje lekarsku starostlivost, lebo pokial viem, ruza je infekcne zapalove ochorenie a mozu nastat aj vazne komplikacie. V kazdom pripade by mama potrebovala psychiatra a nasadenie liekov proti uzkosti. Pravdepodobne ma pred lekarmi chorobny strach. Ja ho mam bohuzial tiez.Pozdravujem ta. Ana

Petra Novotná (St, 10. 11. 2004 - 11:11)

Dobrý den, asi zhruba před čtyřmi lety moje Máma(44 let) onemocněla nemocí růže. Měla na noze otevřenou ránu a neléčila se. Odmítala se nám s nemocí svěřovat a palec u nohy se pomalu ztrácel, jak se pravá noha začala deformovat (z prstů měla najednou jenom bouli). Jednoho dne se lékaři rozhodli, že jí tu ránu uzavřou.Nevím proč. Odmítala jít na operaci a přestala chodit k ortopedovi. Mluvili jsme o tom s ní, chtěli jsme jí pomoci, ale ona odmítá jakoukoliv lékařskou pomoc i naší. Nyní to dospělo tak daleko, že vůbec nemůže chodit, je zavřená v bytě a nechce chodit ani ven. Vím, že by potřebovala už i psychickou pomoc, ale chci se zeptat, zda-li by bylo možné, aby jí mohli dát protézu (musím ještě dodat, že po těch čtyřech letech pěkně nabyla, má asi něco přes metrák). Kolikrát si říkám, kam až to může zajít. Proto se na Vás obracím s tímto problémem. S pozdravem Petra

Reklama

Přidat komentář