Reklama

neurogenni tetanie

Dasule (So, 9. 5. 2009 - 23:05)

Homeopatika na tetanii??? :-) to je vtip, ze ano... :)

Nikol (So, 24. 1. 2009 - 21:01)

Dobrý den,
mne byla tetanie zjištěna před 9 měsící.Stále s tím bijuji a myslím,že ještě delší dobu bojovat budu.Ovšem,když si vezmu,jak mi bylo před cca 5 měsící,tak ted si mohu říci,že jsem zdravá...Já takové problémy,jako křeče nemám a ani jsem neměla.Ze začátku jsem omdlévala,měla závratě,mžitky před očima,třes celého těla,hlavně v nohou...Toto vše se mi stalo jen 2x.Pak už jen točení hlavy,tlak v uších,bolest hlavy,citlivé oči,stresem bolest v nohou a špatně od žaludku.Je to vše jen psychického původu.Jak já říkám:,,Tělo mám zdravé,hlavu mám nemocnou'':-).Ale už se učím tyto problémy házet za hlavu.Zvykám si na to,že se mi často točí hlava,jdu někdy jako opilá,stačí malý stres a pocit neklidu a jemný třes se hned ozvou.Ale říkám,házet to za hlavu.Říct si,že je to normální.Je to vlastně vše o strachu,kterej mě ovládá.Tím,že jsem na to myslela a bála se,tak mě to totálně ovládlo a já skolabovala.Ze začátku nemoci mi jen písklo v uchu a byl konec...Ted už si i zajdu s kamarády na pivo,zatančit si...Už trochu zase začínám žít.Jo a všem upřímně doporučuji homeopatika...

Nikol (So, 24. 1. 2009 - 20:01)

Dobrý den,
mne byla tetanie zjištěna před 9 měsící.Stále s tím bijuji a myslím,že ještě delší dobu bojovat budu.Ovšem,když si vezmu,jak mi bylo před cca 5 měsící,tak ted si mohu říci,že jsem zdravá...Já takové problémy,jako křeče nemám a ani jsem neměla.Ze začátku jsem omdlévala,měla závratě,mžitky před očima,třes celého těla,hlavně v nohou...Toto vše se mi stalo jen 2x.Pak už jen točení hlavy,tlak v uších,bolest hlavy,citlivé oči,stresem bolest v nohou a špatně od žaludku.Je to vše jen psychického původu.Jak já říkám:,,Tělo mám zdravé,hlavu mám nemocnou'':-).Ale už se učím tyto problémy házet za hlavu.Zvykám si na to,že se mi často točí hlava,jdu někdy jako opilá,stačí malý stres a pocit neklidu a jemný třes se hned ozvou.Ale říkám,házet to za hlavu.Říct si,že je to normální.Je to vlastně vše o strachu,kterej mě ovládá.Tím,že jsem na to myslela a bála se,tak mě to totálně ovládlo a já skolabovala.Ze začátku nemoci mi jen písklo v uchu a byl konec...Ted už si i zajdu s kamarády na pivo,zatančit si...Už trochu zase začínám žít.Jo a všem upřímně doporučuji homeopatika...

Aja (St, 21. 1. 2009 - 12:01)

Setkal jste se někdo s tím, že vás z tetanie třeba svědí i celé tělo? Těď mi to asi 14 dní dělá.Bylo mi řečeno, že to může tato potvůrka způsobovat také.

Lenka (Út, 20. 1. 2009 - 22:01)

Dobrý den, příteli byla diagnostikovana neurogenni tetanie, nějak nenacházím spojitost mezi vašimi a jeho příznaky. Párkrát omdlel, ale hlavně mívá výpadky paměti. Prosím Vás, pozorujete i tyto příznaky? Já si totiž, dle vašich příspěvků myslela, že se jedna o různé křeče, brnění...děkuj za odpověď.

ZUZKA (Čt, 15. 1. 2009 - 18:01)

ME TETANIE ZABIJI

Petra (Pá, 29. 6. 2012 - 17:06)

Ahoj Katko, to co...Ahoj,s tetanii se léčím od svých 15let.Občas mi dá pořádně zabrat,ale pokaždé to zvládnu.Nyní je mi 25,teď se mi objevili bolesti v podbřišku,se kteými jsem byla na chirurgii a na gynekologii.Zajimavé je,že na gynekologii nic nenašli,ale na chirurgii mi našli cystu n vaječníku.Tak nevím.Známi mi řekli,že to je předzvěst tetanie.Což mi nepřijde pravdivé.Máte někdo s tímto zkušenost? Popravdě kdo tuto nemoc nemá neví co se v nás odehrává.

Tereza (Čt, 5. 1. 2012 - 16:01)

U mě to začalo před...Ahoj Katko, to co popisuještě trošku připomíná panickou ataku. NEvím, jestli jsi o tom slyšela, ale jsou to takové stavy úzkosti, u kterých se často vyskytuje právě bolest na hrudi, strach ze smrti nebo závažného onemocnění, může být nadměrné pocení, bledé ruce, třes, poruchy vidění (zamlžené, vše viděno jakoby v mlze)...často se to u lidí vyskytuje a není to nic závažného, ale ty stavy jsou ohromně nepříjemné,dá se to docela dobře léčit v PCP Praha, kde se pořádají pravidelné denní stacionáře pro lidi, kteří takové stavy mají (a že jich věru není málo), možná, jestli Vás to hodně trápí tak, jak jste popsala, tak by stálo za to to zkusit, jestli se nejedná právě o tenhle problém. Kontakt je: http://www.pcp.lf3.cuni.cz/pcpout/stacionare.htm...přeji hodně štěstí a ať je Vám brzy lépe, Tereza

Tereza (Čt, 5. 1. 2012 - 16:01)

U mě to začalo před...Ahoj Katko, to co popisuještě trošku připomíná panickou ataku. NEvím, jestli jsi o tom slyšela, ale jsou to takové stavy úzkosti, u kterých se často vyskytuje právě bolest na hrudi, strach ze smrti nebo závažného onemocnění, může být nadměrné pocení, bledé ruce, třes, poruchy vidění (zamlžené, vše viděno jakoby v mlze)...často se to u lidí vyskytuje a není to nic závažného, ale ty stavy jsou ohromně nepříjemné,dá se to docela dobře léčit v PCP Praha, kde se pořádají pravidelné denní stacionáře pro lidi, kteří takové stavy mají (a že jich věru není málo), možná, jestli Vás to hodně trápí tak, jak jste popsala, tak by stálo za to to zkusit, jestli se nejedná právě o tenhle problém. Kontakt je: http://www.pcp.lf3.cuni.cz/pcpout/stacionare.htm...přeji hodně štěstí a ať je Vám brzy lépe, Tereza

Renata (Pá, 28. 10. 2011 - 16:10)

AHOJ VŠICHNI, KTEŘÍ...Ahojky,mam neureg.tetánii již 10 let,je to někdy hodně těžké,ale jak vidím nejsem sama.Beru magnosoft a neurol,ale ty pocity známe jen mi sami jak nám je.Chodím do práce,ale je to někdy síla,držím nám všem palečky,ale tak si říkám jak to dělávali naši předkové?musíme vydržet ahoj Renča

Renata (Pá, 28. 10. 2011 - 16:10)

AHOJ VŠICHNI, KTEŘÍ...Ahojky,mam neureg.tetánii již 10 let,je to někdy hodně těžké,ale jak vidím nejsem sama.Beru magnosoft a neurol,ale ty pocity známe jen mi sami jak nám je.Chodím do práce,ale je to někdy síla,držím nám všem palečky,ale tak si říkám jak to dělávali naši předkové?musíme vydržet ahoj Renča

Renata (Pá, 28. 10. 2011 - 16:10)

AHOJ VŠICHNI, KTEŘÍ...Ahojky,mam neureg.tetánii již 10 let,je to někdy hodně těžké,ale jak vidím nejsem sama.Beru magnosoft a neurol,ale ty pocity známe jen mi sami jak nám je.Chodím do práce,ale je to někdy síla,držím nám všem palečky,ale tak si říkám jak to dělávali naši předkové?musíme vydržet ahoj Renča

Iva (So, 22. 10. 2011 - 09:10)

Chlapi, já mám s tetanií...ahoj Stáno, to je jednoduché, v pivu je béčko, čili vitamín B - kvasnice a Bvitamín půosbí na nervy a vše kolem,proto se říká, jdu se uklidnit,dám si pivko...hodně štěstí a zdrsví přeje všem Iva

Eva (Po, 15. 8. 2011 - 10:08)

Chlapi, já mám s tetanií...Ahoj,psal jsi tady o pivu.Taky jsem hledala jak je možné,že po pivu mi je také líp.Dumala jsem nad látkou,která by to mohla způsobit.A vlastně jsem na to přišla.Pivo uspává a hlavně zklidňuje nervovou soustavu.U tetánie jsem přišla na to,že vše co tlumí a zpomaluje nervovou soustavu,odstraňuje a nebo o dost zmírňuje záchvaty.Bušení srdce,křeče atd.Naopak vše co nabudí nervovou soustavu záchvat vyvolá.Včetně stresu,úzkosti,kávy,sport.Takže tetanikům doporučuji vše co tlumí.Všude se píše,že to je nedostatek hořčíku a vápníku.V mém případě bych s tím nesouhlasila.Z krve hodnoty v normálu a po preventivním užívání jsem jsi zadělala tak akorát na pořádný průjmy.Takže shrnuto pivo utlumí nervovou soustavu a záchvat je pryč.Zároveň se po pivu člověk cítí uvolněný a tím pádem psychicky v pohodě.Na příšerné křeče mi zabírá i Neurol,ale po něm jsem jak chodící mrtvola ospalá a unavená.Tetanie je stav zvýšené dráždivosti nervosvalového ústrojí¨z čehož vyplívá,že stačí jen něco málo co nabudí nervovou soustavu a je záchvat na světě.Takže rada na závěr utlumovat ,utlumovat.

DENI (Ne, 1. 5. 2011 - 11:05)

AHOJ VŠICHNI, KTEŘÍ PROCHÁZÍTE TETANII, PANICKOU PORUCHOU A ÚZKOSTNÝMI STAVY.
PŘED ROKEM A ČTVRT MI SDĚLIL LÉKAŘ A PSYCHIATR, ŽE MÁM NEUROGENNÍ TETANII.BRALA JSEM MAGNOSOLV, NEUROL A PO VYNECHÁNÍ NEUROLU JSEM PŘEŠLA NA ANTIDEPRESIVA ELICEA. PO PÁR MĚSÍCÍCH JSEM FUNGOVALA NORMÁLNĚ A MĚLA DOCELA VŽDY DOBROU NÁLADU. AD JSEM BRALA ROK A LETOS JSEM NA KONCI BŘEZNA VYSADILA. CÍTILA JSEM SE MĚSÍC DOBŘE AŽ DO DOBY NEŽ MĚ MANŽEL OPĚT ZAČAL PSYCHICKY TÝRAT. TED MÁM OPĚT NÁZNAKY TETANIE, ÚZKOSTI A MOTÁNÍ SE V HLAVĚ.NEJSEM SCHOPNA NORMÁLNĚ FUNGOVAT I KDYŽ SE MOC SNAŽÍM. ZKOUŠÍM TED ŠIŠÁK BAJKALKSÝ, MEDUŇKU, ALE NEJSPÍŠ JE TO VŠE
MOC SLABÉ NA TY NERVIČKY.
DRŽÍM VÁM VŠEM PALEČKY, ABY VÁS TO NETRÁPILO, PROTOŽE KDO NEZAŽIL TAK NEMŮŽE OPRAVDU VĚDĚT JAKÉ JSOU TO HROZNÉ POCITY.
SNAŽTE SE BÝT V KLIDU A NESTRESUJTE. HODNĚ ŠTĚSTÍČKA!DENISA

Staňa (Ne, 24. 4. 2011 - 14:04)

Chlapi, já mám s tetanií přesně ty samé problémy. Nejvíc mi ale vadí ta nechápavost okolí. Co nechápu já: jak to že mi pivo pomáhá i v nejhorším záchvatu. Dám 4. a vše je v pohodě a nejen psychicky. Jak to??? Která látka v pivu to přesně způsobuje a jak? A proč mi teda doktorka předepisuje vápník a hořčík? To pivo jest pro mě záhadou. Jestli to někdo vzdělanější ví tak ať pomůže Čechům s rozšířením obzoru a dá to sem!!!

tonda (Čt, 24. 3. 2011 - 08:03)

POKR: V praci dělám na...Ahoj,mám tetanii .Dává mi zabrat hlavně psychicky.Nejvíce mi pomáhá když si dám nějaké to pivo navíc oproti normálu to je mi i celkem skvěle.Samozřejmě ,že tak za dva dny po opičce si před nebo po prácí skočím na hořčík na kapák anebo do zadku bo ho mám obvykle dost málo v krvi.Ale zatím v práci ani v soukromém životě mi nijak nepřekáží.Je to hlavně o psychice.

MARTIN (Čt, 20. 1. 2011 - 12:01)

POKR: V praci dělám na směny a ještě na ''kolotoč'',což znamená ŽÁDNÝ pravidelný režim spánku,stravy,prostě tělo je neustále rozhozené...navíc stresy v práci..apod..Mám rodinu,malého synka,musím jej zabezpečit,tak že nějaká změna práce prostě nepřipadá v úvahu..Navíc se setkávám s nechápajícími nadřízenými..no jo,oni tyhle problémy nemají..Uf..no tak jsem se vypovídal..Ahoj

MARTIN (Čt, 20. 1. 2011 - 12:01)

poračování: Když mě ''to'' chytlo poprvé,byl jsem sám doma..Nevěděl jsem co se děje,jen strašný strach,že umřu,umřu,tak jsem si sám sobě volal záchranku..Píchli mi hořčík a Diazepam a ustalo to..Ovšem po 3 dnech znova ataka úzkosti,byl jsem mimo realitu..prostě vedle..No léčím se 6 let,ale není to ono,někdy je mi naprosto fajn a někdy uplně mimo,tak že mám i měsíc nemocenskou..

MARTIN (Čt, 20. 1. 2011 - 12:01)

Ahoj,mě taky před 6 lety diagnostikovali Neurogení tetanii/panické úzkosti..Beru už snad 5 té prášky,samo pořád silnější a silnější..Vždycky si po čase na ty stávající tělo zvykne a přestanou působit,tak že se musí změnit..Co se týče problémů,tak příjdou náhle,stačí trochu stresu,nervozity,např. v práci nebo i v přeplněném marketu a je to tady..Hodně to komplikuje život,ve všech ohledech..

Reklama

Přidat komentář