Reklama

neurogenni tetanie

Jana (Čt, 27. 9. 2007 - 17:09)

Chtěla bych se zeptat, co můžu čekat, když sama vysadím neurol, který beru už třičtvrtě roku. Díky Jana

Mariánka (So, 10. 3. 2007 - 18:03)

Ahoj lidičky, nedávno jsem byla na dlouhou dobu v nemocnici kvůli jistým záchvatům. Potom mi řekli, že mám tetanii, ale jakou o tom se nezmínili. Tak mám dotaz jestli nevíte jaké jsou druhy tetanie a jaký je rozdíl mezi latentní a neurogení tetanií? Děkuji moc

Lenka, 19 (So, 3. 3. 2007 - 10:03)

Ahoj, přrd pár dny jsem se dozvěděla, že mám NT, ale mám jiné příznaky než vy. Mívám často silné křeče v hrudníku, které míří až do srdce a nemůžu dýchat. Příznaky typu mravenčení v končetinách...nemívám. Je tedy možné, že i přesto mohu trpět neurogenní tetanií? Děkuji

MUDr.D (Ne, 7. 1. 2007 - 14:01)

Ahoj, nechcem ťa strašiť, ale tetania býva zväčša dlhodobá, skús prísť na to, či nemáš nejaké problémy, či ťa niečo netrápi, aj maličkosti, alebo niečo nad čím si sa nezamýš?ala a mohlo by to byť spúšťač... Ja tiež mám "vrčanie" po námahe, ale snažím sa otriasť a ísť ďalej, aj keď už mi to pár krát nevyšlo (záchranka), ale hlavne treba na to nemyslieť (viem že to znie trochu blbo) a keď prídu prvé príznaky, tk si ich nebrať k srdcu, daj si Mg alebo Diazepam a na chví?u si choď oddýchnuť,, po čase už len bez liekov a nakoniec tie príznaky budú také nepatrné, že ti to nebude brániť v športe ani v živote... Teda tak je to u mňa,,mám tetaniu asi 1 rok ale rozsiahlu a spojenú so všelijakými chorobami..

Návštěvník (Čt, 21. 12. 2006 - 02:12)

.

..

..

Jana 31 let (St, 20. 12. 2006 - 23:12)

Ahoj.Peru se s neurogenní tetanii už asi dva roky.Nikdy jsem nebývala nemocná fyzicky ani psychicky, právě naopak.A teť beru Citalek, (na doporučení neurologa) + Mg a Ca.V noci se potím, mám křeče v končetinách a na krku, po fyzické námaze mi celé tělo brní, nemohu se nadechnout.... Tím pádem se vyhýbám sportu (moji velké zálibě) a rázem je z 42kg tělesné hmotnosti 54 kg. Nevím co si s touto nemocí počít.Ničí mne.Mám dvě děti a potřebuji být v zdravá a v kondicijako dřív, tak co mám pro to udělat?

Monika 28 let (Út, 19. 12. 2006 - 21:12)

ahoj,mám od 22 tetanii.Před třemi týdny jsem přestala cítit levou tvář,nní je vše v pohodě,akorát se mi špatně dýchá,motá hlava.Jsem nestále na nemocenské.Příští měsíc jdu na holtra KT a na holtra EKG,jdu taky na plicní.Prosím má někdo zkušenosti s těmito vyšetřeními?Musím při holtru mít nemocenskou?Děkuji všem a přejí Vám co nejrchlejší uzdravení

Lenka (Čt, 4. 3. 2021 - 09:03)

Mi pomohly zaručeně antidepresiva - beru Eliceu 10 mg. K tomu hořčík, vitamín B, vitamín D.
Bez antidepresiv bych si s tetanii neporadila.

Lenka (Pá, 15. 12. 2006 - 16:12)

Zdravím všechny....Mám RS už 12let neurogenní tet.4roky.Ty dvě nemoci dohromady dělají velkou paseku.Nikdy nepoznám jestli mám ataku RS nebo problém s tetanií.Snažím se abych s toho nezblbla......ahoj.

Pavel (St, 13. 12. 2006 - 10:12)

Zdravím všechny tetanisty
Tuto nemoc mi zjistili asi před třema měsíci. Začlo to z ničeho nic noční panickou atakou. Prostě jsem se vzbudil spocený, srdce bouchalo neuvěřitelným tempem, celý jsem se třásl a já dostal šílený strach, že je to konec. Asi po 15 minutách jsem to rozdýchal a usnul. Hned druhý den ráno jsem mazal k doktorce a začlo to. EKG, rozbory krve...vše bylo OK. Tak mě poslala na neurologii a tam mi zjistili neurotickou tetanii. Dostal jsem Lexaurin, ale stav se po týdnu zhoršil. Další záchvyty, malátnost, slabost, takový divný pocit v levo na hrudníku a neuvěřitelný strach o svůj život. Z ničeho nic jsem prostě začal brečet, třást se...no děs. Nakonec jsem dal na radu rodičů a známých a navštívil jsem psychiatra. Dneska už vím, že je to ta nejlepší volba. Po třech týdnech se cítím mnohem lépe a příští týden se chystám do práce. Je to den ode dne lepší, cítím se líp a nabírám síly. Proto moje rada zní: neberte Lexaurin, Neurol a jiné návykové tablety. Navštivte psychiatra nebo psychologa, ten vás z toho dostane pomocí nějakých nenávykových antidepresiv.
Jinak přeji všem brzké uzdravení

petapa (St, 13. 12. 2006 - 05:12)

Léčím se dva roky na Rs a poselední dva měsíce se mi objevilo dost nepříjemné motání hlavy. Hlavně když jsem měla jít spát tak se mi chtělo zvracet a nesměla jsem dělat prudké pohyby očima boleli a neudržela jsem je v klidu. Prý to byla ataka tak mě přeléčili solumedrolema a ted se mi to vrací už potřetí dnes jedu do ms centra tak jsem zvědavá co semnou zas udělají už jsem z toho neštastná je mi 28 let. A začínám být i pěkně podrážděná beru občas i lexaurin. Mám problémy se spaní. A když se otočím brní to.

katarína (Út, 21. 11. 2006 - 14:11)

Dobrý deň, neurológ mi oznámil diagnózu neur. tetánia.Mám slabšiu nervovú sústavu a po dlhsom mimoriadne stresovom období a náporu mám príznaky: t?pnutie prstov, nôh, v okolí pier,nočné k?če v lýtkach, okolo členkov zvieravá bolesť, podráždenosť, búchanie srdca vyčerpanosť. EMG pozit. CA, MG, P v norme. Najprv mi naordinovali MgB6 /beriem dlhodobo Caltrate proti osteoporóze-som 3 roky po hysterectomii/ a teraz mi predpísali Timonil 150 retard, ktorý sa bojím brať. Mám trochu zhoršené pečeňové testy/játra/ a zvýšený cholesterol/7/ Mám aj /liečený/ glaukóm. Radšej by som skúsila zabojovať len s pomocou Mg a Ca a s vitamínmi C,D3,B12/?/ a s dušvnou silou - môžem odmietnuť v tejto situácii Timonil a mať šancu k zlepšeniu/k vyliečeniu bez neho? Dakujem za odpoveď.

webmaster (Út, 7. 2. 2006 - 18:02)

Předmět: Neurogenní tetanie Autor: ratunka Datum: 7.2. 2006 14:47:50 Máte prosím někdo nějaké zkušenosti s neurogenní tetanií???Co může žena 37 let očekávat od života s touto nemocí? Předmět: Neurogenní tetanie Autor: Šárka Datum: 7.2. 2006 15:04:39 Myslím, že je to to samé jako "latentní tetanie" a o té je tu rozsáhlý chat, tak si tam počti.

Jana (Ne, 24. 7. 2005 - 17:07)

Ahoj,taky mám neur.tetanii už asi 10let.Je to nepříjemné,ale dá se to zvládnout.Hlavně to chce polykat hořčík,to ti určitě doktor vysvětlil.Někdy je to mravenčení v končetinách,jindy bušení srdce a pocit,že nemůžeš dýchat.Měla jsem dříve strach,že umřu,nevěděla jsem co se to se mnou děje.Až po různých vyšetřeních jsem se konečně dozvěděla co to vlastně je.Někdy se dostaví i panická ataka,která bývá s tetanii často spojena,tak mi to vysvětlil neurolog.Nic jiného mě už nenapadá.Ahoj

Kuba (Ne, 24. 7. 2005 - 17:07)

prosim o radu mam zjištěnou neur. tetanii jaka je možna lečba. Děkuji

Reklama

Přidat komentář