Reklama

nízký krevní tlak

Veru (Út, 17. 1. 2012 - 16:01)

Má babička vyšetřeno...Srdce vyšetřeno má, nějaký čas docházela na kardiologii, vše v pořádku. S krční páteří má též problém, jelikož celý život pracovala v tažírně, v továrně. Myslíte, že by bylo vhodné zaměřit se tedy i tímto směrem?

Po (Út, 17. 1. 2012 - 13:01)

Má babička (ročník 1941)...Má babička vyšetřeno srdce? Omdlívání - nedokrvený mozek. Jak se při zvednutí nahrne rychle krev do cév v mozku, může nastat pocit motání hlavy, zatmění před očima. Je možné, že má i problém s krčními obratly.
Zajímavý pohled na příčiny nízkého tlaku a hlavně podnětný je názor tradiční čínské (východní) medicíny.

Veru (Út, 17. 1. 2012 - 12:01)

Má babička (ročník 1941) trpí nízkým tlakem několik let (pravidelné hodnoty kolem 75/50 a níž, někdy je vůbec problém tlak změřit) a v poslední době se přidaly kolapsové stavy. V této chvíli je hospitalizována, ale výsledky veškerých vyšetření poukazují pouze na nedostatek železa v krvi a úbytek vápníku. Nikdo nám není schopný říct, proč se při každém zvednutí z postele kácí k zemi (s tím jsou spojena i zranění hlavy). Pokaždé se zvedne, zatmí se jí před očima, padne a když jí zvedáme, má velký třes v celém těle.
V případě, že máte nějakou zkušenost, která Vám pomohla v boji s nízkým tlakem a stavy s ním spojenými, budu velmi ráda za Vaši pomoc.

ivan (St, 2. 7. 2008 - 14:07)

mno zavidím docela Aničce..fakt je mít lepší ten nižší,dyž se člověk rozzlobí aspon ho netrefí šlak.Já ho mám zas o trochu vyšší.... ahojík.-

Anna (St, 2. 7. 2008 - 14:07)

Zdravím, taktéž jsem na tom stejně, mám tlak 110/60. Mívala jsem hodně vysoký a pak z nějakého nezjištného důvodu šel dolů. Pravdou je, že jsem si na něj zvykla a problém mi převážně nedělá. Jen tenkrát pokud je horké počasí tak jsem unavená a chce se mi spát. Mělo by se hodně pít a sem tam si dát i tu kávu i když se říká, že pomůže pouze na chvíli.V každém případě se říká lepší je nízký než vysoký. Snažím se nad tím až tak nepřemýšlet a nevnímat se. Uvidíme co dál s přibívajícím věkem, snad nepřijdou jiné problémy zdravotní. :o)

Radio (Út, 1. 7. 2008 - 23:07)

Zdravim.
Jsem sice eště mladej, je mi teprv' 16, ale trochu mě trápí nízkej tlak, kterej je, když to je v poho, 90-50. To je horní hranice. Vejš se nehne. Prosim vás, poraďte co s tim? Je to velkej problém?

Aja (Čt, 22. 5. 2008 - 09:05)

Mám (nyní) Tk 124/56 - ten horní je asi v normě, ale ten spodní mi dělá problém. Mám RS (45-50lézí v mozku)může to spolu nějak souviset? Jak mohu spodní tlak upravit. Mívám normáolní 120/80. Děkuji, Ája

Sonja (Po, 19. 5. 2008 - 17:05)

Bude mi 32 a taky mám nízky tlak 95na54 tak jsem šla do lékárny a paní mi poradila,že si mám koupit ženšenové kuličky prý to vyrovnává tlak.Beru to zatím týden tak jsem zvědavá jestli to zabere.

Soňa (Po, 19. 5. 2008 - 17:05)

Bude mi 32 a taky mám nízky tlak 95na54 tak jsem šla do lékárny a paní mi poradila,že si mám koupit ženšenové kuličky prý to vyrovnává tlak.Beru to zatím týden tak jsem zvědavá jestli to zabere.

s. (So, 19. 4. 2008 - 23:04)

A když jsem byla na kontrole u lékařky, tak mi změřila takřka normální tlak, což se mi předtím nikdy nestalo. Přikládám to tomu čaji od Jukla.

s. (So, 19. 4. 2008 - 23:04)

Mám také od mládí velmi nízký tlak, mnohdy jsem se cítila jako omámená.
Docela mi pomáhá čaj na nízký tlak, který jsem si koupila od léčitele Jukla. Nevím, jaké je jeho přesné složení, ale když si ho po ránu uvařím, jsem hned čilejší.

jana (So, 19. 4. 2008 - 21:04)

ano,jednozančně zajděte na akridologii, i arytmie mlže stát za snžeým tlakem i když to Váš případ být nemusí....alespoň budete klidnější

N. (Pá, 28. 3. 2008 - 08:03)

Mám dotaz ohledně nízkého KT.
Je mě 28 žena. Při měření KT mám hodnoty 94/64 někdy i 85/44 po kávě občas 105/67. Motá se mě hlava, jsem stále unavená, zimomřivá, někdy mám i zhoršené vidění. V rodině máme aritmii. Známí mě posílají ať si zajdu na vyšetření. Já si ale nejsem jistá zda se s nízkým KT dá vůbec něco dělat. Myslíte si, že by bylo vhodné zajít na kardiologické vyš.?

n. (Čt, 13. 3. 2008 - 13:03)

ahoj, domnivam se (jako je to např. u mne),ze je jeste vetsi problem kdyz mate, krome nízkého tlaku 90/60/coz mam vetsinou,ale taky kolisavy !!!, Bohuzel priznaky jsou uplne stejne: potaceni se, motani hlavy, ´černo´ pred ocima, hlavne pri vstavani, stav nejak "mimo" apod., ze ani nepoznate jaky vlastne tlak mate...takze jsem po namereni mela 145/95, v domneni ze mam nizky !!(a to jeste dekuji bohu, ze jsem si nevzala v tomuto netusijicimu stavu kavu, kterou piji hlavne po ranu - protoze musim! Maleho panacka bych po ranu asi nezvladla..krome toho silny alko nepiju.
Dr. ktera byla zvykla na muj vecny nizky tlak byla take prekvapena na tu zmenu ,takze ted mamu naprosto chapu - ma cely zivot kolisavy tlak.-(((

Jana (Pá, 8. 2. 2008 - 21:02)

Ahojky, nevíte nahodou někdo jaký je optimální tlak u 5letého dítěte? Můj syn má v pětiletech tlak 7544 mě se zdá nízký, když ve dvou letech měl 9060. Doktor na to nic neříkal. Díky.

vašek (Pá, 25. 1. 2008 - 00:01)

Zuzko, jestli nemůžeš spát, nechceš popovídat?

Zuzka (Čt, 24. 1. 2008 - 23:01)

Zaznelo tady hodne rad....dulezite aby je kazdy vzdy praktikoval, kdyz se citi blbe.
Ja bych jen dodala, ze me se rano vstava lip z postele, kdyz se vecer pred spanim trochu najim {nemyslim nejake cukrovi} ale neco normalniho k jidlu.
A nejvice, co mam ozkousene, je ten pohyb {cviceni, behani, skakani apod}, ale je to tezke, jak se ma clovek prinutit k pohybu, kdyz se citi pernamentne unaveny?
Kavu bych nedoporucovala, ma zminovany efekt "up and down"..spis se priklanim k tomu vinku.
A verim take na ranni otuzovani, to probere 100%.
Pak behem dne pit ten zeleny caj {zeleny dobry na vsechno} ci cerny.
A jinak na Doktorce.cz je o nizkem tlaku pekny clanek..tak vam preji vsem hodne zdravi

Jan (Út, 15. 1. 2008 - 16:01)

Ještě bych měl napsat,že pod záštitou působí a existuje také Lékařsko - vědecká odborná skupina (MWF),která sdružuje v současné době několik tisíc lékařů a zástupců jiných léčitelských povolání z více než padesáti zemí světa a která se snaží vysvětlit a dokumentovat zprávy o vyléčeních. Píši toto do více diskuzí, protože mi to jednak pomohlo a jednak je to blahodárné pro každého člověka a ne jen nemocného, či nemocného jen nějakou nemocí. Také za to nemám žádné peníze.

www.bruno-groening.org/tsch/

"Důvěřuj a věř, pomáhá, léčí Boží síla"
"NEVYLÉČITELNÉ NEEXISTUJE - Bůh JE NEJVĚTŠÍ LÉKAŘ"Bruno Groning

Přeji hodně zdraví ;-).

Jan

Jan (Út, 15. 1. 2008 - 16:01)

Ještě bych měl napsat,že pod záštitou působí a existuje také Lékařsko - vědecká odborná skupina (MWF),která sdružuje v současné době několik tisíc lékařů a zástupců jiných léčitelských povolání z více než padesáti zemí světa a která se snaží vysvětlit a dokumentovat zprávy o vyléčeních. Píši toto do více diskuzí, protože mi to jednak pomohlo a jednak je to blahodárné pro každého člověka a ne jen nemocného, či nemocného jen nějakou nemocí. Také za to nemám žádné peníze.

www.bruno-groening.org/tsch/

"Důvěřuj a věř, pomáhá, léčí Boží síla"
"NEVYLÉČITELNÉ NEEXISTUJE - Bůh JE NEJVĚTŠÍ LÉKAŘ"Bruno Groning

Přeji hodně zdraví ;-).

Jan

Jan (Ne, 13. 1. 2008 - 18:01)

Dobrý den,

chtěl bych upozornit na webové stránky www.bruno-groening.org/tsch/ , kde jsou informace, které by mohly pomoci mnoha lidem.

"Důvěřuj a věř, pomáhá, léčí Boží síla"
"NEVYLÉČITELNÉ NEEXISTUJE - Bůh JE NEJVĚTŠÍ LÉKAŘ"Bruno Groning

Přeji hodně štěstí ;-).

Jan

Reklama

Přidat komentář