Reklama

Nová akropolis

pan S (Pá, 3. 10. 2014 - 20:10)

Rád bych se pobavil s panem MM
[email protected]

MM (Út, 10. 6. 2014 - 14:06)

Bohužel, je to sekta jako vyšitá, největší nebezpečí je v tom, že mají opravdu dobře uzavřené jádro a členství v sektě je odstupňované do několika pilířů podle toho jak jste v sektě dlouho, kolik máte odpracováno a jak moc jste aktivní a loajální. Základem myšlení je vyzdvihování a "uctívání" starovékého Egypta, jeho myšlení, kultury, filozofie... Navenek to začíná nevinně převážně filozofickými přednáškami pro veřejnost (laik bude nadšen, vystudovaný filozof zapláče nad mystifikacemi a polopravdami), absolvujete postupně zkoušky/školení, společné dílny a aktivity, dáváte za to peníze a veškerý svůj čas, na úkor zaměstnání, rodinného a sociálního života "tam venku", odměnou za to je vám postup v hierarchiii sekty směrem nahoru, až po závěrečný slib, ale tam se vypracuje opravdu jen hrstka vyvolených. Pokud Váš partner, rodinný příslušník nebo kamarád teprve s touto sektou začíná, zkuste mu to rozmluvit a přetáhnout ho třeba k včelařům nebo zahrádkářům. V opačném případě můžete být němými svědky postupné destrukce, změny jeho myšlení a chování... opravdu největší riziko je v tom, že ten náběh není tak rychlý jako u jehovistů nebo jiných známějších sekt. V případě sekty Nová Akropolis se jedná o důmyslně propracovaný systém.

D. (Po, 15. 11. 2010 - 22:11)

Ja jsem do Nove akropolis taktez chodila skoro rok na prednasky, a musim rict, ze mi to jen dalo a byla to pro me velmi prinosna zkusenost. Myslim ze jsem dosti strizliveho rozumu, a NA sektou urcite neni... To zas nekoho hali falesne domnenky.

Heli (Po, 15. 11. 2010 - 21:11)

Máte nějaké bližší...No, tak to už si snad děláte opravdu srandu :D :D Kde na to lidi chodíte, to by mě vážně zajímalo :P Příliš bujná fantazie, pravděpodobně.. Trocha zdravého rozumu by neuškodila.

Karel (Čt, 11. 11. 2010 - 10:11)

Máte nějaké bližší informace o spojení Nové Akropolis s neonacismem. Bohužel moje dcera je členkou NA, její závislost se dále prohlubuje, zanedbává práci. Jsme z toho neštastní a nevíme co máme dělat.

Heli (Pá, 24. 9. 2010 - 17:09)

Čtu si všechny příspěvky a z některých čiší taková zloba, až mi z toho není dobře. Nebudu posuzovat NA z globálního hlediska, mohu se jen podělit o to, co dala mi samotné. Díky kurzům v NA jsem si uvědomila mnoho věcí o svém životě, začala na sobě více pracovat, začala se rozvíjet a odbourávat své špatné vlastnosti a zlozvyky. NA mě přivedlo ke spoustě zajímavých osobností filosofie a jejich dílům a bylo mi doporučováno, abych si je přečetla, rozhodně ne zakazováno, abych se učila jen výňatky z jejich přednášek, jak bylo zmíněno. Pokud vím, tak přednášející v NA chodí normálně do práce jako všichni lidé a přednáškám se věnuje ve svém volném čase. Pamatuju si, že když jsem to prvně slyšela, řekla jsem si jen "To vážně dělají zadarmo?" I to mě nutí k zamyšlení nad tím, jak moc jsem ovlivněná materialismem dnešního světa. Jinak na každé přednášce je vždy prostor pro diskuze, když má někdo jiný názor, nebere se mu. Já mám věci, které jsem úplně nepřijala nebo řekněme zatím nevstřebala, neberu je jako doktrínu.
Nejdůležitější je, aby si člověk zachoval svou vlastní hlavu a vše slepě nepřebíral.
A na závěr bych chtěla - několikrát bylo zmíněno, že je velmi špatné, pokud se cítím nadřazena ostatním lidem, protože já "vím" a "oni ne". Přímo přednášející v NA nám říkal, pokud máme pocit nadřazenosti nad ostatními je to špatné, protože každý má svou cestu a každý se nacházíme někde jinde, ale není zde prostor pro povyšování. Neměli bychom se srovnávat s nikým jiným, ale pouze sami se sebou - jací jsme byli dřív a jací jsme nyní. A to považuju za hodně praktickou myšlenku, kterou se snažím uplatňovat ve svém každodenním životě. Zdravím

Martas (Čt, 2. 9. 2010 - 13:09)

Stačí se podívat na...... A samozřejmě nechci obhajovat ty skupiny, co si odsouzení zaslouži.

martas (Čt, 2. 9. 2010 - 13:09)

Stačí se podívat na původní význam slova sekta. A nezapomeňme, že i katolíci jsou pošpiněni minulostí i přítomností. A kdo může za tu církevní špínu?

Klára (Čt, 5. 8. 2010 - 17:08)

http://www.akropolis.cz/default.asp?page=document&4=10000560

Což musí každá změna osobnosti představovat psychickou újmu? Nejsou snad možné skutečné změny proto, že člověk odhalil nové horizonty v sobě samém a ve světě, který ho obklopuje? Nepředstavuje snad toto odhalení první krok, který může vést k introspekci, aniž by se upadlo do mentální nerovnováhy?
Nejsme snad každodenně podváděni tím, že se nám prodávají zázračné výrobky, které se později stávají další iluzí, zatímco peníze ubývají? Není snad každodenní reklama nepatřičným úskokem vůči těm neopatrným, kteří věří všemu, co vidí, a všemu, co čtou?
Pokládá se snad za psychickou újmu „touha po nóbl dojmu“ či beznaděj, které se zmocňují mladých i dospělých a nutí je užívat oděvy stanovených značek jako znamení odlišnosti?
Neexistuje snad v celém světě tzv. „dobrovolná služba“, která umožňuje každému jednotlivci, aby svůj volný čas a svou ušlechtilost věnoval na pomoc tomu, komu on chce? V čem je lepší dobrovolník, který pracuje zdarma v nemocnici, oproti mladému člověku, který patří do kulturní asociace a pomáhá při hašení požárů nebo úklidu veřejného místa zavaleného špínou?

No comment (St, 24. 2. 2010 - 01:02)

http://www.youtube.com/watch?v=aTXXOKp3I6A
http://www.youtube.com/watch?v=aTXXOKp3I6A
http://www.youtube.com/watch?v=IuyA4EJdQnc
http://www.youtube.com/watch?v=Ar3qYn9RE_Q
http://www.youtube.com/watch?v=FWgK6lnDgZ0
http://www.youtube.com/watch?v=iNfriVeD0bE

Antiakropolis (Út, 23. 2. 2010 - 21:02)

Nová Akropole je sekta, azena mezi nebezpečné, jejíž prakticky jsou velmi dobře popsány v řadě monografií se sektářskou tématikou, viz např. "Mechanismus Sekt", Jean-Marie Abgrall. Můj příspěvek není varování, ale popis skutečnosti.

Aleš (Pá, 23. 10. 2009 - 12:10)

Jsem členem nové akropolis,...Je vidět Tomáši, že jsi v Nové Akropolis buď krátce nebo jsi pouhý člen bez dalšího zapojení do aktivit Nové Akropolis.
Ještě nechodíš lepit plakáty, dělat odlitky, prodávat odlitky, upravovat prostory v Praze, opravovat statek na Moravě, mít služby v prostorách přes den i v noci... Ještě za tebou nechodí o příspěvky na oslavu založení NA, výročí mezinárodní organizace, den učitelů, výročí narození a úmrtí zakladatele Nové Akropolis, výročí narození a svátků zakladatelů Nové Akropolis v Čechách, slunovraty, nové židle, nnové stoly, novou sedací soupravu prezidentce, nové...
je toho hodně. A svými příspěvky a prací se ukazuje ochota pracovat na sobě a rozvíjet se.

Tomáš (St, 21. 10. 2009 - 20:10)

Jsem členem nové akropolis, je to mezinárodní kulturní nezisková organizace, která se snaží navázat na kořeny filosofických škol jako byla škola Aristotelova nebo Platonova.Jejich učení vychází z východních i západních moudrostí,tedy z historií které formovali svět ve kterém teď žijeme.Do se kty má opravdu daleko,jen člověku ukazuje jak ovládnout svůj vlastní osud, pracovat na sobě samém, a rozvíjet se.

dolce vita (Út, 8. 9. 2009 - 12:09)

a co tak cirkev je natom o nieco lepsie alebo je to dobre lebo je to oficialne.co tak rozobrat dejiny cirkvi,kolko papezov zomrelo nasilnou smrtou len preto lebo nevykonali to co chceli mocenske struktury.je to o nieco lepsie peniaze a moc nie je spojene s nimi azda,

Aleš (So, 5. 9. 2009 - 23:09)

Take jako dlouholetý člen musím potvrdit pravdivost článku, na který uporoznil Jiří.
Jen bych ještě dodal absolutní poslušnost a štědré finanční dary.
Při odchodu jakéhokoliv člena - i z úzkého vedení - tento člověk pro ostatní akropolitány "zemřel" a cíleně se vyhýbají styku s ním.

Louban (Čt, 27. 8. 2009 - 12:08)

Naprosto přesně vystiženo. Dlouholetý člen NA.

Jiří (Ne, 21. 6. 2009 - 04:06)

Zajíímevé informace jsem našel zde:

http://www.sekty.cz/www/stranky/studie/8.pdf

testik (Pá, 19. 6. 2009 - 14:06)

test

Nuda v Praze (Po, 1. 6. 2009 - 15:06)

Nova Akropolis je Nuda v Praze.
Zaobiraji se pouze s sebou, jak rust a mit vice penez.
Ale asi se moc nedaří - ukončují vydávání časopisu, protože se tak moc prodává, že nemají na něj peníze.
Asi brzo skončí, Další nezdařený experiment.
Ale třeba vznikne "Obnovená nová Akropolis" a budeme moci dávat příspěvky NOVÉ možnosti sebepoznání...

Nuda v Praze (Po, 1. 6. 2009 - 15:06)

Nova Akropolis je Nuda v Praze.
Zaobiraji se pouze s sebou, jak rust a mit vice penez.
Ale asi se moc nedaří - ukončují vydávání časopisu, protože se tak moc prodává, že nemají na něj peníze.
Asi brzo skončí, Další nezdařený experiment.
Ale třeba vznikne "Obnovená nová Akropolis" a budeme moci dávat příspěvky NOVÉ možnosti sebepoznání...

Reklama

Přidat komentář