Reklama

Nová akropolis

test (Út, 19. 5. 2009 - 22:05)

test

Elen (Ne, 29. 3. 2009 - 18:03)

Elis to napsala pěkně. Také si myslím, že člověka nemusí vést nějaké skupina lidí, aby byl spokojený; sám se může vzdělávávat či jinak na sobě pracovat. Jinak je tady totiž nebezpečí toho, že se vám budou vměšovat do vašich názorů, živ. stylu apod. A tím teď nechci narážet na NA či se jí nějak dotknout.
Nemůžu se však zbavit pocitu, že k sobě samým vyžadují absolutní toleranci, ale k ostatní tak tolerantní již nejsou.
Narážím tím mj. na opravdu "citlivou" odpověď na Jitčin příspěvek. Neměla jsem pocit, že by Jitka byla útočná, což se však o té reakci říci nedalo. Krom toho si myslím, že to dost zjednodušují. To jako partner, který nechodí do NA, musí být automaticky naložený v hospodě či dělat virvál na fotbale...? To není nic mezi tím? To snad ne?!
Vždyť můžete např. chodit do divadla, na výstavy apod. Neříkám, že by partneři neměli mít různé koníčky. Naopak, každý by měl mít čas vyhrazený pro sebe. Ale je rozdíl, když ti dva utíkají ke svým zájmům párkrát do týdne, než když se vídají např. jen 2x to týdne. Vždyť i vztah se musí opečovávat a dva lidé by si měli být oporou a pomáhat si, když to jeden či druhý potřebuje. A ne, že jeden si zmizí cca 6x týdně do NA a druhý se musí přizpůsobit, jinak je špatný. Trochu je mi Jitky líto; nemá to asi jednoduché.

Elis (So, 28. 3. 2009 - 22:03)

"... Rodiče ji naučili modlit se. Když byla dosti stará na to, aby se začala vyptávat na existenci zla na světě, a zjistila, že jí církev nemůže nabídnout uspokojivou odpoveď, přestala. Ale byla si vědoma smyslu záměru, který náboženství může propůjčit. Jistota, příslib spásy, ležící někde pod mraky, ..."
Většinu lidí nemusí vést žádná skupina, církev ani společenství. Vzdělávají se, starají se o svou zábavu, a jsou šťastní.

Milan (Po, 16. 3. 2009 - 22:03)

Milá Slavico,
ano,je to tak. Žádné odborné nebo filosofické znalosti nevedou k pochopení sebe sama a pochopení onoho lidského příběhu, který se zde na této Zemi odehrává.
Ano,žádný člověk jenž nedosáhl poznání podstaty života,nemůže být nikdy svobodný a proto ani neví nic o opravdové lásce,soucitu a milosrdenství.
To je příčinou jeho nevědomosti a chaotického
jednání ke škodě své,ale i ostatních.
Pravda je že lidstvo je rozvrácené a vlivem této rozvrácenosti ostatní nesmírně trpí.
Nejsme-li vůdči tomuto utrpení lhostejní,pak by nás to mělo inspirovat k hledání a odstraňování příčin takovéhoto žalostného stavu společnosti,kterou vlastním /přejatou výchovou a vzděláním/ způsobem myšlení,
cítění a jednání utváříme.
Myslím,že výchova a vzdělání by spolu s odbornými předměty,měla rozvíjet přirozenou inteligenci vedoucí k lidskosti.
Takový člověk je opravdu vnitřně svobodný a proto ví jak jednat ve prospěch všech.
Proto by mě zajímalo,jak tuto problematiku vnímáš ty, sama za sebe.
Měj se hezky.

Milan (Po, 9. 3. 2009 - 21:03)

Dotaz pro PhDr. Slavicu Kroču.
Jak můžeme poznat sami sebe?
Jaký druh vzdělání by měl směřovat k plnému
rozvoji lidské osobnosti, posílení úcty lidských práv a svobod?
Jaký druh vzdělání má napomáhat k vzájemnému porozumění,přátelství a snášenlivosti mezi
všemi národy a mezi všemi rasovými a náboženskými skupinami?
A jakou bychom měli rozvíjet činnost pro zachování míru,jestliže se rodíme všichni
svobodní a sobě rovni co do důstojnosti a práv?
Předem děkuji za odpověď.

Jitka (Po, 9. 3. 2009 - 18:03)

Dík, ale já ho mám ráda a partner by měl být na prvním místě. Jsem na něj hrdá, když se věnuje dětem, vzdělává se, ... Život nemám vůbec smutný. Ba naopak. Když můžu lidem pomoci, tak pomůžu. Vidět jejich radost, je ten nejlepší dar. Jen mě dost překvapil přístup a způsob reakce, kterou jsem v žádném případě nečekala. Ale zdravím, ať si dopisuji s kýmkoli z Nové Akropolis.

Pepíku (Po, 9. 3. 2009 - 12:03)

Maličko rasistický pohled?
Když od S.R.Kroči slyšíš, jak jsou ti Češi tupí a blbí a kdyby neměla poslání v NA založit v Čechách NA, tak by nikdy do takto zaprděného státu nepřijela. Není tu moře, není tu teplo , jen Češi, kteří se "pořád na ptají proč a jak" :-(
tak si to možná beru moc osobně .

Pepíku, (So, 7. 3. 2009 - 15:03)

zdá se mi to, nebo tu cítím drobátko rasistický podtext? Válet se u mořev Chorvatsku, a dávat dýško číšníkovi s pocitem "západního" turisty, to se Ti asi líbí. Ale přece nějaký Chorvat nemůže být chytřejší než Ty, že? Smutné.

Jitulko, (So, 7. 3. 2009 - 15:03)

Ty máš teda fakt smutný život. No asi ten Tvůj v té NA dělá něco smysluplnějšího než kdyby byl s Tebou. Třeba nacvičuje divadlo pro odložené děti (které velmi často pochází z tak "harmonických" vztahů, jako je ten Tvůj...) A nebo je na kursu léčení Bachovými květy, aby mohl pomoci lidem, kteří trpí podobnou egoistickou nenaplněností jako Ty. Ale nevadí, najdi si nějakého vlajkonoše Sparty nebo Baníku. To si potom budeš moci užít společný romantický víkend každý týden - v hospodě nebo u telky :-) Hodně štěstí

Jitka (So, 7. 3. 2009 - 14:03)

Do Nové Akropolis jsem se dostala díky mému příteli, se kterým jsme pár měsíců. Člověk se doví nové informace příjemnou formou. Setkala jsem se zde s příjemnými a vstřícnými lidmi. Rozhodně jsem neuvažovala ani neuvažuji stát se členem, i když by si to přítel přál. V NA tráví spoustu volného času a přichází za mnou až po deváté hodině večerní. Myslela jsem si, že bude chtít investovat do našeho partnerského vztahu více času, ale nikoli. Je společností natolik pohlcen, že jediná možnost jak být spolu je v NA. Což naprosto odmítám. Pokud vám říká, že zařídit volný víkend není problém a vše se dá domluvit, mějte se na pozoru. Společného víkendu se nedočkáte a budete zklamáni. Mít zkušenosti, které mám dnes, nikdy bych si nevybrala za partnera člena NA.

Pepa (Út, 3. 3. 2009 - 22:03)

Ta Kroča ale bleje kraviny. A koukal jsem, že je to její úvodník z jejich časopisu.
Podle toho je to teda snůška nesmyslů a sebeprezentace namyšlených Chorvatů :-/

Admin (Po, 23. 3. 2009 - 14:03)

Příspěvky PhDr. Slavici Kroči byly odstraněny z důvodu, že neznámý uživatel vkládal tyto příspěvky pod falešnou identitou PhDr. Slavici Kroči. Tyto vymazané příspěvky nemají a neměli žádnou souvislost a neodpovídají názorům a stanoviskům PhDr. Slavici Kroči.

Hana (Út, 17. 2. 2009 - 09:02)

Ja si myslim, ze nemusime vymyslet jidla, jako je tortilla, kdyz mame nase
domaci, ktera jsou stejne dobra:

Hanácká domácí tlačenka

V papírnickém či hračkářském obchodě koupíme 2 kusy papírových nebo
polyetylénových střev (obalů) na tlačenku - v současné době se nemůžete
splést.

Teprve potom počneme navštěvovat různé řeznické krámy tak dlouho, až někde
nakoupíme potřebné masné suroviny, a to buď 4 kusy vepřových nožek, 2 kusy
vepřových kolen a 1 kg vepřového plecka, což jest jedna možnost, nebo jako
druhou variantu 6 kusů vepřových nožek a 2 kg vepřového plecka. Připomínka:
všechny tyto suroviny se kupují syrové, tj neuzené nebo snad vařené, pečené
apod., neboť tyto suroviny takto upravené by se pro svou lahodnou chuť a
vůni těžko dočkaly natlačení do tlačenky. Jako specialitu doporučuji přidat
(pokud seženete) 1 - 2 kusy vepřového jazyka, taktéž syrového.

Samotný postup zhotovení tlačenky:

Očištěné nožky dáme do většího hrnce, přidáme odřezané kůže z ostatního
masa, tj. z kolen a plecka, zalijeme vodou, aby bylo vše ponořeno, osolíme 1
rovnou polévkovou lžící soli a pod pokličkou vaříme tak dlouho, až je
všechno řádně měkké.

Mezitím můžeme v druhém hrnci uvařit všechno ostatní maso, a to také tak, že
se maso zalije vodou, ale dá se 1 vrchovatá lžíce soli, 1 kávová lžíce
mletého pepře, 4 zrnka nového koření, 1 střední cibule, 2 stroužky česneku,
1 velká mrkev, petržel a kus celeru.

Uvařené nožky se oberou a spolu s kůží a 7 středními stroužky česneku
pomelou na masovém strojku a toto hašé se dá do vody, ve které se nožky a
kůže vařily - velmi důležité, protože zde je nejvíce potřebného pojiva,
proto nevylévat nikam!!! Potom ostatní maso z druhého hrnce se pokrájí na
úhledné větší kousky o rozměrech nejméně 2 x 2 x 3 cm (nejlépe měřit
šuplerou). Menší kousky nedoporučují, tlačenka by se mohla drolit. Pokud
jste sehnali i vepřový jazyk, tento oloupat a rovněž pokrájet. Takto
pokrájené maso přidejte do hrnce s pomletou kůží a nožkami, přidejte 1
kávovou lžičku majoránky, 1 a 1/2 kávové lžičky mletého pepře a přidejte 3
naběračky polévky, tj. vývaru z ostatního masa, jehož zbytek použijete jako
senzační zabíjačkovou polévku se zavařenými domácími nudlemi. Vzniklou náplň
promíchejte a eventuálně přidejte polévky, aby míšenina nebyla zbytečně
hustá. Ale pozor, ať zase není moc řídká! Pokud nemáte rádi rosolovité věci,
tak tam polévky už moc nepřidávejte. Důležitá připomínka: Po tomto
promíchání ještě přidejte soli, trochu pepře a majoránky, neboť náplň do
tlačenky musí být výrazně slaná a peprná, protože maso vše pohltí a málo
slané a kořeněné by pak za studena bylo mdlé. Nebojte se tedy ještě trochu
přisolit, tentokrát již bez pepření.

Před naplněním do střev dbejte, aby celá tlačenková hmota byla teplá, to
znamená, že pro delší dobu přípravy se musí před plněním přihřát. Samotné
plnění se provede tak, že se obě střeva omyjí a na jednom konci důkladně
zaváží konopnou nití (tenkým provázkem). Pak si vedle hrnce s náplní
položíte plech a počnete do prvního střeva z druhého nezavázaného konce
nastojato (manžel ať přidržuje) naběračkou nalévat připravenou polořídkou
hmotu. Nezapomeňte vždy před nabráním v hrnci důkladně zamíchat. Tlačenky
nenaplňujeme příliš plné, tak do 2/3, aby s nimi lépe manipulovalo. Po
naplnění tlačenku (kterou nastojato manžel přidržuje, kdyby praskla, ať to
není na Vás) zavážeme natěsno konopnou nití (provázkem). Zbytek tzv. kštice
ustřihneme. Obě tlačenky opatrně položíme na plech, několikrát opatrně
přetočíme (jako bychom váleli) a dáme do chladna. Je dobré aspoň 3x vždy po
1/2 hodině tlačenkami otáčet, aby se vnitřek, zejména koření a eventuální
mastnota rovnoměrně usadily. Po ztuhnutí, nejlépe až ráno, se krájí ostrým
nožem a s chlebem se bere do práce, kde právě ostrou a čerstvou vůní dráždí
nozdry spolupracovníků a nutí Vás k sáhodlouhému vypravování, jak tlačenku
děláte a že je to pro Vás hračka a že jste nedávno udělali lepší, tato že se
tak nepovedla apod.

Nezapomeňte, že asi po dvou dnech se zbytek tlačenky dává již k dalšímu
uchování do mrazničky. Jestliže však budete postupovat dle tohoto receptu,
pak Vám ani kousek vlastně k uchování do mrazničky napotom ani nezůstane,
neboť zajisté také neopomenete kousek zaslat k ochutnání předavateli tohoto
návodu.

Kristýna (Po, 16. 2. 2009 - 20:02)

Španělská tortilla

Ingredience: 2 menší brambory, 1 cibule, 3 vejce, sůl, olej

Nakrájíme brambory na tenké plátky. Smažíme je na mírném ohni na malé pánvičce, po cca 5 minutách přídáme nakrájenou cibuli a oboje smažíme do té doby, než brambory změknou a cibule začne vonět. Mezitím rozmícháme vejce v misce, osolíme je a přímo do misky přidáme osmažené brambory s cibulí. Chvíli počkáme, než se brambory vajíčkem nasáknou a poté celou směs nalijeme na pánev. Smažíme cca 4 minuty na mírném ohni a pomocí talířku tortillu alespoň dvakrát otočíme tak, aby se prosmažila v celé své tlouštce.
Dobrou chuť :)

Návštěvník (Po, 16. 2. 2009 - 14:02)

Voloviny a krávoviny.

Skvrny (Po, 16. 2. 2009 - 13:02)

Mastné skvrny
Mastnou skvrnu nejdříve zkuste vyžehlit mezi 2-3 vrstvami savého papíru. Část se vpije do papíru a poté se pokuste zbytek vyčistit beznínem.
Skvrnu také můžete posypat solí a třít savým papírem. Sůl několikrát vyměňujte, dokud skvrna nezmizí. Čerstvou skvrnu můžete posypat mletou křídou a po několika hodinách vyklepat.
K odstranění mastných skvrn si také můžete připravit kašičku z bramborového škrobu a benzínu. Škrob musí být předem dobře vysušený. Pod tkaninu vložíme kousek dřívka, tvrdého papíru apod.
Mastné skvrny na pletených výrobcích odstraňte kašičkou z prášku na praní a vody. Kašičku vetřete do skvrny a 20 min nechte působit a pak smejte vodou. Skvrnu podložte z rubu několikrát složenou čistou utěrkou, aby na tkanině nezůstaly mapy. Do husté kašičky můžete přidat trochu benzínu, ale ujistěte se, že benízn tkaninu nepoškodí.
Dále se mastné skvrny mohou smočit terpentýnem a přes savý papír několikrát přežehlit teplou žehličkou.
A nebo skvrnu potřete bílým mýdlem rozpuštěným v benzínu v poměru 1:10 a po hodině směs smýt čistým benzínem.
Skvrny od rostlinného oleje, olejovek či jiných konzerv s olejem odstraníte tamponem namočeným do petroleje. Potom je nutno celý oděv vyprat v teplé vodě s pracím práškem.
Mastné skvrny na límcích sak a kabátů vyčístíme hadříkem smočeným v benzínu a soli.

Zlato (Po, 16. 2. 2009 - 13:02)

12. 5. 2003. Zlato a krása jsou dvě slova, která jdou velmi dobře dohromady. Používání zlata pro léčivé účely a zkrášlování je známo od dávnověku zejména z Egypta a Indie. Moderní výzkumy prokázaly, že zlato má antibakteriální účinky, podporuje transport molekul kyslíku přímo do kůže, ovlivňuje buněčné funkce, pomáhá oživovat a omlazovat pleť.
Mladý vzhled kůže závisí na schopnosti obnovovat buňky. Tento proces může být narušován rozličnými vlivy. Nahromadění toxinů a zplodin, společně s vystavováním kůže ultrafialovým paprskům a chemickým látkám v ovzduší, zpomaluje regeneraci nových buněk. Zároveň je stárnutí urychlováno oxidačním poškozením kolagenových vláken, které zpevňují kůži a narušením normálních funkcí kůže.

Čisté zlato pomáhá zvrátit oxidační poškození a uchovat kůži pevnou, pružnou a mladistvou. Zlato také podporuje lymfatickou drenáž a krevní cirkulaci, což napomáhá odstraňování toxinů a pročišťování pleti. Všechny tyto procesy zlepšují normální funkce kůže, zvláště pak obnovu nových buněk.

Gel s 24 karátovým zlatem se skládá ze dvou složek: z gelu a hydratačního krému. Je obohacen rostlinnými extrakty a esenciálními oleji, které působí proti předčasnému stárnutí. Zlato se nachází v aloe vera gelu je ve formě drobných "lupínků", pro lepší absorpci. Aloe je známa pro své schopnosti urychlovat buněčnou obnovu a hydratovat kůži.

Pot of gold - Krém s 24 karátovým zlatem je novou formou make-upu. Dodává pleti jemný porcelánový vzhled se zlatavým nádechem mládí. Pomáhá skrýt skvrny a dodat pleti rovnoměrný tón, který má přirozený lesk. Má v sobě zvláčňující systém, který chrání pleť před vysycháním.

Maska s 24 karátovým zlatem je určena pro zralou pleť. Odstraňuje nečistoty a mrtvé kožní buňky. Urychluje obnovu buněk, oživuje a omlazuje kůži.

Všechny přípravky firmy Shahnaz Herbal obsahující zlato mají certifikát o pravosti a čistotě zlata od předních zlatníků.

Zdroj: The Book of Absolute Beauty - Shahnaz Husains - www.s-h.cz

Pepa (Po, 16. 2. 2009 - 12:02)

To jsou krásná slova, kterými by se mohli řídit všichni politici, duchovní a významní lidé tohoto světa. Určitě by na světě bylo líp, kdyby si je vzal někdo k srdci.

z činnosti Nové (Po, 16. 2. 2009 - 02:02)

Maňáskové divadlo pro děti postižené leukémií
V rámci rekonvalescentního pobytu dětí postižených leukémií v Oldřichově v Hájích odehráli v listopadu 2008 členové Nové Akropolis maňáskové divadlo. Nová Akropolis za něj obdržela 20. ledna 2009 poděkování od Občanského sdružení HOUPAJDA.
http://www.akropolis.cz/lib2/picturedetail.asp?table=akro_data&name=10003983

pro inspiraci (Ne, 15. 2. 2009 - 23:02)

Negativní zpověď Rytíře Těla bezpečnosti Živých sil Nové Akropolis ČR:

1. Nikdy jsem neřekl NEMOHU.
2. Nikdy jsem neřekl NEVĚŘÍM.
3. Nikdy jsem neřekl NEVÍM.
4. Nikdy jsem neřekl TO NENÍ MÁ VĚC.
5. Nikdy jsem neřekl NECHCE SE MI.
6. Nikdy jsem neřekl NEMÁM NÁLADU.
7. Nikdy jsem neřekl NEMÁM SÍLU.

Reklama

Přidat komentář