Reklama

Péřové bundy,kombinézy,zimní oblečení ,nabalování se

Karel (Čt, 19. 2. 2015 - 16:02)

Bunda se zcela uzavíratelnou...Mirku, nejsem z Prahy a tak jestli můžeš sem napsat webovou adresu nebo i poštovní adresu na ty bundy, rád bych se na ně podíval, až pojedu někdy do Prahy. Víš kolik stojí?Dík za odpověďKarel

Lenkanabal. (Čt, 19. 2. 2015 - 07:02)

Sešli jsem se se Zdenou si...Zdravím vás,fotky jsou moc pěkné.Nabalování mám ráda,jsem ráda v teploučku,ale tohle je opravdu síla. Chodím také v kombi,ale nosím pod ní moira triko a spodky,na tělo maximálně vlněný rolák,který mám většinou až na pusu.Mít zabalený obličej mám také moc ráda,podobnou kuklu jsem si nechala ušít,kromě této flísové mám několik pletených kukliček z nádherně měkoučké a příjemné vlny.Jednu hodně teplou jsem si nechala udělat tak,že je pletená,dvojitá a mezi vrstvami je ještě vstva bílého vatelínu co see používá jako výpň do bund.Ta opravdu nemá chybu,i když je nádherně teplá /má také dva otvory pro oči/,tak se přes ní bezvadně dýchá.Ještě jsem se chtěla zeptat,jak chodíte oblečené v běžném každodením životě? Také se nabalujete?Já chodím v péřovce a s šálou nebo šátkem,případně rolákem přes pusu i běžně do práce...Co mne překvapuje,že pod tolika vrstvami oblečení nenosíte pro jistotu plenku,to já bych to bez plínky asi nedala.Než bych se někde vysvlékla,bylo by asi pozdě.Je to taková jistota.Mějte se,škoda,že loňská i letošní zima je taková slabší,ale třeba se ještě ukáže.

Alice (Út, 17. 2. 2015 - 17:02)

Sešli jsem se se Zdenou si trochu podrbat, ale to není podstatné - jen bych chtěla poznamenat, že je docela legrační, jak mnoho z těch, co zde hrdině píší o tom, jak milují nabalovaní se a zimy, se bojí uveřejnit nějakou tu svoji fotku.Ta co, hrdinové, zveřejníte se? Nebo že by to byla jen vaše zbožná přání?Alice https://picasaweb.google.com/SNB.Zimo/Alice

Mirek (So, 14. 2. 2015 - 15:02)

Chtěla bych se zeptat,kde se...Bunda se zcela uzavíratelnou kapucí s průzory pro oči je vyráběna firmou Location (GB) a u nás je ke koupit v prodejně Aliedna v Praze 3.Bunda se jmenuje Hero 3 a má kapuce 2, jednu vnitřní a vnější s průzory.

K. Pík (St, 26. 6. 2013 - 14:06)

Tu buznu Kalouska nechat běhat nahého při -14 stupních celsia. Ať má proč se zahřívat kořalkou.

pitr (St, 26. 6. 2013 - 11:06)

Nějakej potápěč?To není potápěč to je kosmonaut a na kosmonauta nikdo nemá.

Karel Kot. (Čt, 12. 2. 2015 - 21:02)

Jo to jsem zapoměl duležitý parametr dámská :-)

KM (Čt, 12. 2. 2015 - 20:02)

S poutky pro opasek? To se u panskych bund nedela.

Karel Kot. (Út, 10. 2. 2015 - 20:02)

Zdravímchtěl bych se zeptat zda nevíte někde v okolí Brna o nějaké větnamské tržnici kde mají pěkné lesklé péřové bundy? Pokud mám bejt přesnější tak lesklá, masivnější zipy s poutky pro opasek nejlépe černé ale né zase moc extrémně lesklé. Pokud možno bez kožíšku. Prošel jsem moc tržní a zatím mně nic nezaujalo. Předem díky za případné rady.

od Zdeny a Ley (So, 7. 2. 2015 - 16:02)

Ahoj po delší době.Tak jsme si zase jednou vzpoměly, co se děje na těchto stránkách – sedíme po dopoledním – spíše brzceranním couráním po lesích kolem Jinců u krbu v novém domku, kam Lea s manželem přesídlili z Nečína. Dost nás ty stránky zklamaly – takových 90% obsahu se věnuje oblasti, která nás dvě nezajímá. My jsme fanynky do zimy, do courání zasněženou krajinou, v mrazech a vánicích (obojího je v posledních letech pomálu), Navíc Lea bezvadně vycvičila Waltrovy psy na tahání lyžařek (občas i lyžařů, když jsou hodní), jen škoda, že letos i vloni to se sněhovou nadílkou moc slavné nebylo. Kolem těch Jinců je to o chloupek lepší než u nás v Kladně, tak občas Leu využívám k několikadenní návštěvě, kdy zapřáhneme pejsky do popruhů a slušně nabalené vyrážíme na výlety. Jsme na to náležitě vybavené, Lea má od Parkasite krásnou lesklehnědou kombinézu, pořádně naducanou a já mám bílou péřovou kombinaci od slovenského Slavosportu, na kterou nedám dopustit, bohužel již ji nevyrábějí.Trochu jsem udělala chybu, že jsem si ji koupila bílou, musím dávat pozor, abych nevypadala jako čuník. A výhodu má v jednom, že se skládá ze tří, vzájemě pospojitelných dílů a dalších doplňků, takže máte k dispozici kombinézu, kombinézu s dvojitou vrchní částí a i samotné kalhoty, vestu, bundu i kabát ve dvou délkách. Ale to asi ti, co zde píší, znají.Diskutovaly jsme nad jedním přípěvkem, který se týkal bund s kapucí s plastovými očními zorníky – Nevím, moc šťastné řešení to asi nebude – dnes sice existují průhledné materiály, na kterých se vlhkost nesráží a které se nemlží, ale vysrážená voda někam odejít musí a tak asi bude kapat na tváře a poteče za krk. Asi bychom si něco takového nepořídily.A když už jsme u toho oblečení, možná se několik našich poznatků a zkušeností bude někomu hodit.Ta různá thermotrika nejsou špatná, ale jako vrstvu na ně se nám osvědčil starý dobrý tlustý vlněný rolák – vlna totiž nestudí, ani když je mokrá – na to se jaksi v záplavě všelijakých novinek zapomíná. Jako další vrstvu pak fleecovou mikinu – Lea kdysi koupila V Příbrami mikiny s slabounkou lesklou klasickou podšívkou – můžeme doporučit, perfektně po spodní vrstvě klouže a nikde neškrtí či nešponuje. Lea, která mi nahlíží přes rameno, připomíná, že je velice důležité mít v teple nohy, ruce a hlavu vč. obličeje a to stále, když vám začne být na tělo zima, je už pozdě. Proto máme perfektní péřové rukavice, která nám šili v jednom podniku v Berouně – mají jednu „vychytávku“ – v dlani všitý zip, takže si ho můžete v případě potřeby rozepnout a ruku z rukavice vystrčit, aniž byste si ji musely sundávat. Což má výhodu, že můžete mít rukavici suchým zipem přichycenou k rukávu, takže ji v nejmíň příhodné chvíli neztratíte.Kukla je rovněž důležitá – musí pasovat na oči, aby bylo dobře vidět a musí být prodyšná. Péřové kukly se nám neosvědčily. Potom, co jsme zjistily, že snad výrobci nikdy svůj výrobek pořádně neodzkoušeli, jsme si nakonec vyrobily kukly sami a to velice jednoduše - z rukávů silnějších fleecových mikin. Původní šev zůstal vzadu, na temeni hlavy jsme vystřihly jakési „cípy“, sešily a tenhle pytel natáhly na hlavu. Pak jsme křídou naznačily, kde by měly být oční otvory a ty jsme pak na prkénku (Pozor, to prkénko strčte do toho pytle, jinak máte díry pro oči i vzadu!) vysekly jakýmsi kroužkem s ostrou hranou, zformovaným do oválu (něco jako formička na vykrajování cukroví, ale masivnější - vyrobil Walter). Lea má ještě jednu kuklu , kterou si sešila ze dvou vrstev. Já se k tomu chystám taky – ono totiž je to perfekt v tom, že vydýchaná vlhkost se vysráží na vrchní látce a ta vnitřní zůstane suchá a teplá. Mohu doporučit, v kombinaci s lyžařskými brýlemi, které se dnes již nemlží (alespoň ty kvalitní ne) a zapnutou kapucí máte hlavu i obličej jak v pokojíčku, i když je třeba –20. Ty brýle doporučuji nasazovat volněji přes kapuci, aby trochu větraly.Problémy jsou s vyvenčením – naši pejsci to mají jednoduché, já nakonec taky, ta Tatranka má rozparek na zip odpředu až dozadu k pasu, jen Lea nadává, protože u Parkasite na to nějak nemysleli a po každém vyčůrání drkotá zuby. Cévky a pod. nemilujeme. Tak možná jsme vás – tedy ty milovníky zimní přírody – trochu nabudily a příště někdy zase nashle. Zítra vyrážíme do vojenského prostoru, je tam totiž krásně, tak nás tam snad nezastřelí.

TNF (Pá, 6. 2. 2015 - 09:02)

Nabalování se v zimě ráda...No výběr nic moc, nijak mě to neoslovilo. To radši tisíce triček a mikin a aspoň 5 péřovek a na to 3 vesty.

Letní nabalován (St, 4. 2. 2015 - 17:02)

Nabalování se v zimě ráda...Iveto, a nabalování se v létě máš ráda :-?Zdraví Tě [email protected]

Letní nabalován (St, 4. 2. 2015 - 17:02)

Nabalování se v zimě ráda...Iveto, a nabalování se v létě máš ráda :-?Zdraví Tě [email protected]

Letní nabalován (St, 4. 2. 2015 - 17:02)

Nabalování se v zimě ráda...Iveto, a nabalování se v létě máš ráda :-?Zdraví Tě [email protected]

Iveta (Po, 2. 2. 2015 - 18:02)

Nabalování se v zimě ráda nemám, proto jsem si koupila kvalitní bundu a kalhoty od Fjall ravenu, abych si pod to nemusela cpát tisíce termo triček a mikin. :-)

Gemini (St, 21. 1. 2015 - 09:01)

... a já zas bych chtěl tohle :-)http://downgirlz.com/VIDEO/html5/dg552.mp4

Leskleoteplovač (Po, 19. 1. 2015 - 22:01)

Tohle bych chtěl http://www.tianyoutextile.com/index.php?route=product/product&path=55&product_id=150 Ale cena je vysoká, nenašel by se někdo kdo by to ušil? [email protected]

TNF (St, 14. 1. 2015 - 16:01)

No,co tomu říkáte???Je to zajímavé, škoda, že je to ve stylu péřovky na letní večer, asi bych si ji i koupil, kdyby byla tlustší. Nebo ji mít jako spodní pod víc nacpanou, ale to by zas nebylo ono.

Gemini (Po, 12. 1. 2015 - 17:01)

Výrobce je zde:http://www.ai-storm.com/eu/it/?redirectedale kde to koupit u nás, to netuším ...Ale na moje gusto je málo "naducaná" :-)

Lenkanabal. (Po, 12. 1. 2015 - 11:01)

Mám na mysli:...No,co tomu říkáte???

Reklama

Přidat komentář