Reklama

prispevek na byt od 1.1.2007

marek (So, 31. 5. 2008 - 22:05)

Garsonku 33 metru

pro Marka (So, 31. 5. 2008 - 20:05)

a jak máš velký byt'

marek (So, 31. 5. 2008 - 18:05)

Ja uz cekam prez rok na prispevek na bydleni, no jen z invalidniho duchodu to neutahnu. Sou to ale kurvy ty |ODS a cely nas soc. system?

alena (So, 31. 5. 2008 - 13:05)

za samoživitelky jsem zahajila hladovku,z duvodu že nemam co jist a nemuzu sidit dite ktere za nic nemuze.'

pro Maxe (Pá, 12. 1. 2007 - 18:01)

Vdova samoživitelka(pokud už není v důchodu) má také ruce!Co máš proti samoživitelkám? Z čeho má žít matka s malým dítětem,kterou ještě nikdo nechce zaměstnat?Nevím,proč by se ti měla otvírat kudla.Se vzpamatuj!Ne každý chlap platí alimenty ,jak by měl.A to by měl,aspoň polovinu ze svého platu,tak jak je to ve světě.Pak by žádná samoživielka nemusela stát ve frontě a prosit o podporu!'

Jana (Pá, 12. 1. 2007 - 17:01)

haha, jsem si vzpomněla, když začínaly ony balíčky s příspěvkama, tak jako pracující k tomu studující VŠ a sama bydlící jsem si zažádala o příspěvek na bydlení a věřte nevěřte, přišla mi, po všech těch hodinách vystátých na sociálce,složenka na 21,-Kč(to byl příspěvek za 3 měsíce, čili 7,- na měsíc),nevěděla jsem jestli se mám smát a nebo brečet a tak jsem si za těch 21,- kaček koupila nanukáč:-)a zbyla mi 1,5 na bydlení:-)'

Iva (Pá, 12. 1. 2007 - 13:01)

To máš pravdu,že je to další papírování navíc.A to si to budou muset ještě všechno okopírovat,aby to měli černé na bílém :o)
Taky už jen výší nájmu převyšujem-jenže je to teď nové a bez těch všech papírů nedostaneš nic.'

Socka (Pá, 12. 1. 2007 - 13:01)

Na druhu bydlení nesejde. Záleží na příjmech, výdajích za bydlení a na tom, jestli se vejdete do stanovené "normy", kolik Vás má bydlení stát...

Já nechápu, na co jim budou moje výdaje za bydlení včetně všech energií, pokud jen nájmem už převyšuju normativní náklady. Vždyť výše příspěvku se pak počítá stejně jako rozdíl normy a té zhruba třetiny mého příjmu, skutečné náklady už tam nikde nefigurujou...:( Další papírování navíc!'

Max (Pá, 12. 1. 2007 - 12:01)

Celá sociální politika je založena na obavě ze ztráty voličů. Nevidím důvod dělat rozdíl mezi lidmi v paneláku a ve vlastním bydlení. Ať se stanoví nějaká částka, která je potřebná k bydlení a pokud se člověk ne vlastní vinou dostane pod ni, tak potom může přijít pomoc. A např. za eletriku může platit každý jinou částku - více spotřebičů, navíc energeticky různě náročných atd. To by měl být problém každého člověka. Když slyším slovo samoživitelka, tak se mi otvírá kudla v kapse. Jediný typ samoživitelky, kterou uznávám je vdova. Protože v opačném případě jsou trestáni odpovědní lidé, kteří si plní své závazky.'

Max (Pá, 12. 1. 2007 - 12:01)

Celá sociální politika je založena na obavě ze ztráty voličů. Nevidím důvod dělat rozdíl mezi lidmi v paneláku a ve vlastním bydlení. Ať se stanoví nějaká částka, která je potřebná k bydlení a pokud se člověk ne vlastní vinou dostane pod ni, tak potom může přijít pomoc. A např. za eletriku může platit každý jinou částku - více spotřebičů, navíc energeticky různě náročných atd. To by měl být problém každého člověka. Když slyším slovo samoživitelka, tak se mi otvírá kudla v kapse. Jediný typ samoživitelky, kterou uznávám je vdova. Protože v opačném případě jsou trestáni odpovědní lidé, kteří si plní své závazky.'

Iva (Čt, 11. 1. 2007 - 23:01)

No,taky tomu moc nerozumím,na socialce mi řekli,že mám přinést nájemní smlouvu+tento rok nově-výdaje za služby což znamená-elektrika,plyn,voda,televize,rozhlas a asi vezmu i telefon i když ten se tam nejspíš započítávat nebude.Řekla prostě veškeré zdokumentované výdaje spojené s užíváním bytu za jeden měsíc.Všechno to sečtou,spočítají kolik vás tam je a vaše přijmy a kdyby jste se nevlezly na minimum pro osobu tak vám to doplatí.Snad to tak je,uvidím,jdu tam v pondělí.'

nelly (Čt, 11. 1. 2007 - 21:01)

tak to nevim,jestli se to vztahuje i na rodinne domy,to byste se musela zeptat na urade.ja bydlim v panelaku.

Helena (Čt, 11. 1. 2007 - 17:01)

nelly,to Ti neporadim,protoze to nevim.Jen bych rada pridala dotaz,zda i nadale maji lidi narok na prispevek,bydli-li ve svem dome?To me totiz vytaci uz delsi dobu.Prispevek by mel byt na zvysujici se najemne a mel by byt adekvatni.Pokud ovsem lidi ve vilach dostavaji prispevky na bydleni,nikdy nezbyde dost penez pro potrebne!Bydlim v domku a nikdyjsem si nedovolila toto uplatnit.Znam radu lidi,kteri ziji nad pomery a prispevek pobiraji.Kdyby zvedla zadek socialka a podivala se na to jejich honosne sidlo,snad by se to zrusilo?!

nelly (St, 10. 1. 2007 - 19:01)

uz jsem se divala na nekolik stranek www a porad nechapu,jak se to bude vypocitavat.pokazde mi vysla jina castka,rozumite tomu nekdo?

Reklama

Přidat komentář