Reklama

problém

Jana (Po, 21. 3. 2016 - 00:03)

Dobry den, neviem ci mal niekto podobnu skusenost pri zlomenine. Ja som si zlomila ruku v zapasti, nasledovala fixacia, operacia, sadrova dlaha atd... po snati sadry mi zacali extremne rast chlpy na ruke smerom ak k prstom ako mavaju chlapi...a taktiez okolo jazvy zo spodnej casti ruky. Je mozne ze mi tam dali nejake hormony alebo cim to moze byt, dakujem.

Lída (Pá, 29. 10. 2010 - 17:10)

Zlomila jsem si v srpnu 2010 ruku,když jsem uklouzla na mokré dlažbě na nádraží. měla jsem dělanou repozici/rovnání/ a hrozily šrouby,kost srostla dobře. Celých 6 týdnů,co jsem měla sádru jsem trpěla bolestí a po sundání opět.Diagnoza Sudeck,chodím na RHB,leduji,ruka stále otéká,bolí a nemohu s ní hybat v zápěstí vůbec. Už jsem zoufalá,poradí mně někdo,mám strach,že příjdu o práci,již marodím 3 měsíce.V noci bolest,ve dne bolest,ruká oteklá,nepohyblivá. Děkuji

Silvia (Út, 1. 12. 2009 - 13:12)

V decembri 2008 som si...v roku2007 som mala podvrtnuty clenok,pol roka mi nikto nedokazal povedat co sa vlastne deje,preco ta noha stale a velmi boli. az potom som sa dostala k dobremu ortoped.ktory mi povedal ze kde som bola doteraz,mam sudeka 3.stupen. nastala nekonecna liecba,lieky a rehab. a stale to iste dookola,su uz tomu skoro 3roky a ja som konecne zacala normalne chodit,aj ked bolesti stale su,no zvykam si na to.

linka (Po, 18. 5. 2009 - 14:05)

V decembri 2008 som si hnusne dolamala nohu,
nasledovala operácia,3mesačná sadra,ortéza,rhb,
až po 4mesiacoch mi rhb sestra povedala,
že mám sudeka.
Noha je lesklá,o 2 odtiene tmavšia,miestami
na dotyk mrtva,a neustále bolí,napriek cvičeniu,vírivke atd.Už som to vzdala idem do práce a naučím sa s tým žit,aj s tým akých máme v zdravotníctve odborníkov. Ved načosom si lámala nohu,no nie?

Věra (Ne, 22. 2. 2009 - 12:02)

Po banálním zákroku-operaci karpálního tunelu-došlo k následné nekróze(vypadl kus tkáně 1x2cm)a následně rozvoji Sudeckova syndromu.V ÚVN,kde mě operovali,nechtěli ani při mých opakovaných stížnostech na bolesti i v rameni nic slyšet a propustili mě jako zdravou.Při následné návštěvě spádového neurologa byl ihned diag?ostikován Sudeck a ihned byla zahájena léčba-bohužel díky ÚVN pozdě.Peklo-příšerné bolesti 24 hod.,den za dnem,měsíc za měsícem.Místo ruky pařát s nehybnými prsty,slabá olupující se kůže,změny
na nehtech.Ruku jsem vůbec nezvedla,od boku jsem ji mohla dát 10 cm.Vydržím hodně,ale po 5 měsících nepřetržité bolesti a beznaděje jsem chtěla radši umřít.Svaly atrofovaly-ruku jsem měla sotva poloviční,kromě lokte všechny klouby ztuhly,na prstech barevné proužky,dlaŇ se stále potila,přestože ruka byla studená.Kýchnutí,zakašlání způsobovalo bolest na omdlení.Rehabilitace mě přiváděly k šílenství.Co bych dala za 1 den bez bolesti!Na Malvazinkách mně do dlaně píchali injekce,aby se mnou mohli aspoň trochu cvičit,stále jsem byla pod analgetiky.Když konečně bolest trochu polevovala,přidali mi na cvičení a bolest byla zpět.Výsledek se ale dostavil-po 9 měsících jsem alespoň předpažila,téměř narovnala 3 prsty a na cca 80% sevřela ruku v pěst.Marodila jsem 18 měsíců.Výsledek?Ztratila jsem práci,iluze o akreditované nemocnici(ÚVN),víru ve spravedlnost-myslíte,že ÚVN se k zanedbání péče přiznala.A nikdo v tomhle státě se do boje s touto nemocnicí nepustí.Pohyblivost ruky mám tak na 90%,ale bohužel nevydržím s ní delší dobu pracovat.I takové banality jako nakrájet zeleninový salát,přišít knoflík,psát 2-stránkový dopis provádím s pauzami.Pak musím ruku procvičit,protože má tendenci se choulit do klubíčka.Na ruku není spolehnutí-občas vynechá nějaký pohyb a pak ulížím sobě či jiným.Je jiná termoregulace-v zimě mi občas zbělá 3.prst a ztrácím v něm cit.Často mě bolí bříško posledního článku.
A ostatní?Mám noční můry,naříkám ze spaní,skřípu zuby(2 už mám poškozené).Mám záchvaty vzteku,když něco,co bylo předtím samozřejmé, nemůžu udělat.Přišla jsem o své koníčky-zahradničení,kutilství a rybaření.S rukou musím stále cvičit.Nestačí 2x,3x denně-
je potřeba od rána do večera pár cviků.
Poučení?Máte-li úraz či oparaci spodní části ruky a objeví se bolesti ramene,které začínají nejdřív v klidové fázi,běžte doktorovi a nenechte se odbýt.Máte-li už Sudeckův syndrom,nevzdávejte to.Cvičte,i když to bolí.Nestačí jen na rehabilitaci,
cvičte jemně od rána do večera včetně dechových cvičení.Naučte se poslouchat své tělo.Najděte doktora,který se vám bude věnovat a kterému věříte.Odborná péče je nutná-najděte rehabilitač.pracovníka
který má se Sudeckem zkušenosti.A nenechte se operovat v ÚVN.
Pokud se najde někdo,kdo má neblahé zkušenosti s operací v této nemocnici,ozvěte se.Možná by společný postup pomohl.

Kristína (Út, 12. 6. 2012 - 08:06)

Zlomila jsem si v srpnu 2010...Ja som si zlomila ruku v 2010 bola som 2 x na operácií mala som trieštivu zlomeninu vretenej kosti, dhalu a šruby, sadru som mala 2 mesiace a ked mi ju dali dole zistili, že mám Sudeckov syndrom. Hneď som začala brať Wobenzyn asi mi veľmi pomohol, lebo ruka ma vôbec neboli je sice ešte trocha stuhnuta, ale ohybná. Teraz som si kúpila na cvičenie Powerbal a sa mi zdá, že je to lepšie.

Helena (St, 23. 3. 2011 - 09:03)

V zari 2007 jsem si zlomila pazi o zabradli,po vysetreni na urazovce mi dali sadru s tim,ze za 3dny me budou operovat,voperovali mi tam draty,tzv.HAKETHAL-po operaci jsem dostala fixaci,kde se paze zavesila a upevnila k pasu tak,aby se nehybala,asi po mesici mi to sundali,ruka byla natekla az po prsty,horecka v ni,leskla kuze,vypadala jak umela,kazdy pohyb s ni byl strasne bolestivy,poslali me na rehabilitace,ty pro silne bolesti nesly davat,v prosinci 2007 jsem zasla za svou p.doktorkou-rehabilitacni a ta poznala,ze se jedna o SUDECK-paze a ruky,to v nemocnici v trauma poradne nepoznali,chodila jsem na lymfodrenaze,hydro masaze,masaze rukou,slo to po milimetrech,s bolesti,ale slo,v unoru 2008 me na 6 tydnu poslali na Celadnou-Beskydske rehabilitacni centrum,tam pres slzy bolesti,jsem delala pokroky,ruka se zlepsovala ze dne na den,diky trpelivosti me a rehabilitacnich pracovniku,kteri se mi hodne venovali na rehabilitacich,po navratu jsem pokracovala v dalsich doma,do prace jsem sla po dlouhych 9mesicich,mam nasledky-nenarovnam prsty,mam tz.drapky,ruka nekdy boli,ale mam ji,delam s ni skoro vsechno,ale nektere veci s ni delat nemuzu,treba jako myt okna,uz jsem si zvykla,mohla jsem dopadnout hur,preji vsem kdo maji SUDECK-hodne trpelivosti v leceni,zatnout zuby a cvicit,vysledek stoji za to.

Adka 2533 (St, 9. 1. 2008 - 19:01)

kolko asi trva, kym sa ruka dostane do povodneho stavu? ja som mala 2 mesiace sadru a teraz v utorok som zacala chodit na rehabilitaciu, ruka ma boli pri niektorych pohyboch, este stale je opuchnuta, pohyblivost zmensena o dve tretiny, nemeni farbu. dakujem

dr.mengele (Po, 27. 8. 2007 - 13:08)

a co aj tak jej to zatuhlo

MMM (St, 23. 5. 2007 - 14:05)

Ptala se v roce 2005!!!

dr.Urban (St, 23. 5. 2007 - 14:05)

Ahoj Milka. Sudeck Paul 1866-1945,bol Nemec, chirurg. Je to súbor príznakov na drobných kostiach nôh a rúk krátko po úraze: 1. opuchnutá koža na postihnutom mieste, mierne opuchnutá, k večeru začervenalá, teplá, svlastvo pod ňou ochabnuté. Reaktívne chlpy a nechty rastú rýchlejšie. 2. neskôr sa farba kože mení na cyklámenovú až do fialkova,je chladná, opuch trvá, povrch je lesklý, koža pôsobí dojmom stenčenia, kosti tej oblasti bolia sústavne, aj v k?ude, k?by tuhnú, svalstvo vidite?ne ubúda. 3. bolesť ustúpi, k?by v mieste postihu sú nehybné a pohyb je nemožný, kosti sú redšie aj na rtg snímkoch vidite?ne, svalstvo ubúda... Jediná možnosť ako zabrániť Sudekovej atrofii kostí a svalov je cvičenie ihneď po ošetrení úrazu pod?a doporučenia chirurga, ortopéda... Nutné sú analgetiká pred cvičením. Čaff.

Emília (Út, 10. 5. 2005 - 19:05)

Sudekov syndrom? čo to je?

Reklama

Přidat komentář