Reklama

revmatoidní artritida

Martina (Čt, 26. 2. 2009 - 09:02)

Ahoj zlaťáčci!!!
Jo,jo chlapi :-))))myslím,že nemám co dodat.
Jinak Bioparox zatím nezabírá,spíš mi rýma houstne a zelená,ale myslím,že je to od toho moč.měchýře.Podle čínské medicíny právě hustá rýma znamená zánět moč. měchýře a u mě se to potvrzuje.Nicméně to nevzdám a budu ho dál stříkat a pít urolog.čaj,když mi doktoři nechtějí na nic přijít-mimochodem taky v prostějovské nemocnici!!!!
Byla jsem tam už i na operacích a nemůžu říct,že by to bylo vyloženě špatné,ale nikdo mi nic neřekl a jednali se mnou,jakobych nebyla živý tvor.Sestřičky byly mnohem lepší.
tak jdu zase do peřin papa

Danila (Čt, 26. 2. 2009 - 08:02)

Všem ahoj. Kristo, slyšela jsem o ,,věhlasu,, prostějovské nemocnice. Možná, že je to náhoda, ale znám víc lidí, kteří nebyli spokojeni s jejich službami. Ale od té doby, co chodím po doktorech, jsem poznala, že to, co popisuješ, je běžné u hodně lékařů.Holky, všechny, které máte problémy, tak vám přeju, aby bylo vše ok.Stáňo,píšeš o stresu, mě doktorka(revm.) řekla, že ty moje časté nemoci(virozy, nachlazení, atd.) mám ze stresu a nemyslí si, že bych měla imunologický problém, ale na to vyšetření mě neposlala. Snad mi dá doporučení ta moje nová praktická.Vlasti, nic si z toho tvého nedělej. On je něco podobného jak ten můj. Ten má rýmu a umírá :-) Taky vyžaduje pozornost a kolikrát mi leze na nervy :-) Majko, držím palce, ať to je co nejmíň nepříjemné a dopadne to fajn.Zdravím úplně všechny holky i Vláďu a Michala. Opatrujte se.Pa

Vlasta (Čt, 26. 2. 2009 - 08:02)

Ještě pro Jiřinku-Jiři máš špatné informace.Příspěvek na dopravu nesouvisí s PID.Ten je přiznán na základě přiznaných výhod II a III stupně,což je i 60 a více letých starobním důchodcům.Rozhodující je zdravotní stav a ne to,že máš PID.Semnou pracovala pani,která neměla žádný důchod,ale měla poškozenou po operaci kolene nohu a měla ZTP II stupeň.Loni si to vyřizovala teta,letos bude mít 75 let a dostala to.Má po operaci zad.Má normální starobní důchod.
Já být tebou,nechám si to přepočítat.Třeba pak zjistíš,že je opravdu lepší si nechat ten invalidní.Ale jak jsem psala včera.Strýc měl PID a už by měl bývale 9 měsíců být ve starobním.Nechal to přepočítat a ten mu zvedli o 1800 a za těch 9 měsíců zpětně vyplatili.

Vlasta (Čt, 26. 2. 2009 - 06:02)

Všechny vás moc zdravím.
Kristýnko,to co popisuješ je horor.To si v Prostějově netroufnou nemocnému děcku předepsat lék a klidně by ho v horečkách hnali do Brna?To je vidět,že si vůbec nedokáží představit,jak je člověku zle.Když tě bolí všechny naše nemocné klouby....no je to hrůza.Přeji mu brzské uzdravení,hlavně bez následků.
Emi vyprdni se na to.Můj nejmoudřejší včera přišel a tvářil se,jako by měl čerstvě uříznutou ruku.Oznámil mě ,že se nějak necítí,že na něho něco leze.Televize ho rozčilovala,počítač jak by smet.I to ,že jsem pod lampou četla.A víš proč?Protože jsem neběhala,nevařila čajíčky,nezakrývala.....byl ukřivděný,že on je tak nemocný a já si čtu!To je co?Celý jsem to přešla.Rozestlala,uvařila jsem mu čaj do termosky a zahnala na horu do ložnice.Byl tam chvilku a pak ho to tam samotnýho nebavilo.Přišel za mnou.A ráno ve čtyři jsem se dozvěděla.že kvůli mě-pořád jsem si četla-se moc nevyspal a bolí ho ještě záda.Nevím jak mí čtení na tom mělo vliv.....asi to,že jsem v šest hodin nezalezla do ložnice.Ne druhou stranu-kdyby mu bylo zle jak tvrdil,zaleze do peřin a je mu to šumák.Nevím co by dělal s mými klouby.
Maru,tobě držím palečky.A neboj,dobře to dopadne.Marki ty se opatruj a Marti,Bioparox Ti pomůže a pak si dořeš ten močák.Ju?

krista (St, 25. 2. 2009 - 22:02)

Ahoj všechny moc,moc zdravím.Já jsem měla taky dva hrozné dny.Jak už jsem psala Kuba nemocný horečky 38,5.V úterý jsem jela s Kubíkem k obvodní doktorce,ale paní doktorka má celý týden dovolenou.Tím začalo mé lítání po jiných doktorech.Nikdo nechtěl Kubu vyšetřit i na pohotovosti mi řekli,že mu mám dát jen paralen a hned s ním jed do Brna k revmatologovi.Prostě se bali cokoli mu napsat.Tak jsem volala do Brna a paní doktorka mi nadiktovala léky které můžou Kubovi napsat.Tak jsem opět šla po doktorech,že už vím které léky může,ale stejně mi antibiotika které poradila revmatoložka nenapsali.Kubovi je naštěstí už líp,ale mám strach,že až se stane něco horšího tak nám v prostějove nikdo nepomůže.Budu končit asi jsem to chytla od Kubi není mi dvakrát do skoku.Mějte se krásně.MARKÉTCE upřímnou soustrast.

staňa (St, 25. 2. 2009 - 21:02)

Dnes Berušky moje píšete jako o závod, ale to je fajn - je co číst a jak píše Marky, snažím se dělit prkotiny od důležitého. Majko, kolonoskopii jsem měla nic moc, ale mi s RA vydržíme vše a měj na paměti, že to trvá snad 15- 30 min celkem - a to není jako , když tě bolí 10 let kloubíky, takže krátkodobá nepříjemnost, která se vydrží. Vydrž děvče a hlavně ať to není nic závažného - budu na tebe myslet a držím palečky - musí to být ok. Jani, Enbrel hradí ZP,1xtýdně inj a cena léčby asi 80tis za měsíc, z počátku krev po 14 dnech 2x, poté 3x po měsíci a pak po 2 měsících rok, po roce po 3 měs. Emi, povznes se nad věc, někdy toho máme plný kecky a musí to ven, to je normální. Vláďo, kdyby se RA dala ovládat touto dietou, tak věř, že jsem ten nejzdravější tvor, protože já miluju ovoce, zeleninu a i když nejsem vegetarián, maso skoro nemusím a přesto jsou mé výsledky katastrofa. Solím velmi málo, nesladím vůbec, rozhodně se nepřejídám a pokud mi není nejhůř mám i dost pohybu, od 20 jím pouze to, co mi dovolí játra po hepatitidě. Tak si myslím, že Markétka má pravdu - každému sedí něco jiného. jen co nedokážu je odstranit stres, ale ten má v dnešní době každý - je to problém doby.(snaha by byla , ale efektivně se nedaří odbourat).Tak vás sluníčka moje zdravím, přeju bezbolestné časy a papa Staňa

Markéta (St, 25. 2. 2009 - 18:02)

Ahojky, nedá mi to a musím opět nakouknout:))) Marti, to jedobře, že sis koupila Bioparox:))) pomůže:))) mě o němřekla lékařka a hlavně je kmání bez předpisu:)Majko, nevěš hlavu a věř! Budeme Tě všichni podporovat a držet palečky:)))manžel jezdí na kolonoskopii každé 3 měsíce a poslední dobou mu jí dělají s lehkou narkózou a je to mnohem lepší. Díkyní vždy lékař vidí celé tlusté střevo, jizvy i krvácející místa, polypy i to zdanení stěna příliš oslabená...jinak by musel na okamžitou operaci.Krev měl ze začátku léčby tak špatnou, že se lékaři zhrozili. Nynídíky bioléčbě a Aktiferrinu Compositumu je na tom o mnoho lépe. Musíš počkat na výsledky a potom to s Tebou vše ráda proberu, poradím i ráda vypomohu:))) třeba jen poslat pozitivní energii:))) Emčo, hádka někdy pročistí ovzduší, jindy ublíží a je-li toho moc, zkus popřemýšlet,zda to není jen kvůli hloupostem...pokud ano, jsou to jenmaličkosti,které se určitě naučíš přehlížet...pokud jsou to věci závažné, zkus si s manželem sednou třeba u dobrého jídla a v klidu to vyřešit...je smutné zimní období a známá psycholožka mi říkala,že tekto narvanou ordinaci nikdy neměla. Jen ji štve, že ty závažnější případy musejí čekat až se ty banality vykecají. Lidé neumí řešit žádné problémy, byli léta zvyklí že vše měli a vše bylo v pohodě a nyní neví co s tím. Na druhou stranu k ní chodí lidské trosky stíhané osudem. To si teprve potom uvědomím, že my jsme na tom dobře a přestávám hlouposti řešit. Neřešitelné neovlivníme a to co lze se časem nějak vyřeší nebo vyšumí:)))Přemlouvám Miu, aby si počkala až bude jaro a bude krásné počasí, aby semohla usmívat na sluneční paprsky. modlím se za to, aby mé děti byli zdravé, manžel měl stále dost zakázek a nemuseli jsme řešit hmotnou nouzi, aby mu nechali bioléčbu a ty jenž znám se těšili dobrému zdraví:))) To proto, že nemoc dokáže člověka zlomit a potrápit...Takse tu opatrujte prdelky moje revmatický a hlavu vzhůru, o víkendu bude sluníčko - bude líp!!!páček

Jiřina (St, 25. 2. 2009 - 18:02)

http://www.novinky.cz/zena/zdravi/162305-vitamin-k2-snizuje-u-zen-po-menopauze-riziko

Dáša (St, 25. 2. 2009 - 17:02)

Majko,taky jsem byla na kolonoskopii,a při plném vědomí,je lepší,když se spolupracuje.Koukala jsem si na střevo a kecala s doktorem.Musím říct,že to nebylo z mého pohledu nějak strašné vyšetření.Jen je důležité se uvolnit a dýchat.Měla jsem i cystoskopii a taky v pohodě.Držím palce,ať to dobře dopadne.

Ema (St, 25. 2. 2009 - 16:02)

Maruš,určitě popros o nějakou menši narkozu,budeme ti držet palečky,nesmíš to vidět vše hned černě,snad to bude jen nějaka banalita z ktere se časem dostaneš,nevěš prosím hlavu.Marti Bioparox ti určitě zabere,taky jsem dala na radu Markety a Vlastičky ,parkrát si střikla do nosu a byl klid.Dohádala jsem se před chvíli s mou polovičkou ,už je třetí měs.doma a začínáme si lest na nervy .Už aby se něco dalo dělat venku -vyhrabávat listi,čistit skalku atd.to počasí už je fakt deprimujíci.Mšjte se ahojky.

Martina (St, 25. 2. 2009 - 16:02)

Ahoj zlaťáčci!!!
Tak jsem si jela do města pro Bioparox a děkuju za radu.Myslím,že pomůže,já jsem nechtěla k doktorce,protože nemám teplotu a ona mě vždycky dá antibiotika,to víte,při naší nemoci se bojí,jak dopadnu.Ale je pravda,že většinou tam nějakého bacilka mám a pomůžou mi.Ale nikdy mi nedala tohle lokální antibiotikum,třeba o něm ani neví :-)))
Jenže jsem prochladla a když jsem se vrátila,tak mě chytla křeč močového měchýře,no co vám budu povídat,ještěže jsem našla zbytek algifenu,myslela jsem,že porodím,musela jsem si lehnout s nohama nahoře a do hodiny to nejhorší přešlo:-))
takže dneska nefunguju a dovolím si ten luxus chvíli ležet.
Jinak je vás tady strašně moc,Majko,Danilko a Markétko,je mi líto,že máte takové starosti.U nás v rodině je to taky tak.Když se měl narodit Jarda,umřel manželův strýc a když se narodila Lucka,tak se na ni jeho babička ještě stačila podívat a pak do týdne zemřela.
Kluk za kluka a holka za holku.
Je to hrozný koloběh života.
Jiřino,taky mám osteoporózu po osmi letech s Prednisonem jsem si před dvěma lety zlomila hrudní obratel,ale naštěstí jsem nemusela na operaci,jen jsem dostala korzet.To mi bylo 31 roků,pak mi teprve zjistili osteoporózu a dostala jsem Osteocare a Bonvivu,no a na podzim mi dělali kontrolní měření a mám nárůst kostní hmoty o 11%,takže super!!!Ale nevím,jestli je to jen těmito léky,protože taky užívám přírodní preparáty.Popisuješ všechny své problémy,no máš toho požehnaně,ale věř,že mi to tady řešíme docela často a snažíme si dávat pozor.Největší štěstí pro mě znamená Bioléčba,protože jsem mohla snížit dávkování a tělo se postupně ozdravuje.
Maruško,taky jsem byla na kolonoskopii a musím říct,že mě to dost bolelo (proto se bojím té cystoskopie)a kvůli tomu se do mě dostali jen 20cm.Dnes už vím,že pokud jsou vstřícní lékaři,tak to dělají v narkóze,tak si o to popros.Je to dobré i protože se do tebe dostanou hlouběji.Ale nevěš hlavu,může to být jenom zánět,nebo něco banálního.Kontrolovali ti žaludek???Mě tenkrát nakonec zjistili krvácející žaludeční vřed a ten se dá krásně vyléčit dietou a tabletami.Za měsíc už to bylo dobré a krvinky začaly opět přibývat:-))
Budu na vás na všechny myslet,bohužel už nevydržím sedět,musím zase do hajan,takže i ten dlóóóuhý Vláďův příspěvek musí počkat
papapa

Irena (St, 25. 2. 2009 - 15:02)

ahoj všem taky mám RA a jsem od ledna vPID je mi 39 a mám inv.důchod 9811kč hrozné na dnešní dobu co?RA je ale děsný užívám Medrol díky za něj do budoucna nevím ale co bude a jak dál ale chtěla jsempoděkovat za tyhle stránky

Jiřina (St, 25. 2. 2009 - 15:02)

Děkuji všem za rady,nechám si tedy invalidní,mám výhodu,že dostanu příspěvek na provoz vozidla což činí 6000kč.ročně.Mění se počasí,proto ty problémy.Dlouho jsem tomu nechtěla věřit,když se mi přitížilo,že se po třech dnech změní počasí.Můžeme ho předpovídat.Hlavně veselou mysl,smích léčí.(:-)))Bolesti ať jdou do háje.

Jiřina (St, 25. 2. 2009 - 14:02)

http://www.ahaonline.cz/cz/zajimavosti/34545/tavene-syry---vapnik-maji,-ale-oslabuji-kost

Majka (St, 25. 2. 2009 - 14:02)

Markétko, jak tady čtu, asi je dnešek prokletý, samé chmurné zprávy mají i ostatní i ty. Asi něco ve vzduchu či co. Ať už je jaro a zlepšíme se všichni a blízcí tu s námi ještě zůstanou.

Ema (St, 25. 2. 2009 - 14:02)

Zdravím včechny a vítám nové pisatelky.Vlastičko s tim důchodem máš pravdu,totéž s tim přepočítánima a vzitím PID tvé kamaradky se stalo i mé(ale o tom už jsem psala)a byla taky v šoku když ji ho vraceli měla ho o dost větší,ale je to velka nespravedlnost mít přes 10000 a nebo 7000 na dnešni poměry a drahotu,ale jak se říká PAN BůH ZAPLAŤ za to co máme.Všechny se držte a opatrujte ahojky.

Majka (St, 25. 2. 2009 - 14:02)

Zdravím všechny pisatelky a Vláďu.
Holky, dneska mám samé špatné zprávy. Prodávám byt, následně chci koupit jiný, mám jej zarezervovaný. Jenže nikdo nepředpokl., že bude taková krize na trhu s byty. Nikdo nic nekupuje ani neprodává, trh s byty stojí. Takže budu nucena zrušit rezervaci a tím přijdu o rezervační poplatek 65 tisíc. Navíc dneska u revmatoložky taky žádné dobré zvěsti, mám katastrof. anémii, špatné množství Trombocytů a jsem poslána na kolonoskopii kvůli krvácení. Takže zítra jdu do gastro-ambulance a pak na tu hrůzu. Tam se pak doszvím ortel, může to být zánět střev nebo nějaká rakovina. Z toho by se vysvětlila anémie a stálá únava. V žádném případě nic dobrého to neznačí. Jsem z toho dost špatná.Bojím se taky bolestivého nepříj. vyšetření. Zkusím se domluvit na nějaké narkoze, snad to půjde. Markétko, tvůj manžel asi má něco podobného, viď?Navíc mi doktorka vysadila MTX, zkusíme Salazopyrin,4 tablety denně, pokud jej budu snášet, prý lepší působí na střeva.
Ségra mi koupila nákupní kabelu na kolečkách, takovou lehkou oranžovou, už mi dělá potíže nést v ruce nákup. Napřed jsem si připadla jako babka, ale taška je moderně řešená, udělám z ní módní doplněk.
Takže dnešek je pro mě černý jako mor. Nevím proč mě stíhá jedna nemoc za druhou, myslím, že toho mám docela dost. Už by stačilo!
K vypočítání invalidního důchodu- četla jsem, že člověk si může vybrat, zda bude brát plný invalidní nebo starobní, záleží který bude vyšší. Takže pokud se dožiju starobního, vezmu radši ten invalidní,je vyšší.
Hezký den, doufám, že se máte dnes líp. Papa

Vlasta (St, 25. 2. 2009 - 13:02)

Čauky kamarádky moje.Jiřinko,Nejlepší bude,když si vezmeš potřebné papíry a zastavíš se na ČSSZ.A Marki má také pravdu.Jak už jsem psala-někomu to vyjde lepší,někomu ne.A i v tom má pravdu,že by Ti to zpětně doplatili-viz.strýc.Kdyby Ti řekli,že menší,nic se neděje.Necháš si PID.Zkus to.Určitě a pak nám dáš vědět.S tím jídlem má Marki taky pravdu.Každému vyhovuje něco jiného.Mě nedělají dobře brambory a sladkosti.Nic nesladím,nejím nic sladkého.Ale znáte to.Příjde nekontrolovatelná chuť a je to.Pak mě oteče kloub a já si nadávám,že jsem horší než vnučka.
Jani,nevím kolik stojí Enbrel,ale myslím,že to bude stejný.Humira jedna přes 20tisíc a picháš si dvě za měsíc.Když k tomu vezmeš ostatní léky a vůbec celou léčbu-je to pálka.Na krev chodíš pravidelně.Většinou když si jedeš nafasovat BIO.
A co Mia a její kolínko?Holky,já mám z vás guláš.Už se v tom zachvíli nevyznám.Ale Hanka ta se dlouho neozvala.A Emi-dobrý?Alespoň trošku?Bylas pro léčivo?PA pa

Jana (St, 25. 2. 2009 - 13:02)

Helenko, a kolik stoji Enbrel mesicne? a jake ma vedlejsi ucinky. Musis chodit stale na testy krve atd.?

Jiřina (St, 25. 2. 2009 - 13:02)

Chybama se člověk poučí,zas mi to tam huplo 2X.Vláďo,děkujem za poučný článek.To už jsem si říkala dávno,že bysme museli zemřít hlady co všechno nesmíme.Jeden čas jsem vynechala maso,ale ochably mi svaly,jestli to bylo klimaktériem nebo vynecháním masa?Na snížení váhy jsem si vařila tukožroutskou polévku,jenže po ní jsem dostala strašný,vlčí hlad a pak jsem zase přibrala.Mám strašně nízký tlak,tak musím pít kafe.Ovesné vločky ho snižují.Vše si to protiřečí.Hladovět se také prý nevyplatí,protože se tělo zalekne a začne si ukládat tuk do zásoby.Když jsem brala Warfarin,tak jsem mohla jíst jen kořenovou zeleninu.Žádnou,která obsahuje vitamín K.Přestat brát léky se nevyplatí,zhorší se to a nenapraví.Jedině trochu snížit.Brala jsem až 24mg.Medrolu,ale kvůli osteoporóze jsem ho musela snížit na 4miligramy.Jinak do všeho cpou éčka,aby prodloužili trvanlivost a pak nemáme být nemocní.Buďte fit.

Reklama

Přidat komentář