Reklama

revmatoidní artritida

Vláďa (Čt, 22. 1. 2009 - 14:01)

Pro Markétu : bydlím v Praze.

Miluš (Čt, 22. 1. 2009 - 14:01)

Ahoj všem.Pro Darju objednat telefonicky.V RU čekací doba tak 3 měsíce.Co potřebuješ tam nevím al vem si nějaké zprávy od revmatologa a pokud jsi za dobře obvodním lékařem at ti napíše doporučení.A nebo já jsem to udělala že jsem e objednala Mediscan Praha revmatologie dr.Dejmková která mimo jiné pracuje také v RU Praha a je velice vstřícná, milá,ochotná věk asi do 40,a vzala jsem si jen zprávy co jsem měla doma od revmatologa moc jich nebylo a obv. lékaře jsem požádala o doporučení které jsem nepotřebovala.Dám ti tel.čísla a po domluvě jde vše.RU-PRAHA 234075111, MEDISCAN-PRAHA dr.Dejmková 267090811 nech se přepojit.Jsem tam moc spokojená chodím k ní od září a jsem o 80% lepší.Je na Tobě pro co se rozhodneš já dojíždím 130 km a ráda přes 2 roky jsem chodila k nám a výsledek 0 a tady za krátkou dobu takové zlepšení.Nejdříve proběhla konzultace potom pobyt v RU-Praha 14 dní a výsledek sklízím.Možná se raduji dopředu že za půl roku bude jinak ale ted OK .To jsem se rozepsala tak se mějte

Vlasta (Čt, 22. 1. 2009 - 14:01)

Tak děcka,nějak to blbě funguje.Takže-www.revmacentrum.cz
kliknete na -MUDr Mostera-druhý odkaz
Rozkliknete jejich webovky
dáte fotogalerie-
-no a ruce jsou moje

Vlasta (Čt, 22. 1. 2009 - 14:01)

Nebo si tam Darjo zavolej.Jen na nic nečekej.Vím o čem mluvím a určitě tady nejsem sama.Pa

Vlasta (Čt, 22. 1. 2009 - 13:01)

Ahoj všichni.Pro všechny-moje ruce před operací a po ní.Mám za sebou tři.Takže obrázky rukou jsou moje.Primář Moster mě operoval.
http://www.revmacentrum.cz/galerie_cs.html
Pro Darju:To je webová adresa revmacentra kam jsem k paní primářce chodila.Její manžel a syn jsou ortopédi,slouží u sv.Anny.René Moster je tam primářem a ten mi dělal všechny operace.Rukou a kolen.Ruky na obrázcích jsou moje!Tam jsem Darjo utekla od nás z nemocnice,byla jsem spokojená.Do té doby se mi o takové léčbě ani nezdálo.Když viděla doktorka,že všechno selhává,doporučila mne tehdy na začínající BIO léčbu ke sv.Anně.A s těmi mladými doktory pravdu nemáš,alespoň co se týče sv.Anny.Mnohdy mě připadalo,že tu RA má snad i ten doktor.Jak semnou soucítil.Co vím,tam bys potřebovala doporučení od praktického lékaře.Ale jestli vydržíš,zeptám se.
Jinak Mosterovi doporučuji.Pa
www.revmacentrum.cz-MUDr Mosterová

Markéta (Čt, 22. 1. 2009 - 13:01)

omlouvám se za ty nemožné složeniny slov, stále mnezlobí mezerník:)))Markétko18,nenapínej nás tak co dějepis?

Markéta (Čt, 22. 1. 2009 - 13:01)

Darjo, sv. Anna je supervolba- jezdila jsem tam léta na ortopedii. Objednání je jednoduché, stačí zjistit tel.č.a zavolat si tam. 1188 a nebo 1182 a tam ti t.č.zjistí a klidně i přepojí:))) Vláďo, také patřím mezi společenské tvory, ráda organizuji srazíky i víkendy, jen jsem nyní zaneprázdněna těhu i maličkým juniorem. Ale duben či květen jsou supr měsíce:))) vše kvete, svítí sluníčko:))) mimochodem, pověz mi ve které části koutu země se vlastně nacházíš? Tady je ošklivo, mlhavo anejspíše bude opět pršet:( ato má údajně k nám ráno dorazit do republiky vichřice.Martinko, já vím jak je těžké dítěti něco zakazovat a zvlášť je-lito kluk světu a je mu lépe.Osobně mám z bruslí špatnou zkušenost, dcerapři tělocviku upadla na led a učitelka jí nechala jít pěšky do školy i přes fakt, že dcera zvrací a začíná jí ukrutně bolet hlava. Pak mi zavolala, že je hysterická a ať si pro ni přijdu do třídy. Bylo jí 7 let. Já doběhla do školya když jsem jí uviděladoslova jsem vyjekla hrůzou. Měla obrovské kruhy pod očima a jedno okojí utíkalo. Zařvala jsem na učitelku, popadla malou do náruče a prorože nemocnice byla hned u školy, pádila s nína chirurgii. Tam jsem rozratila dveře, křikla na doktora, vyhodila pacienta z ordinace a během minuty byla rychlá sanita k dispozici. Těžký otřes a podezření na krvácení do mozku...Odvezli nás i s houkačkou do okresní nemocnice a tam si dobu poležela. Bohužel dcera má trvalé následky a poškozený oční nerv. Tímjak rychle roste a vytahuje se do výšky se jí nerv ztenčuje a ona potřebuje silnější a silnější dioptrie na levé oko. Ředitel školy se nám sice omluvil, ale on nic nezanedbal, to učitelka nezavolala lékaře k úrazu. Dostala zákaz činnosti na 3 roky aučila pak stejně dál. Jen již nedostala malé děti, ale puberťáky.Sice chodíme občas bruslit celá rodina, ale mám pořád strach a nutím jí aby měla helmu na hlavě. To jsem se zase rozkecala co:)))na druhou stranu, má zatímrevma testy v naprostém pořádku, jen bojujeme s vysokým cholesterolem. Je sice hubená jako lunt, ale hodnoty má jako obézní cukrovkář. Takže doma vařím stále dietu. Dcera cholesterol, já RA, manžel Crohna a maličký junior je malý apotřebuje dětskou stravu bez soli. Pak si dejte steak s hranolkama, že:))))hihihih no nic páček

Vláďa (Čt, 22. 1. 2009 - 12:01)

Kvítečkové moji, všechny Vás moc zdravím a už se těším na ten den "D", kdy se sejdeme.Také by bylo dobré, aby se naše nová děvčata podívala na náši webovou stránku a poslali tam také nějaké fotografie. Koukal jsem, že nejvíce se činí Markéta.Jinak Markéto, jsem rád, že jsme si to vyjasnili, mě tam jenom vadilo slůvko " mermomocí" a nechtěl jsem v žádném případě se nějak vnucovat na nějaké setkání. Jinak bych byl rád, kdybychom se někdy sešli jak my dva s rodinou, tak s ostatními kvítečky naší super party. je vidět, že na věku vůbec nezáleží a to hlavní co nás přitahuje, je pořádně si o naši nemoci promluvit a předat si své zkušenosti, které mohou být pro každého velmi zajímavé. Kdo jiný by nám měl říci jak se léčit, než my, co tuto nemoc a bolesti máme. Protože jsem společenský typ ( aspn si to myslím ) a moje zaměstnání je stále v potkávání nových lidí, myslím si, že setkání nás všech, kteří si hezky píšeme by bylo velmi zajímavé. Když jsem byl 3 roky na invalidním vozíku, tak nebýt známých, tak nevím kde bych skončil.Nemyslím teď protekci, ale získal jsem od nich informaci, co dělat. A to by možná některým z Vás hodně pomohlo. Víte, já měl to štěstí, že jsem se léčil v cizině v té době, kdy tady o RA neměli pomalu žádnou informaci. Jediným lékem který jsem dostával byl Prednison , brufen, acylpirin. Až když jsem se dostal do revmatického ústavu na Bojišti v Praze ( to ještě nestál pavilon nový a na lůžku nás ošetřovali jeptišky, tak jsem se začal zlepšovat. Když vejdete do nového pavilonu, tak tam ještě před 2 lety visela nástěnka, a tam fotky pacientů, kteří se výrazně zdravotně zlepšili. Byl jsem tam vyfocen na invalidním vozíku a pak po příchodu z Německa a dalšího léčení v RÚ, jak hraji tenis.Pak jsem byl v Kladrubech a jiných zařízení. Tím chci jenom říci, že výměna zkušeností je k nezaplacení.Teď se léčím V Thomayerově nemocnici v Praze a nemůžu si to vynachválit. Chodím tam jednou za půl roku a pokud se stav výrazně zhorší, tak hned volám a paní doktorka okamžitě na tuto moji situaci reaguje. Vidím, že jsem se dnes rozkecal, ale to je tím, že mi je dnes lépe a svítí sluníčko. Mějte se všichni moc krásně a já se zase ozvu a slibuji, že budu méně obsáhlejší, než jsem teď byl.

krista (Čt, 22. 1. 2009 - 11:01)

Ahoj všichni,Markéto drž se 24 týden se blíží a určitě vše dobře dopadne.Markétě 18 držím palce aby zkouška dopadla dobře.Martino prosím tě kam jezdíš k revmatologovi do Prostějova?Jsem ani netušila,že nějaký revmatolog v Prostějově je.My jsme z Brnem spokojení,ale člověk nikdy neví. Několikrát se stalo,že doktorka měla dovolenou a my jsme potřebovali doktora.Kuba doktorku s bruslemi otravuje už pár let.Pokaždé když jedeme do Brna, takže minimálně dvakrát za měsíc.Má to prostě zakázané i přes chrániče,hlavně kvůli kyčlím.Je to těšké, protože máme rybník přímo u domu.Ani jsem mu nenadala,protože když padal, padal prý na kyčel tak tam rychle dal ruku aby kyčel byla v pořádku.Je to hrozný když i v podvědomí myslí na svou nemoc.Kuba je,ale pohodář nic ho jen tak nerozhází už se domluvil s klukama na bazén.MĚJTE SE KRÁSNĚ I KDYŽ JE VENKU ŠKAREDĚ.

Markéta (Čt, 22. 1. 2009 - 11:01)

Ahojky prdelky moje revmatický:))) Poradna dopadla vcelku dobře, jen mám krev v moči a tak musím znovu. Ještě mě čeká Sullivanův test na cukr a tak uvidíme. Vláďo, to nemělo býti myšleno zle:))) já jen, že pokud rád cestuješ a děvčata nemají odvahu, čas či dobrý zdravotní stav k cestování, jen jsem ti navrhla, že se můžeme poznat aspoň my dva osobně i s protějšky a klidně strávit hezký den. Pokud si to vzal jinak,tak se ti omlouvám a snad mne pochopíš:))) příspěvek jsem psala večer a možná byla myšlenka rychlejší než prstíky.Vianko, cholesterol snižuje i jablečný ocet, pórek,apod.Mrkni na net a najdeš tamspousu odkazů ohledně cholesterolu a diety. Počasí má být do konce ledna plačtivé a tak berušky nakupte čokoládu ať ty deprese zaženeme :))) pá jdu vařit:)))

Darja (Čt, 22. 1. 2009 - 10:01)

Děkuji moc za doporučení. Pro Vlastu: také jsem uvažovala o sv. Anně, děkuji moc. Jenom mě trochu odrazuje věk těch lékařů. Asi proto, že mojí revmatoložce je 37 a já mám 35 let. A řekla mi, že kdyby si ona nechala udělat rentgen, tak tam má určitě také změny a že je to u mě už věkem. A když jí řeknu, že jsem hrozně unavená, tak se diví. Ale to jsem tady dříve psala. Tím samozřejmě netvrdím, že mladý lékař nemůže být opravdu znalec ve svém oboru. Ale najít takového, to je asi nadlidský výkon. Ale asi to tam zkusím, protože mám počínající změny na rtg a už i prst na noze mění jaksi svůj původní tvar a začínají mě bolet klouby, které dříve byly v klidu. Diagnostikovanou RA mám teprve v roce 2007. Jenom se chci zeptat, jakou formou se dá ke sv. Anně objednat a jestli jim stačí výsledky rentgenů a kompletní opis dokumentace od stávající revmatoložky. Dále pro Staňu: také děkuji za tip do Prahy. To by také šlo. Mám to totiž jak do Brna tak do Prahy 100 km. A tudíž mám stejnou otázku, jak se dá do RÚ objednat a co za dokumentaci s sebou. Děkuji moc a přeji hezký den Vám všem.

Majka (Čt, 22. 1. 2009 - 10:01)

Přeji co nejlepší ráno, a taky co nejmenší potíže. Počasí ne a ne se zlepšit, vůbec nevylízám ven.
Emi, dost jsem o tobě přemýšlela, vím, jak ti asi je. Než jsem začla brát antidepres. vůbec jsem s nikým nechtěla mluvit, ani jsem nevycházela a postupně se uzavírala do sebe. Nechceš přece jen zkusit tu psychinu, poradit se, promluvit. Nechci ti nic vnucovat, ale vůbec si nedokážu představit, jak bych jinak zvládala ty rány života, co mě pořád potkávají. A zvlášť, když vím, že není žádné východisko. Já jen, že mám o tebe starost, protože tehdy jsem už nechtěla žít. Aspoň ta tíživá tíseň z duše by ustoupila. Dnes se antidepresivy léčí spousta lidí, i manažerů, co bys to nikdy neřekla. Někdo hledá úlevu v alkoholu, kouření, víře či hraje automaty, každý hledá pomoc. Já myslím, že ty pomoc potřebuješ. Nezlob se na mě, že ti to tak píšu. Držím palce.

Viana (Čt, 22. 1. 2009 - 10:01)

Ahoj všichni,,,,děkoji vám za rady ohledně manžela.Jste fakt super,je na vás spoleh.)))Takže odběry měl před asi 3 měsíci úplně na vše.Borelioza,chlamidie,Rf,mononukleoza,sedimentace(tu měl zvýšenou,ale v normě),prostě všechno negativní. Já si myslím,že by měl jít na odběry znovu.Někdo tu jednou psal,že se to revma nemusí ukázat hned při prvních odběrech. Naženu ho znovu k lékaři at s ním něco udělá.Přeci nebude celé dny a noci takhle trpět,no ne? Jinak včera jsem si udělala odběr na cholesterol.Jak myslíte,že dopadl?Samo sebou je zvýšený,ale né moc jen na dietu.Musím nějakou na netu najít,vím jen,že jablka cholesterol snižují a mimochodem my s revmou máme jablka jíst po hrstích.Prý rozpouští ty soli,co nás trápí. Tak zatím pa,jdu si udělat jablečný kompot....

Vlasta (Čt, 22. 1. 2009 - 08:01)

Zdarec palec krasavičky moje.Nejdůležitější zpráva dne:Emička se nám konečně ozvala.Emi díky.Nemusíš nám psát dlouhé příspěvky,bude stačit,když se jen ozveš.Třeba,když se tam objeví tvé jméno.Darjo,jezdím do Brna ke sv.Anně.Ordinují tam mladí doktoři.Ten můj má 35 let a teď jsem tam viděla i mladšího.Jedna doktorka odešla na mateřskou,tak je tam místo ní.Můžu ti říct,že ti mladší mi příjdou k pacientům vstřícnější.Já sama mám už 4 revmatologa.Tam mě totiž poslala primářka,je tam BIO centrum a doktoři zařazují pacienty do studie.
Holky a chlape,všechny zdravím,jdu žehlit .Vlasta

Vláďa (Čt, 22. 1. 2009 - 07:01)

Moji kvítečkové, všimli jste si, že se ozvala Ema ? Je to super, že jsi zase mezi námi. Už jsme myslely, že vyhlásíme celostátní pátrání po naší zmizelé kočce. Jinak Markéto, chtěl bych říci, že se mermomocí nedožaduji nějaké návštěvy. Vypadá to, že se vtírám do Vašeho soukromí. Tak to rozhodně není.Jen jsem si myslel, že by bylo dobré se sejít. Jinak často jezdím s manželkou do Bohdanče, tak se v měsíci dubnu nebo v květnu můžeme vidět.Ale říkám, nikam se nevnucuji. Dneska mi je vcelku dobře ale přibral jsem 3 kg, tak s tím musím něco udělat, protože se nějak při praní scvrkli kalhoty. Tak zatím pa a držte se .

staňa (St, 21. 1. 2009 - 23:01)

Ahojky všichni. Kristy, je báječný, jak se Kubík tak lepší. A ty brusle mu v žádným případě nezakazuj -je to známka, že je mu dobře - a radši mu kup dobré chrániče, které seženeš ve sportě(na kolena , na zápěstí i lokty a i helmu), a když mu k tomu přikoupíš i ty brusle, které si nebude půjčovat od kámoše - bude určitě šťastný jako bleška. Já totiž dřív lyžovala, plavala , v mladších letech gymnastika, kolo (co se dalo) a dnes mi zůstaly v podstatě jen ty brusle( kolečkáče víc). A mi , pokud nám to tělíčko dovolí, pohyb velmi potřebujeme(rozhýbat kloubíky, vyloučit pohybem škodliviny, které do sebe díky naší nemoci pereme a to pohyb pomáhá odbourávat - dokonce víc než jakákoliv dobrá dieta). Vianko, mi než určily diagnozu RA, tak to trvalo snad 10 let. Darjo, pokud to máš sjízdné dobře i do Prahy , tak bych volila RÚ Praha , Na slupi (je tam hodně dr. a taky vše v jednom - rtg. neurologie, nefrologie, denzinometrie zkrátka vše co nám může naše potvůrka nabourat pod jednou střechou). Marky 18 zítra děláš zkoušky - tak držím palečky. Markétko těhu, ten nápad s videem je super - budete se tomu smát určitě ještě spoustu let. Zlatíčka moje jdu do postýlky jsem úplně det, ale tu virosu už jsem trochu zvládla - není to ještě úplně dobrý, ale je mi líp papa a dobrou bez bolestí Staňa

Markéta (St, 21. 1. 2009 - 21:01)

Ahojky, já dnes také již jen krátce:))) Darjo, volala jsem lékařce do SY,ale má narváno a pojišťovna jí už nechce povolit ani jednoho pacienta navíc,bohužel:( Mio, to je dobře, jen ať seta operace podaří a zbavíš se bolestí. Vláďo, pokud to míníš vážně, tak klobouk dolů, navrhuji přijeď do HK ale penízky si schovej na léto a pro vnoučka. Neříkám,že bychom měli finance na rozhazování, ale žijeme skromně a šťastně. Pokud vážně můžeš a chceš jet mermomocí na návštěvu a setkat se s někým z diskuse, nebráním se setkání. Jen bych osobně navrhovala setkání v měsíci únoru či březnu:))) To kvůli naší imunitě a právě rozběhlé chřipkové epidemii:)))To pozvání platí i pro Vás prdelky moje, které se chcete setkání zůčastnit:)))Zatím páček

Darja (St, 21. 1. 2009 - 18:01)

Moc děkuji za odpověď-konkrétně Martině. Klidně bych brala i Brno. To by nebyl problém dojíždět. Děkuji a zdravím.

Martina (St, 21. 1. 2009 - 17:01)

píšu jen narychlo,jen abysme nezapoměly na Darju,chceš dobrého revmatologa v kraji vysočina,tak mě napadají asi nejblíž Svitavy a ta doktorka,co k ní chodí Markéta a jinak nevím,já chodím do Prostějova a hodně holek do Brna....

Mia (St, 21. 1. 2009 - 16:01)

Koukám, že je tu další človíček, vítám!!!!
Já se hcystám v únoru na synovektomii druhého kolena a už se nemůžu dočkat ve 3 ráno se každý den budím bolestí a pak už neusnu. Stává se Vám, že když stojíte na místě, tak jako by se koleno neustále nalívalo vodou a vy máte poci že praskne? Já teda jo. Prášku beru hodně minimum (kvůli vnitřnostem a psychice), proti bolesti nic. Pomáhal mi COXTRAL ale pí doktorka říkala, že se nesmí jíst víc jak 14 dnů, že se ničí játra, tak ho nejím vůbec. Tak teď jen aby mi vyšli všechny předoperační testy a huráá do lepší budoucnosti - jestli mi to pomůže jako u toho pravého kolene před rokem tak budu strašně šťastná. Přeji hezký den.

Reklama

Přidat komentář