Reklama

ROMOVÉ - žijí tu s námi

Ivana (Čt, 19. 3. 2020 - 22:03)

takový názor projevil taky doktor Pirk. Aby se koronavirus nechal proběhnout mezi lidma, odolní by to přežili a starý a nemocní ať v bolestech chcípnou. Já zcela souhasím s postupem naší vlády, jak to nastavili. Ještě to měli všechno uzavřít dřív. Přece si nenecháme celej národ scvrknout a zjizvovatět plíce. Však on ten Pirk je už taky starej, myslí si, že to ve zdraví přečká, když má za zadkem nemocnici. A my ostatní můžeme pojít! Měla jsem o něm lepší mínění. O holanďanech ne, to je tvrdej národ. Jsou to opravdu Indonézani apod. Byla jsem tam 5 dní, ale žít chci raděj tady doma.

Návštěvník (Čt, 19. 3. 2020 - 10:03)

Přesně...tady lidi nadávaji na vládu ale ať se podívaji na vlády západních zemí kteří žádný opatření neřeší viz.váš příklad.Kam tohle povede? Celá Eu se ukázala jako spolek vyloženě na hovno.Je to jak píšeš,chtěji nechat vymřít staré lidi a lidi s podlomenym zdravim.A možná je časem nahradit Afričanama viz Německo.Teď jestli se u nás tady z toho dostaneme když máme tvrdší opatření a západ bude stále zamořenej to aby jsme nechali uzavřené hranice a začli být od znova opět soběstačný nebo být ve V4 ,to jsou jediný země co proti tomu bojují jako my.No každopádně vypadá to že život se nám všem změní.

Miluna (St, 18. 3. 2020 - 23:03)

Ahoj Radko máš pravdu,já to nechtěla v téhle situaci tady psát ale máš pravdu že se mi to líbí ALE kdyby to tak bylo bez viru a bez víry.Aby si člověk takhle mohl chodit a nikdo ho nespojoval s muslimem ani kvuli viru.A líbí se mi víc zakrytej obličej šátkem než rouškou.Byl to blbej pocit jak mi pod rouškou teklo z nosu a nemohla sem se vysmrkat protože už sem měla ruce ohrabaný od košíku.Ale ukrajinec mi pár roušek přinesl tak sem vzala jí ale budu to střídat i s šátkem.Ale sem ráda že si taky napsala.Už sem myslela že už si ani nevzpomeneš.Třeba Alice teď na mě nějak sere.Vůbec mi sama už nic od ledna nepsala a já jí napsala v neděli a do teď neodepsala.Tak aspoň že ty si se ukázala.A jak jinak doma? A ty si v nějaký práci? Otí tak si to vyřešil z trenek,taky dobrý:-) Aspoň něco úsměvnýho v téhle situaci ale máš pravdu teď se jentak neuvidíme.Ale piš občas.Miu tak to je dobře že se o tobe tak hezky staraji.Tak si byla ráda že si aspoň na zahradě.A Pils máš pravdu teď sem o tvých slovech přemýšlela že na tom něco je.A Di ten mobil jen otřít,já tomu moc nevěřim.Pro mě je jistější ho sebou radši teď nebrat.Ale chápu že každej být bez něj nemůže.

Radka (St, 18. 3. 2020 - 23:03)

Aha, ale co se na tom líbí tobě? Já jak jsem psala,zakrytí nedostatků.Ale já mám aspoň důvod ale nevím co ty zakrýváš? A jinak,no,s manželem jsme teď oba doma takže je to zase i zkouška nervů.Teď jsem bez práce.No a všimla jsem si že Alice už tu dlouho nebyla.A co ta tvoje kravka? Fakt už tě nezajímá?

Miluna (St, 18. 3. 2020 - 23:03)

Mě se líbí zakrytí svojí vyblitiny.Že se taky nemusim malovat a můžu být vyblitá.A za další že sem anonymnější.Když nebudu chtít aby mi někdo poznal tak se v tom člověk líp schová když už by dal i něco přes hlavu,k tomu ty brýle a zakrytá tvář a ví každej prd:-) ..Kdyby tak to zakrývání vydrželo ve společnosti nebo myslim tak aby kdo chce a ty co by občas tak šli tak by na ně nikdo blbě nekoukal.Jako nekoukaji teď.Teď to bude obráceně,bude za blba ten kdo se nezakryje.No a ta Alice nevim že nepíše ani v téhle situaci.A jak píšeš o L.,tak fakt už mi nezajímá.Teda jako vzpomenu si na ní jak se třeba má ale to je všechno.A ani ona nenapsala,já jí teda taky ne.Ale tak aspoň člověk vidí když sám nenapíše tak že se neozve.No ale už je mi to jedno.Víc mi mrzí že nevidim z práce toho krásnýho ukrajince.Ten by se ti taky určitě líbil.

jj (St, 18. 3. 2020 - 23:03)

Teď je Miluna vrchní epidemioložka

Radka (St, 18. 3. 2020 - 22:03)

Tak jsem se rozhodla že po dlouhé době taky napíšu.Je to strašný co se děje a co se po celém světě stalo ale teď trochu tou stránkou na odlehčení.Osobně jsem si oblíbyla zahalení tváře:). Víte takový to že nemusíte řešit třeba pupínek,vytrhaný chloupky na ksichtě a když k tomu dáte i sluneční brýle tak dobré zakrytí.Ani jsem nepoznávala některý lidi co znám když meli šátek i brýle.Jo trochu hůř se v tom dýchá a brýle se mlží jak píše Mia ale má to své tyhle výhody.Vyhovovalo by mně takhle chodit zakrytá už pořád,hlavně mezi lidma.Co tobě Miluno? Jeden čas jsi se taky chtěla zakrývat,tak jsem si na to vzpoměla že to má něco do sebe a teď to máme od teď všichni povinný.Jinak už tě beru nornálně,už mně to přebolelo,překonala jsem to...to co jsem k tobě cítila.A vidím že tebe už zase zajímají jen chlapi.To je dobře.

jooo (St, 18. 3. 2020 - 22:03)

to byla Miluna muslimka

Radka (St, 18. 3. 2020 - 23:03)

Tak si to pamatuju dobře:) Určitě se jí to ve skrytu i trochu líbí.Jen kdyby to bylo bez viru.

Ota (St, 18. 3. 2020 - 21:03)

Tak to se Miluško hned tak neuvidíme co? Já se v tom právě taky dusim tak nevim jak bych to v krámu vydržel když to teď musí mít i prodavači povinně.Tak jsem práce nechal a jsem zatim doma.Nevim co bude dál i finančně.Když se hodně uskromnim tak jsem zajištěnej tak na tři měsíce.A ústenku jsem si nakonec udělal z trenek který už ze mě padaji tak je využívám teď takhle a připadám si jak v muslimskym světě.Jen nevim co s tim mám pak dělat? To po jednom použití při nákupu je mám pak hodit hned do pračky?

Pils (St, 18. 3. 2020 - 21:03)

A vymazal se mi přítel - mělo být - o přítele a psa....se bojím.

Pils (St, 18. 3. 2020 - 20:03)

Já jsem teda zatím pořád v klidu, jen mi vadí ten zakrytý čumák, špatně se mi v tom dýchá. Zatím nikdo z rodiny, z práce ani ze známých nemá problém, to mě uklidňuje, taky nemám malé děti jako vy. A když vidím, že v Číně se to zlomilo, tak vím, že tady se to zlomí taky. Jen musíme vydržet. A obdivuju vás všechny, co šijete roušky - palec nahoru!!

Miluna (St, 18. 3. 2020 - 20:03)

Jo taky se mi v tom špatně dýchá Pils.A jinak to je fakt Čína se hodně lepší.Tak si tak říkam jestli u nás budou vidět výsledky tohodle opatření tipuju tak za 3-4 týdny že by se to snad doufam mohlo ukázat co? Doufam...

Pils (St, 18. 3. 2020 - 21:03)

To víš, že to nakonec bude dobrý. V životě nemůže být pořád jen dobře, to bychom přestali umět být šťastní. O to víc si pak toho budem vážit, až to pomine. Já jsem byla vždycky trochu flegmouš, takže to prožívám jinak než vy, o psa mám ale taky strach. A nejen Čína se lepší, taky Korea!

Mia 22 (St, 18. 3. 2020 - 22:03)

Taky mám strach o tu moji psí kamarádku ze všech nejmilejší, a taky samozřejmě o děti a vnuky. Ale mám i radost, dostala jsem 2 x přednášku od mladých co mám a co nemám dělat, kam jít kam nelozit, dovezli mě našitý roušky a prý když budu něco potřebovat koupit, že to zajistí. Tak jsem v tom srabu měla dobrý pocit, že jim na mě záleží, hřeje to. V roušce se mě taky blbě dýchá, mám ji jen když jdu přes ves, brýle se mě mlží a tak si nejspíš někde namelu kokos. Jinak trávím den hodně v polích a už i na zahradě, když je tak krásný počasí. Pomalu si tam pracuju a nebo piju kafé a pobafávám a řeším nesmrtelnost chrousta.

Miluna (St, 18. 3. 2020 - 20:03)

Ne to já se hodně bojim o děti taky to je snad jasný ale zároveň se bojim jejich neopatrnosti,teda spíš u kluka.Se Zdenečkou problem spíš nevidim ale s klukem neni řeč,odpovídá mi jako dement na to že je známkama chytrej tak se chová jako vůl.Bohužel jeho táta byl taky takovej tak to asi má po něm.

Andrea (St, 18. 3. 2020 - 20:03)

Milu,ty musíš děti informovat a nesmíš dát najevo, že máš takový strach, ty je musíš chránit a utěšit, že to pomine s zase bude fajn, musí v tobě mít oporu

Miluna (St, 18. 3. 2020 - 20:03)

Já ti to Andy víc vysvětlim.Když sem vše jim říkala ještě když tu byli,Zdena poslouchá kouká vážně a ještě třeba něco k tomu řekne s čim souhlasim ale kluk mi řekne že sem blázen že to přehánim a když mu řeknu ať se zamyslí že na to i lidi končí na ventilátoru tak mi odpoví že to bude on:-(( ..A já mu řeknu ať je ticho ať vůbec takhle nemluví.A do mobilu mi řekl čau koroňáku! Chová se hrozně.Sem zvědavá jestli mu změní názor až vytáhne paty od tety a uvidí venku všechny zahalený.

Miluna (St, 18. 3. 2020 - 19:03)

Kačinko jak ti je teď? Pomohla aspoň malinko procházka? Jak tu píšete o tom mýt mobil tak já na něj nemam sundavací krit takže ho můžu jen otírat ale to je takový nejistý tak už ho poslední dobou ven radši nenosim.A v nakupování sem se rozhodla že si budu brát sebou krabici a dávat věci do ní abych nemusela hrabat na košíky.Jednu ruku si rozdělim aby hrabala na zboží a druhou si necham čistou na posunutí šatku nebo roušky kdyby mi to zas lezlo do očí.Ale nejvíc se bojim prostě dětí a Sergeje,kdo mi zaručí že si to takhle budou hlídat i oni:-(

di (St, 18. 3. 2020 - 21:03)

Miluno já jsem nemyslela aby jsi mobil umyla nebo dokonce prala :-) Jen otřít dezinfekcí.

Reklama

Přidat komentář