Reklama

SAUNA

Ola (Po, 4. 7. 2011 - 11:07)

Holky tampon se dá vytáhnout i bez provázku.

Jana (Po, 4. 7. 2011 - 11:07)

Taqmpony do sauny žádný...šnůrku od tamponu zastrčím mezi pysky a není nic vidět,kundičku máš mezi nohama a ne na čele

Věrča (Ne, 3. 7. 2011 - 18:07)

Taqmpony do sauny žádný problém, provázek trochu zkrátím a zbytek mezi pysky a je hotovo a nikdo nic neví i když se mi trochu rozevřou pysky,pohoda vyzkoušeno mohu doporučit.Věrča.

Věrča (Ne, 3. 7. 2011 - 18:07)

Taqmpony do sauny žádný problém, provázek trochu zkrátím a zbytek mezi pysky a je hotovo a nikdo nic neví i když se mi trochu rozevřou pysky,pohoda vyzkoušeno mohu doporučit.Věrča.

ivaNevíte někdo (Ne, 3. 7. 2011 - 14:07)

S přítelem jsme to zkusili a je to senza

Péťa (Ne, 3. 7. 2011 - 14:07)

My s přítelem to děláme 2x týdně a máme svojí malou saunu,mohu potvdit že je to božské.

ivaNevíte někdo (Ne, 3. 7. 2011 - 14:07)

S přítelem jsme to zkusili a je to senza

nestor saunován (Ne, 14. 12. 2008 - 16:12)

teplota vzduchu 110°C je maximální, pkud je pod stropem saunové kabiny, pokud se naměří v jiné výši, je horký vduch tepelně zatěžující; celkového ocvhlazení v chladné vodě se zdravý člkověk nemusí bát, ve veřejné sauně se ovšem vyžaduje krátké očistné osprchování po pocení v prohřívárně; u starších odob a nemocnýách s vysokým krevním tlakem je celková koupel vylouzčena, stačí ochkazení pod sprchou či na vzduchu

nestor saunován (Ne, 14. 12. 2008 - 16:12)

v parní lázni se voda z vlhkého vzduchu kondenzuje na povrchu relativně chladnější kůže, člověk se nemůže dobře potit; v suchém vszuichgu saunové lázně je pocení jedním z obranných mechanizmů proti přehřátí; člověk se v sauně ani v pářeb neškvaří,není husa;vzestup vnitřní tělesné teploty o l°C je příznivý pro imunitu a tedy žádoucí; dochází k němu po 8-12 minutách s individuelními rozdíly a vyvolá pocit horka, což je signál jít se ochladit

nestor saunován (Ne, 14. 12. 2008 - 15:12)

saunová lázeň je horkovzdušná lázeň, kde teplota vzduchu ve výši 175 cm má být 96°C, pro děti 85°C, relativní vlhkost kolem 5%.
parní lázeň je horkovzdušná lázeň, v níž 100% vlhkost vzuchu dovoluje teplotu pouze do 45°C; ochlazení v obou případnech shodné
prohřívací efekt je týž,

nestor saunován (Ne, 14. 12. 2008 - 15:12)

menses a saunování se nevylučují, ale raději jen v rodinné sauně, ve veřejné sauně je to nehygienické a pro ženy riskantní, pro muže mnohdy odpudivé; studená koupel musí být vyloučena, prohřívání má být krátké, pak uvolňuje

nestor saunován (Ne, 14. 12. 2008 - 15:12)

k dotazům
1. Hanka: červené skvrny na kůži končetin jsou známkou dobrého prokrvení uvolněním cév, chladem stažených a nejsou na závadu
2. frekvence saunování: k zisku imunuity stačí lx týdně, ale pravidelně, to je rozhodující - keep sauning !

Agáta (Čt, 6. 11. 2008 - 19:11)

Dobrý den, chtěla bych doporučit saunu v Brně, která se dá zarezervovavat pro menší skupinku lidí (třeba jen pro 2), zatím jsem narazila jen třeba na rezervace pro 5 a více osob. Předem děkuji za Vaše tipy.

J. (Čt, 16. 10. 2008 - 10:10)

Objevila jsem výbornou saunu v Dejvicích www.saunadejvice.cz, Pod Juliskou 4, areál ČVUT, je to dole pod Kulaťákem pod hotelem Krone Plaza. Je to tam čisté, nově otevřené od září a nemá to chybu. Kromě bazénku je tam i vířivka a lze si objednat i masáž, tak je to taková docela povedená kombinace.

J. (Čt, 16. 10. 2008 - 10:10)

Objevila jsem výbornou saunu v Dejvicích www.saunadejvice.cz, Pod Juliskou 4, areál ČVUT, je to dole pod Kulaťákem pod hotelem Krone Plaza. Je to tam čisté, nově otevřené od září a nemá to chybu. Kromě bazénku je tam i vířivka a lze si objednat i masáž, tak je to taková docela povedená kombinace.

J. (Čt, 16. 10. 2008 - 10:10)

Objevila jsem výbornou saunu v Dejvicích www.saunadejvice.cz, Pod Juliskou 4, areál ČVUT, je to dole pod Kulaťákem pod hotelem Krone Plaza. Je to tam čisté, nově otevřené od září a nemá to chybu. Kromě bazénku je tam i vířivka a lze si objednat i masáž, tak je to taková docela povedená kombinace.

Andy (Út, 5. 2. 2008 - 14:02)

anonym: do sauny se chodí 1x týdně, v zimních měsících je možno i 2x. Víckrát se nedoporučuje, pokud se bavíme o sauně finské!
Do infra sauny je doporučeno 3x v týdnu na 30 min., pokud něco léčíte, pokud chodíte jen v rámci prevence, 1x týdně bohatě stačí:)

Návštěvník (Út, 5. 2. 2008 - 14:02)

zajimalo by me,jak casto se doporucuje chodit do sauny.vsude pisou jak dlouho tam byt co tam delat,ale jak casto jsem se nikde nedocetl.slysel jsem nazor,ze jednou maximalne dvakrat za tyden,ze je to velka zatez na organizmus.

jENDA (Pá, 31. 8. 2007 - 16:08)

V loni jsme si pořídili saunu.Mohu vám říct,že od té doby jsem nebyl marod.Dříve jsem míval chřipku i dvakrát do roka,stále mi teklo z nosu jako z vodovodu.Vřele doporučuji.Máme sice nastaveno jen 85 stupňů,ale úplně to stačí.

Souhlas,sauna j (Čt, 30. 8. 2007 - 20:08)

sauna je fajn, ale stává se to pak závislostí, tak opatrně!!!ale zase nebudeš mít ani rýmy, nachlazení, trapné chřipky, to desetiletí nevím co je!!!!

Reklama

Přidat komentář