Reklama

schizofrenie!

Lam (Po, 1. 10. 2007 - 17:10)

Nahlídla jsem, protože i v naší rodině je schizofrenie. Četla jsem, že možnou příčinou z psychického hlediska může /a nemusí/ být i ztráta dvou blízkých lidí.Nabízím jiný úhel pohledu na Vaše problémy. Třeba zaujme, třeba pomůže, kdoví?
http://www.konstelace.info/index.html

Pavel (Po, 1. 10. 2007 - 08:10)

Petře,rozumím Ti.osobně si myslím,že víra je důležitá.Podle mě,ale musí být o něco opřená,neboť slepá víra= mrtvá víra.Také si myslím,že každý je jinak naladěn a je schopen věřit po svém.To člověk cítí,se kterou vírou je schopen se ztotožnit a se kterou ne.Určitě, ale je to proces,vývoj.Rovněž tak si myslím,že u naši diagnozi je vyřešení otázky víry v Boha důležité.Dotknout se dna znamená dotknout se otázky na Boha.

Petr (Po, 1. 10. 2007 - 06:10)

Udělal jsem totiž malý pokrok, zcela jsem se zbavil negativismu (sebenenávist, odpor) - nevím jakou zkušenost máte s tímto Vy? A podařilo se mi to právě minulý týden skrze návštěvu duchovního / exorcisty, laskavého člověka. Nevím, jak si toto "uzdravení", rozvázání člověka, vysvětlit. Chtěl jsem zcela odejíjt od víry a být už poze racionální, ale je zde opět něco nového, co mne s vírou váže, rozumíte mi někdo ?

Pavel (Čt, 27. 9. 2007 - 19:09)

Petře,když u mě začínala propukat nemoc,já jsem si uvědomoval,že nejsem v pořádku,chtěl jsem vyhledat kněze.Totiž nevím jak u Tebe,ale ono jde i o nalezení pravdy v problému,který nemoc spouští.Pravda léčí,to není fráze.Jinak já jsem přesvědčen,že cesta z nemoci jde přes vlastní převýchovu,vyladění těch vlastnosti,které jsou spolu v konfliktu.Pokud je již nemoc rozvinutá tak není jiné možnosti než její zvládání cestou léků a následně práce na sobě.O jiné cestě nevím.

Petr (Čt, 27. 9. 2007 - 08:09)

ale i já jinak Pavle s Tvojí teorií souhlasím, je to asi ta nejpřirozenější a nejúčinější cesta

Petr (St, 26. 9. 2007 - 20:09)

myslel jsem pomoc duchovního

Pavel (St, 26. 9. 2007 - 20:09)

Petře,já nevím co máš na mysli.Pokud si uvědomím svoje špatné vlastnosti a to jak dříve projevovali, tak už to samo uvědomění,nahlednutí na svůj problém mně pomáhá.

Petr (St, 26. 9. 2007 - 10:09)

a setkal jste se někdo už s názorem, že negativní síly v člověku lze svázat ?

Pavel (Út, 18. 9. 2007 - 20:09)

Petře,já nevím co si mám myslet.Sám jsem se s žádným mystikem nikdy nesešel a ani jsem podrobně nikdy nehovořil s druhým schizofrenikem.Vycházím pouze ze své nemoci a tudíž svých osobních zkušeností.Po nahlednutí do té knížky jsem měl pocit,aby ten komu se podaří vyléčit nebyl považován za mystika a ten komu se to nepodaří za schizofrenika.Já jsem také přesvědčen,že vyléčit se lze a to cestou poznání sama sebe.

Petr (Út, 18. 9. 2007 - 11:09)

Ty myslíš Pavle, že mystik je schizofrenik, který se vyléčil? Kterýsto svatý byl mystikem a ne jeden tuším, řídili se příkazy víry. I já věřím v úplné uzdravení, i když zatím nevím jak..

Martin (Po, 17. 9. 2007 - 21:09)

Já jsem četl knížku Neslibovala jsem ti procházku růžovým sadem od Joanne Greenberg.
Je to autobiografie. Autorka se od dětských let léčila se s těžkou schizofrenií a byla hodně v léčebně ale nakonec se úplně vyléčila. Odehrává se to tak v letech 1945-50 kdy nebyly ještě žádné léky. Ona měla štěstí že ji léčila psychoanalytička Frieda Reichman manželka Ericha Fromma.

Pavel (Po, 17. 9. 2007 - 19:09)

Ta kniha je zajimává,četl jsem ji jen tak letmo a nejsem si jistý tím není.li kategorie mystik vytvořena jen proto,že není zřejmé jak vysvětlit případy kdy se dotyční z nemoci dostali.

Návštěvník (Po, 17. 9. 2007 - 16:09)

spam.. :/ a me zasejc nikdo neodpovedel :(

shere.khan (Ne, 16. 9. 2007 - 07:09)

Kniha "Mystika a schizofremie" diskutuje podobnosti a rozdíly mezi zkušenostmi mystiků a schizofreniků. Na adrese http://stores.lulu.com/benda si knihu můžete zdarma stáhnout v elektronické podobě a nebo objednat její výtisk.

Luděk (Pá, 14. 9. 2007 - 21:09)

Aktivnější jsem byl, ale má jeden dost nepříjemný účinek - způsoboval mi nespavost. Na zvýšení aktivity teď beru koenzym Q10, to je přírodní látka.

Petr (Pá, 14. 9. 2007 - 10:09)

Jak na Tebe Luďku působil piracetam, nebyl jsi po něm čilejší, aktivnější?

Petr (Čt, 13. 9. 2007 - 09:09)

Jinak, děkuju Pavle

Pavel (St, 12. 9. 2007 - 15:09)

Petře,ano je to udržovací dávka:Před třemi měsíci jsem bral vlastně 4OOmg/den.

Petr (St, 12. 9. 2007 - 14:09)

Jinak Pavle, to bereš už asi udržovací dávku, že? Já jsem původně bral Solian 200mg, ale nestačilo mi to, musel jsem zvýšit a sex. problém bych měl, kdybych měl partnerku, kterou si chci najít.

Petr (St, 12. 9. 2007 - 14:09)

Ještě bych dodal, že snowboard si samozřejmě půjčím v půjčovně, na nový zase nemám.:-)

Reklama

Přidat komentář