Reklama

SCHIZOFRENIE

verici (So, 15. 9. 2018 - 20:09)

Já jsem paranoidni schizofrenik a kromě doktorů mi také hodně pomáhá moje víra v Boha a v Ježíše Krista. Když člověk věří v Boha, tak nikdy není úplně sám!

Luděk (Út, 25. 4. 2017 - 17:04)

Pracuju na částečný úvazek, přítelkyni nemám, žiju s rodiči. Kamarády a koníčky mám. Přece jen, ta diagnóza je závažná a nějakým způsobem člověka zpravidla poznamená.

Ano (Út, 25. 4. 2017 - 16:04)

Jestli to nebude tím,že je...a u nich v rodině je to sama diagnoza)).Je tam toho mnoho.

Pro p.Luďka (Út, 25. 4. 2017 - 15:04)

Takové stavy jsem taky na...Jo,to jsem si taky tak myslela.A ještě poslední dotaz,pokud nevadí.Víte,zajímá mě jak žijete teď.Jestli normálně pracujete,máte přítelkyni nebo ženu,kamarády,koníčky a tak.Prostě, jestli jste v pohodě.Víte,on se mě pořád dokola ptá,jestli bude jako dřív.Říká,že si připadá jak úplný dement.Já ho pořád utvrzuji v tom,že s touto nemocí se dá plnohodnotně žít,ale upřímně?Jistá si tím úplně nejsem.Jinak přeji vše dobré a děkuju moc.

Luděk (Út, 25. 4. 2017 - 14:04)

Takové stavy jsem taky na počátku měl, z nejhoršího mi pomohlo přidání antidepresiv. Ať o ně zkusí požádat doktora, jestli žádné nebere.

- (Út, 25. 4. 2017 - 14:04)

známého to začalo tak,že...Jestli to nebude tím,že je to diagnóza!:-)

U (Út, 25. 4. 2017 - 13:04)

známého to začalo tak,že byl ve všem negativní.Mluvil hlouposti,jako že budou záplavy,exekuce atd.Měl pocit,že ho chce žena otrávit a tak jí bodl nožem,hrůza.Bere léky,ale je pořád mimo a bohužel musí kolikrát na psychiatrii,ted je tam zase přes měsíc.Divím se manželce,že ho chce mít vůbec doma,já bych se takového člověka bála.U nich v rodině je toho ale strašně moc,přímo diagnoza.

Pro p.Luďka (Út, 25. 4. 2017 - 12:04)

Dobrý den, co se týče té...Díky za odpověď.Prosím vás a taky jste měl takové stavy,že jste nebyl schopný nic dělat?Já mám také obavu,aby nemusel školu přerušit,vždycky dojde úplně vyřízený,bolí ho hlava,musí si jít chvíli lehnout,včera dělal úkol celé odpoledne a stejně to ani nedodělal.Každé ráno mi volá,že do školy nejde,že to nedá...a tak.Já ho zase nutím aby šel,protože by stejně jen ležel a premýšlel...a nic nevymyslel.Spíš mi to připadá,jak kdyby z toho všeho upadl do deprese a utápí se v tom.Taky jste to tak měl?Zasmát se jsem ho neviděla ani nepamatuju.

Pampeliška (Út, 25. 4. 2017 - 07:04)

Dobrý den, co se týče té...Luďku, tak to klobouk dolů...

Luděk (Út, 25. 4. 2017 - 00:04)

Dobrý den, co se týče té stravy, tak prý pomáhá užívat zinek jako doplněk stravy. Na celkovou psychickou pohodu je dobrý hořčík a vitamin B6.Ty příznaky Vašeho syna jako špatné soustředění (zhoršené kognitivní funkce) bohužel k té nemoci patří, zejména zpočátku. Já jsem to měl také. Nemoc mě zastihla na vysoké škole, musel jsem přerušit studium a pak to šlo hůř, dva obory jsem nedostudoval. Nevzdal jsem to, a nakonec se mi podařilo vystudovat na inženýra a následně si udělat doktorát. To soustředění se zlepšilo až po několika letech, ale je to individuální. Kognitivní funkce se dají trénovat, existují pro to počítačové programy, nebo v některých léčebných centrech (já mám zkušenost s denním sanatoriem Ondřejov v Praze). Držím palce.

Pro p.Ludka (Po, 24. 4. 2017 - 22:04)

Souhlasím. Mám s touto...Dobrý den.Děkuji za odpověd.Já si také nemyslím,že by stravování samo o sobě mělo tuto nemoc vyléčit,myslela jsem spíš jako podpůrná léčba.Nicméně děkuji,že jste na mě reagoval.Mohu se zeptat jak dlouho se s touto nemocí potýkáte?Syn se začal léčit asi před měsícem,příznaky jako hlasy nebo poruchy vnímání prý vymizely,ale ve škole má velký problém udržet soustředění,má pocit,že všechno zapomněl,nechodí ven,no prostě žádná sláva.Chtěla bych se zeptat za jak dlouho a jestli vůbec se to upraví,Já vím,že každý člověk je jiný a u každého se to asi i jinak vyvíjí,ale prostě bych chtěla znát názor člověka,který tu nemoc opravdu má,ne jen z nějaké příručky...doufám,že mi rozumíte.Má strach jestli bude vůbec schopen normálně fungovat.Děkuji za odpověd.

Luděk (Po, 24. 4. 2017 - 21:04)

Souhlasím. Mám s touto nemocí zkušenosti, pokud chcete nějaké informace, napište sem, odpovím.

Nevěřte (Po, 24. 4. 2017 - 16:04)

Dobrý den.Přečetla jsem si...tomu,že strava samotná by mohla pomoci.Jeden veliký nesmysl.Je to závažná nemoc a většinou je to dědičné.

Dagmar (Po, 24. 4. 2017 - 16:04)

Funkce našeho mozku nejvíce...Dobrý den.Přečetla jsem si Váš příspěvek na téma schizofrenie a výživa.Syn bohužel onemocněl touto nemocí a tak pokud by i změna stravy byla jednou z možných pomocí,ráda bych se dozvěděla něco víc.Byla bych Vám vděčná,kdyby jste mi mohl napsat na [email protected]ředem děkuji a přeji hezký den.Také bych byla ráda,kdyby se tu našel někdo,kdo má s touto nemocí zkušenosti a napsal by mi.Syn má spoustu otázek, na které neznám odpoved.Někdo,kdo má za sebou akutní fázi,kdo si tím prostě prošel.Děkuji.

Kamil (Út, 26. 1. 2021 - 19:01)

Ahoj Dagmar, každý má to individuálne. Niekto to zvládne lepšie iným to ide horšie. Mám diagnostikovanú schizofréniu, a to tú najbežnejšiu paranoidnú. Bojujem s týmto ochorením už 4 roky a pokroky v liečbe sú veľmi slabé. Pozitívne príznaky som nemal síce už síce 3,5 roka. Patrím skôr niečo medzi druhú skupinu, čo má hlavne negatívne príznaky a zápasím stále s týmto. Myslím si, že tie negatívne sú horšie ako tie pozitívne, o ktorých sa hlavne hovorí. Rád by som trávil čas zmysluplnejšie, ale nedokážem to. Mám veľmi slabú pevnú vôľu, koncentráciu mám hroznú, pamäť je tiež slabšia. Som deprimovaný. Mám ku tomu pridružený aj iný problém Parkinsonov syndróm, na ktorý nemôžem byť liečený. Vlastne ani neviem, čomu by som sa mal venovať, keď prečítať jednu stranu z knihy je pre mňa heroický výkon a manuálne robiť tiež nič nemôžem, lebo trasie sa mi veľmi silno ruka. Tiež som zabudol napísať, že som zatiaľ na plnom invalidnom, čiže prácu nemám. To zatiaľ je preto otázne, lebo mám mať komisiu teraz.

Vladimír (Pá, 18. 11. 2016 - 12:11)

Funkce našeho mozku nejvíce ovlivňuje naše výživa. Určité potraviny touto cestou dokáží u citlivějších jedinců vyvolávat změny chování, jako jsou například deprese nebo schizofrenie, a jsou tedy hlavní příčinou těchto potíží. To bylo již prokázáno mnoha studiemi, ale psychiatrie o tom nechce slyšet a raději předepisuje vysoce zisková antidepresiva, která výše uvedenou příčinu neřeší a tudíž ani nikdy trvale nevyléčí.Kdo má zájem o trvalé vyléčení schizofrenie pomocí úpravy své výživy volejte 608 155 338. Poradím Vám jak si schizofrenii můžete vyléčit sami jen úpravou své výživy.

Bety (So, 15. 5. 2010 - 20:05)

Ahoj hledám touto cestou někoho, kdo má zkušenosti se schizofrenií na občasné popovídání atd. Je mi 30let. E-mail: [email protected]. Díky a těším se!

Gregor (St, 6. 1. 2010 - 11:01)

A jééé Yossku zase vypustili...pravda,zase nám předvádí,jak je dekompenzovaná,chuděrka!! Ty,yosko,jak je možné,že ještě běháš po světě? Jak je možné,že nás zdravé lidi pořád obtěžuješ? Copak s tebou ti psychiatři nejsou schopní něco udělat? Je v tom fakt bordel,když lidi tvého ražení si běhaj na svobodě a někdo jako strýc toho co tu položil ten dotaz by měl být odvezenej. Zapadni už konečně a nech nás tu diskutovat!

milenka (St, 6. 1. 2010 - 10:01)

A jééé Yossku zase vypustili z Bohnic!

milenka (St, 6. 1. 2010 - 10:01)

A jééé Yossku zase vypustili z Bohnic!

Reklama

Přidat komentář