Reklama

Seniorky na netu

Hadul (Pá, 18. 9. 2009 - 21:09)

Přeju dobrý večer.Vy si tu tak krásně notujete,nikdo vám to tu neničí,je to takový příjemný počteníčko.

mimi (Pá, 18. 9. 2009 - 21:09)

ivano, s tím krtkem mám taky problémy. Asi rok se na zahrádce neobjevil a od léta se přesunul od sousedů. Taky seču trávu, dřív skoro každý týden a se Sárou chodím na zahrádku - nic mu nevadí. Skoro každý den rozhrabuju kupky a zahrádka je čím dál víc podhrabaná, místy se půda jen houpe. Problém je, že bych ho nezabila, ani nechytila, je moc roztomilý - jen kdyby se chtěl vrátit tam, odkud přišel!:-)). Ty odpuzovače jsou prý nanic, ale já s nima nemám zkušenost. Je to problém....taky mi to vadí, celý rok krásný trávník a teď ...darmo mluvit. Neporadí někdo ?

ivana (Pá, 18. 9. 2009 - 20:09)

Koláč se povedl a nádherně voněl když se pekl.Nejvíc na něm cením,že se nedrobí,když se jí.V neděli budu dělat ty kuřecí řízky podle Květy s česnekem zase něco jiného.Manžel ho má rád tak snad uspěji.Nelly, naši krtci jsou asi odolní.Manžel hodně seče,tráva roste jak vzteklá,když tady hodně prší, ale nic na ně neplatí.Jsou tady i nějaké myši, máme díry pod vínem,že tam manžel strčil ruku.No, kočky ani pejska nemáme protože stále cestujeme sem a tam.Je pravda,že když tady byl ještě tchán a měl jezevčíka tak to tu nebylo.Dokonce jsem zkusila i plastové lahve a nic nepomohlo.Ještě zkusím koupit ten plašič.Ivo taky tě přeji ,aby vyšetření dopadla dobře a co Nelly a paty?Už to úplně přešlo?
Taky budu zítra zavařovat sousedka mi dala košík švestek.Mají stromy osypané až se jim lámou větve.Zato jablka ani ťuk.Nevím jestli vůbec půjdou koupit na zimu,vždy je berem ze zemděl.družstva.Dneska tady bylo také hezky i když ještě ráno sprchlo.

mimi (Pá, 18. 9. 2009 - 18:09)

Všechny vás moc zdravím, to jsem si zase početla:-). Já už mám letos "došvestkováno", máme jeden malý strom, ale byl obalený. Dost jsem rozdala, udělala asi 2x koláče, švestkové knedlíky (mám je i v mrazáku) a včera jsem udělala z jedné dávky povidla. Snad budou dobrá, vždy je dělala jen maminka a já se tomu vyhýbala.No jo, učit se musí člověk v každém věku :-).
Květo, ty tvoje řízečky, to je lahůdka - dělala jsem i vepřové, muž je už jinak nechce, nejsou vysušené a dělala jsem je i s česnekem, mňamka:-).
Taky vaše povídání o psích kamarádech je krásné, jsou to pěkní "lupínci" a Koruška je prostě zlatá.
Dneska byl opět překrásný den, ale sucho je velké. U nás zapršelo jen trochu, ale aspoň to. Sárinka mi dnes "pomáhala" zalívat a sklízet co se dalo (ostružiny, švestky a různé lupínky,i pár jahůdek se ještě našlo). Je celá upracovaná, tak co píšu leží mi u nohou a spí:-). Už se jí vyměnily horní malé zoubky, spodní má vypadané, ale už se protlačují nové. Pak přijde řada na špičáky (enbo jak se jim říká)-u pejsků jde ta výměna zubů většinou v pohodě, u nás je to horší. Jejda, to mi připomnělo,že bych se měla objednat k zubařce, fuj fuj :-).
Ivo, držím palečky, aby ti ty prohlídky dopadly dobře a hlavně, aby ruce nebolely. Já mám operované obě ruce, karpální syndrom, ale od té doby mám pokoj.
Hezký večer všem, M.

Nelly (Pá, 18. 9. 2009 - 16:09)

Ahoj děvčata,to máme krásné babí léto.Příroda se nám začíná pomalu,ale jistě převlékat do podzimu.
Květo,dík za vysvětlení,o práci ve vinohradu jsem vždy jen četla.Píše se,že je namáhavá a že každá kapka vína je také kapkou lidského potu.
Fešákovi posílám pohlazení a podrbání za ouškama za to,že je takový pracovitý a pořádný a nejvíc ze všeho je zlatý,roztomilý,no prostě k sežrání,když to tak o něm tady čtu.
Totéž platí o jezevečkovi Grešličky.Úplně toho černého špagetku vidím,jak je vtěsnaný do oblíbeného křesla.Prosím Grešličko,podrbej ho za tetu Nelly na bříšku a za ušičkama.
Astro,ten koláč s jogurtem určitě zkus a nezapomeň na PRÁŠEK DO PEČIVA !!!!! Já vím,že trpajzlíci jsou zákeřní,mám s nimi taky pár zkušeností,ale nemusí se na ně svádět všechno.
Ivo ,tobě přeji,aby ti všechna vyšetření dopadla co nejlépe.Když ty se ,děvče milé, potřebuješ trochu šetřit a
odpočinout si.
Markétko,copak je s tebou?Nějak se neozýváš
Jdu se podívat do ledničky,jestli tam je něco k jídlu a ještě nahlédnu.

Iva (Pá, 18. 9. 2009 - 15:09)

Tak u nás včera ani nekáplo, bylo pod mrakem a zataženo, ale dnes je přímo letně, 27 st. tepla, to je krásné.
Jinak je sucho až hrůza, na zahradě, kde hodně praží, nebo i pod stromy je něco, co bylo kdysi tráva, teď to je taková rezavá step, snad se to ani nevzpamatuje.
Právě tu šedou plíseň máme na zbytku floxů, postihlo to i pár sazenic vína, co se pne po baráku. Takže jsme neochutnali skoro nic, zbytek úplně vysály včely a vosy.
Grešličko, to co máš na zahrádce - bude asi laskavec, - amarant, také se tomu domácky říká "kočičí ocásky" - je to bordo-fialový takový dlouhý ocásek, pak to jakoby usychá a jsou v tom semínka, také jsme to kdysi měli, samo se to pak vysemení.
Synek se balí opět na odjezd do Phy a pak letecky na týden na Ischii, už tam byl v létě, tak teď to bude takový podzimní zájezd, i když opravdu - dnes je jako v létě a tam určitě teplíčko bude...
Dnes jsem také byla po doktorech - rentgen /ruce/, aby se poznalo, proč mě začaly více bolet, a ultrazvuk /játra/, aby se poznalo, proč se zvýšily hodnoty jater. testů. Tak teď už jen čekat co z toho bude, na RTG jsem byla v 5ti minutách pryč, na tom druhém pro změnu čekání skoro hodinu...
Taxe mějte sluníčkově, moc zdravím :-))

květa (Pá, 18. 9. 2009 - 14:09)

Abych nezapomněla, Johanko - 4 kuř. řízky tak asi toho půl kila, l vajíčko, l lžíce solamylu, l bílý jogurt 150gr., někdo tam přídává i česnek není to špatné, kdo může. Ze všeho kromě masa udělám mischung, do toho nejvíc na 24 hodin dám maso/ i vepřové/ a pak vytahuju a hned obaluju ve strouhance a šup na olej a dobrou chuť. Ty řízky, než dávám do mischungu, tak trochu naklepu i jenom rukou.
Hezký den a u nás už padají ořechy, co nikomu nepatří, neboli PF, kolem trati. K.

grešlička (Pá, 18. 9. 2009 - 13:09)

Tak u nás se to moc nezalilo, ten deštík byl poměrně drobný a krátký, jen tak na pozlobení, ale aspoň že je zalito jinde. Kvečeru posekám zahradu, a doufám, že už to letos bude naposledy !!
Odpoledne jdu na pohřeb sousedovi, nerada chodím, ale je to to poslední, co člověk může udělat.
Iva nebo Ivana se mně ptala, co zalévám, jaké kytičky mi ještě zbyly. Nic moc, pár aster, afrikány a jedna zajímavá květina, sousedka mi dala sadbu, tak ani nevím co to je, má to květ jako sametový váleček, nebo spíš chili-papričku, dlouhý asi 30 cm, bordové barvy, ještě jsem to neviděla. Floxy jsem měla šedivé loni, letos se ještě drží se zbytky květů a pořád sladce voní, jsem ráda že se mi je podařilo udržet v té mé kamenito-jílové půdě.

Květo, Fešáka pozdravuj, je to pilný pejsek, ten můj tu leží rozvalený, všechny čtyři do vzduchu, hlavu zalomenou, aby se vešel do křesla. Vypadá, že by ho člověk koupil, ale při ranní procházce mě zase zlobil, tak tak jsem ho stačila zachytit, aby nevystartoval za fenečkou, která běží za pánovým autem, vždycky kousek od domu ji pán vypustí a závodí spolu, kdo bude dřív doma. Posledně musel pán zastavit, protože ten náš černý ďáblík se procedil přes branku a už byl za nimi, pochopitelně s velkým řevem. Ale dnes měl kšandičky a stačila jsem se zaháknout, jinak byl pryč zase.
Tak se opatrujte, vařte a pečte, já pouze suším švestky a jablka, a přeji hezký zbytek dne.

astra (Pá, 18. 9. 2009 - 12:09)

Ahoj děvčata, buď je vždycky něčeho moc /letos švestek/ a příští rok zase nebudou žádné. Tak budeme jíst pro změnu jablkové koláče a jablkové knedlíky.
Další koláč je upečený, ovšem opět trpajzlíci, no nezapomněla jsem zase včera koupit prášek do pečiva? Tak jsem tam dala celý do perníku, je to trošku okořeněné a prý dobré, pravil spolubydlící, zatím se mu švestzky nepřejedly.
Johanko, jak se zdá, existuje několik variant těchto koláčů, společně mají asi to, že jsou rychlé a nepotřebuješ váhu.Moje varianta je bez jopgurtu, 2 větší hrnečky hrubé mouky /mají asi kolem 400 ml/, l pískového cukru, jeden tuk nebo máslo, udělám drobenku, oddělám jeden plný hrníček a do zbytku l pášek do pečiva, když jsou trpajzlíci v akci, tak prášek do perníku, a l vejce se l/4 l mléka - mléko není zcela přesné, aby bylo řidší těsto, na plechu pokladu také tím, co dům dal, někdo má rád rebarboru, cuketu nebo kostky jablek se skořicí a posypu oddělanou drobenkou.
Lepší je až druhý den.
Ovšem s jogurtem - příště zkusím.
Taxe mějte a nepřehánějte to s prací. aa

Johanka (Pá, 18. 9. 2009 - 10:09)

P.S. Kvůli blbým reklamám nám to tu takhle nemožně překopali. Pořád si nemohu zvyknout.

Johanka (Pá, 18. 9. 2009 - 10:09)

Zdravím všechny! Včera jsem nebyla doma, tak dnes teprve čtu. No, děláte mi chutě s tím vším vařením. Květo, asi mi něco uniklo, nebo jsi to psala už dříve - můžeš napsat, jaké báječné řízky děláte? Recept na ten rychlý koláč znám už hrozně dlouho, ale léta jsem ho nedělala, tak mám na víkend možnost.Snad tu také budou dobré švestky, minulý týden tu měli jen takové nedozrálé, ani se mi to nechtělo kupovat. Fešák je fakt hrozný sympaťák!!!Tak se mějte krásně!

Květa (Pá, 18. 9. 2009 - 09:09)

Ivano, fakt je to jenom máslo ve žmolence. Když budeš mít jogurt 400gr. tak stačí dát jenom jedno větší vajíčko a když 500gr. tak dvě menší. Už jsem to dělala i tak i tak. Śvestek je dost a taky jsou slaďounké. Dnes už nám počasí přeje, včera to úplně stačilo. Fešák už má vyklizenou boudu a představte si, že už začal nosit polínka ke schodům, přitom jsme ještě netopili, že by nás viděl.
Jdu něco vařit, bude nás víc - mějte se K.

Nelly (Čt, 17. 9. 2009 - 23:09)

Děvčata,Ferda mi zůstal doma a má jen vyměněnou graf.kartu.Tak uvidím,jestli se pan opravář strefil.Dnes mi říkal,že takhle jednou nemohli přijít na závadu,vyměnili kde co a nakonec to byla úplná banalita,na kterou přišli čistě náhodou.I když mám Ferďase doma,upekla jsem Květin jogurtový koláč a musím říci,že je to mňam,mňam.Drobenku dělám jako Květa - máslovou a těch švestek mám také hodně,jsou sladké jako med a jdou krásně od pecky.Květo,díky za recept,však ty tvoje řízky jsou také boží.
Ivano,každých 14 dnů na chalupě sekáme trávu a krtci se od nás vystěhovali.Vadí jim vibrace sekačky a asi i ten rámus.Někdo dává pet lahve,ale to je hrozně ošklivé,fakt stačí ta sekačka.
Taxe mějte a dobrou noc.

ivana (Čt, 17. 9. 2009 - 22:09)

Taky oznamuji,že u nás prší celý den.Přijeli jsme na chalupu a mohlo mě klepnout.Celý dvůr(zatravněný) a pěkně velký, rozrytý krtincena.Asi 30 kopečků.Teď se to dá do zahrádky a hotovo.Je sice podzim,ale hezké to není.Nemáte někdo radu jak na ně?Květuš, koupila jsem velký jogurt,vrátila na recept,a opravdu je to těsto bez veškerého tuku?Stačí máslo jen ve žmolence?Zítra už hlásí hezky, tak jsem zvědavá.Dnes snad zalilo celé republice.

Květa (Čt, 17. 9. 2009 - 19:09)

Nelly, dosbírali jsme 2 kilometrové řádky vinohradu a v pondělí je pokračování. Přes víkend se asi nedostanu, prý budu hlídat Nelinku, protože tam kde mají jeden sklep/dcera/, tak je tam den otevřených dveří, tudíž turistika od sklepa ke sklepu a slavnost vinobraní.
Všem hezké dny, bude opravdu hezky, přeje K.

Nelly (Čt, 17. 9. 2009 - 11:09)

Tak jsem ještě zpátky.Před chvílí jsem se vrátila s Korou a opravář na Ferdu má přijít kolem druhé hodiny.Využiji tedy čas a příležitost a ještě s vámi chvíli zůstanu.
Večer jsem se dívala na " Hříšný tanec ".Sednout k Ferdovi a psát - to po takovém filmu prostě nešlo.Budu tedy na vás reagovat teď v tuhle chvíli.
Ivo,já tedy nevím - mně dělá Ferda naschvály a ty nejen,že můžeš bezproblémově psát,dokonce od svého PC vidíš,že se tomu cestování usmívám.
Květo,recept na jogurtový koláč jsem si napsala a až mi odvezou Ferďase,upeču ho se švestkami a budu na vás vzpomínat.Ještě se tě musím zeptat,jaké km.řádky jste dosbírali,čeho??
Grešličko,s tou těžkou aktovkou máš naprostou pravdu.Ještě bych dodala,že dětem přibylo mnoho zbytečného učení,např. v dějepisu aj. předmětech a tak nezbývá čas na procvičování,nemluvě o tom,že děti mají čím dál tím méně pohybu.Hrbí se ve škole nad učením,hrbí se nad ním i doma,protože dostávají spoustu domácích úkolů a sedí a hrbí se i u PC,protože když budou běhat venku,nebudou už mít čas usednout k počítači.Někdo se nad tím měl už dávno zamyslet.Vzpomínám si,kolik volného času jsem na základce měla já.To by mi dnešní děti skoro záviděly.
Mimi,na tebe často myslím,moc se těším,až se setkáme.A co ta tvoje psí holčička?Posílám jí pohlaszení a pozdrav od Kory.
Lidko,tobě přeji dodatečně vše nejlepší k svátku,hlavně hodně zdraví.
Jsem zvědavá,jestli mi pan opravář Ferdu odveze nebo jestli jen vymění gr.kartu a řekne,ať Ferdu proháním co nejvíc.
Venku je sice zataženo,ale vy se mějte sluníčkově.Moc,moc se na vás těším.

Květa (Čt, 17. 9. 2009 - 11:09)

Všem pozdrav a oznamuju, že u nás "neprší", ale leje. Śedá záclona, br. Fešák už spí, má jenom vystrčený čumáček z boudy, ani dneska neuklízel/každý den všechno vyháže a my to večer zase usteleme/, takže podle něho to bude na dýl.
Mám teprve kafčo, oběd dodělávám, šťouchané brambory a sekaná s cuketou, salát a ještě jsem si nachystala na pár lívanců. Mám obavy, že zase přijde doba, že budeme vysypávat do škopka marmelády, tak abych je spotřebovala. Grešličko, taky suším švestky, mezitím hrušky a jablíčka, ale všechno jenom s rozumem. Jinak sušené švestky ve slivovici jsou úžasné.
Cekám, že přijde Nelinka, poslední dobou se jí u nás moc nelíbí, chce k druhé babičce - tak uvidím co bude dnes.
Trochu deště vám přeju, ale to co je tu, to ne K.

Nelly (Čt, 17. 9. 2009 - 08:09)

Ahoj děvčata,mějte pěkný den.Mně začíná jako obvykle poslední dny a to nepříjemně,protože Ferda se už projevil a tak volám opraváře.Včera se tady zastavil,paměť to není,bude to ta grafická karta.
Ozvu se ,až to bude možné,asi až v pondělí.Spěchám,aby mi to neulítlo a tak na vás ani nemohu reagovat.
Mějte se všechny co nejlépe a já se ozvu asi v pondělí z knihovny.

grešlička (Čt, 17. 9. 2009 - 07:09)

Zdravím vás,je tu pěkně pod mrakem, ale stále ani kapka, země už je rozpukaná suchem. Je dost teplo, i noc byla teplá, ve dvě hodiny jsem musela na zahradu vysvobodit ježka a taky kolemspící sousedy, protože náš pes řval jak pominutý - jak může toho ježka doma slyšet ??
Chtěla jsem psát už dříve, ale permoníci
v mé hlavě byli jiného názoru, moc se jim mé vysedávání před PC líbí a tak se mně dost drží.
Včera jsem musela opět vyrábět buchty, sousedi ze všech stran se zbavují švestek, tak je ještě zkouším sušit (švestky, ne sousedy) - vůně po celém domě.
Byla jsem se psem a při tom doprovodit vnoučka do školy, stěžuje se, že ho bolí záda. No jak by ne, když ta aktovka je těžká i pro mne, natož pro kluka. Tak se asi odpoledne vydám mu naproti, prý sotva plete nohama, když jde domů. Nevím proč toho ty děti tolik musí nosit, to si nikdo neuvědomuje, jak jim to křiví páteř ? už se o tom dost mluvilo a psalo, ale náprava žádná, každý z učitelů si naporoučí spoustu pomůcek a výsledek je taška táhnoucí ty školáčky k zemí.
Tak přeji hezký den !

jj (St, 16. 9. 2009 - 23:09)

to musíš.

Reklama

Přidat komentář