Reklama

snížená funkce štítné žlázy

Lenule (Ne, 5. 4. 2009 - 19:04)

Neboj, bude to ok, jen se berou léky (doplňují se uměle chybějící hormony št.žlázy) většinou doživotně. Ale slupnout tabletku ráno snad není nic hrozného ;-). Št.žláza má vliv na spoustu věcí, včetně psychiky a metabolismu, takže určitě se toho spousta zlepší a budeš se zase cítit dobře...

PLanetka (Ne, 5. 4. 2009 - 13:04)

Dobrý den, chtěla bych se zeptat někoho zkušeného, jestli nezná nějakého dobrého endokr. z Olomouce nebo okolí? V pátek mi obvoďačka sdělila, že mám TSH 8,1 a poslala mě na vyšetření. Popravdě mám jen chatrnou představu co to znamená a co to bude znamenat.
Je mi 24, jsem neustále několik nemocná, mám deprese, šílenou únavu a v neposlední řadě tloustnu i ze vzduchu. Chtěla jsem se zeptat jestli mám naději na nějaké zlepšení v budoucnu.
Děkuji za každou odpověď.

Hebrda (Čt, 26. 3. 2009 - 10:03)

Ahoj Petře. Příznaky, které popisuješ mi připomínají moje vlastní problémy před asi rokem. Byla jsem tak porůznu nachlazená a necítila jsem se dobře, ale k doktorovi jsem šla kvůli "bouličkám", které se mi objevily tak různě na spáncích, vzadu na hlavě atd. Doktor je prohmatal a řekl, že jsou to zduřené mízní uzliny. Tehdy jsem dostala kvůli nachlazení a těm zvětšeným uzlinám antibiotika a za dva týdny jsem byla vpořádku. Byla jsem předtím zvyklá, že se mi zvětšily uzliny na krku, když jsem byla nemocná - chřipka, angína (nejsem doktor). Teď se mi stává, když jsem unavená nebo nachlazená, že se mi uzliny tu a tam trochu zvětší a zase to přejde, když jsem v kondici. Byla jsem překvapená, kde všude mízní uzliny na těle jsou.

Přeju ti pěkné jaro a dobré zdraví. Helena

Pro Petra (Po, 23. 3. 2009 - 08:03)

Petře neboj,první co ti doktorka udělala tak určitě byby odběry na onkomárkry ,které určují přítomnost rakoviny v těle. Pokud byly odběry jak píšeš dobré,nemusáíš se rakoviny bát. Jsi ve vývojové fázi a reagují ti uzliny ny sebemenší infekční podněty,nebo nachlazení. Taky se může jednat jak už psal někdo nade mnou o toxoplazmozu,kterou někdy člověk prodělá aniž by si toho nějak všiml.Je to nemoc od zvířat,hlavně ji přenáší kočky. Můj syn si toto onemocnění prodělal asi v 18 letech. Nakazil se od kočky a byl s uzlinou na operaci. Pokud jsi byl u lékařky,nemáš se čeho bát a můžeš klidně spát. Měj se pěkně a užívej si života plnými doušky,,,ahoj

Petře (Po, 16. 3. 2009 - 20:03)

tady ti doktorka neodpoví(aspoň jsem se s tím nesetkala), diskutují tady lidi mezi sebou, takže se ani nemůžeš spolíhat na odpověď, radši si zajdi co nejdřív k lékaři, já netuším, co to může být, ale rakovina mě teda nenapadla, to spíš toxoplazmoza nebo něco takovýho..

petr (Po, 16. 3. 2009 - 16:03)

ODPOVĚZTE MI PROSÍM CO NEJDŘÍVE NEBO NEBUDU MOCT SPAT
DĚKUJI
PETR

petr (Po, 16. 3. 2009 - 16:03)

JINÉ PŘÍZNAKY NEMÁM JEN TY UZLINKY

petr (Po, 16. 3. 2009 - 16:03)

yayatop"email.cz
byl jsem na odběru krve ale doktorka mi řekla že to nic není.....

petr (Po, 16. 3. 2009 - 16:03)

na krku se mi objevily zduřelé uzliny,které se zmenšují a zase zvětšují,to stejné se mi dějě i bo bokách v rozkroku.bojím se že je to rakovina.mohli byste mi odpovedet na mejl:yayatop"email.cz?
za informace předem děkuji
je mi 15let

Jana (So, 22. 9. 2012 - 08:09)

Vážené paní a dívky,...Na jaký mail?

Petr (Po, 14. 3. 2011 - 00:03)

Dobrý večer, měl bych dotaz, zda existuje šance na zlepšení depresivních stavů - při snížené funkci štítné žlázy a její léčbě, jestliže jsou ale hodnoty hormonů štítné žlázy, po užívání léků, dle testů v normě? Je možné zlepšení zdravotního stavu např. po zvýšení množství hormonů štítné žlázy (přestože jsou v normě) dodávaných léky tělu? Nebo deprese se sníženou funkcí štítné žlázy, v tomto případě, kdy se objevují, i když jsou hodnoty hormonů v normě, nemají jistě nic společného? Děkuji za odpověď

Eliška (So, 20. 12. 2008 - 16:12)

Milá Oskareto, máš asi pravdu, bude to od toho astmatu, štítnou žlázu mám dle ultrazvuku nezvětšenou. To je také jediné, čemu v té lékařské zprávě rozumím :-) Dnes ráno jsem dostala i menzes, hurá. Tak to je zřejmě na dobré cestě k normálu. Jo, to až mi štítka přestane správně fungovat, to hned poletim k doktorovi, úzkostlivě hlídám každé deko, takže nějaké to kilo navíc při stejném příjmu potravy mi neunikne. Také přeji Tobě a všem krásné vánoce a do nového roku hodně štěstí a hlavně to zdravíčko.

Oskareta (So, 20. 12. 2008 - 11:12)

Ahoj Eliško, to jsem ráda, že je ti teď před Vánocemi líp. Mně se ulevilo prakticky hned, jak jsem vysadila Euthyrox, ale tělo se "dolaďovalo" ještě několik měsíců potom. A jak píšeš, že máš knedlík v krku a odkašláváš, tak jsem si uvědomila, že to mám vlastně taky. Taky jsem astmatik, ale do souvislosti s astmatem ani štítnou žlázou jsem si to nikdy nedávala. Neobtěžovalo mě to, tak jsem to neřešila. Ale spíš bych to viděla na to astma - ve sliznici hrtanu může být chronický alergický zánět, který antiastmatika jen tlumí, ale neléčí, a ten může dráždit. Pokud by to bylo od štítky, ta by musela být zvětšená a toho by si lékař všiml. Jinak držím palce a přeju nám všem, ať do toho nového roku jdem se zdravou štítnou žlázou!!!

laksa (So, 20. 12. 2008 - 11:12)

jo jeste padani vlasu sem malem zapomel do tech priznaku pripsat

Návštěvník (So, 20. 12. 2008 - 11:12)

Zdrravim mam na vas dotazek... vcera mne dosly vysledky s odberu a vysla ma spatna funkce stitne zlazy mam dotaz jestli to muze byt fakt ono..me priznaky unava silena! deprese buseni srdce sucha pokozka zimuhrivost ...vysledky: THS 7.92 H (0.35 - 5.60) mU/l...FT4 11.2 (7.8 - 16.0)pmol/l
FT3 4.76 (3.80 - 6:00)pmol/l

Radka (Út, 16. 12. 2008 - 17:12)

ahoj, taky mam UC, zjistili mi ji před necelým měsícem. trpěla jsem prujmem, bolelo me bricho, nemela jsem chut na jidlo...po zjisteni si me nechali 9 dni v nemocnici, nasadili mi salofalk- 6 tabletek denne, prednison(kortikojdy, zacina jsem na 80mg denne, dnes uz beru jen 35mg)z vedlejsich ucinku po kortikojdech sem zatim neotekla ani nestloustla, pouze se mi zhorsila plet. tet se cítím o hodně líp, nejsem tolik unavená, stolici mám pevnou ale občas se objeví krev a hleny. dietu bezezbytkovou dodržuju, ale jím normálně jogurty a piju probiotická mlíčka.o této nemoci toho ještě nic moc nevím, tak by se chtěla zeptat jak je to s alkoholem a kouřením, je mi 17 let a nedovedu si moc přectavit akci bez alkoholu a ještě tet o svátcích. Ale bojím se co to semnou udělá když beru tolik prášků. a co se týče kouření, četla jsem že se nemá kouřit na lačlo. ráda budu za každé vaše rady. Děkuji, muj e-mail je Radka.Svob."seznam.cz

Eliška (Út, 16. 12. 2008 - 09:12)

Tak jsem byla zrovna na imunologii v Motole,odkud me vlastne na endokrinologii poslali,doktor se smal,ze takhle ucebnicovy priznaky predavkovani Euthyroxem dlouho nevidel. Pry mi to vydrzi jeste tak pul roku. Delal odbery a podle tech se pry domluvime,co dal. Ze on by tak za toho pul roku nasadil kvuli tomu zanetu 25ku 2krat tydne. Ale na to je ted pry dost casu. Podivoval se nad pristupem endokrinolozky a to,ze jsem to hned vysadila,mi schvalil.Pry az budu mit jakykoliv problem priste,mam mu zavolat.Takze Oskareto,velky diky,bez Tve rady by me uz asi kleplo. :-)

el. (Po, 15. 12. 2008 - 19:12)

Teď si uvědomuju,že jsem pokašlávala od malička,naši mně za to hubovali,že je to blbej zvyk. Záněty nosohltanu a angín jsem si užila jako dítě mimořádně.Na všechno se hned nasazovaly antibiotika. Tím jsem si myslím dost narušila imunitu. A teď můžu říct,že jsem nebyla nemocná aspoň 2 roky,kromě lehkých rým a toho škrábání v krku.Ale s horečkou nic.Tak bych řekla,že ten letrox mně pomáhá. Pokud začneš s užíváním,tak velice pozvolna,jako já.Tak se drž.

Eliška (Po, 15. 12. 2008 - 16:12)

Oskareto, díky za informace. Mě dala rovnou 50ku a ještě řekla, že je to málo, ale že mě nechce hned předávkovat.. Vtipné, když o tom zpětně přemýšlím. Já už to neberu 10 dní a cítím se už teď mnohem lépe. Předtím to bylo už šílený, vydržela jsem spát tak tři hodiny, bušilo mi srdce jak o závod a vlasy mi padali jak mojí ségře po chemoterapii. Vše se to ale díky bohu pomalu vrací do normálu. Jsem zvědavá, zda se dostaví i menzes. K endokrinologovi půjdu až budu cítit nějaké příznaky hypofunkce. A určitě k nějakému jinému. A až budu muset ten Euthyrox brát, tak rozhodně postupně a ne hned 50ku. Ještě jednou díky.

Eliška (Po, 15. 12. 2008 - 15:12)

Pro "el": Díky, to je zajmavý, já mam ten "knedlík v krku", co pamatuju, už od dětství . Od té doby, co mám dobře léčené astma,je to lepší.. Někdy mě to ale štve, pořád tak hloupě odkašlávám. A záněty hrtanu, nosohltanu a dutin mi začli až s tím Euthyroxem a vyvinulo se to v chronický, takže moje a lékařčino očekávání, že budu po těch lécích méně nemocná, se jaksi nevyplnilo.

Reklama

Přidat komentář