Reklama

Štítná žláza

Default User Image
Katka (So, 16. 9. 2023 - 22:09)

co to znamená mám štítnou žlázu?...tu snad máme všichni, až na ty, co ji mají odstraněnou kvůli nádoru. Přibírání na váze může znamenat sníženou funkci štítné žlázy - hypotyreózu. Pomoci může jód nebo kelp. Příčin přibírání na váze však může být vícero. To tady asi nelze vyřešit.

Majka (Po, 23. 7. 2018 - 08:07)

Ahoj mám stitnou žlázu. A moc přibírám na váze da se to nejak zastavit? Na endokrinologii jsem jeste nebyla tak jetli se to da nejak zastavit nez tam pujdu?

Danna (St, 22. 3. 2017 - 17:03)

Dobrý den, mám štítnou žlázu a celkem řídké vlasy..myslíte že by to mohlo být spojené?

No (Ne, 25. 9. 2016 - 14:09)

Jo, to jo.

Andrea N. (Ne, 25. 9. 2016 - 14:09)

Dobrý den,mám panikařit, když mám hodnotu Anti hThyreogl. 46,7 IU/ml? Norma je prý 0-4,11. TSH, T4 i antiTPO mám v normě. Díky

Kamil K. (Út, 15. 3. 2016 - 13:03)

Dobrý den, chtěl jsem se...Zapomněl jsem napsat, že mám také často pocit "knedlíku v krku"..

Kamil K. (Út, 15. 3. 2016 - 13:03)

Dobrý den, chtěl jsem se zeptat zda-li mohu trpět nějakou poruchou štítné žlázy, i když nemám zjevné problémy s váhou (je mi 25 let). Jako hlavní ukazatele, kterých jsem si u sebe všiml, je že během polykání jakéhokoli jídla a po něm, mě začne být zima na údy a trup, ale podpaží se potím, také jsem nesoustředěný, ve velkých prostorech s více lidmi jsem se nikdy dobře necítil, stres je pro mě na denním pořádku (bohužel). Před pěti lety mi doktor diagnostikoval erozy na jícnu, a jsem kuřák, tak mě napadá, že by to mohlo být i z těchto důvodů, avšak před 3 měsíci kdy jsem byl na sondě do žaludku, a tam mi řekl doktor, že mám jen podrážděný žaludek a žádný jiný problém nevidí. Myslím si však, že u mě testy na štítnou ž. nedělal, protože se mě jen ptal na úbytky váhy, a řekl jsem že váha v pohodě. Také ale dělal krevní obraz, a tento čtvrtek jsem byl darovat krev, a tam mi také dělali krevní obraz, a také v pohodě. Dále bych jen napsal, že alkohol piji velice zřídka, avšak občas si zakouřím marihuanu. Poraďte prosím na koho se obrátit, děkuji K.K.

Majkl Nejvíczaj (So, 21. 12. 2013 - 22:12)

No jo... Moje známá neměla...To by jeden neřekl!...:o)))

Julina Nezajíma (So, 21. 12. 2013 - 22:12)

Můj známý měl taky...No jo... Moje známá neměla problémy se štítnou žlázou a teď? Co se nestalo? Má problémy se štítnou žlázou...

Michal Zajímavý (St, 7. 8. 2013 - 18:08)

Můj známý měl taky problémy se štítnou žlázou a teď mi říkal, že nemá problémy se štítnou žlázou.

Milda (St, 7. 8. 2013 - 17:08)

Zdravím Vás, prosím o radu...Ahoj, moje kámoška měla dlouhé roky problémy se štítnou žlázou. Nedávno jsem se s ní sešel na kafe a jak jsme tak mluvily o životě, říkala, že už konečně nemá problémy se štítkou. Prý našla nějakou alternativní medicínu. Tak pokud chcete klidně se jí zeptám co to měla. Nechám tady na sebe mejlík [email protected]

takové seriózně (Čt, 27. 8. 2015 - 13:08)

Mam dlouhodobě problémy se..."27.8.2015 13:23 - hanaDříve jsem trpěla častými záněty močových cest, pořád se mi to vracelo a já už byla pomalu zoufalá.Kamarádka mi doporučila bylinkový urologický čaj firmy Zdislavatea. :-) nevěřila jsem že takhle pomůže, mám po starostech.zdislavatea.cz"

pavla (Čt, 27. 8. 2015 - 13:08)

Ahoj, může mi někdo...Mam dlouhodobě problémy se štítnou žlázou, strašně jsem přibrala na váze..Na farmářských trzích jsem narazila na bylinkové čaje na různé problémy od bylinkářky Grety Zitkové a firmy Zdislavate. Byla jsem překvapena jak čaj pomohl. Dokonce jsem za měsíc zhubla 3 kila! :-)zdislavatea.cz

Každopádně (Čt, 27. 8. 2015 - 11:08)

Poslední dobou mě hrozně...si zajdi k obvodní a ona tě pošle na vyšetřená ŠŽ.Pokud tě často bolí v krku,pak je to pravděpodobné,že máš sníženou funkci-měla jsem to stejné.Bohužel zimomřivost,únava,k tomu patří.

Jitka (St, 26. 8. 2015 - 20:08)

Ahoj,dcera má sníženou...Ahoj. Já se léčím už čtvrtý rok a bohužel ti musím říct že je to stav trvalý. Bez léků už se neobejde. Musí chodit na kontrolu po půl roce, lékař podle testů upraví dávky (sníží - zvýší) ale vyléčit se to nedá. Je to dědičné. Vše by vám měl lékař vysvětlit, nebojte se zeptat.

Saša (Čt, 6. 8. 2015 - 22:08)

Poslední dobou mě hrozně bolí a tlačí v krku a nejvíc se děsím toho že mi psychiatr naordinoval deprese. Co když deprese pramení ze štítné žlazy a léčím se zbytečně antidepresivy

tereza (Po, 29. 9. 2014 - 16:09)

dobry den, je mozne, abych mela problem se stitnou zlazou, kdyz jsou krevni hodnoty v norme? za posledni 4 mesice jsem zhubla 8 kg, chut k jidlu mam velkou, ale stale hubnu. trpim unavou, bolesti za ocima, rozmazanym videnim, posledni dobou i tresy a castym nutkanim na stolici. veskere gastroentrologicke vysetreni je v poradku. mam rok a pul stareho chlapecka a chci byt zase mama ve forme. je mozne, ze by stitna zlaza nepracovala tak ja ma i pres dobre hodnoty z krve? da se to potvrdit na sonu? dekuji

Nicol (Pá, 5. 9. 2014 - 19:09)

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, za jak dlouho se může zhoršit stav štítné žlázy? Minulý rok mi doktorka dělala testy a měla jsem hraniční hodnoty. Mám vysoký krevní tlak a cholesterol, bušení srdce v klidu a je mi pořad zima. Léto jsem trávila ve svetru. Špatně se mi dýchá a celý den prospím, protože jsem vyčerpaná. Doktorka mi prohmatala krk a říkala, že na pohmat je zvětšená, ale k odbornikovi me nepošle. Děkuji za odpověď.

Jarka (Pá, 27. 6. 2014 - 10:06)

Dobrý den, tři dny mi bolel...Hanko,štítná žláza se většinou neprojevuje tak zásadně,co se týká bolesti,ale její páchání škody v lidském těle je docela alarmující,počínaje padaním vlasů,nespavostí,bušením srdce,nesoustředěností i poruchou menstruačního cyklu,je na zvážení návštěva odborníka a odborné posouzení potíží,dnes i banální potíže můžou odkazovat na poruchu štítné žlázy,nepodceňuj to,budeš klidnější,když Tě vyšetří lékař,držím palečky.

Hana (Po, 23. 6. 2014 - 15:06)

Dobrý den, tři dny mi bolel krk, vepředu uprostřed, ohryzek a bylo to i nateklé, bolelo to dost při polykání, pití.... Pak to ale přestalo, dnes už jen na omak vím, kde co bolelo. Na internetu jsem si našla, že by to mohlo být od štítné žlázy, popis sedí i únavou trpím už delší dobu. Rozhoduji se jestli jít k lékaři, ale nevím, aby to nebylo zbytečně, když to přešlo... Nikde jsem nenašla - a na to se chci zeptat, jestli ta bolest má být trvalá anebo to takto přejde a přesto to může být problém štítné žlázy? Děkuji za informace :-)

Reklama

Přidat komentář