Reklama

Strach ze smrti

Scipio (Út, 8. 10. 2019 - 07:10)

Lidský život není konec konců nic jiného než tragický, předem prohraný boj se smrtí.

Mussolini (Po, 7. 10. 2019 - 07:10)

Lidé často říkají, že se nebojí smrti, ale umírání. To je ale blbost. I smrt sama - a hlavně smrt sama - je ve skutečnosti strašná a tragická. A vzhledem k tomu, že jsme všichni biologicky předurčeni ke smrti, je i existence nás všech jako bytostí mimořádně tragická. Smrt - toť věčná nemožnost dýchat, toť věčné vystavení půdě, vodě a mrazu. Je jako mrazivé věčné smrtelné dušení.

Pavlínek (Pá, 4. 10. 2019 - 18:10)

Holko (1.října 22.31), já mám taky šílenej strach ze všech vyšetření a doktorů obecně. Nemám k nim důvěru se jim svěřit; mám strach, že něco řeknu a oni mě pak budou posílat někam dál... Kamarád mi ale říkal, že teď už se může odmítnout a nejít tam.

! (Ne, 6. 10. 2019 - 12:10)

Nediv se, že tě doktoři posílají stále někam dál a dál, často ke svým kamarádům. Zdravotnictví je o honbě za body a o provizích za předepsané léky. Odmítnout samozřejmě můžeš, ale za cenu, že ti do dokumentace poznamenají, že odmítáš spolupracovat.

Návštěvník (Ne, 6. 10. 2019 - 15:10)

Pravda a nic než pravda, prachy točte se a my jsme jen položky, díky kterým si nahrabou a mají stále málo a když něco zkurví, tak o nic nejde a právník je z toho vyseká.

! (Po, 7. 10. 2019 - 09:10)

Jen malý zlomek průserů lékařů se dostane před soud. Lékaři jsou mezi sebou mimořádně solidární a soudcové úplatní. Pokud to nerozmáznou média, většina případů vyšumí do ztracena a žalující má ještě povinnost zaplatit soudní výlohy. Vymahatelnost práva je v ČR téměř nulová.

Orlando (Ne, 6. 10. 2019 - 22:10)

a udělá se a vystříká se

Jiří Sovák (St, 2. 10. 2019 - 10:10)

Já se smrti nebojím, akorát mě sere, že je to na furt.

Návštěvník (Pá, 4. 10. 2019 - 12:10)

Není, zase se sem vrátíš v jiné podobě a zase si tady zahraješ tuto hru. Tak z toho nebuď špatný a užívej si to tady.

holka (Út, 1. 10. 2019 - 22:10)

Já mám taky docela strach ze smrti která jednou čeká na každého. Občas mám takový chvilky , že mě přepadne taková úzkost nebo nevím nějak si to uvědomým chce se mi až brečet musím vstát a jít se projít do jiné místnosi a pak to přejde. V sedmé třídě jsem z toho měla noční můry. Brečela jsem. Jednou se brácha o něčem bavil pak zaznělo to se stane až za hodně let to už tady nebudem. Já jsem sezeptala a to se musí umřít? A ted je ze mě i hypochondr. Někde se mi něco v těle nezdá a už mám strach, že mám něco vážnýho a strach ze smrti. Navíc nemám odvahu jít k doktorovi protože vím, že by mě poslal na kolonoskopii . Na které jsem kdysi byla a něco stašnýho. A zas někdy jsem vystrašená , že něco zanedbám , že mám nebo

* (Po, 16. 1. 2017 - 18:01)

Víte Já mám strach nebo spis obavy z psychiatrů právě a především proto a podezírám je z toho ,že pro stanoveni diagnózy porovnávají základní význam slova se slovy ,ktere jsou pro stanovení diagnózy dulezite nebo jinak zajímava.
Analýza ,dohledávání pak úplné chybí.

M (Út, 1. 10. 2019 - 22:10)

Já chodím k ps protže mám problém se nechat zaměstnat a mám pocit, že mi nepomáhaji , Stejně nemám odvahu chodit do práce . Jen si zapíšou co jim řeknu a tím to končí. CHodím už asi k pátýmu a žádnej mi zatím nepomohl . Musite to zmkoušet to je jejich odpověď

D (St, 2. 10. 2019 - 21:10)

K práci nejlépe motivuje hlad nebo reálná hrozba ztráty střechy nad hlavou. Komu tohle nehrozí, protože má například nějaký majetek, dobrý přístup k sociálním dávkám, nebo nějaké soukromé sponzory (např. rodiče), ten nemusí být motivován k chození do práce.

* (Po, 16. 1. 2017 - 18:01)

Jinak si také myslím, že téměř všechny problémy lze resit psychiatricky, medikaci,v davkach kdy vždy zapomenete.
Např. Lék Plegomazin nevymysleli psychiatři ale chirurgové jako anestezii.

* (Po, 16. 1. 2017 - 18:01)

Osobně si.myslim,že vůbec nejhorší je domysleni ve smyslu dovozovat si...z..atd.Kazdy z nás používá ve styku při komunikaci s okolím něco jako masku.Teprve když druhého dobře poznáte nebo dokážete jeho masku poodhalit můžete dospět k přesnému vyhodnocování toho co říka.

Steve (Po, 16. 1. 2017 - 18:01)

Ano, smrti jako takové se není třeba bat!Bojíme se bolesti ,komplikací atp. Tlak na hrudi,bušeni srdce,horko .....to není v žádném případe záležitost pro psychiatra !Lidi už ne blbnete! Strach ze smrti se skutečné prý vyskytuje u infarktovych stavu.

Steve (Po, 16. 1. 2017 - 17:01)

Radši at' navštíví psychiatra ... Kor pokud má k tomu nějaké závažnější doprovodné bolestivé nepříjemné znaky. (Bušení srdce, horko a sevřená hrud', nějaký třes, vyčerpanost, dušnost, psychosomatika)

Takovému člověku je naprosto zbytečné psát jakékoliv chlácholení .... to pomůže zdravému, ale né nemocnému. K tomu je potřeba odborníků.

No, (Po, 16. 1. 2017 - 16:01)

to už je nemoc,kdy lidé mají strach,že umřou,že jsou třeba vážně nemocní.Oni sami to nedokáží ovlivnit.Musí to být hrozné.

Jirka (Po, 16. 1. 2017 - 16:01)

Je to jen přeměna, není důvod se bát. Snad jen bolesti když někdo má.

Steve (Po, 16. 1. 2017 - 16:01)

Záleží jakého je to původu a jak moc závažné, zdravě či nezdravě.

Jako smrti či hrozeb se bojí i zdravý jedinec. Pokud je to něco silnějšího až nezdravě vážnějšího - tak to bude psychiatrická nemoc.

Reklama

Přidat komentář