Reklama

Strach ze smrti

Jirka (Po, 16. 1. 2017 - 11:01)

Jaký máte důvod bát se smrti?

! (Út, 27. 12. 2016 - 00:12)

To muže byt i velmi vazne. Snad klid na luzku a hodně pit ,nejlépe čistou vodu.

Eva (Po, 26. 12. 2016 - 20:12)

Dobrý den mám strach ze...To vypadá na panickou ataku, zvažte, zda by nebylo lepší vzít nějaký lék na uklidnění.

Mari (Po, 26. 12. 2016 - 19:12)

Dobrý den mám strach ze...Lenko, máš asi podobně silný pud sebezáchovy jako já. Dokud jsem byla mladá, na smrt jsem vůbec nemyslela, ale jak přibývají léta, bojím se moc. Nejlepší je zaměstnat mysl co nejvíce prací. A na tlak na hrudi je nejlepší dát si frťana.

Lenka (Po, 26. 12. 2016 - 18:12)

Dobrý den mám strach ze smrti,bojím se,byla jsem u lékaře na vyšetření,nic mi nenašli a přesto mě bolí na hrudi,nohy ruce,nechápu proč mám takový strach,je to stres a mě to ubíjí,prosím o radu

Už ve čtyřech l (Čt, 14. 1. 2016 - 23:01)

Už od malička se bojím...jsi musela být velmi komplikovaná a kalkulativní, pokud tedy nekecáš. Došlo u tebe s postupujícími lety k mnohonásobnému rozmnožení podobných osobnostních rysů?

sima (St, 13. 1. 2016 - 22:01)

Už od malička se bojím umřít, plakala jsem a aby to naši nezjistili, tak jsem jim řekla, že brečím, protože umřel Vladimír Iljič Lenin, měla jsem už tehdy inteligenci takovou, že jsem věděla, že by mne vzali k psychologovi, to mi byly 4 roky, a doted mám smrtelý pot na čele, jak zjistím, že tu věčně nebudu...

Jiří Sovák (Ne, 19. 10. 2014 - 13:10)

Já se smrti nebojím, akorát mě sere, že je to nafurt.

Strach ze smrti (Ne, 19. 10. 2014 - 13:10)

Tenkrát, před dvacíti rokama, když jsem ležel na ARO, přišel za mnou smrťák. Povzbudivě se usmál a vlídně pravil:
"Tak co, mladej, jak to provedeme?"
Moc jsem tenkrát dýchat nemohl, ale sebral jsem poslední síly a zasípal:
"Hele, di do prdele!"
"Fajn" pravil on, vytáhl od někud ohmataný notýsek, "píšu si; karcinom konečníku... tak nashle!" a zmizel.
Halucinace?
No, aspoň vím, na co jednou zhebnu.

Bety (Po, 22. 9. 2014 - 22:09)

Já přece nemám jen své...Tak to máš fajn. Když věříš v Boha, věříš pravděpodobně i v nesmrtelnou lidskou duši a v to, že po smrti přijdeš do nebe.
Ale co my, ateisti? Jak my se máme vyrovnat se smrtí?

Tom (Po, 22. 9. 2014 - 21:09)

Já přece nemám jen své..."..vesmír,Země a život jsou natolik dokonalý systém.."

Tohle považuji za základní omyl, v rozporu s denní realitou. Cožpak chodíš s klapkama na očích?

Péťa (Po, 22. 9. 2014 - 20:09)

jo to mas pravdu.
s tim...Já přece nemám jen své pravdy jak píšeš.Respektuji každého názor a jen píšu ten svůj a vím,že se mohu klidně mýlit,netvrdím,že mám pravduJen si myslím,že vesmír,Země a život jsou natolik dokonalý systém,že nevěřím na vznik náhodou bez příčiny ale věřím na stvoření nejvyšší inteligencí,pod čímž si každý může představit cokoliv.Já věřím v Boha jako stvořitele a majitele všeho a všech ale svůj názor určitě nikomu necpu.To jen aby nedošlo k nepochopení:-)

Inka (Po, 22. 9. 2014 - 16:09)

Inko a ty věříš,že...Jak vznikl vesmír, jen tak z z ničeho, nevíme a asi nikdy vědět nebudeme, i když někteří geniální vědci jsou prý k tomu již blízko....
A jak se ale v "prázdnu" objevil náhle z ničeho nic Bůh, to už si nemohu představit ani ve snu. Bohužel.

Bety (Ne, 21. 9. 2014 - 23:09)

Samozřejmě, že všecko má svou příčinu, všechno je sled příčinných souvislostí. Přesto ale nevěřím v to, že vesmír stvořil Bůh a nevěřím na osud ve smyslu, že všechno už je předem dáno.

dymakova (Ne, 21. 9. 2014 - 23:09)

Ten film jsem neviděl,snad...jo to mas pravdu.
s tim zapadanim do sebe jsem to moc zjednodusila,chces-li hodila do hodne povrchni roviny.
Nechtelo se mi rozepisovat,protoze mi prislo,ze stejne mas jen sve pravdy a jine nejsou mozne.
Jasne ze to tak jednoduche neni.
Jinak Vesmir Carla Sagana není film,ale trinactidilny nadherny dokument,i kdyz uz starsi presto...no to je jedno

Péťa (Ne, 21. 9. 2014 - 22:09)

nejsem sice Inka.
Ale verim...Ten film jsem neviděl,snad někdy:-)Jinak tvůj názor se mi zdá tak nějak dost povrchní.Že něco do sebe "tak nějak zapadá"?Něco si "selským rozumem reálně představit"?Takto si tedy vznik života určitě představit nedovedu.To pro mě skutečně není odpověď.A taky to nevidím tak,že Bůh řekl-budiž světlo atd.To se píše v bibli.Já bibli nečtu a náboženství mě nezajímá pač nemá s vírou moc společného.Jen prostě nevěřím na náhody ale na řízený osud.Jako píše někdo nade mnou článek o autě a chodci-lze si položit spoustu otázek:Proč šel člověk po chodníku pěšky?proč zrovna v tuto dobu?Proč zrovna na tomto místě?Proč řidič nezvládl řízení?Proč trefil mě a ne toho vedle?Na každou tuto otázku existuje odpověď a každá z těch odpovědí vyvolává další otázku.Vzniká tak obrovská mozaika souvislostí,u které nakonec pochopíme,že vše mělo příčinu a vše bylo předem dané.Náhoda je jen fiktivní pojem.

dymakova (Ne, 21. 9. 2014 - 22:09)

Inko a ty věříš,že...nejsem sice Inka.
Ale verim rozhodne vic tomu,ze vesmir vznikl z niceho.
A mozna to nebyla ani nahoda.
Ale to ,ze nase planeta je zrovna na tom spravnem miste ve vesmíru,v galaxii,mezi dalsimi planetami tak,ze na tomto miste je vseho tak akorat aby mohl vzniknout zivot a vse co k nemu patri a je potreba si myslim náhoda je.
To ostatni uz do sebe tak nejak zapada.
Mozna tomu verim vic proto,ze si toto dokazu svym selskym rozumem vic realne představit,nez to,ze Buh rekl budiz svetlo a bylo svetlo apod..
Videl jsi nekdy Vesmir Carla Sagana?
Tam je tak uzasny prostor pro pochyby ,realitu a fakta.

D (Ne, 21. 9. 2014 - 22:09)

Ja bych videl nahodu jako relativni pojem. Co se jevi jako nahodne ci nahodile z pohledu chodce, do ktereho zcista jasna vjelo nejake cizi auto, to se nemusi jevit jako nahoda nekomu, kdo zkouma daneho chodce, dane auto a jine okolni objekty jako jisty dynamicky fyzikalni system, jehoz smerovani a budouci stavy a konfigurace lze v urcitem okamziku na dostatecne dlouhou dobu s dostatecnou presnosti predvidat.

Péťa (Ne, 21. 9. 2014 - 21:09)

náhoda existuje. Stačí...Nebo také řízení osudu.Náhoda je něco,co se stane bez jakékoliv předchozí příčiny.A bez příčiny se neděje nikdy nic.Nevěřím na náhody.

Ano, (Ne, 21. 9. 2014 - 20:09)

Inko a ty věříš,že...náhoda existuje. Stačí jít třeba po chodníku a řidič nezvládne auto, vletí na chodník a jsi buď mrzák nebo mrtvý.
To je náhoda.

Reklama

Přidat komentář