Reklama

Symptotermální metoda-99% spolehlivost

Eva (Pá, 24. 8. 2007 - 17:08)

Těch 99% jsem našla v knížce od Ligy pár páru.
Chyba metody se také může vyskytnout, když žena nenajde žádný hlen vnějším pozorováním a podle metody je stále v neplodném období...ovulace potom přijde dřív - pak selhala metoda.
Ale je to spíš lidská chyba, jelikož by měla žena sledovat hlen i na čípku, kde ho zjistí o jeden až tři dny dříve a potom by k selhání nedošlo (záleží na tom, jak dlouhou má žena hlenovou epizodu).
U mě by k selhání ani dojít nemohlo, protože sleduji hlen i na čípku a nejkratší hlenovou epizodu jsem měla 8 dní.
Ten pearl index se podle různých studií (dělaných od roku 2000-2004) pohybuje od 0,5 do 3.

Evo (Čt, 23. 8. 2007 - 21:08)

četla jsem jak píšeš o přítelově nedůvěře. U mě je to úplně to samé.
Já si myslím, že je to proto, že takové věci jako cyklus a to vše okolo jim přijdou moc složitý a ani tomu nechtěj rozumět. Nechtěj to chápat protože si myslej, že to stejně nepochopěj a potom pokud tomu nerozuměj a nic o tom nevědí, tak jasně, že k tomu mají nedůvěru. Chce si o tom fakt něco přečíst, když nevíš jak to funguje, tak nemůžeš mít jistotu. Sice jsem to přítelovi vysvětlovala už několikrát a snažila jsem se polopatě, stejně tomu pořád nerozumí..

ali (Čt, 23. 8. 2007 - 20:08)

Evo těch 99% jsi našla kde? Já jsem četla, že pearl index se pohybuje kolem 0,7 a že veškeré otěhotnění pramenilo ze sexu v plodném období, tudíž lidská chyba, nikoliv chyba metody. Podle je tato metoda 100% účinná pokud vše správně určíš.

Eva (Po, 20. 8. 2007 - 20:08)

S čípkem (jeho nahmatáním) jsem neměla velké potíže. Zjišťování provádím v podřepu. Jen jsem měla problémy s pozorováním - nedokázala jsem určit, kdy už je měkký a kdy jenom něco mezi. Ale s jeho otevíráním je to hodně snadné - když mám nejplodnější dny, tak je branka čípku otevřená tak, že by se tam dala strčit i špička ukazováčku.

Belatrix (Po, 20. 8. 2007 - 14:08)

Tak už dorazily knížky i s teploměrem, začnu studovat a měřit. Hlavně jsem zvědavá, jak nahmatám ten čípek. Vám se to hned povedlo? Nemáte nějaký tip na nejlepší polohu při hledání?

Návštěvník (Čt, 16. 8. 2007 - 17:08)

Díky, Evo! Asi si taky objednám tu knížku a uvidíme :)

Belatrix (Út, 14. 8. 2007 - 20:08)

Evo, děkuji za podrobné informace. Zkusím to objednat.

Eva (Út, 14. 8. 2007 - 18:08)

Já jsem tuto metodu začala používat před 2 roky (od svých 20 let)-studuji VŠ. Po vysazení HA jsem měla také nepravidelnou menstruaci a téměr její 10 měsíční absenci. V té době jsem si byla opravdu jistá i bez těhotenského testu, že nejsem těhotná, protože moje křivka nevykazovala vzestup (monofázický cyklus).
Postupnými zkušenostmi jsem zjistila, že to, co jsem považovala za hlen, byl pouze přirozený výmněšek pochvy.
Při braní HA jsem měla také častý výtok, ale po jejím vysazení se tento stav upravil.
Zároveň se mi upravil i cyklus. V knížce od Ligy pár páru o tom píší - že pokud se žena sleduje a ví, co se v jejím těle děje, dochází často ke sklidnění a ke zpravidelnění jejich cyklů.
Metoda není složitá, jde jen o to se naučit správně hodnotit všechny symptomy a ráno si měřit bazální teplotu.
K těhotenství dochází často kvůli spoléhání na náhodu a nedostatečnému sledování příznaků plodnosti.
Samozřejmě i tato metoda není stoprocentní. Při správném vyhodnocení pravidel a jejich používání má 99%-ní spolehlivost.

Eva (Út, 14. 8. 2007 - 18:08)

Na stránkách LPP se dají materiály i teploměr objednat i bez toho, aby se někdo musel stát jejich členem.
Teprve až s objednaným zbožím zasílají letáček, který se může vyplnit a tak se stát členem ligy.
Za objednané zboží se ale musí platit předem složenkou nebo bankovním převodem než vůbec objednané zboží zašlou (viz stránky ligy).
Já mám obě příručky - jak od Ligy pár páru, tak i od Cenapu.
Od Cenapu je opravdu málo obsáhlá, počítá se asi s tím, že chodíte na kurz STM.
Od Ligy pár páru obsahuje asi přes sto stran a je velice podrobná, zároveň i velmi snadno pochopitelná (jsou tam informace i o ekologickém kojení, menopauze, injekční antikoncepci). Z této knížky jsem čerpala pro vlastní potřebu naučit se tuto metodu. Dá se z ní dobře učit, opravdu doporučuji.
Kupovala jsem si asi před dvěma roky ještě slovenskou verzi této knížky, když nebyl český překlad. Nyní mám i český.

Diblík (Po, 13. 8. 2007 - 16:08)

Myslíte, že by tato metoda byla vhodná i pro mě, když mám nepravidelnou menstruaci a podle mě hlen mám pořád (intimka je pro mě nezbytná), i když jsem četla, že v některém období se nevyskytuje? Chci vysadit HA, ale tato metoda se mi zdá hodně složitá. Teta ji používá, ale i po plno letech "zkušeností" nechtěně otěhotněla.

Belatrix (Po, 13. 8. 2007 - 08:08)

Chtěla bych začít používat tuto metodu a teď se snažím objednat k ní materiály. Dívala jsem se na stránky LPP, kde se dá objednat i teploměr, ale vypadá to, že se musím stát jejich členem, než si můžu objednávat. Máte s tím někdo zkušenost? Na stránkách CENAP mají také nějakou příručku, ale je asi méně obsáhlá. Má někdo z vás obě dvě, aby je mohl porovnat? Díky.

Návštěvník (Ne, 12. 8. 2007 - 18:08)

Tuto metodu používám 6 let v pohodě.Pak si už nemusíte ani nic zapisovat jenom měřit a sledovat hlen a vše mít v hlavě.

Eva (Čt, 26. 4. 2007 - 12:04)

V tom je nejspíš ten problém. Nikdy se o to, co dělám, nezajímal. Řekl mi jen, že si myslí, že je to metoda pro manželské páry, které s dítětem do budoucna počítají (sice ne hned, ale později). Že mi to sice pěkně "šlape" - tzn. že jsem za tu dobu neotěhotněla, ale že se těhotenství bojí. Škoda, že jak CENAP tak LIGA PÁR PÁRU uvádějí uživatele jako manželské páry.
No, pokusím se mu to vysvětlit...donesu mu záznamy a literaturu.

Návštěvník (St, 25. 4. 2007 - 13:04)

A zkoušelas mu to podrobně vysvětlit? Možná se bojí, protože neví, v čem ta metoda spočívá a že je to spolehlivé. No nakonec ani HA ani kondom není 100%, to možná taky neví.

Eva (St, 25. 4. 2007 - 10:04)

Já tuhle metodu používám už dva roky. Nejprve s mým prvním parnerem, který neměl důvěru vůči této metodě, což mě velmi mrzelo.

Nyní mám nového parnera. Zdálo se, že jsem konečně našla někoho, kdo by byl ochoten používat tuto metodu, ale po dvou měsících praktikování této metody v její zcela čisté formě, mi oznámil, že má takový strach z těhotenství, že raději budeme v neplodných dnech používat kondom.
Máte někdo podobné zkušenosti?
Chápu jeho obavy, ale připadá mi zbytečné používat kondom v neplodných dnech. Zcela určitě mi to připadá zbytečné ve třetí fázi, když už k oplodnění dojít nemůže a mám potvrzení o proběhnutí ovulace.

zdena (Po, 23. 4. 2007 - 13:04)

Tuto metodu taky vyučují v Centru naděje a pomoci (CENAP) - www.cenap.cz, pokud vím tak jen za dobrovolný příspěvek. Taky tam mají potřebnou literaturu, záznamové tabulky apod. Tabulky lze i stáhnout na jejich stránkách. Centrálu mají v Brně, ale zastoupení i v Ostravě, Opavě a Praze. Já jsem byla moc spokojená. Líbí se mi ochota a citlivý přístup. A kdykoliv si s něčím nevím rady, tak můžu zavolat.

Návštěvník (Po, 23. 4. 2007 - 12:04)

co to má jako konkrétně být?

xxcd (Pá, 12. 1. 2007 - 21:01)

Ubožák :-(

Simona (Pá, 12. 1. 2007 - 14:01)

ale pry ta teplotni metoda neni vhodna pro zeny co pracuji na smeny,protoze maj rozhozeny denni rytmus a maj ty teploty pak ruzne.a ja mam jednou cyklus 50 dni apak 35,tak nevim co bych z toho spocitala.nedala to dohromady ani antikoncepce.

Návštěvník (Ne, 7. 1. 2007 - 00:01)

PŘÁNÍ DO ROKU 2007, DÁREK A NABÍDNUTÁ RUKA PRO KAŽDÉHO, KDO JE SCHOPEN VIDĚT DÁL, NEŽ K PŘÍŠTÍ VÝPLATĚ. Je úplně jedno, zda jste zaměstnanec, podnikatel, student, maminka na mateřské nebo starobní či invalidní důchodce. Je jedno, z které jste země.
NABÍZÍME VÁM PRAVDĚPODOBNĚ NEJLEPŠÍ VÝDĚLKOVOU PŘÍLEŽITOST VAŠEHO ŽIVOTA.
(pokud by Vám to nepřipadalo aktuální, někam si to uložte - možná za rok, za dva můžete mít jiný názor a rádi byste začali vydělávat opravdu víc)
Motto :

Reklama

Přidat komentář