Reklama

telefonní č. 155

Karel (St, 18. 11. 2015 - 09:11)

To je hrozný co se vám...Mám dotaz,prodělal jsem trachoesdtomii jsem hlasově indisponován.V případě nutnosti zavolání rychlé záchranné služby mohu odeslat připravenou zprávu sms na číslo 155,kde bude připraven text problému napří.dušení atd.a přesná adresa.

[email protected]

Pro Evu (St, 21. 4. 2010 - 11:04)

To je hrozný co se vám stalo,je nepochopitelný jak mohla chtít vědět název léků když holka byla v bezvědomí..

david (Út, 28. 8. 2007 - 14:08)

Jsou to těžké situace věřím a také stresující pro volající osobu. Ale oparátorka na telefonní lince potřebuje důležité informace co se stalo. Ať se posádka RLP může už připravit na pacienta během cesty k němu. A přesný popis cesty k pacientovi je velice důležitý. Protože někdy jde opravdu o vteřiny. Jinak přejí hezký den.

Nela (Po, 30. 7. 2007 - 16:07)

Ahojky všichni, byla jsem na autogenním tréninku, pod vedením psychologa. Učí mě tam relaxovat, ale nevím zda mi to pomůže pochopit proč mě rodiče nemají rádi. Nejsem si totiž vědoma ničeho, co jsem udělala. Kromě toho, co jsem nemohla ovlivnit, jako moje narození nebo tak..je mi z toho smutno.

Návštěvník (Út, 24. 7. 2007 - 20:07)

Evě:nerada volím hrubé výrazy,ale ta dispečerka je prostě KRÁVA.Kolaps,nevyžadující RZP se samovolně upraví ve vodorovné poloze do pár minut.Pokud jste tedy našla dceru v bezvědomí,je to jasný důvod k příjezdu RZP.Zjistit příčinu bezvědomí má na starosti LÉKAŘ,třeba i za předpokladu,že při tom bude provádět úkony,bezprostředně zachraňující život.Pochopitelně,že je lepší,když je důvod bezvědomí jasný.Nejhorší je,když ve zdravotnictví pracují lidé,pro které lidský život nemá cenu.Tento trend je patrný v celé společnosti,ale ve zdravotnictví,obzvláště po všech reformách,které směřují k lhostejnosti k lidskému životu,je to nejtragičtější.

Káča (Út, 24. 7. 2007 - 19:07)

Nelo, je úplně neuvěřitelné, jak mi mluvíš z duše... To je snad, jakobych to psala já... Jen moje máti by si ještě postěžovala, že se bzo ze mne zblázní a že jsem jí vlastně zkazila celej život... Taky, jestli si uvědomuju, jak jí svým hovorem zdržuju...Nelinko, taky jsem si myslela, že se z toho dostanu sama, ale byl to velkej omyl...
Nevím, jak to máš s otcem, ale tem můj mne mlátil do bezvědomí, sexuálně zneužíval...
Myslela jsem si, jak jsem psala, že už jsem se s tím srovnala, ale pak přišly ty anafyl.šoky a vyvalilo se to všechno pěkně znova napovrch... Hele, nejsem z toho venku ani teď, ale je to s pomocí psychologa daleko snesitelnější...
Fakt si někam zajdi a písni...

Mina (Út, 24. 7. 2007 - 09:07)

Ja tam volal a oni si hrali na Online hry zdarma

Nela (Út, 24. 7. 2007 - 08:07)

přesněji mi máti řekla, ať si jdu koupit lístek na autobus a jedu autobusem. Že na mě nemá čas. Jenže musela bych několikrát přestupovat a z toho jak jsem dostávala celou noc ty infuze se mi chtělo pořád na záchod ...Teď to vnímám jako podraz, tohle bych neuděla nikomu, ani cizímu.
Díky holky za Vaše příspěvky. Jsem si jistá že za čas to bude zase ok - v normálu, jako předtím.
Až budu mít jednou své děti - dám jim všechno co já jsem nikdy neměla. Hlavně hodně lásky, tolerance, pochopení.

Silvie (Út, 24. 7. 2007 - 08:07)

Nelo,uplně chápu Tvoje pocity,i když jsem nezažila nic podobného,ale představa,že by pro mě matka nepřijela do nemocnice,když jsem před tím mohla i umřít nebýt rychlého zásahu,je dost strašná.Dovedu se vcítit do toho,jak ti to musí být líto,i přesto,jak říkaš,že jsi na takové chování u rodičů už zvyklá.je to smutný.
Přeju ti moc zdravíčka a musíš bojovat,určitě jsou na světě lidi,co tě mají moc rádi.
Hezký den

Eva (Út, 24. 7. 2007 - 08:07)

Nela-to je mi líto, ale já také nemám ideální vztah s mámou.Ale tam je to o něčem jiném, je to životní generál, ale to sem nepatří.Nelo, vím, že to bolí, měla jsem dceru po tom, co udělala taky v nemocnici a pak na dětrské psychiatrii, ale nikdy bych jí tohle neudělala, byla jsem za ní 2 x denně a pořád jsem jí volala.Určitě se svých problémů zbavíš, jde jen o čas a o pochopení druhého.Je to taková škola do života i když smutná, ale ono se každému všechno v nějaké podobě vrátí.Nebuď smutná, mysli na příjemné věci a postupně bude vše lepší.Pa

Nela (Út, 24. 7. 2007 - 08:07)

Je mi 21 let, už s rodiči nebydlím, nikdy mě neměli rádi - na to jsem si už zvykla a tak je nevyhledávám. Necítím k nim nenávist, nebo tak, jen je nekontaktuji ve snaze předejít konfliktům. Z té nemocnice jsem ale musela zavolat mamce a zeptat se jestli mě někdy předtím štípla vosa - kdo jiný by to měl vědět, než matka. Bože, nevím proč mě právě tohle tak bolí, myslela jsem si že už jsem na ně "zvyklá". Jsem ted fakt nějaká "rosypávací" asi.

Eva (Út, 24. 7. 2007 - 08:07)

Nelo- je to smutný, nevím jestli jsi to psala, nebo ne, ale kolik je tě let?A vůbec se neomlouvej, že se tu "vykecáváš", od toho tady ty stránky jsou.Pa

Nela (Út, 24. 7. 2007 - 07:07)

..možná jsem jen teď nějaká přecitlivělá.
Omlouvám se že se tady tak vykecávám.

Nela (Út, 24. 7. 2007 - 07:07)

Holky, stejně, s odstupem času..asi bylo na tom bylo přecejen nejhorší to, co se stalo až v tý nemocnici, při mém propouštění.
doktorka se mě ptala, zda mě někdy jako dítě poštípala vosa. Řekla jsem že si nepamatuji že zavolám mamce a zeptám se. Volala jsem svoji matce, řekla jsem ji co se stalo, že nemám jak se dostat z nemocnice a ona mi řekla, že nemá čas pro mě přijet, protože se balí na dovolenou-že jednou za 2 dny do Španělska. (je učitelka, má 2 měsíce prázdiny...). Nepřijela pro mne do nemocnice, nechala mě tam - s vybitým mobilem, bez peněz, jen tak, jak mě přivezla ta sanitka. tohle bolelo asi víc.

Memela (Po, 23. 7. 2007 - 15:07)

já přeju hodně zdraví Nelo, kebys neměla co dělat přijeď k nám do Huťíkova, tady načerpáš energii.

Nela (Po, 23. 7. 2007 - 13:07)

To je super, Evi. Díky za podporu.

Eva (Po, 23. 7. 2007 - 09:07)

Nela-Mělo to dobrý konec-jeden z nejšťastnějších chvil v mém životě.Pa a přeju tě, ať zas je vše v normálu.

Nela (Po, 23. 7. 2007 - 09:07)

4Jana: Já jsem ráda že přijela sanitka včas,jen se to všechno seběhlo tak hrozně rychle,s něčím takovým jsem nepočítala,hrozně mě to zaskočilo.Asi proto teď nemůžu fungovat normálně.

jana (So, 21. 7. 2007 - 14:07)

harašíti v bedně, o co ti jde náno hloupá, kdyby ta sanita přijela za týden, tak se nedivím, uklidni se a kup si Mateřídoušku.

Nela (Pá, 20. 7. 2007 - 21:07)

Ahoj holky, moc vám všem děkuji za Vaše reakce.
Jani + Káťo: Asi opravdu navštívím psychologa. Zkusím se někam objednat a uvidíme co se dá dělat. Sama to opravdu nezvládám. Ještě jednou děkuji, ozvu se vám.
Evi: a jak to s dcerou nakonec dopadlo? Doufám že přes to všechno to mělo dobrý konec..Nela.

Reklama

Přidat komentář