Reklama

Totální endoprotéza kyčle

Yvona (Ne, 1. 8. 2010 - 19:08)

Yvono,
také už mě...Aleno, tak tam mě asi ještě nebolelo.Ještě tě to bolí?A myslíš,že je to od chůze,vždyť jsi šla s oběmi.Bolesti v kříži jsem měla hodně před operací, to jsem kolikrát chodila spíš v předklonu.Nyní to musím zaklepat, záda nebolej.Tak jsme před chvílí vnouče vrátili,dnes mu bylo už dobře.Vůbec se mu od nás nechtělo.Já teda od rána v pátek necvičila, musím to nyní dohnat.

Alena (So, 31. 7. 2010 - 23:07)

Petro 3O, přeji ti,abys...Yvono,
také už mě napadlo, jestli má někdo spojení na Petru. Mně přišlo docela fajn, že jsme si spolu tenkrát vyměnily čísla na mobil. Jinak to esíčko - asi odpovím hodně laicky, má to být jakási spojnice mezi bederní páteří a pánví, která vypadá jako písmeno "S" a kde když se to blokne, tak to bolí jako mrcha. Tu bolestivou blokaci způsobí křeče okolních svalů. I v klidu, když nic zdánlivě nebolí, se to místo dá nahmátnout a je bolestivé. No prostě jsem to přehnala, musím být opatrnější. Teď už je to lepší, ale odpoledne jsem jen seděla a večer ani necvičila. Snad to odezní samo, ráno uvidím.
Jinak Tě obdivuji, jak vše zvládáš, i vnoučka. Tak ať je klučík brzy v pořádku, aby se mohl radovat, jak to babičce dobře šlape.

Yvona (So, 31. 7. 2010 - 22:07)

Omlouvám se, dnes moc zase moc nepíšu, jsem grogy.Od pátku hlídáme Lukýnka,dnes ráno jsme byli i v lese, já s 1 berlí.Houby jsme nenašli.Odpo dostal L.horečku (asi zuby ) a chěl jen babičku.Aleno esíčko je co ? Ještě tě to bolí?

Yvona (So, 31. 7. 2010 - 22:07)

Petro 3O, přeji ti,abys druhou operaci zvládla tak dobře jako jsi zvládla tu první.Držím pěsti.Kdybys chtěla, napiš mi na můj maijl tel. číslo,abychom věděli jak jsi na tom.

Alena (So, 31. 7. 2010 - 20:07)

Jano,
já jsem si zkoušela...Blanko,
neboj, už v nemocnici získáš jistotu a doma to pak bude v pohodě. Hlavně ať máš doma připravený "protiskluzový terén" - žádné koberečky atd., co by s tebou mohlo ujet a pozor na mokrou podlahu. Stačí, když někdo nacáká v koupelně a neutře to, to pak hůl klouzne. Sama ale zjistíš, jaký pud sebezáchovy budeš najednou mít, že to všechno zvládneš. Např. já (ale to spíš jen pro zasmání) vybrala i "stoličku", kterou mi manžel nechtěně asi 10 dnů po operaci ze zadu dal, protože si zvykal na nové brýle a neviděl moji nohu, kterou mi tou svojí hezky ustřelil. Při představě, co mohl způsobit, se chudák div nesložil a já ho pak musela skoro hodinu uklidňovat.

Helča (So, 31. 7. 2010 - 20:07)

Aleno, je vidět, že i po 8 měsících od operace si člověk nemůže být jistý, co ta operovaná kyčel vydrží, a stále je to v podstatě systém: pokus - omyl. Tak hlavně, abys byla zase v pohodě, držím pěsti!

Helča (So, 31. 7. 2010 - 20:07)

Jano, to bych se vůbec neodvážila, když mně operatér nařídil zatěžovat jenom na jednu třetinu váhy, ať na to nespěchám, aby to dobře vrostlo, hezky pomalu "pijánko". Tak se to radši snažím dodržovat, abych si nezadělala na zbytečné problémy. Ale rehabilitační v nemocnici sama říkala, že už to lidi většinou začínají sami po dvou měsících zkoušet. Ale jak už jsem psala, jiné je to u degenerativního opotřebení kloubu, a jiné po vrozené luxaci, kdy ty klouby byly ve špatném postavení. A také si myslím, že záleží na tom, jaký typ a druh endoprotézy má kdo voperován.

Alena (So, 31. 7. 2010 - 20:07)

Nevím, jestli jste mě...Helčo,
7 týdnů po operaci je ještě brzy na to, abys o operaci nevěděla. Buď v klidu, časem to bude lepší. Takové to "den ze dne je líp" platí spíše ten první čas po operaci, kdy je člověk sám nad sebou překvapen, co všechno nového každý den zvládá. Pak už to jde pochopitelně mnohem pomaleji a člověk musí být trpělivý. No sice jsem to moc hezky "vysvětlila", ale sama už té trpělivosti v zásobě také moc nemám. Dnes jsme byli nakupovat v Bille, já se snažila pohybovat co nejrychleji, tak jsem zvolila dvoudobou chůzi a výsledkem je hnusná bolest "esíčka" na pravé straně, tj na té prvně operované před 8 měsíci, která už mi připadala úplně v pohodě. Když jsem pak chtěla zdolat jen 3 pitomé schody do chalupy, nemohla jsem se na ni postavit a musela jít napřed tou posledně operovanou (před 3 měsíci) za pomoci zábradlí. A bylo mi do breku. Holt jsem si neuvědomila, že pořád ještě šetřím levou nohu a na tu pravou to byla velká zátěž. A to jsem žila v domnění, jaká už jsem "frajerka". No nejsem, tedy dál pěkně o dvou franckách jako ze začátku. Asi jsem Tě svým příspěvkem moc nepotěšila, snad jen tím, že jsem si to zavinila sama a že teď už budu hodná a trpělivá, protože uspěchat se nic nedá.

Helča (So, 31. 7. 2010 - 20:07)

Petro, zvládla jsi operaci s první kyčlí, zvládneš dobře určitě i tu druhou. Žádná velká vedra se už nyní snad nechystají, tak i ten pobyt v nemocnici ti to počasí trošku ulehčí. Drž se!

majla (So, 31. 7. 2010 - 19:07)

Petro, budemu tu na tebe všichni myslet a držet palce a brzy se nám ozvi jak to půjde. Hodně štěstí

Alena (So, 31. 7. 2010 - 19:07)

Yvono, díky za informace k...Petro,
hodně štěstí, všichni Ti budeme držet palce a myslet na Tebe. Jak to bude možné, ozvi se !!!

Aja (So, 31. 7. 2010 - 19:07)

Petro 30, držím pěstičky, aby se operace zdařila. Přeji ti, aby bylo co nejmíň bolesti.Jak to půjde,zase přijď mezi nás.

Blanka (So, 31. 7. 2010 - 17:07)

Petro 30,
tak tfuj tfuj tfuj, at Ti to dobře dopadne a tělo to zvládne a co nejmín trpíš. Pak se ozvi jak Ti to dopadlo. Tak se měj a drž se!!!!!!!!!!!

Petra 30 (So, 31. 7. 2010 - 16:07)

Petro3O a Aleno, to jsem byla...Yvono, díky za informace k té jedné berli, mám spíš pocit, že ji potřebuji psychicky, skoro se o ni neopírám, a chodím rovně, ale radši to nebudu pokoušet.
Vidím, že každý si tu nese to své břímě - a já teda před vámi smekám, a moc vám držím všem palce. ono bude zase líp, jen člověk musí věřit,musí se radovat z malých pokroků a hlavně se těšit na návrat do "normálního" života - já už si představuju pomalu jak běhám ,tančím...
Hezky to tu napsala tuším Helča, že ty pokroky jsou individuální - a ty řeči okolí si umím představit, všichni se ptají,když mají berle,takže já osobně to neposlouchám,klapky na oči a uši a jdu dál.A našemu zvědavému vrátnému, který to chtěl pořád rozebírat, jsem řekla, at nechá starosti o mé kyčle koňovi, že ten má na to hlavu :-).
Yvono, v pondělí mě čeká další operace - návrty druhé kyčle - a budu pak moct chodit 6 týdnů jen po té první operované /pravé/ - kde se zkrátila doba rekonvalescence ze 3 měsíců bez došlapu na 2 měsíce bez došlapu. Takže uvidíme, zda to ta pravá noha zvládne,
udělám vše pro to, abych si zachránila obě kyčle.
Na druhou stranu už sbírám všechny potřebné informace od vás - abych byla tzv. nachystaná - a pak se zbytečně nezdržovala dalším dlouhým čekáním na termíny, atd.. Hodně jsem se toho tu od vás dozvěděla... Četla jsem si tu příspěvky lidí, kteří se báli jít na operaci, a odkládali to, já se už vyloženě těším, až budu moct normálně chodit a neřešit to, a to i za cenu, že to bude díky umělým kyčlím.
mějte se tady zatím co nejlépe,ať se hezky hojíte, a nezapomínejte, že i malé krůčky znamenají velký osobní pokrok :-).
Petra

Blanka (So, 31. 7. 2010 - 15:07)

Jano,
já jsem si zkoušela představit až budu mít po operaci a zjistila jsem že se hrozně budu bát,aby mě berle neuklouzla,abych nešlápla víc než mám atd. Když to srovnám v těch 13.letech tak to jsem vůbec nic takovýho neřešila, čím je člověk starší tím víc strachu. Tak pad si snad zvyknu a strach aspon z části půjde pryč.

Helčo,
určitě bude líp, každý tělo je jiný,tak třeba už za 14 dní zdpozoruješ že už je to lepší než si doufala......., já se dnes chytla i s manželem, nervy mám napochodu den ode dne víc, jsem na zabití sama sobě, tak už mi to vytknul, že musím vydržet, ale to se jím mluví když je nic nebolí a vklidu spí.

Jana (So, 31. 7. 2010 - 15:07)

Nevím, jestli jste mě...Helčo, už si zkoušela stát na obou nohách stejně zatížených? Já si myslím, že už by mi to šlo, ale pořád se k tomu nemůžu odhodlat.

Helča (So, 31. 7. 2010 - 14:07)

Nevím, jestli jste mě uklidnili, nebo spíš rozhodili z toho, že jste třeba od dubna po operaci a ještě stále Vás trápí bolesti. Já jsem po operaci 7 týdnů a jsem nervózní z toho, že mě to stále jakoby táhne, a že mám také dny, kdy se cítím jako zmlácený pes. Těšila jsem se, že čím déle po operaci, tím to bude den ode dne opravdu lepší, ale jak čtu Vaše příspěvky, nemusí to být tak docela pravda. I když třeba Helena mně dodává hodně optimismu, protože ta si snad nikdy na žádné pozdější bolesti po operaci nestěžovala.

Jana (So, 31. 7. 2010 - 09:07)

YVONO, máš tam...Majlo, taky jsem si už kolikrát říkala, že všechno špatný je k něčemu dobrý. Držím palce, bude líp

Blanka (So, 31. 7. 2010 - 09:07)

YVONO, máš tam...Majlo,
tak to máš taky těžky a smutný období, to jsou opravdu hnusné okamžiky. Třeba na Tebe taky čeká štěstí a bude svět růžovější. Na každém konci je pěkné to že něco nového začíná, tuhle větu z filmu Jak básníci přichází o iluze jsem si opravdu několikrát připomínala. Hlavu vzhůru, Majlo!!!!!!!!!

majla (So, 31. 7. 2010 - 09:07)

YVONO, máš tam mejlík

ALENO díky za podporu, možná na mě padla celková únava z těch problémů kolem, minulý týden přišlo předvolání k rozvodu, měli jsme zrovna výročí 32 let od svatby a skoroEX nelenil a představil svou partnerku se synem našim děckám a tchýně je oba pozvala na oběd. Takže asi to byla zas ta pověstná kapka.

Reklama

Přidat komentář