Reklama

Totální endoprotéza kyčle

Petra 30 (Út, 29. 6. 2010 - 11:06)

Tady jsem našel...PEŤO, moc díky za ty cviky, je to perfekt - většinu věcí znám a cvičím taky, ale je fajn to mít vše tak hezky pohromadě. Platí pro mě velmi podobná pravidla, kromě toho, že můžu dávat nohu přes nohu (nemám porušenou hlavici kloubu).
BLANKO - stahování je trochu nepřehledné :-)
Zkopíruješ adresu do nového okna a v dolní části okna máš okénko FREE DOWNLOAD.
Napravo opíšeš obrázek do okénka, pokud jsou písmena nečitelná, tak kliknout na zkusit jiný, a pak kliknout na STÁHNOUT FREE. A mělo by to fungovat.

Yvona (Út, 29. 6. 2010 - 11:06)

Včera jsem si stěžovala, že nechodím bez berlí.A dnes jsem byla nakoupit v sámošce s vozíkem ,berle na vozíku a ještě k tomu se psem.Pes když ho nechám venku hrozně štěká a kňučí, je na mě nyní závislák.Tak jsem ho dala na vozík do prostoru pro děti,berle do vozíku a šlo to.ještě nedávno mi to nešlo.Chodila jsem nakupovat jen s igelitovým pytlíkem u berle.Hurá,musím se radovat z těchto maličkostí.

Yvona (Út, 29. 6. 2010 - 11:06)

Jak já Vám lidičky...Verčo,nech zkonzultovat i jiným ortopédem.Mě operovali s 3.stupněm, čekací doba u mě 2 měsíce.

Yvona (Út, 29. 6. 2010 - 11:06)

Yvonko- máte koňskou...Já to používala často na ty kyčle před operací.zkusím.spíš si myslím že je mám zatuhlé svaly po operaci.

Yvona (Út, 29. 6. 2010 - 11:06)

Já se na to cvičení...Blanko taky jsem se nemohla dostat,pak dole vyplň ty písmenka a nebo číslice pak to jde.

Verča (Út, 29. 6. 2010 - 11:06)

Jak já Vám lidičky zavidim,co tady čtu a mate již po vyměně kyčle a jste na tom dobře. Já mám teprve 2 stupeň,ale bolesti stálé,ale i tak mne již doktorr doporučuje až si dám pořadnik na TEP?že se čeká u nas 1 rok.Když tady čtu zpětně,tak někde davaji vyměnu až od 4 stupně,ale myslim si,že každý tu bolest snáší jinak,tak by mu měli ulehčit a ne trapit dalšich par let tak Vám všenm tepkařum držím palce až se vám to fajn hojí

Blanka (Út, 29. 6. 2010 - 10:06)

Vladimíre ja si sice...Yvonko- máte koňskou hřejivou mast? Skuste si to koleno natřín i ze spodu a celé pořádně promasírovat a uvolnit. A pozor,někdy to opravdu fest hřeje. Mám vyzkoušené čím víc bolavo,tím víc hřeje.

Blanka (Út, 29. 6. 2010 - 09:06)

Péťo dá se říct, že...Já se na to cvičení nemůžu dostat, su tak blbá už? Asi to teplo:-)

Yvona (Út, 29. 6. 2010 - 09:06)

Já to řešil otočenímna...Vladimíre ja si sice kleknu,ale nedřepnu.vadí koleno operované nohy.Včera mi obvoďačka dokonce řekla že asi budu mít i artrozu kolene.Teda nemím snímek ještě.Spíš myslím, že je zatuhlé, nerozcvičené .

Yvona (Út, 29. 6. 2010 - 09:06)

Tady jsem našel...Péťo dá se říct, že tyto cviky cvičím až na ten cvik z boku.Ten vůbec.A pak některé cviky cvičím jen operovanou nohou.ale díky

Yvona (Út, 29. 6. 2010 - 09:06)

ALI, já měla ze začátku...Je Majlo to zkusím, ,teda až bude muž doma,abych tu neležela na zemi jak mrtvola a nešlo mi vstát, jen by mě olizoval náš pejsek.

Peťa (Út, 29. 6. 2010 - 08:06)

Tady jsem našel
"rehabilitační program po TEP"
Určitě stojí za prostudování, jsou tam i obr. jak správní cvičit.
http://www.ulozto.cz/5218209/cvicenitep.pdf

Vladimír (Út, 29. 6. 2010 - 08:06)

Já to řešil otočenímna břicho přes zdravou nohu, klek, dřep a vstát.

Alena (Po, 28. 6. 2010 - 22:06)

ALI, já měla ze začátku...Majlo,
já mám první kyčel před půl rokem a druhý přede dvěma měsíci, tak nevím. Ta první noha už mi připadá pevná a poslušná, na tu druhou jsem nesměla prvních 7 týnů vůbec došlapovat, teprve teď ji začínám nějaký čas zatěžovat, tak raději nebudu spěchat. Ale napadlo mě, že by to mohlo jít nějak přes ty holubičky.

majla (Po, 28. 6. 2010 - 22:06)

ALI, já měla ze začátku při cvičení na zemi belu po ruce.K zemi jdeš holubičkou a na zdravé koleno a zpět zas na koleno vzepřeš se na rukách a už chytáš berle. To jsem ještě měla i ty podpažní, ale ty máš vlastně obě kyčle a nevím jesttli můžeš kleknout

Alena (Po, 28. 6. 2010 - 22:06)

ALENA,YVONA,holky mě už v...Majlo,
na tu zem bych si možná ještě nějak lehla. Ale jak potom vstát? To si vůbec neumím představit.

majla (Po, 28. 6. 2010 - 22:06)

pokud jsem ale chdívala dřív na jinou pol. se zádama nikde nic takového na rehabilitaci neměli. myslím že je to i na Brno vyjímečné pracoviště

majla (Po, 28. 6. 2010 - 22:06)

ALENA,YVONA,holky mě už v jevíčku naučili jak lehnout na zem, takže na koupáku ležím na dece normálně, jen si hlídám abych se netočila na oper bok, ale tvrdá zem mě varuje.
Yvonko, je škoda, že ti tu rehabku nedali hned, já se pořád učím něčemu novému. To unožování na boku mě poprvé zkoušeli v Jevíčku, když mi to ještě nešlo, tak to se mnou cvičila rehabilitační. Ale jak se to jednou povede, pak už ti noha vyletí sama.
cvičíme i cviky na uvolňování kyčle -ležíš na zádech,pokrčíš nohy a necháš kolena volně spadnout od sebe a chodidla spojíš, naučíš se spoustu věcí na které by sisi sama netrouflo, protože bys myslela že nemůžeš. Chodí se mnou i paní z Jevíčka co má už reoperaci a je rel mladá-poprvé v 34 a druhá TEPKA v 49 letech a měla problém s poškozeným nervem-ještě v Jevíčku nezvedla nohjako od kolene mrtvá, teď bys na ní nic nepoznala, jen ona sama cítí ještě nějaké omezení, ale má nasazené cvičení na kyčle, kolena,elektrogymnastiku, výřivku pak s ní indiv. cvičí rehabilitační. Fakt se nám tam poctivě věnují

Alena (Po, 28. 6. 2010 - 21:06)

Aleno, ty taky unožuješ,...Yvono,
já také unožuji na boku. Při propuštění z nemocnice jsme dostali papír s rozepsanými cviky na další týdny a seznam zakázaných poloh a pohybů. Ten papír tu s sebou na chalupě nemám, tak teď zpaměti nevím, kdy jsem s tím začala, v nemocnici při rhb jsem unožovala pouze vleže.
Už smíš chodit bez berlí? Já ne, ale občas, když dělám nějaké domácí práce, tak si trochu zahřeším a pár kroků udělám. Brzy ale cítím různé tlaky a stahy ve stehně či v třísle,taky mě začně bolet v kříži, tak toho zase nechám. Kleknout jsem zatím ani nezkoušela, určitě bych sama nevstala, natož pak z leže ze země např. na koupališti. Tam bych musela také chodit nebo stát. Leda si tam vzít s sebou nějakou rozkládací židli a podprdelník, ale to by mi to tam musel někdo odnést. Yvono, také už mě to někdy pěkně štve, ale musíme to vydržet.

Yvona (Po, 28. 6. 2010 - 20:06)

jinak dnes na individ....Teda Majlo co s tebou ty rehabilitační všechno dělaj, to koukám.Nejhorší je, že já nepoznám, jestli mě bolí sval či kloub, když se snažím chodit bez berlí.Ty to unožování do boku cvičila brzo po operaci?A chtěla jsem se tě zeptat, ty si dokážeš lehnout třeba na deku na zem?Dcera, že půjdeme s malým na koupalko, ale já bych musela tam jen chodit, lavičky tam nejsou.Ještě tak kleknout, to jo.Ale vstát by bez něčeho vyššího na oporu nešlo už.Ach jo.Už mě to začíná štvát.

Reklama

Přidat komentář