Reklama

Tramal

emma (Ne, 18. 1. 2009 - 12:01)

No co ti budu povídat:-)proč myslíš,že heroinisti kradou a prodávají se.Ten stav je hodně nepříjemný.Ve chvíli kdy se rozšíří zorničky a dělá se člověku jako by na něj lezla chřipka,je nevyšší čas si dát-když ne,tak to začne bolet.Všechno.Nejvíve to připomíná opravdu ty chřipkové bolesti,ale myslím takové,jestli jsi to zažila,že prostě fungovat nejde.Bolesti kloubů,svalů,zimnice,teče z očí,kašleš,záda bolí,někdo zvrací,snad i vlasy bolí:-)
A ještě ti k tomu hrabe,protože si furt představuješ,že stačí si dát a všechno v pár vteřinách zmizí.nejhorší je tak druhý a třetí den,ale ty další taky nejsou dobré.Samozřejmě nemůžeš spát,takže si to protrpíš ve dne v noci.usneš třeba na chvilku,ale stejně se ti zdá většinou o heráku.Ale znám lidi,kteří to překlepou relativně v klidu,třeba u mého bývalého jsem měla pocit,že to docela zvládá.
lepší je to až za týden,ale i tak ještě nespíš pořádně a jsi taková rozlámaná,žádná energie a furt ti hrabe:-))
Ale já Ti popisuju stavy po heroinu.To je nesjilnější dostupný opioid(ačkoliv slyšela jsem,že se začíná mezi lidi dostávat fentanyl-a to je teprve mazec)-tak si to asi musíš trochu vidělit:-)
Léčba musí následovat-myslet si,že se vycukáš a budeš normálně bez drogy žít za pár dnů je naivní:-(
Mně se to povedlo až po několikáté.I s tou následnou léčbou-zase jsem se vezla.Vylezla jsem ven a byl za pár dnů konec.Nechci Ti brát iluze ani Tě strašit,ale měla by sis připravit půdu a čas na léčbu.Nebudeš z toho za týden venku,ani za měsíc..tělo jakžtakž,ale mozek?To trvá.

Zuzka (Ne, 18. 1. 2009 - 10:01)

Emmo, napiš něco víc, pokud můžeš o té odvykačce. Když jsi byla na heroinu, tak když odvykáš a nemáš ho, tak trpíš bolestí? Já jsem na alagetikách - kupuju přes net, hrůza. Vydržím max 6 dní pak se přesvědčím že bolest je větší, ach jo. Jak z toho ven ???

Návštěvník (Ne, 18. 1. 2009 - 07:01)

No to je opravdu kvalitní příspěvek:-)))

emma (So, 17. 1. 2009 - 16:01)

Jiřino,já jsem vydržela(opakovaně-přestávala jsem několikrát)) bolesti po 6ti leté závislosti na heroinu,který je až 4x silnější než morfin,takže mi věř,že přežít se to dá:-)).V léčebnách mají místo i pro lidi závislých na lécích,možná by nebylo od věci si odbýt detox v zařízení než doma,protože tam Ti bude hrabat a pokusíš se ho sehnat,takže se obávám,že se nevycukáš.
Je třeba mít i na paměti,že budeš potřebovat i následnou léčbu,protože detoxem odvykání nekončí.

Venca (So, 17. 1. 2009 - 15:01)

Místo Tramalu 200mg jsi vemte 2 Tramaly 100mg nebo 4 50mg :-)

Luciano (So, 17. 1. 2009 - 13:01)

Mimochodom kodeín je tak isto opioidná látka, ktorá pôsobí na opoidné receptory podobne ako tramal, avšak na rozdiel od neho nevzniká na kodeín závislosť do takej miery ako z tramalu. Je to preto, pretože kodeín nemá také euforické účinky. Kodeín obsahuje napríklad aj Alnagon, ktorý je na predpis

Luciano (So, 17. 1. 2009 - 13:01)

My, čo sme boli závislí od Tramalu by sme v žiadnom prípade nemali od bolesti užívať lieky, ktoré tramal obsahujú. Mne sa proti bolesti osvedčil vo?ne predajný Panadol Ultra, ktorý obsahuje okrem paracetamolu a kofeinu aj štipku kodeínu

Netbee (Čt, 15. 1. 2009 - 15:01)

Rad bych vas upozornil na pripravek Zaldiar. Jedna se o spojeni Tramadolu 37.5mg a paracetamolu 325mg v jedne tablete.

Alexa (Út, 13. 1. 2009 - 20:01)

Omlouvám se ale já nemůžu přestat s užíváním - na vše co mi dali jsem byla alergická a naposled jsem skončila na JIPce po tom co jsem se skoro udusila po novalginu. Byla jsem dva dny v bezvědomí. Jizvy mi tlačí na nervy v páteři. Nebo mi někdo poradí co je nové místo toho? Co by pomohlo od bolestí u kterých málem skáču z okna????

Alexa (Út, 13. 1. 2009 - 19:01)

Pro Jitku: mám silné bolesti po operaci páteře a hlavy - ráček. Sháním TRalgit nebo Tramal 200mg. Předepisovali mi ho na slovensku a tady nemám ještě pojištění. Zaplatím i poštovné.
Děkuji za pomoc. E: moischa"email.cz

Martin (Út, 13. 1. 2009 - 14:01)

Jiřino, sama to nezvládneš, pokud nemáš nadměrně silnou vůli. Jediná pomoc - dobrý psychiatr. Přečti si příspěvky zpětně a dovíš se víc. Mě osobně pomohl svými radami "náš učitel" Luciano. Snižování dávek prostě NEFUNGUJE! Já to zkoušel x-krát a ani omylem. Neváhej a vyhledej pomoc. Čím dřív, tím líp. Přeji hodně štěstí.

Paul (Út, 13. 1. 2009 - 10:01)

Martine diky moc za radu. Jinak dneska rano jsem volal prakticke lekarce a sestra me ujistila, ze leky na bolest mi predepisi a kdyz jsem vyslovil Tramal, tak se nezdesila ale opet me ujistila, ze s tim nemaji problem.

Tak snad budu mit zalohu kdyz by to fakt nebylo k vydrzeni - pokud by to ovsem slo preckat bez uziti Tramalu, tak bych si ho radeji vubec nedaval. Jeho "startovaci ucinky" a "vedlejsi efekty" naprosto nepotrebuju k zivotu, jde mi jen o to utlumeni pripadne velke bolesti.

Jerome (Út, 13. 1. 2009 - 00:01)

Jiřinko:a ještě jedna věc,možná se ti to bude zdát jako hloupost,ale mě to pomohlo hodně.Jelikož jsem se z toho dostával 2x(stejným způsobem)tak jsme věděl,jak úžasný pocit je se toho zbavit.a to jsem si pořád říkal,přečkáš nějaký čas,a bude to úžasné.+ k tomu ten sport a všelijaká činnost když to jen trošku šlo,a dokázal jsem to,2x.sice dvakrát krátkodobě jsem na to byl,ale zase jsem v podstatě od začátku nevědomky dost předávkovával,takže věř,že mi taky nebylo do skoku po tříměsíčním každodenním užívání.Nic méně,zažil jsem i větší bolest(třeba když mě srazilo auto a kotník vysel na kůži)a přežil jsem to.Osobně si myslím že hodně důležitá je psychika(mnohdy velmi podceňována).Ale já zastávám názor,že když to má člověk dobře v hlavě srovnané,jde všechno mnohem líp!Bude to těžkýc pár dnů,spíš týden dva,ale zvládnout se to dá.Budu moc držet palce!!

Jerome (Út, 13. 1. 2009 - 00:01)

Jiřino:ve spoustě příspěvků je tady psané,že snižovat dávky je nesmysl a něco na tom možná bude,ikdyž já třeba nejsem úplný zastánce tohodle názoru.Každopádně ty to bereš 2 roky pravidelně,což teda není moc dobrý no.Já na tom byl teda jen 3 měsíce zhruba,ale onehdá jsme zjistil,že jsem bral hned od začátku mnohonásobně léku víc než jsem měl(měl jsme kapky a byl tam takový čudlík na mačkaní a já měl brát 10-20 kapek,ovšem já myslel že jedno zmáčknutí je kapka,ale omyl,jedno zmáčknutí je 5 kapek).Takže já bral ze začátku vlastně 100 kapek denně,na konci jsem bral kapek 175,takže neuvědomělé předávkovávaní hned od začátku.Ale co chci říct,že snižováním dávek toho asi nedocílíš,tak jsem to zkoušel i já,vzal jsme si třeba jen 10 zmáčknutí,takže 50 kapek,ovšem nic to se mnou nedělalo,tak jsem šel za hodinu dotankovat.Takže jsem se rozhodl s tím v jeden den skončit,a tak se i stalo,pochopitelněbylo hrozně,ale když si řeknu ne,tak prostě ne,a zvládl jsem to.Dost mi pomohl sport,u kterého na to zapomeneš aspoň trochu,nebo nějaká pohybová činnost,to mi hodně pomohlo.A i v noci se pak líp spalo,ikdyž jsem spát dlouho nemohl.Takže doporučuju vysadit úplně a něčím se zabavit a hlavně na to nemyslet.Popřípadě když to nepůjde vyhledat odbornou pomoc!!Ti už budou co a jak.Každopádně držím palce!!

Jiřina (Po, 12. 1. 2009 - 23:01)

Tramal je svinstvo a divím se, že se tak lehce uvolnil do oběhu. Samozřejmě je to zájem farmaceutických firem, které na jeho prodeji - pod různými jmény - nesmírně vydělávají. Překvapilo mne (protože leta pracuji v chemii) že lék podobný vlastně opiu lze takto lehce získat a jaké důsledky (tj. závislost, aniž by si to pacient uvědomil) bude mít. Sama jsem to moc odsuzovala, myslím, že by to měl být lék pro nevyléčitelně nemocné a ne na nějaký vytržený zub, jak se obvykle ordinuje...takhle jsem k němu přišla i já, napřed jedna tabletka podle potřeby a najednou jsem zjistila, že mne povzbuzuje a v momentech naprosté vyčerpanosti dodává energii..-jenže dávka se za ty dva roky, co jej beru-neberu-stále mírně ale přece zvyšuje...když jsem v pohodě, stačí mi půl tablety denně nebo někdy i nic, ale když je stres, spolykám i víc jak 8 prášků...
Máte někdo zkušenosti , jak se toho zbavit? Zatím si netroufám úplně vysadit...mám strach z abstinenčních příznaků. Je někdo, kdo je měl a vydržel to? Co může poradit? jsem ochotná udělat cokoliv, nic mne tak v životě nedegradovalo jako být na něčem závislá - a ono se to stalo...díky za každou radu. Jiřka

Martin (Po, 12. 1. 2009 - 15:01)

Tramal je velmi účinný lék proti bolesti, ať jsou to akutní bolesti nebo chronické. Předepsat ho může kterýkoliv lékař. Musí se ovšem užívat přesně podle pokynů lékaře. T je slabý opioid a není na seznamu omamných látek. NESMÍ SE OVŠEM ZNEUŽÍVAT V OHROMNÝCH DÁVKÁCH, KVŮLI KTERÝM TU MNOZÍ JSME. Je, bohužel, mnoho lékařů, kteří trpí tzv. "opiátofóbií". To je opačný případ nás, kteří zde bojujeme. Bolest je totiž subjektivní pocit a lékař se MUSÍ řídit potřebami pacienta. Zkus se podívat na http://www.linkaprotibolesti.cz/ a tam se dozvíš víc. Je to sice většinou o chronické nebo onkologické bolesti, ale bolest je bolest. Přeji mnoho zdaru.

Paul (Po, 12. 1. 2009 - 12:01)

Hledal jsem neco o Tramalu, pac ho budu brzo potrebovat od bolesti, a narazil jsem na velice zajimave vypovedi.

Osobne s nim mam zkusenost asi z roku 2002, kdy ho ma tehdejsi pritelkyne mela predepsany na akutni zanet strev, ale snad nikdy nesahla k tomu aby ho uzila. Ja jsem pak byl na operacnim zakroku se zarustajicim nehtem na palci leve nohy a az to prislo k sobe, tak to byla takova bolest, ze jsem v zoufalstvi sel a lupnul jeden Tramal. Pote jsem celkem mohl fungovat a nasledujicich nekolik dni vzdy kdyz uz bolest zase zacinala byt nadmerne velka, tak jsem uziti opakoval. Dohromady jsem spolykal tak 5 pataku, vic to nebylo. Hned jak mi bylo lip, tak uz jsem v tom dal nepokracoval, pro navozeni zajimavych stavu jsem v te dobe pouzival konopi a nejakou chemii jsem rozhodne nemel zapotrebi.

Ted po skoro sedmi letech se akutni problem se zarustajicim nehtem objevil i na palci prave nohy a uz jsem objednan na operacni zakrok na 15. ledna. Kdyz jsem se ptal doktorky jestli mi na to neco napise - a rovnou jsem mluvil o Tramalu - tak se mi snazila namluvit, ze to vubec neni potreba, prej si mam koupit Paralen. Je mi ovsem po predchozi zkusenosti jasny, ze bolet to bude a nejspis i poradne a nejsem si vubec jisty zda-li mi od toho Paralen pomuze. Navic abych byl uplne vyrizenej a nepouzitelnej se dvouma detma doma si proste nemuzu dovolit. Nemam zadne sklony k zavislostem, takze se Tramalu vubec nebojim, navic ho chci pouze a jenom ucelove pro preklenuti nejbolestivejsiho obdobi. Ted tedy resim problem kde zaintervenovat aby mi ho napsali. Jeste bych mohl zkusit obvodni lekarku, ktera mi beztak bude muset napsat neschopenku, ale kdyby to neklaplo, tak netusim kam se obratit...

Poradite mi nekdo, prosim? Podotykam, ze jsem z Brna (kdyby nekdo nahodou mel nejaky reseni) ;-)

Martin (So, 10. 1. 2009 - 13:01)

Jerome, děkuji. Začal jsem chodit na psychoterapii, tak se to snad konečně pohne k lepšímu.
Pozdravení všem.

Jerome (St, 7. 1. 2009 - 22:01)

Martine:Máš určitě pravdu,je to tím,že jsem to neužíval nějak moc dlouho.Ale i tak to nebylo nic lehkého.Ale o to víc musíme obdivovat my tebe,že jsi s tím dokázal skončit po tak dlouhé době.neumím si to ani představit jaké to může mít abstinenční příznaky po tak dlouhém užívání.je potřeba se spálit,ale duležité je,vzít si z toho něco,což se tobě očividně povedlo,což je určitě dobře.Takže držím palce ať se to jen zlepšuje u tebe a u všech co se rozhodli skončit!!

Martin (St, 7. 1. 2009 - 22:01)

Jerome, smekám před Tebou. Dokázat sám bez pomoci přestat s T je kumšt. Možná je to tím, že jsi ho užíval krátce. Já ho bral 3 roky, ve finále i 900mg! Teď jsem od srpna čistý, ale léčím se z těžké deprese - daň za blbost. Ahoj.

Reklama

Přidat komentář