Reklama

Tramal

Princezna Smutn (St, 31. 10. 2012 - 16:10)

Panebože, nitrožilně??!

Ne, zkušenost nemám, ale zkoušel jsi třeba přejít zpátky na kapky/tablety a postupně snižovat dávky? Jestli ano a nejde to, tak je to IMHO průser - minimálně psychiatr, ale spíš detox. Já mám ale co kecat, když jsem ještě před čtrnácti dny brala asi 800mg denně :(

Robert Smutný (St, 31. 10. 2012 - 16:10)

já ano já si ho střílim pod jazyk

Dino Bronex (St, 31. 10. 2012 - 16:10)

Potřebuju pomoct. Moje závislost zašla až tak daleko, že mi nestačí tramal užívat orálně ale vnitrožilně..nemáte s tím někdo zkušenost?

Děkuji

Robert Smutný (St, 31. 10. 2012 - 16:10)

Tramal je muj život

Princezna Smutn (St, 31. 10. 2012 - 13:10)

luciano - dík za radu, dnes se cítím o sto procent líp (dokonce jsem se asi po sto letech smála!), ale tuším, že to nebude tak jednoduché, jinak bych do toho nepadala pořád znova a znova.

Na druhou stranu mám ale tentokrát daleko větší motivaci, jedna blízká osoba (jediná, která o problému ví) mi dala v podstatě nůž na krk - buď budu svůj problém řešit, nebo se to dozví i ostatní, což by mi krom rodinných vztahů pohřbilo i kariéru. Svým způsobem vydírání, ale jenom já vím, jak už je ten člověk ze mně zoufalý...

Něchtěl by si někdo o boji se závislostí na T psát? Jsem si jistá, že by mi to pomohlo, protože je mi už špatně z toho, jak se musím před okolím tvářit, že je všechno OK.

anna (Út, 30. 10. 2012 - 19:10)

tak to je sila,ja jsem brala tramal na bolest kdyz jsem mela zlomenou hrudni kost, ale bylo mi po nem tak zle od zaludku a porad jsem zvracela a jeste to sileny poceni. vysadila jsem ho po 10 dnech a radsi vydrzela tu bolest bez leku. musela jsem 2 mesice lezet v klidu, aby ta hrudni kost dobre srostla, ale bez tramalu to bylo 1000 x lepsi. proto se divim ze to svinstvo berete dobrovolne.

luciano (Út, 30. 10. 2012 - 13:10)

Smutnenka, ja ti radím, aby si navštívila psychiatra. Máš totiž zrejme veľkú depresiu z vysadenia a psychiater ti nasadí lieky, po ktorých sa budeš cítiť lepšie, podstatne lepšie ako teraz. Máš pravdu, svet už nebude nikdy taký, ako bol pri užívaní Tramalu, ale časom sa za pomoci liekov zbavíš aj cravingu a na tie tramalové pocity jednoducho zabudneš. A budeš žiť plnohodnotný život.

Princezna Smutn (Út, 30. 10. 2012 - 10:10)

Zdravím,
na tohle fórum jsem narazila až nedávno, což je trochu s podivem vzhledem k tomu, že Tramal beru už přes tři roky (s krátkými přestávkami, nejdelší byla 5 měsíců).

Vždycky se mi tak nějak dařilo držet (zne)užívání na uzdě, ale poslední dobou to byla už vážně katastrofa. V létě jsem měla první epileptický záchvat, od té doby ještě tři další. Po tom prvním jsem byla tak zhrozená a vyděšená, že jsem Tramal hned vyhodila, ale předsevzetí mi vydrželo jen pár dní...nebudu sem vypisovat svojí smutnou historii, jen dodám, že momentálně druhý den abstinuji a je mi smutno až do morku kostí. Svoje tělo jsem se už celkem naučila ignorovat, prostě jen chodím dvacetkrát denně na záchod a třesu se v tlustých ponožkách pod dekou, ale v porovnáním s pocitem, že už je všechno neodvolatelně v prdeli a nic nebude jako dřív, je to banalita.

Ina (Po, 29. 10. 2012 - 09:10)

Ahom Mílo,
byl jsi na odvykačce v nemocnici, nebo doma jsi to zvládal? Napiš mi, prosím, něco podrobnějšího; uvažuji o tom taky.Ale nemám odvahu. Beru ten Venlafaxin, ale není mi po něm dobře, cítím takovou rozechvělost, neklid,stále bolest hlavy,mám divný pocit nepohody a smutku. Předtím jsem měla cipralex a po něm mi bylo líp. Prostě chci udělat cokoliv, ale nemůžu si dovolit kvůli práci jít do nemocnice, je to dost komplikované,asi bych ztratila místo a taky nechci, aby o tom někdo věděl. Tak se snažím snižovat dávky, překonávám bolest páteře, někdy ibuprofenem apod. Nevím, jestli budu úspěšná, každopádně jsem úplně bezradná a nevím, jak dál.Přeji všem tady v diskuzi, která je mým jediným záchytným bodem,aby to zvládli...

Míla (Po, 29. 10. 2012 - 08:10)

Dámy,mě teda bylo po...Úpně přesně a přesně, pocení, křeče, ale myslím takové cuky - trhání, mžitky ... no prostě "mimo". Ano, to pocení velmi dobře znám, ostatní vsichni mají teplé bundy - jsou tzv. "zababušeni" jen já jsem otužilec, samozřejmě, že to je všem divné, normální znalí lidé ví, že takoví silně zpocení lidé berou drogy, tedy v tomto případě TRAMAL. Je cesta ven, udělal jsem to, a té hydry jsem se fakt zbavil a přeji to i Vám. Nebylo to lehké 14 dní odvykačka ... , ale co to je oproti dalšímu životu. Jenže Luciano má opět pravdu ( Luciano není modla, jen toho ví daleko víc , než my tady na tomto Webu všichni, a všimněte si, že se s tím nevytahuje ...), jinak jsem se vrátil ke svému bývalému zaměstnání - ekonom v oboru petrochemie, a bez berličky tramalu - fakt dobrý, ale, jak uvádí Luciáno, fakt mám "cuky" vzít si ten Tramál, abych byl "lepší ... - nad věcí", dnes už vím, že to jen fikce, fluidum - no prostě BLBOST ..... podlis : snad vyléčený Míla

petr13 (Pá, 26. 10. 2012 - 16:10)

Dámy,mě teda bylo po Tramalu nádherně.Nic pro mě nebylo nedosažitelné.Tak jsem se aspoň cítil.První varování bylo to enormní pocení.
Před odchodem do práce jsem se osprchoval.
Od domu k autu tom mám zhruba 20 metrů.Do auta jsem už nasedal zpocený.Cesta do práce mi trvá podle provozu 15 - 20 minut.Do práce jsem přijížděl vyloženě mokrý.Kolegové si mysleli že mám horečku.Pot se ze mě vyloženě řinul,jako bych stál na prudkém dešti.Bylo mi to nepříjemné.Košili nebo triko jsem mohl vyloženě ždímat.Kalhoty přilepené na tělo.Vlasy slepené potem.Jak říkám otřesné.
Chápu že když někdo bere Tramal na bolesti a pomáhá mu,tak to je o něčem jiném.Nechci dělat chytrého,ale kdo bere Tramal a už nemusí,měl by se toho zbavit.Zaplatí za to,jako já.

Sabina (Pá, 26. 10. 2012 - 10:10)

Oprava příspěvku:

FOXIS - asi 37mg tramalu a ostátní je paracetalom

Sabina (Pá, 26. 10. 2012 - 10:10)

Petře, opět, před tebou...Liliana, tak já po něm nic příjemného necítím, takže jak jsem psala mám denně těch 37 mg, tu 100vku si vezmu opravdu až mi bude nejhůře a budu mít před sebou hodně lítání venku, tak v bolestech mi nejde moc rychle chodit, jako bych chodila mimo jiné po ježkovi. A kdyby mi po něm bylo lépe i psychicky, tak si ho zase na pár dní zakážu. Taky beru Venlafaxin, ten spíše člověk aktivuje, je to AD, jak psala myslím Ina, že bere Lexaurin, tak já taky něco podobného, takže jedna závislost mi stačí.

Sabina (Pá, 26. 10. 2012 - 10:10)

Tak já jsem začal s...petr13, děkuji za odpověď a Tvoji zkušenost, taky Ti moc blahopřeji, já se zatím bojím, i přesto jaké jsem měla v noci a ráno bolesti v nohách, tak zatím se držím na léku Foxis (tam se složka paracetalomu a asi 37mg.)
Já beru tolik léku, že mně je divně vč. pocení pořád:-(

kuli (Pá, 26. 10. 2012 - 02:10)

vyhledejte malátnost a homocystein

petr13 (Čt, 25. 10. 2012 - 00:10)

Liliano děkuji.Samozřejmě že máš pravdu.Souhlasím s Tebou i Lucianem.Antidepresíva atd.neberu.Bral jsem na syndrom různé "dryáky ".To jsem už také psal.Nechci se pořád opakovat.Ano plně s vámi souhlasím,pocit z Tramalu je jedinečný.
Luciano píše o Cravingu.To zatím nedokážu posoudit.Druhý den beru pouze jednu čtvrtku ze 100mg.Výdrží mi to na 24 hodin bez problémů.Po 14ti dnech zkusím vynechat.Během těch 14 dní nevezmu další, ani větší dávku.Ani za nic.Příkladem mi je Míla.Ten na to šel velice tvrdě hned od začátku odvykání.Já jsem zvolil snažší cestu. Tak to musím vydržet.Samozřejmě uvidím až vynechám dávku, co na to můj syndrom.Jestli se nevrátí odvyknu si úplně.Dnes už tomu věřím, že to dokážu.Budu na sebe také tvrdý jako Míla.Jestli se mi syndrom vrátí,tak budu brát čtvrtku nadále.To je velice slabá dávka.To by mi tak moc nevadilo.

luciano (St, 24. 10. 2012 - 21:10)

Liliana má pravdu. Žiadne antidepresívum nenahradí tie pocity, ktoré poskytuje Tramal. Čo som sa nahľadal a naskúšal rôzne druhy a kombinácie, doslova som experimentoval, ale dospel som k záveru, že Tramal sa ničím nedá nahradiť. Antidepresíva a antipsychotiká spôsobia "len" to, že človek sa cíti "normálne" tak, ako sa cítil pred užívaním tramalu. To je za prvé a za druhé, tieto lieky odstránia Craving, čo je chorobná túžba po Tramale. A to je snáď ešte dôležitejšie ako samotné ukončenie užívania Tramalu. Ukončiť užívanie Tramalu sa dá relatívne ľahko, ale zbaviť sa Cravingu je poriadne zložitá vec a treba na to veľmi silnú vôľu a spoluprácu psychiatra.

Liliana (St, 24. 10. 2012 - 21:10)

Petře, opět, před tebou klobouk dolu.

Ino,venlafaxin ani žádné AD ti pociz z tramamlu nenahradí. To od nich nečekej

Sabino, závislost vzniká asi tehdy, když si ho bere jakoukoli dávku pravidelně a vlastně bezdůvodně. Ne na potlačení bolesti

petr13 (St, 24. 10. 2012 - 18:10)

Lidi, kolik Tramalu 100 v...Tak já jsem začal s Tramalem v Lednu letošního roku.S ohledem na můj syndrom jsem ze začátku bral 150mg Mabron denně.Asi měsíc.Neustále jsem se enormě potil.Začal jsem tedy brát 100mg.Bylo mi sice fajn,ale potil jsem se dál.Zkusil jsem jeden den vynechat.Hrůza,už jsem to popsal.Třes,na omdlení, neviděl jsem pořádně,a bylo mi celkově hnusně.Nervozita,podrážděnost,a syndrom byl okamžitě zpátky.Věřím že na každého to může působit jinak.Hledal jsem na Netu radu,jak z toho pekla ven.Našel jsem toto Fórum.Zkrátím to,už jsem to tady popisoval.Rozhodl jsem se,že na radu Luciána navštívím psychiatra.Ale až po tom jestli se mi nepovede snižovat dávky.Povedlo se.Vím Tramal atd.pomáhá,ale za jakou cenu.A to jsem bral jednu tabletu denně.

Sabina (St, 24. 10. 2012 - 17:10)

Lidi, kolik Tramalu 100 v tbl. jste začali brát a kdy jste si uvědomili závislost (při kolika tbl.).

Já budu brát na bolesti tak 3x do týdne, více nechci. Díky předem za vaše zkušenosti.

Reklama

Přidat komentář