Reklama

Ulcerozní kolitida

Dana (Pá, 18. 1. 2008 - 20:01)

Lenka K: já jezdím do Bohunic k doktorce Husové. Dr. Zbořila znám jen od vizity,když jsem tam před loni měsíc ležela na metabolické jednotce intenzívní péče. Jsem s ní maximálně spokojená.
Andrea T: neboj se nic, všechno bude v pořádku. Mě taky pořád s něčím strašili..napřed,že mám moc málo plodové vody,pak že má maličký nějakou moc velkou hlavičku..taky jsem probrečela co se dalo..sice mi vyvolávali porod o měsíc dřív,ale i tak měl malý 3350g a 50cm..nakonec jsem byla i ráda,že jsem rodila dřív,protože rodit nějakého čtyřkilového macky,to by bylo ještě horší:-)) Všechno dobře dopadlo,tak jak v pohádce:-))) Ondřejek je zdravý,krásný chlapeček s normální hlavičkou:-)) Takže těhulky,hlavně klid!!!:-))

Andrea T (Pá, 18. 1. 2008 - 13:01)

Niki : Moc dík za podporu, já si taky rozumově říkám, že to musí dobře dopadnout, že jsme přeci nepřišli tím vším, abychom se museli miminka vzdát.Malá to má někde níž na pravé straně těsně pod kůží, zkontrolovali jí všechno, ledviny, střeva, žaludek není to přilepené vůbec k ničem a není to zásobéné krví.Manžel mi říká, že kdyby u Apolináře neměli tak podrobný ultrazvuk tak na to možná ani nepřijdou a samo to zase zmizí.Přesto, ale trošku ve mne je ten červíček co hlodá, ale nezbývá mi nic jiného než si počkat na 6.2. na ten další ultrazvuk.

niki (Pá, 18. 1. 2008 - 12:01)

Andrea T :Ahojky a zdravím tě první těhulka , kterou tady potkávám . Vůbec se tím nálezem z ultrazvuku nezatěžujte . Já vím ono se to dobře říká , ale já mám holčičku 17 měsíců a prošla jsem něčím podobným . Plodovka byla v pořádku , ale potom na následném uz mi doktor sdělil podobnou zprávu . Viděl tam nějaký útvar nebo cystu to neuměl přesně popsat akorád to bylo v oblasti nad ledvinama a taky mě čekal podrobný genetický uz . Ještě mi řekl , že bych musela teda pokud by to nezmizelo jet porodit do Olomouce a předčasně no a to jsem byla na mrtvici . Probrečela jsem co se dalo . Na kontrole potom tam další lékař nic neviděl a to byl genetik a tak se čekalo na porod . Malá je v pořádku , ale na tom místečku přesně tam co to doktor viděl se jí po porodu udělala červená skvrnka . Není to klasický ohen , je to hemagliom , který postupně bledne až vymizí . Všechno dobře dopadne , já jsem to taky cítila hlavně se snaž na to nemyslet . Krásné těhu a užívej si to co nejvíce utíká to jako voda .

Andrea T (Pá, 18. 1. 2008 - 11:01)

Andrea S: Tak se hlásím po velkém ultrazvuku, plodovka dopadla výborně, ultrazvuk taky, ale jen na jednu stranu, malá:-) se vyvíjí v pořádku, všechny důležité orgány pracují tak jak mají, nemá žádnou deformaci ani rozštěpy. Jenom jí našli v bříšku cystu, zatím nevědí jestli je to voda, krev nebo výpotek. Nemáme se znepokojovat, protože je to věc, která ji neohrožuje na životě, dali nám 3 týdny na to aby se to třeba vstřebalo samo a jedem zas na ultrazvuk, pokud se to nevstřebá dá se to případně po porodu odstranit operativně. A hlavně vůbec to nesouvisí s naší nemocí ani léky, které beru, může se to stát, které koliv těhotné mamině, která je zdravá.Od pondělí mne sužuje nachlazení tak jen odpočívám, ale jinak se mi daří co se týká těhu dobře už jsem v nějakém 21-22 týdnu.Zatím se měj

andrea S (Pá, 18. 1. 2008 - 10:01)

Niki já jsem původně z Ostravy...ale teď už jsem přestěhovaná do Brna...ale mám tam rodiče a celkem často tam jezdím

niki (Pá, 18. 1. 2008 - 09:01)

A je tu někdo z Ostravy jako já ?

niki (Pá, 18. 1. 2008 - 09:01)

Ahojky lidičky , jsem ráda , že jsem to tu našla a pročítám příspěvky od začátku a zírám kolik nás tu je .Včera jsem jenom v rychlosti napsala a děkuji Lence a Daně za povzbuzení , jsem z toho pořád vedle . Podle příznaků co tu všichni píší tak už tomám v sobě asi taky dlouho , jako únava , nadýmání , občas průjem taky bolesti zad atd.... . Je mi 37 a mám 3 holky a ta poslední má 17 měsíců tak si ted kladu otázku zda se to nerozjelo porodem už tam byl problém ,jako sekce dostávala jsem transfůze no nevím . Zatím se mějte a všem silné nervy . Jo a ted poslední půlrok taky celkem stres a to je asi taky příčina . papa

Lenka k (Pá, 18. 1. 2008 - 08:01)

Mám sice crohna ale ráda si čtu i na těchto stránkách protože tyhle dvě nemoci se od sebe až tolik neliší.Kouřila jsem před nemocí a i ted.A taky jsem slyšela že u uc kouření až tolik nevadí.A s alkoholem je to u každého jinak.Já si mužu dát i víno i panáka.Je to prostě individuální.Chtěla jsem se zeptat Dany ke komu jezdí do Brna?Já jezdím do fakultní nemocnice k doktoru Zbořilovi.

Dana (Čt, 17. 1. 2008 - 21:01)

Niki: já se teda musím přiznat,že kouřím.Minulý týden jsem byla na kontrole v Brně,tak jsem se na kouření a tuto nemoc ptala mojí doktorky s tím, že dokud jsem kouřila(10 let),tak jsem měla absolutní klid.Pak jsem otěhotněla,přestala kouřit a nemoc se mi rozjela..jen se zasmála a řekla,že jsem další kuřák,který si hledá záminku proč kouřit:-)) Prý jsou sice nějaké studie,že u kuřáků se tato nemoc tak často neobjevuje,ale prý se zatím neví proč tomu tak je.A s tím alkoholem: mě zase moc dobře nedělá víno,když už tak max. deci červeného.Ale co mi nedělá problémy,tak to je koňak nebo whiskey.Né že bych pila moc,to určitě ne,ale když je nějaká opravdu významná událost,tak si dám raději panáka.Ale je pravda,že u každého člověka je to jiné.Musíš prostě zkoušet co ti bude dělat dobře a co ne.Držím ti moc moc palce,ať máš co nejmenší potíže.Taky můžeš klidně napsat na: d.hejdova"centrum.cz.

Lenka B. (Čt, 17. 1. 2008 - 20:01)

Přiznám se,že po těch devíti letech absolutní abstinence jsem si to víno o vánocích dala,ale jak jsem se na něj těšila tak už mi ani nechutnalo.Ale dvě deci a víc ani ťuk-víc jsem se bála.No já nechci psát jako všeználek-za sliznicema stojí slinivka břišní a alkohol jí škodí.Já mám takový zkušenosti a tak moc si cením toho,že mi je teď dobře,že ten alkohol klidně oželím,než abych si to později vyčítala.

Lenka B. (Čt, 17. 1. 2008 - 20:01)

Já v současné době kortikoidy neberu-brala jsem je na úplném začátku před asi devíti lety.Dnes beru Salofalk a Imuran.Imuran je takový prevít co snižuje imunitu,ale jelikož jak jsem psala výš mám imunitní systém zblázněný tak to na sobě nijak nepociťuji.Nemocná nebývám víc,než normální zdravý člověk-to mi připomíná,že UC se ráda zhoršuje po prodělané chřipce nebo po větším nachlazení.Salofalk je v pohodě.Jestli budeš mít nějakou otázku,nebo budeš(promiň za tykání)prostě chtít napsat tak klidně na romaleo"atlas.cz

niki (Čt, 17. 1. 2008 - 20:01)

Leni děkuji moc já už nechci otravovat , ale ty si nedáš ani víno ? Ten alkohol nemoc zhoršuje nebo se třeba více krvácí ?

Lenka B. (Čt, 17. 1. 2008 - 20:01)

tak ještě jednou Niki mě jeden doktor řekl,že když budu kouřit bude mi líp(ale taky mi řekl ať to na něj nikde nepovím,že mi takhle radí)já myslím,že je to tak :tlusté střevo má jakousi souvislost s plícemi a tak když budete huntovat plíce tak tělo se nebude zabývat střevem.Je to nemoc vlastně imunitního systému-je to přehnaná reakce na vlastní buňky.Ale abych se vrátila k tomu kouření-říká se že UC dost často u mnoha lidí začala,když přestali kouřit,ale proč si tělo otravovat ještě kouřem,když ho týrá zánět střeva.Hodně,hodně,hodně špatný je ale alkohol-na ten opravdu bacha.

niki (Čt, 17. 1. 2008 - 20:01)

Leni moc děkuji jsem z toho nějak vedle . A jak se tady píše o těch lécích tak to uříváš taky ? Tím myslím ty kortikoidy , jak se po nich prý přibírá .

niki (Čt, 17. 1. 2008 - 20:01)

A ještě prosím co tato nemoc a kouření ? Kouří z vás někdo , děkuji .

Lenka B. (Čt, 17. 1. 2008 - 20:01)

niki vyléčit se to zatím nedá,ale dá se to udržet ve stavu,kdy při dodržování určitého stravovacího omezení(naprosto individuálního-každému vadí něco jiného např.luštěniny jsou problém u mne)a třeba i braní léků je člověk v podstatě bez obtíží.Relaps je vzplanutí nemoci-tedy zhoršení a návrat příznaků(průjem,nebo v horším případě krev)A proktokolitida je ulcerozní kolitida v koncové části tlustého střeva.Včasná diagnoza je jakousi zárukou,že se nemoc nerozjede a dřív se zahájí léčba a dřív se to dá do kupy.Neboj-jsou horší nemoci,než je tahle.Slabá útěcha,já vím,když ono to chvilku trvá,než to člověk vstřebá.Držím palce ať to je brzo zas dobrý.

niki (Čt, 17. 1. 2008 - 20:01)

A ještě se zeptám to se nedá vyléčit ?

__utma=48467763 (Čt, 17. 1. 2008 - 20:01)

Ahojky dnes jsem byla na kolono pro občasný průjem a poslední dva měsíce občas trocha krve . Brali mi 5 vzorků na histolku a v papírech mám napsáno :obraz imponuje jako ulcerosní proktokolitida : . Mohu se zeptat , jak se toto onemocnění léčí a co je to ten relaps ? Omlouvám se za hloupé otázky , ale znám to ode dneška . niki

Lenka B. (Čt, 17. 1. 2008 - 19:01)

Já právě taky brala prednison-z té doby mám fotku na řidičáku a pomalu nikdo nevěří,že jsem to já.Vypadávaly mi hrozně vlasy,obličej jako měsíc v úplňku ,příznaky přechodu a osteoporoza.Já měla jen na mysli to,že jsou stejně účinné kortikoidy jako je prednison,ale s minimálními vedlejšími účinky.Jsou to dražší léky,proto asi každý druhý doktor napíše radši prednison.I když před asi šesti lety mi je plně hradila pojišťovna-nevím jak je to teď.Zatím vlastně vůbec nevím co všechno budu platit,nebo doplácet podle těch nových pravidel.Snad to nebude tak hrozné,jak nás všude strašej.

Jana (Čt, 17. 1. 2008 - 19:01)

Milí lidé,jsem mamka téměř 22letého krásného chytrého kluka,který s největší pravděpodobností UK zdědil po otci.V těchto dnech prožíváme opět relaps, Tomáše si přehazují jako horký brambor z chirurgie na internu a zpět a zpět.Má depky,bolesti,smutek a já nemůžu nic dělat.Přeju vám všem, kteří jste nemocní,ale co vlastně?Možná nejvíc ze všeho hodně síly do příštích dnů...

Reklama

Přidat komentář