Reklama

VÁNOCE

tradice (St, 30. 11. 2016 - 17:11)

se tomu říká

Pro Steve (St, 30. 11. 2016 - 17:11)

A čí narozeniny se slaví? JK není historicky doložená osoba, tudíž nemůžeme vědět, kdy měla narozeniny.

Steve (Út, 29. 11. 2016 - 23:11)

cele vanoce jsou pekne...No a co i kdyby byly? :-DD Stejně plácáš nesmysly. Slavit narozeniny není nic pohanského, nebo chceš-li špatného.

Eva (Út, 29. 11. 2016 - 21:11)

cele vanoce jsou pekne...Souhlasím, katolická církev převzala víc takových původně pohanských svátků a udělala si k nim svůj výklad.

Katka (Út, 29. 11. 2016 - 21:11)

Nejvíc si stejně Vánoce užijí děti. Hračky a celá atmosféra jsou super. My půjdeme i do Hamleys napsat ježiškovi.

rose (Po, 28. 11. 2016 - 11:11)

cele vanoce jsou pekne pohansky svatek zrozeni slunce. od JK na hony vzdalene

U (Pá, 25. 11. 2016 - 14:11)

U nás jím kousek kapra jen...nás naštěstí všichni a já miluju za studena i za tepla.

Touha (Pá, 25. 11. 2016 - 13:11)

si věří a slaví každý...Vánoce, jak je popisuješ, by mě taky nebavily

Touha (Pá, 25. 11. 2016 - 13:11)

To já si zase k té rybičce...U nás jím kousek kapra jen já. Ostatní ten vepřový řízek. A večeři připravuje manžel, já to všechno okolo

Jibec (Pá, 25. 11. 2016 - 12:11)

Vánoce jsou především byznysem. Já na ně kašlu.

25.11. (Pá, 25. 11. 2016 - 07:11)

Jevovci totiž nepochopili...To já si zase k té rybičce klidně dám i řízek vepřový...

Tony (Čt, 24. 11. 2016 - 23:11)

Jevovci totiž nepochopili nic. Praktikují jalové zásluhové nábožensví. Mimoto, koupil jsem si v Tescu dvě krvavá jelita, a mám na ta krvavá jelita ohromnou chuť.

Steve (Čt, 24. 11. 2016 - 17:11)

A nechtěj po mne Rosé abych tu Bibli otevřel a začal hledt další důkazy! Zatím píšu to co mám v paměti z koule ...

Steve (Čt, 24. 11. 2016 - 17:11)

vanoce nikdy nebyly...No a co jako? :-D Mě je to vážně u prdele ... slavit budu at' je to jak chce. Koupím kapra, naporcuju, udělám polévku z hlavy - bude plnej hrnec, čokolády už mám nakoupeny, koupím pár krabiček cukroví, zapnu telku a budu si užívat.

Rosé neRosé ... Bible, neBible ....

V Bibli není nikde napsaný že by Křest'ané neměli nic slavit, či že neslavili .... Naopak se dochovalo mnoho zpráv že slavili kdeco. Sám Ježíš se zúčastnil min jedné oslavy - Svatba v Káni Galilejské ... 2. Poslední večeře apod. (to byla dokonce 2-jitá oslava)

No říkám, vy Jehovisti študujete tu Bibli špatně, velmi špatně! Amerika, Brooklin hlásá naprosté píčoviny ... Zřejmě ze závisti že nemá nic.

Tony (Čt, 24. 11. 2016 - 14:11)

Zase to jehovistické protivánoční štvaní. Já stejně budu na vánoce v hokně.

Rose, (Čt, 24. 11. 2016 - 13:11)

ty jsi snad na všech tématech,najdi si jedno,či dvě,ale nepiš prosím všude.Už je to až otravné.

rose (Čt, 24. 11. 2016 - 09:11)

a dale, ctete a premyslejte, co to slavite!!!

9 Lidé si Ježíšovo narození začali připomínat 25. prosince až stovky let poté, co Kristus žil na zemi. Není to však datum Ježíšova narození, protože k tomu zjevně došlo v říjnu.* Proč byl tedy vybrán právě 25. prosinec? Ti, kdo se později prohlašovali za křesťany, pravděpodobně „chtěli, aby se [toto] datum shodovalo s římským pohanským svátkem na počest ‚zrození nepřemožitelného slunce‘“. (The New Encyclop?dia Britannica) V zimě, kdy se zdálo, že slunce je nejslabší, se pohané snažili pomocí obřadů přimět tento zdroj tepla a světla k návratu z jeho dalekých cest. A za den, kdy se slunce začíná vracet, byl považován 25. prosinec. Náboženští vůdci se snažili obrátit pohany na křesťanství, a proto tento svátek přijali a pokusili se mu dát „křesťanský“ kabát

rose (Čt, 24. 11. 2016 - 09:11)

dalsi encyklopedie

jak říká The World Book Encyclopedia, první křesťané „považovali slavení jakýchkoli narozenin za pohanský zvyk“. Bible se zmiňuje pouze o dvou oslavách narozenin, a ty pořádali vládci, kteří Jehovu neuctívali. (1. Mojžíšova 40:20; Marek 6:21) Oslavy narozenin se pořádaly také na počest pohanských božstev. Například 24. května slavili Římané narozeniny bohyně Diany. Následující den slavili narozeniny slunečního boha Apollóna. Oslavy narozenin tedy byly spojeny s pohanstvím, a nikoli s křesťanstvím.

rose (Čt, 24. 11. 2016 - 09:11)

vanoce nikdy nebyly krestanske. Zadny z apostolu to nikdy neslavil. prectete si nejake encyklopedie. Jediny svatek, ktery jezis prikazal slavit, je vzpominka na jeho smrt. a detem budou svitit oci, I kdyz jim zapnes zarovku.
Kniha Sacred Origins of Profound Things (Posvátný původ hlubokých věcí) uvádí: „Během celých dvou století po narození Krista nikdo nevěděl, kdy přesně se Kristus narodil, a navíc to málokoho zajímalo.“

Steve (Čt, 24. 11. 2016 - 00:11)

Aspoň je nač se těšit, jak si zpestřit život .... a hlavně jak ho udělat dětem.

Reklama

Přidat komentář