Reklama

vitamín E

Sherwood (So, 20. 9. 2014 - 02:09)

Již delší dobu objednávám potravinové doplňky z USA ze stránek iHerb.com.Ceny přijatelnější a účinných látek je v preparátech víc.Do Čech to vozí DHL a i s dopravou se to vyplatí.Můj oblíbený Vitamin:
http://www.iherb.com/Solgar-Vitamin-E-400-IU-100-Softgels/9902#p=1&oos=1&disc=0&lc=en-US&w=vitamin%20E&rc=6456&sr=null&ic=2
A když člověk použije při prvním nákupu kód: TMC331 daj mu slevu 10 dolarů.
Čeští producenti jsou zloději...

Návštěvník (Čt, 22. 11. 2007 - 12:11)

Jsou-li hodnoty konzumovaneho vitaminu E nizsi nez doporucene denni mnozstvi, muze dojit k nervovemu poskozeni a zkraceni zivotnosti cervenych krvinek. U lidi s vyvazenou stravou vsak takove riziko neni.

Deny (Čt, 22. 11. 2007 - 10:11)

Co se stane když bude nedostatek vitamínu E?

Návštěvník (Út, 19. 12. 2000 - 23:12)

při neplodnosti se doporučuje začínat na 200 m.j. vitamínu E a postupně zvyšovat na 400 - 600 m.j.denně. Pokud byste měla problémy s krevním tlakem doporučuje se začínat na 100 m.j a zvyšovat velmi postupně (nejlépe při konzultaci s lékařem).

Návštěvník (Út, 19. 12. 2000 - 18:12)

Mám dotaz: Před deseti lety se mi nedařilo otěhotnět a lékař mi předepsal vitamin E v určitých dávkách v určitých dnech po menzes. Ještě ten měsíc jsem otěhotněla. Již několik let se snažím opět otěhotnět a opět se nedaří. Chtěla bych nejprve vyzkoušet opět vitamín E, ale nepamatuji si předepsané dávkování, tehdy bylo napsané i v přiloženém letáčku, nyní již není. Poradíte mi?

Návštěvník (St, 13. 12. 2000 - 21:12)

Myslím, že by se to mohlo týkat pouze syntetického vitamínu E. Přírodní vitamín E - d-alfa tokoferol určitě rakovinu nezpůsobuje. Ba naopak, počítá se mezi antioxydanty, které bojují proti volným kyslíkovým radikálům, jež jsou považovány za jednu z příčin rakovinového bujení.rozdíl mezi přírodním vitamínem a syntetickým se dá poznat i podle dávkování - přírodní se dávkuje v mezinárodních jednotkách ( m.j. nebo U.I) a syntetický v miligramech.

Návštěvník (Po, 11. 12. 2000 - 23:12)

Paní doktorko, slyšela jsem, že vitamín E je prokazatelně rakovinotvorný, jak to vlastně je? Předem děkuji za odpověď Soňa

Reklama

Přidat komentář