Reklama

Vlastík Plamínek a jeho fan-club

hj (Čt, 30. 6. 2011 - 18:06)

a pak bylo temno v tvé hlavě ty svátozářníku

ách jo, (Čt, 30. 6. 2011 - 18:06)

"Svatí v Nebi určitý...tys nám tu chyběl

Superman (Čt, 30. 6. 2011 - 17:06)

"Svatí v Nebi určitý "náhled" mít budou". Don Bosko to kdysi popsal tak, že když seš ponořen v Bohu, tak v něm jakoby vidíš celý svět. Další podezřelé místo je tam to o tom klukovi (8-10 let?) který pro svou neposlušnost - chtěl se koukat na pokémony najednou zemřel a šel do pekla. Údajný Ježíš to omilostněným dětem vysvětluje tím, že i dítě ví, co je dobro a zlo. No nevím. Možná tuší, ale asi ani muslimský teolog by dětskou vrtošivou mysl nebral vážně. Nezapomeňme, že ani islám teoreticky a někdy prakticky ženám a dětem nepřipisuje vinu, má je prostě za "děcka".. A to je tvrdý, "démonický" islám. Sílí ve mě podezření, že přes zdánlivou "bibličnost" toto zjevení nemusí být zcela pravé, je-li vůbec pravé. No, a že je JPII v pekle pak může být hodně diskutabilní. Také nemohu přijmout tvrzení Rebeky Brown a myslím i toho Dava Huma, nebo jak se píše, že katolíci nemají žádnou duchovní autoritu vůči ylým duchům, že jsou prostě bez tohoto Kristova přislíbení. To odporuje existenci exorcistů v KC i činům světců, ti tuto autoritu nepochybně měli. Nechci plně souhlasit s tím, co tu napsal Roman o E.G.Whitteové, já bych ji spíš viděl na druhé straně barikády ?, ale je možné, že Bůh někdy uděluje jen částečné poznání, dle "možností" toho kterého dotyčného. Blížím se jakémusi "křesťanskému synkretismu". Jak si jinak vysvětlit, že velcí "mužové a ženy" víry, kteří nepochzbně konali i určité "velké činy" nebo skrz ně mluvil Bůh by se navzájem teoreticky odsoudili do pekla? Anička zabila i Faustinu Kowalskou, jako, že to je modlení k nějaké Faustině, ale ono je to jednak modlení k "nějakému Bohu"? o vlastní Faustině tam není vůbec řeč, a pak, já deník Faustiny četl (v originále) a je to opravdu silná četba, četl jsem i polskou knížku o jejím životě. Nejvíc mě pak dorazilo, když sem zase četl Rebeku, jak ta paradoxně, ať by právě ya tohle se měla katolické zbožnosti bát (opravdu existuje duch "pseudo-oběti" a "falešné pokory" a jako správná letniční to měla odvrhnout - tak sebe nabízela Kristu (či Bohu) jako "oběť smírnou" za nějakou ženu, kterou chtěla zachránit ze spáru Satanistů (a Bůh ji také vyslyšel). Tohle se mě těžko (biblicky) obhajuje i jako katolíkovi, i když ta je to plná. Nikdy bych to tady jinak nerozebíral. Ale tím mě Rebeka uzemnila. To sem fakt nečekal (pozitivně). Tak já ti už fakt nevím Karle. ?

No, a to Protoevangelium alias Kniha Jakubova je prý asi prokazatelně z r. 120 po K., není vůbec gnostické, a údajně vyjadřuje stanovisko tehdejších křesťanů či aspoň proudu k otázce JežíšxMarie. Je to v podstatě oslavný text na Theotokos, jaký by "nevypadl" ani z Medžu nebo Fatimi.. Ve světle SZ úcty k JHVH - Kristu se ale dá zkousnout. Ale jen v jejím světle. Kdo tuto SZ úctu k Bohu nezná - tak to prostě nechápe. Takže jsem na jednou v SZ, ale tento princip zřejmě stále platí, je obecný. JHVH skutečně není jen nějaký "kéma" nebo "můj pomocník". Je také Mocný a Nejvýš Svatý, to snad není "duch zákona"? Možná, že i Apoštolové v sobě tuto SZ úctu, jako rodilí Hebrejci automaticky měli a tak tyto otázky písemně neřešili, ale kdoví jak vlastně vypadal jejich "všední den"? Třeba byl plný této úcty a bázně před Bohem JHVH (Kristem)? A apak i logicky před tím nebo vůči těm, kteří byli Kristovi. Ostatky a podobná úcta už začíná v SZ. Proročtí žáci by jistě nehodili Eliášův/Elizeův plášť do ohně a Arše úmluvy si neopekli špekáčky.. Nevím, moc to možná hrotím, ale přijde mě, že pro většinu "racionálních sola scriptura" by to problém nebyl. Na to místo, kde se Mojžíš na výslovný příkaz Boha zouval, zatím nikdo kladně nezareagoval. Nejde o to vlastní místo, ale o to , co se tam událo, a kdo to řekl, i kdzž už je to minulost. Opravdu mě západní racionální směry v něčem přijdou "bohorové" nemají v sobě tu mystickou úctu. Vždzť i židé dodnes mlátí hlavou o jednu zeď , a to proto, že tam kdysi přebýval Bůh. Mě ten racionalizmus, byť v "biblickém a antimodlářském hávu" prostě nestačí. Asi někde potřebuju mlátit hlavou o zeď a zažívat mystéria nebo si "zpřítomňovat Golgotské drama". Já jsem Tony pochopil, že ty jsi naprosto upřimný a skutečně biblický křesťan, ale to nestačí. Jednak v Bibli opravdu není vše, ani o Ježíšovi a jen "sole Scriptuře" chybí prostě duch života, i když je to divné říct. Boží Slovo je samo o sobě, když to Bůh nedoplní, prostě nemusí mít Ducha.. Jinak si to nedokážu vysvětlit. Mě ani tak nejde o papežství, i kdzž věřím, že holt na někoho y lidí Bůh ten úkol vést stádce (pást jeho beránky) musí vložit, ale jde mi o to, že s odklonem od KC bych musel doslova odhodit způsob úcty k Bohu, který jsem měl i dříve, než jsem KC poznal. Zůstalo by mě jen - má dáti, dal. Právnický, "zákonický" vztah k Bohu. Možná je ta Vassula jetá, ale mě se začíná líbit. Něco, co říkala, mě přišlo hodně rozumné, biblicky. Jestliže Kristus - jako pravý Boží Syn, i tělesně - jestliže Kristus opravdu je pravý tělesný Boží Syn (Boha na úrovni JHVH, tak Vznešeného, Nevyslovitelného), pak to i jeho tělesnou rodičku Marii muselo nutně "poznamenat" (v pozitivním smyslu) a je možné, že Bůh svůj vstup do světa připravoval, že si Marii "utvořil" dle svého. Dal ji ony milosti (pro budoucí zásluhy Krista), které jako člověk nutně potřebovala. Ten výraz "plná milosti" nebyl jen andělův "orientální" květnatý a "lichotivý" pozdrav, mohlo to být i konstatování zkutečnosti. Je mi jasné, že racionalistům to přijde proti srsti, ale Maria byla skutečně "živá Archa", "tajemství Izraele" i s tím "úctyhodným" rozměrem, byť to možná ani sama ona nepociťovala a občas neměla vždy jasno. Ani Eliáš nebo Elíša neměl vždy jasno.

Jasno měl jen Kristus. To s tím jak jste řešili - proč mi říkáš mistře dobrý? - to je hádanka, já nevím, jestli Kubíček nebo už kdo, to právě vykládal. " Ano, uvědom si, co říkáš. Kdo jsem. Jen Bůh je dobrý. Jestliže já jsem také dobrý - kdo teda jsem? přijdi na to.."

ještě (Čt, 30. 6. 2011 - 17:06)

si vytři mozek

... (Čt, 30. 6. 2011 - 14:06)

Nemyslím si, že pokud...už je utřeno,co tam máš dál?

Svatka (Čt, 30. 6. 2011 - 13:06)

to Ti mohu věřit a...Nemyslím si, že pokud Plamínka chválím i já, vytvářím nějaký kult osobnosti. Mám s ním os. poznatek a pomohl mi a mému bratrovi dostat se z těžkých situací v životě a taky se mi v telce líbil jEho humor a jeho znalosti.
Papír snese všechno, ale tohle je moje životní zkušenost a kdo ji nevěří, aŤ JDE OPRAVDU UTÍRAT NÁDOBÍ.

lepší bude, (Čt, 30. 6. 2011 - 12:06)

díky za takové příspěvky...když mamince pomůžeš utřít nádobí

.. (Čt, 30. 6. 2011 - 12:06)

poslední dovětek- mám...to Ti mohu věřit a nemusím. Papír snese všechno. O to nejde, nemyslel jsem to tak, že si máme jen "hrabat" na svém písečku, ale na nabourané vztahy v rodinách. Tam je přece základ čistého, jak uvnitř tak venku. A to hodně mravokárců vyřešeno nemá. Toho pokrytectví jsem svědkem tak často, že jsem napsal to, co jsem napsal. Nelibí se mi u vás zastánců Plamínka až opravdu fanatická obhajoba. Vytváříte kult osobnosti.Je přeci dospělý člověk, který má čuňu a svou hlavu, pozadí neznáme. Pokud bude chtít, tak se na obrazovku nějakým způsobem dostane, třeba oknem a ten jeden dotaz v tv, na který Vám odpoví, vás za ty provolané peníze nevytrhne. Ať bubnuje radši na JOJ nebo paprice, tam se nedívá tolik lidí nebo nejlépe svou kabelovku.

Skvělé (Čt, 30. 6. 2011 - 09:06)

díky za takové příspěvky - pak kritici vždy zmlknou. Lenka Toušková, Brno

Jan Hloušek, Be (Čt, 30. 6. 2011 - 08:06)

máte své rodinné vztahy...poslední dovětek- mám vyřešené vztahy a mám čisto před sebou i v sobě. Proto mohu konat svou profesi a pomáhat čistým lidem...

ty jsi (Čt, 30. 6. 2011 - 08:06)

joj to jste se ale... pouze omezený jedinec bez čehokoliv, čemu se říká mít k někomu úctu. Kopeš jen sám za sebe a urážíš ostatní. Jsi sobec a vrátí se ti to.

...a dodám (Čt, 30. 6. 2011 - 08:06)

joj to jste se ale...máte své rodinné vztahy vyřešené tak, že se zasazujete za druhého? Máte uklizeno na svém písečku? Začínat máme u sebe

Jan Hloušek, Be (Čt, 30. 6. 2011 - 08:06)

a nechcete raději učit? Pak...svou profesi zvládám již 25 let a proto vím, že se ve společnosti objevují lidé, kteří nás učí také být lidmi a nejen šprtat poučky. Plamínek nás učil pokoře, vtipu a duchovnímu rozvoji a to je hlavně pro mnladou generaci velmi důležité.
A jsem rád, že mladí nejen v naší škole Plamínka uznávají a vpodstatě to byla jejich iniciativa se za něj brát. A já nejsem proti tomu. Vadí mi ale neslušné jednání někoho,na kterého se obracíme. Proto budeme pokračovat v podpoře Plamínka dál i po právní linii.
Příjemné léto!

.... (Čt, 30. 6. 2011 - 08:06)

chytráku, když se ti nic...joj to jste se ale rozčílili!! Smysluplného dělám to, že zlehčuji váš fanatizmus. Proč taková hysterie nad něčím takovým. Vždyť jsou snad důležitější věci na Zemi. Co má dělat člověk, kterému amputovali nohu? Prostě není a musím se s tím naučit žít. Život jde dál.

ty (Čt, 30. 6. 2011 - 08:06)

a nechcete raději učit? Pak...chytráku, když se ti nic nelíbí, tak sem nelez. Obtěžuješ svými příspěvky na každé diskuzi a jen kritizuješ.Jen ty jsi ten opravdový a správný...raději běž dělat něco smysluplného. Ty jsi ten, který má přízemní starosti v každé diskuzi.

... (Čt, 30. 6. 2011 - 07:06)

Psali jsme do eza za celou...a nechcete raději učit? Pak se můžeme divit, kde se bere tolik hloupých středoškoláků, když učitelský sbor má tak přízemní starosti.

Jan Hloušek, Be (Čt, 30. 6. 2011 - 07:06)

Psali jsme do eza za celou naši školu opakovaně,nikdo se doposud neozval a naposledy se nám vrátil mail zpátky jako nedoručitelný.
Podivné praktiky této firmy. Obrátíme se na radu pro televizní vysílání a již jsme po dohodě s právníky přistoupili k dalším opatřením. Budu informovat o dalších výsledcích.

inka (St, 29. 6. 2011 - 20:06)

zklamala mne bernátová, plamínek naštěstí příjemně překvapil.

UUZ (St, 29. 6. 2011 - 07:06)

Jenže já těmhle lidem nevěřím. Prostě mi připadají divný a nedůvěryhodní. S tím nic asi neudělám. Možná je to tím, že jsem se kdysi nechala zlákat spolužačkou na jeden výklad, dala jsem tehdy za to všechny své našetřené kapesné (500) a nevyšlo mi vůbec nic. Jen povídala takový bláboly, jak jsem skvělá a budu mít hodně peněz a čtyři děti. Mám jedno a další mít nemůžu, s penězi jsme letos překonali krizi a vůbec se nám finančně nedaří. Manžel ale mne má rád. Možná, že by mi Plamínek nebo někdo jiný poradil, ale já se už nechci zklamat podruhé.

Vojková (Út, 28. 6. 2011 - 23:06)

osobní dnešní návštěva u Plamínka Brůčka dopadla velmi nad mé očekávání. Pokud jsem nevěřila a nechala se přemluvit kolegyní v práci k jeho návštěvě na základě její dobré zkušenosti, pak vůbec nelituji. Přesný výklad, podrobné informace, vynikající diagnostika zdraví celé rodiny a minulosti. Mimořádně pozitivní zkušenost. Doporučuji všem, co nevěří zkusit.

Reklama

Přidat komentář