Reklama

Výběr druhé vysoké školy

Fanny (Po, 23. 3. 2015 - 14:03)

máš titul MBA , podívej se...A jakou máš první školu? Nějak na těch stránkách nenacházím, co je u nich předpokladem pro studium na MBA, jestli alespoň Bc. z jiné podobné školy. Pouze jsem s dočetla, že se pochopitelně předpokládá managerská pozice v oblasti řízení lidí...je to tak? A studium rok a pak rok závěrečná práce, žádné zoušky jako na českých školách státnice?

Radim (Po, 23. 3. 2015 - 14:03)

Radime, dívala jsem se na...máš titul MBA , podívej se na jejich stránky úplně dolů, tak mají vysvětlené v čem je lepší než Ing.

Hana (Po, 16. 3. 2015 - 12:03)

Radime, dívala jsem se na stránky, na ten management, a to nemáš titul Ing?

Radim (St, 11. 3. 2015 - 10:03)

Za mě management na Universitě UAM v Brně. Otevřeli se mi díky tomu nové pracovní možnosti

Q. (Pá, 1. 6. 2012 - 19:06)

2 Jirka: Bohužel obor BEI je...Uvažoval jsem o tom, že bych se hlásil rovnou na navazující magisterské studium, ale na FEKT to není možné. Pokoušel jsem se komunikovat se studijním oddělení i s proděkanem pro studijní záležitosti, ovšem obojí se stejným výsledkem: Velmi rychle mi vysvětlili, že to není možné kvůli VŠ zákonu, ovšem když jsem je seznámil se stanoviskem ministerstva školství, že přijetí absolventa magisterského oboru nenavazujícího na bakalářský obor lze přijmout na navazující magisterský obor, tak veškerá komunikace skončila...

Inženýr (Po, 28. 5. 2012 - 20:05)

2 Jirka: Bohužel obor BEI je skutečně nepříliš obtížný, studenti BTBIO jej dokonce berou jako snazší cestu od Bc. k Ing. KAM je v tomto ohledu skutečně lepší volbou. Navíc pokud se nemýlím, tak jsou z hlediska práce klinického inženýra absolventi KAM a BEI rovnocenní, protože BEI nemá akreditaci jako zdravotnický obor.

2 Q.: Pokud tvrdíš, že máš znalosti matematiky na úrovni britského bakaláře, tak bys neměl mít problém se studiem rovnou na magisterském stupni. Uvažoval jsi o tom, že bys získal bakaláře v jiném oboru, například v chemii? Na chemické fakultě lze studovat chemické obory v kombinované formě a neurovědami začínají hýbat nanotechnologie. Křivolakou cestou bys tak mohl dospět k tomu, že se staneš velmi žádaným odborníkem.

Q. (Ne, 27. 5. 2012 - 20:05)

A co obor Biomedicínské a...No, abych byl upřímný, tak zrovna s absolventy tohoto oboru nemám dobré zkušenosti co se týče i relativně triviálních věcí. Ale i tak se obecně domnívám, že nemá smysl studovat "hraniční" obor mezi medicínou a technikou, jestliže už mám medicínské vzdělání, studium oboru, jehož část znám nejen neformálně, tedy s rizikem neúplnosti znalostí, ale i formálně, by mi připadalo jako natolik snadná cesta, že bych to vnímal jako prachsprostou titulománii a plýtvání prostředky. Tímto jsem se dostal právě jen ke kybernetice a matematice.

Jirka (So, 26. 5. 2012 - 22:05)

A co obor Biomedicínské a ekologické inženýrství? Já bych rozhodně na to VUT zašel a zjistil si další info - uznání některých předmětů, budoucí možnosti např. ve výzkumu atd.

Jirka (So, 26. 5. 2012 - 21:05)

Jsem vystudovaný lékař...Zajímavý problém:) Podobné starosti bych tak chtěl mít:) Té první možnosti příliš nerozumím. Je to Open university a z laického pohledu se mi přeci jen toto studium zdá relativně dost vzdálené neurologii (i přesto, co píšeš). Já bych volil jednoznačně druhou možnost - "živá" škola, detailně zaměřená na spojení techniky a biomedicíny, možnost kontaktů se špičkovými odborníky.

Q. (Čt, 24. 5. 2012 - 14:05)

Jsem vystudovaný lékař (MUDr. + Ph.D.), pracuji jako neurolog. Rád bych si ale systematicky doplnil a především nechal formálně potvrdit vzdělání v analýze signálů (moje Ph.D. se týkalo právě analýzy biosignálů, bylo však především biomedicínské). Nejde jen o bezúčelnou titulománii, formální potvrzení vzdělání potřebuji i proto, že se se mnou počítá jako jedním z možných garantů některých předmětů na hraně medicíny a techniky. Zhodnocením možností studia i svých časových dispozic jsem nakonec dospěl k následujícím dvěma variantám:

1. Vystudovat MSc in Mathematics na The Open University. Znalosti ekvivalentní BSc mám, autodiagnostický test "máš na to?" mi nečinil výraznější obtíže. Z důvodu, že některé moduly nevypisují každý rok, bych zřejmě studoval 5-6 let (i když full-time studium MSc je na jeden a půl roku). Protože mě zajímají computational neuroscience a protože moderní analýza biosignálů pokročila od poměrně intuitivně zřejmých integrálních transformací malinko dál (wavelety, multifraktální analýza), vůbec by se nejednalo o něco samoúčelného.

2. Vystudovat Bc+Ing na FEKT VUT v Brně. Dvě soboty v měsíci (to je totiž časová organizace kombinovaného studia) bych mohl mít volné, do Brna to nemám daleko a vzhledem k tomu, že od školních let aktivně bastlím, tak nejde o oblast, která by mi byla cizí. Obor Kybernetika, automatizace a měření je z hlediska mých současných profesních zájmů (elektrofyziologie nervového systému) také celkem užitečným doplňkem.

Budu rád za každý pohled na věc. Ne že bych se tím nechal výrazněji ovlivnit, na to jsem příliš nepoddajný. Spíše mi jde o to, abych nezanedbal nějaké hledisko, které se mi aktuálně jeví jako nepodstatné, ale v konečném důsledku může být klíčové.

Reklama

Přidat komentář