Reklama

vysoký vápník v moči

Návštěvník (Po, 3. 1. 2022 - 10:01)

Vysoký vápník v krvi jak snížit ?

ale (Čt, 26. 10. 2017 - 09:10)

Nejlepší je to kvalitní mléko, tvaroh a pod. Necpěte do sebe chemii. Vybírejte si kvalitní potraviny, zvažte co si nasoukáte do úst.

Superman (Čt, 26. 10. 2017 - 09:10)

Děláš si srandu? Ale...Tak vápníkové doplňky ze supermarketu jsou asi to nejhorší - absolutně minimální vstřebatelnost. Navíc dnes už je známo, že samotný vápník může být škodlivý - ukládá se v cévách. Vždy je dobré brát ho v komplexu s dalšími minerály potřebnými pro kosti (hořčík, zinek, selen, bor...) a s vitamínem D3 a K2, které zajistí ukládaní do kostí.

! (Čt, 26. 10. 2017 - 08:10)

Pijte mléko, jezte vápník - bude vám stát jako krápník.

antireklamka (St, 25. 10. 2017 - 12:10)

Dobrý den, má dotaz...Jaký...Děláš si srandu? Ale spíše tady chceš dát zase ty své odkazy, dealerko. Jinak doplňky na vápník koupíš v každém Marketu.

Svaťka (St, 25. 10. 2017 - 12:10)

Dobrý den, má dotaz...Jaký doplněk stravy je nevhodnější na doplnění vápníku?

BB (St, 28. 3. 2018 - 06:03)

Vigantol je "na dvě...ve vyšším věku tělo vitamin D ze slunce nedokáže zpracovat.......to nevíte???

Viki (St, 11. 1. 2017 - 10:01)

Co se týče pití vody s citrónem na lačno, tak to je zcela určitě dobrý nápad! Proč ne? Co se týče toho Vigantolu, je pravda, že se v malých dávkách používá jako prevence (rachitidy) křivice u dětí, při pseudohypoparatyreoze a hypoparatyreoze, což je snížená funkce příštítných tělísek. Jedná se o vzácná onemocnění-většinou hypokalcémie po chirurgickém odstranění příštítných tělísek, např. při adenomu příštítných tělísek, nebo při autoprotilátkách proti parathormonu! Jedná se vskutku o velmi vzácná onemocnění! Většinou dochází k nadprodukci parathormonální sekrece-hyperparatyreóze . Příštítná tělíska zvyšují svou činnost, jako reakce na nedostatek vápníku v krvi! Parathormon se podílí na kostní resorbci a distribuci vápníku do kostí! Jak hyperparatyreoza-častější, tak hypoparatyreoza-mnohem méně častá, jsou patologickými neuroendokrinními poruchami, které by se měly adekvátně řešit!

Viki (Út, 10. 1. 2017 - 23:01)

Takže, pokud chcete mít zdravé kosti a zuby, Vigantol neberte! Já s ním mám negativní zkušenost!!! Brala jsem ho na imunitu. Nic se nelepší,nezabraňuje odvápnění zubů a tvorbě zubních kazů! Spíše problémy naopak podporuje a urychluje! Po 6 měsících Vigantolu sinusová tachykardie, vyšší krevní tlak, nespavost, bolesti hlavy a zvýšená kazivost zubů, záněty dásní! Budu muset co nejdříve navštívit nějakého zubaře! Ach jo! Nikdo nebere! To je bordel v tomto státě! A pro zajímavost všem! Stravuji se zcela zdravě!

Viki (Út, 10. 1. 2017 - 23:01)

Vigantol je "na dvě věci"! Nepomůže vůbec k ničemu, leda tak k horšímu! Vitamin D je nutno doplnit o vitamin K2, aby se vápník správně vstřebával do kostí! Jinak hrozí kalcifikace cév a pojivových tkání! Teprve kombinace vitaminu D, vitaminu K2 a vápníku tvoří synergický komplex! Dále je potřeba vyšetřit, krom hladiny vitaminu D, ještě parathormon-PTH, osteokalcin, kalcitonin, kalcitriol, hladin ca v krevním séru, vitamin K, hormony štítné žlázy a donzitometrii-k vyloučení osteopenie, nebo přímo osteoporózy. Normální hladiny vitaminu D se pohybují v hodnotách 75-150 nmoll/l. Většina obyvatel severských zemí, včetně ČR, trpí insuficiencí vitaminu D, někteří i závažnou deficiencí vitaminu D! Vitamin D můžeme v letních měsících získat převážně ze slunce-až 85 %. Jinak je v tresčích játrech. Jedná se o vitamin rozpustný v tucích! Krom toho, samotné užívání vápníku, nebo vitaminu D, Vám může přímo uškodit!!! Kalcifikace cév postupně vede ke kardiovaskulárním onemocněním a cévním mozkovým příhodám! Praktičtí lékaři na nás ironicky kašlou! Pokud se dožadujeme vysvětlení a dalších odborných vyšetření, odbudou nás a pošlou k psychiatrovi! Ale ani ten nám nedokáže v ničem pomoct! V době informačních technologií se dají veškeré pravdy dohledat, co se "slavných léků" týče! Tudíž radím všem! Nebuďte hloupé stádo ovcí a dohledávejte si sami na internetu zdravotnické informace, určené pro odbornou lékařskou veřejnost! Možno si zadat do překladače na GOOGLE, které jsou v angličtině, odborné zahraniční studie! V každém případě se to vyplatí! Viz, vlastní zkušenost.

beruskamala (Út, 23. 2. 2016 - 20:02)

vigantol je vitamín D a ten...ještě doplním odkaz na Sukl s přesným plným popisem Vigantolu at je info kompletni http://www.sukl.cz/modules/medication/detail.php?code=0012023&tab=texts

beruskamala (So, 13. 2. 2016 - 15:02)

vigantol je vitamín D a ten způsobuje lepší ukládání vápníku v kostech, berou ho malé děti a doporučuje se seniorům. Abych byla přesná tak toto je ze stránek suklu:
Vigantol obsahuje cholekalciferol (colecalciferolum, vitamín D3). Cholekalciferol se v tělních orgánech mění na aktivní látku dihydrocholekalciferol, která má vliv na regulaci metabolizmu vápníku v organizmu.
Vigantol se používá k prevenci a léčbě stavů, při kterých je snížená hladina vápníku v krvi a k zabránění rozvoje chorobných stavů způsobeným nedostatkem vitamínu D, což může být zapříčiněno nedostatečným vstřebáváním vitamínu z tenkého střeva (např. po operacích).
Vigantol sa užívá - k zabránění rozvoje rachitidy (křivice) u dětí, - při měknutí kostí (osteomalácii), - jako podpůrná léčba při řídnutí kostí (osteoporózy), - při léčbě poruchy funkce příštítných tělísek (hypoparatyreózy a pseudohypoparatyreózy).
Take kdybys bral jen Vápník tak se ti nemusí vůbec vstřebat bez toho vitamínu D...

H (Út, 13. 10. 2015 - 22:10)

Martine, dej na radu urologa. Ten ví, proč to říká. Opravdu stačí brát uvedené ob den , mohly by se ti udělat kameny v ledvinách. A to není nic dobrého.

Martin (Út, 13. 10. 2015 - 09:10)

Dobrý den,
při vyšetření 24h sběru moči mi urolog našel vysokou hodnotu odpadního vápníku (9,4). V krvi vápník v normě. Dlouhodobě trpím svalovými křečemi, na které mi minulý týden jiný lékař doporučil brát magnesium, calcichew a vigantol (20 kapek týdně). Tato kombinace mi okamžitě zabrala a křeče už nemám. Je ale s ohledem na nález v moči bezpečné v užívání vápníků a vitaminu D pokračovat? Podle urologa bych měl ten vápník brát 1x za 2 dny, někde jsem ale četl, že i vitamin D hodnotu vápníku ovlivňuje. Díky moc za odpověď.

Reklama

Přidat komentář