Reklama

Zánět vestibulární žlázy

Vendula (Čt, 28. 7. 2016 - 00:07)

Dobrý večer.Musím Vám zdělit,ze ja na to trpím od 15ti let.Dnes je mi 30cet a stále se to objevuje.Milé dámy nechoďte na žádné operace je to k ničemu a místo jedné díry jich tam díky jizvam budete mít pak mraky.Ma sestra podstoupila to samé a výsledek žádný.Tyto boule hnisave se nedělají jen tak.Me třeba vadí obruby kalhotek v trislech,které utrácí zlatu nebo stačí holení ci problémy s menstruace a samozřejmě životospráva.Takže spíše nadbehnout těmto věcem a když to teda přijde tak to píchnout dát betadin a větrat.

Stapa (Po, 6. 6. 2016 - 09:06)

Dobrý den. Já už jsem naprosto a totálně zoufalá. Na první operaci jsem byla v roce 2012 kdy mi byla dvoufazove odebrána celá žláza na pravé straně po abscesu. Na další operaci před dvěma měsici cysta opět ta samá operace. Měsíc léčení, strašná jizva. Když už jsem myslela, že bude klid- ty žlázy přeci vyndali?? Tak se mi o víkendu udělal tak obrovský absces na prave straně, že jsem myslela že je to má poslední hodinka. Po ukrutnych bolestech v noci, kdy jsem chtěla jet na pohotovost mi absces prasknul. Vytekla krev s hnisem. Ráno mi gynekolog napsal atb a sdělil, že se to stejně pořád Rado vrací...no jestli mě tohle čeká každé dva měsíce snad si ji raději nechám uříznout. :( :(

Dana (Čt, 7. 5. 2009 - 10:05)

Loni jsem podstoupila chirurgický zákrok (vyčištění, drenáž), velmi se mi ulevilo, ale vyléčená stále nejsem. Ranka se mi nezahojila a stále mi z ní hnis vytéká v malém množství. Už jsem z toho nešťastná a nevím, co s tím mám dělat. Můj gynekolog mi k tomu jen řekl, že to může být dlouhodobá záležitost, což mě moc nepotěšilo. Četla jsem i o možnosti nechat si odstranit operativně žlázu, ale toho se bojím. V různých diskuzích popisovaly pacientky, že jim to stejně nepomohlo a zánět se vytvořil znovu a že měly velký problém s uspáním. Máte s tím někdo zkušenost? Díky.

Iva (St, 3. 9. 2008 - 14:09)

Psala jsem ten dlouhy prispevek v roce 2006. Jsem dva roky po operaci. Diky operaci se bolest zmirnila o 90%, takze jsem schopna pohlavniho styku, ale pouze rovnym zpusobem, zadne vybocovani do stran, atd. To me potom boli.

V soucasne dobe se mi znovu ucpala jedna z vestibularnich zlaz a pujdu na operaci.

Jak jste na tom vy? nevim zda mam mit nadeji ze se toho zbavim a nebo zda se konecne smirit, ze me to bude provazet. Diky za odpoved.

emilka (Po, 5. 3. 2007 - 19:03)

http://www.chlamydie.info/

mohou to být i tyto potíže, a protože lékaři neradi připouští léčbu chlamydií, i když se potvrdí jejich výskyt, trpí mnoho lidí zbytečně, protože léčba existuje....

žádej testy a vyšetření

Jana (Ne, 14. 5. 2006 - 21:05)

Jsem dva měsíce po tomto chirurgickém zákroku /vyčištění a drenáž/ a občas mě to v tom samém místě dosti bolí.Napište prosím,která jste tento zákrok prodělala,jestli máte už pokoj,nebo se to ozývá.

Iva (St, 10. 5. 2006 - 10:05)

Dobry den,

reaguji na Vasi prosbu ohledne informaci o zánětu vestibulárních žláz. Zrovna vcera jsem byla u gynekologa, ktery mi sdelil, ze to mam. Rikal, ze se to leci kortikoidy (masti), ale to ze moc nepomaha. doporucil mi maly chirurgicky zakrok (tak tyden pracovni neschopnosti). Rikal, ze pokud se ho rozhodnu podstoupit, tak je to konecne, a uz by se to nemelo objevit.
Tenhle text jsem si nasla na internetu:
Vestibulární (Bartolinská) žláza se infikuje při průniku bakterií do vývodu žlázy. Sliznice vývodu zánětem zduří, vývod se uzavře, sekret se hromadí a žláza se zvětšuje. Infikovaný obsah zvětšené žlázy vytváří absces (dutina obsahující hnis). Neošetřený absces obvykle praskne v místě vyklenutí ztenčené pokožky. Zánět může pronikat i do okolí a šířením ve vazivu přechází v tzv. flegmónu. Mírněji probíhající zánět může po akutním stadiu vytvořit cystu (dutinu vyplněnou hlenem nebo tekutinou).

Příznaky:
Akutní onemocnění se projevuje bolestivým zduřením v dolní části velkého stydkého pysku, které se postupně zvětšuje. Bolesti jsou hlavně při chůzi a vsedě. Tělesná teplota bývá zvýšená. Zarudlá kůže nad zanícenou žlázou se v místě vyklenutí ztenčuje, může prasknout a dutina hnisu se vyprázdní. Při mírněji probíhající formě zánětu bolesti odezní a přetrvává nebolestivé zduření způsobené cystou.

Léčba:
Na začátku onemocnění je vhodný klid, studené obklady, antibiotika. Hnis však musí být vyprázděn chirurgicky, dutina pak vypláchnuta desinfekcí a zavedena drenáž, která umožní další odtok hnisu a zabrání předčasnému uzavření dutiny. Při výkonu zvaném marsupializace se pouzdro dutiny sešije s okraji kůže a vytvoří se otvor, který umožní tzv. druhotné (sekundární) hojení. Další možností chirurgické léčby je tzv. chemická extirpace při které se do dutiny po vyprázdnění hnisu zavede tyčinka dusičnanu stříbrného. Za 3 dny se opět chirurgicky tyčinka vyjme i s pouzdrem abscesu. Většinou krátký výkon se provádí v celkovém znecitlivění nebo při menší velikosti abscesu lze použít jen místní znecitlivění. Pokud se vytvoří cysta může být vyjmuta chirurgicky též v celkovém znecitlivění. Onemocnění obvykle nevyžaduje delší nemocniční léčbu, pacientka je propuštěna krátce po zákroku a další kontroly hojení probíhají ambulantně.

Takze, pokud trpite stejne, tak doufam, ze Vam to pomuze.

mejte se hezky

Eva (St, 3. 5. 2006 - 17:05)

Prosím, pokud Vám někdo na tuhle otázku odpoví, přepošlete mi ji také na Eva68"seznam.cz . Mám stejný problém. Děkuji

Návštěvník (Pá, 1. 11. 2002 - 09:11)

Prosím o nějaké bližší informace o této nemoci, jak se projevuje, léčí a co může způsobit když se zanedbá.Děkuji

Reklama

Přidat komentář