Reklama

Zemřel prof. MUDr. Jiří Heřt, DrSc.

Marek (Út, 11. 10. 2016 - 18:10)

mnoho titulů před jménem...

Heřt mne učil kdysi na fakultě. Zatímco mnohých docentů a profesorů si dodnes vážím, tak toto byl pablb non plus ultra. Mluvil nezajímavě, nic nenaučil, u zkoušek skákal do řeči, sociální inteligence na nule. Zato se strašně rád poslouchal a jeho ego bylo ve své horní hladině kdesi nad hranicí dýchatelné atmosféry.

Pravdu narozdíl (Po, 29. 8. 2016 - 16:08)

Snad teď již pan profesor...když byl ještě na živu. Nyní již neexistuje, podobně jako nebudeš po své smrti existovat ani ty sám.

ivan (Po, 29. 8. 2016 - 11:08)

Presne, je to blb, teda bol,...Snad teď již pan profesor zná pravdu a nepřenese svůj zatvrzelý postoj do dalš?ho života.

Mirex (Po, 2. 3. 2015 - 10:03)

O jednoho blba míň.Presne, je to blb, teda bol, a bolo na čase aby zdech...

jirka (Pá, 29. 8. 2014 - 21:08)

RTG? Strkani sond do zaludku...Sondy jsem měl v sobě asi 50x (nahoře i dole) a zatím pořád nic. Myslíte, že se kolonoskopem přenáší nějaký vir rakoviny?

! (Pá, 29. 8. 2014 - 13:08)

Je jich relativně málo, protože nálezy pozůstatků i zdravých pravěkých lidí nejsou moc časté.

D (Pá, 29. 8. 2014 - 13:08)

Ale kolik jich takových je?...RTG? Strkani sond do zaludku ci tlusteho streva? Vytery?

jirka (Pá, 29. 8. 2014 - 13:08)

Nektere diagnosticke metody...Ale kolik jich takových je? Nemyslím že se jedná o nějak závratné číslo.

Q. (Pá, 29. 8. 2014 - 12:08)

Též u dochovaných...Nádorové změny byly prokázány i na pravěkých fosiliích. Nejstarší pravděpodobné nádory pocházejí z druhohor, i když jde o nález sporný, protože se může jednat o kostní svalek.

Relativně málo nádorů v paleontologickém i archeologickém materiálu je co do četnosti konzistentní s tím, že nádory se vyskytují spíše ve vyšším věku (až do poměrně nedávné minulosti se jich málokdo dožil), nádorové onemocnění se projevuje systémově (větší pravděpodobnost sežrání predátory, nedožití se kostních metastáz), primární kostní nádory jsou raritní no a pravděpodobně horší podmínky pro fosilizaci (při zabití predárorem je obecně větší pravděpodobnost roztahání kostí a někdy i jejich rozdrcení, metastázou nahlodaná kost spíše zetleje,..). Tedy ve skutečnosti je více než pravděpodobné, že nádory tu byly již před civilizací, jen se jich lidé vesměs nestihli dožít (i podle těch nejoptimističtějších odhadů založených na bezmyšlenkovité aplikaci antopologických znaků věku naší populace na pravěké ostatky - a tedy evidentně vychýlených - se většina "přírodně žijících" předků nedožila věku příliš vyššího než 50 let. A to jsou "hřbitovní" nálezy systematicky vychýlené tím, že se nedochovaly ostatky těch, kteří násilně zahynuli mimo tlupu, zejm. při lovu nebo při napadení velkou šelmou).

! (Čt, 28. 8. 2014 - 14:08)

Též u dochovaných kosterních pozůstatků pračlověka. Tam se to ale dá očekávat - nízká úroveň hygieny, pochybná výživa asi převážně masem pečeným v kouři na ohni atd.

. (Čt, 28. 8. 2014 - 13:08)

Jo máš s tím své...Rakovina byla nalezerna i u některých staroegyptských mumií.

D (Čt, 28. 8. 2014 - 13:08)

To snad ani nemůžeš myslet...Nektere diagnosticke metody skutecne predstavuji vetsi nez nepatrny zasah do lidskeho organismu, schopny vyvolat vetsi nez nepatrne zdravotni problemy.

Ze by ale diagnosticke metody predstavovaly jeden z hlavnich faktoru vzniku rakoviny, to si nemyslim.

Dalibor (Čt, 28. 8. 2014 - 11:08)

To snad ani nemůžeš myslet...Jeden s těch,co mám na mysli je např.odběr vzorku jater.Ale hlavně léky,s toho mám největší strach.Jasně že si můžu cokoliv myslet,můžu žít jakoliv přírodně a buch,jsem tam taky.Je to věc názoru a ten at si udělá každý podle svého.

jirka (Čt, 28. 8. 2014 - 08:08)

Jo máš s tím své...To snad ani nemůžeš myslet vážně, že vyšetření způsobí rakovinu.

Nechci tě urážet, ale asi máš problém s analýzou. Většina lidí, které znám já, skoro žádné léky neužívali, byli naprosto zdraví a pak, buch, nádor.

Dalibor (Čt, 28. 8. 2014 - 07:08)

Chápu vás. Blbec zůstane...Jo máš s tím své zkušenosti, určitě ti to nechci vymlouvat,ale podle mě rakovinu způsobují hlavně moderní léky a celkově moderní způsoby vyšetřování, proto se jim velkým obloukem vyhýbám.

Co by se poblil (St, 27. 8. 2014 - 10:08)

Každý nemůže být doktor...Víš, kolik musel profousor rozpitvat lidí ??

Jouda (St, 27. 8. 2014 - 09:08)

Každý nemůže být doktor nebo profesor, někdo musí dělat hrobníka, já su blbec a tak ukládám mrtvé, no a co. Heřt by to asi nedělal, třeba by se poblil.Já zase nevím nic o Heřtovi a klidně můžu žít třeba tisíc let bez Heřta, rakvím zdar

Jox (Út, 26. 8. 2014 - 16:08)

Vzhledem ke své profesi se...Chápu vás. Blbec zůstane blbcem, děj se co děj, bohužel jsou tu ale mrchožrouti a parazité, tyjící z lidské nevědomosti, nevzdělanosti, pověrečnosti, strachu a bolesti. Tahle skupina lidí je skutečně nebezpečná, manipulují svými ovečkami jako Rasputin bez ohledu na následky; lhostejno, z jakých příčin tak jednají, měli by být trestně zodpovědní.
Já nejsem lékař, ale poměrně zblízka jsem se před lety seznámil s rakovinou, i přes recidivu snad už definitivně zvládnutou. Od oné doby se datuje moje veliká nechuť k léčitelství, postmoderní filozofii a New Age, k těmto obskurním větvím lidského poznání.
Ač mého rodinného příslušníka dostala hrobníkovi z lopaty oficiální medicína, motolští neurochirurgové a onkologové, ten nejhůře postižený strachem, nikoli sám nemocný, propadl vábivému zpěvu léčitele a naprosto se změnil. Bylo mu jedno, že klinický obraz nemoci je naprosto jiný než pravil guru obdařený neuvěřitelnými schopnostmi. Nezviklalo ho ani to, že nemocný, po první léčbě naprosto bez problémů a vychvalovaný léčiteli jako naprosto zdravý (samozřejmě díky jim), se (s pomocí všech svatých a MR včas :-DDD) navrátil zpět do Motola s recidivou.
Blbec zůstane blbcem, nemůže za to. Ale ti, kdo z blbosti blbců žijí, by zasloužili vivisekci...

jirka (Út, 26. 8. 2014 - 11:08)

To není vyhýbavá odpověď. Takto to prostrě je, nikdo nejsme nesmrtelní. A on se dožil velmi solidního věku. Ani moderní medicína, ani alternativní neumí zajistit nesmrtelnost.

Jenom jaksi mimochodem upozorňuji na fakt, že čím přírodnější národ, tím menší průmer délky života, na to prosím nezapomínejte.

v (Út, 26. 8. 2014 - 10:08)

Proč zemřel?
Dny jeho se...No, ta je pěkně vyhývavá odpověď.

Reklama

Přidat komentář