Reklama

Zuby :(

Mary (Po, 11. 10. 2010 - 19:10)

Můj dentista je vyhlášený odborník.Ale kámen úrazu je jeho smluvní laborka, na kterou si všichni stěžují a v čekárně je to téma č.1.U starších lidí se přece hlavně jedná o laborku-otisky,korunky,můstky,náhrady.Já měla smůlu, že můstky na tom samém místě vydržely pouhé dva roky!!!,a kvůli bolestem a zánětu musely ven: poprvé na druhém konci republiky o dovolené, podruhé v zahraničí.Tahle komplikace a 2x zpackaná práce mě v Ćechách stála spoustu tisíc, o ceně odstranění můstku a léčbě v zahraničí ani nechci psát. o)))Ale chovají se ke mně jako ke klientovi, jsem pro ně partner,s kterým všecko projednají, navrhnou více řešení, zavolají mi i domů,jestli jsem v pořádku! Důvěřuji jim a vidím opravdu starost a péči.Zůstanu zde i na prevence. U českého dentisty se už ukázat nechci, protože si vždycky dělal,co chtěl, nikdy jsem nevěděla,na čem jsem,kolik budu platit, za jakou práci. To nikdo z jeho pacientů.Platící klient pro něj není partner, s kterým by ztratil slovo. Moc mě to mrzí.

Jan (Ne, 10. 10. 2010 - 23:10)

mam můstek podloženy zlatem ted mi ho chce zubař sundat a delat novy ale nechce použit zlato ale jakysi kov a že to dude stat asi 16 tisic i když zlato mam a mužu dalši dodat pry at si udelam nausnice proč nechteji delat se zlatem? může mi to nekdo vysvetlit?

Denisa (Čt, 26. 11. 2009 - 23:11)

ahojte pred rok a pol so bola u zubarky ktora mi zaplnila 2 zubi vatičkami to su take liečitelne mala som sa vratit ku nej o tižden aby to vybrala a zaplnila.no ja som nešla lebo mam fobiju zo zubarky mam taky strach že mi pride zle v jednom zube to mam ešte celu vatičku ale v tom druhom už nemam nič a boli ma iba vtedi ked mi ide totoho jedlo mam strach zo zubarky a neviem čo mam robit ja viem je to strašne ale aj premna

Elen (Čt, 16. 7. 2009 - 21:07)

Helí, nejsem profesionál, jenom se mi po přečtení Vašeho příspěvku vrátili vzpomínky na mou zkušenost. Žiju přes dva roky v USA, ale v Česku si platím zdravotní poj. a vždy když sem přijedu navštívím svoji zubařku. Znám ji od dětství a nikdy jsem příliš vážné problémy se zubama neměla, kromě několika zablombovaných stoliček. Tohle se mi stalo než jsem se stěhovala do USA: Bolel mě zub, udělala mi rentgen, nic nenašla, tak říkala že je jen podrážděný a když jsem přijela do USA, s bolestí jsem musela vyhledat pohotovost, kde mě udělali rentgen, nic nenašli, otevřeli zub a řekli že ten kaz už je u nervů a že musím mít čištění kanálku (root canals) a korunku. Také jsem chodila asi dva týdny s dočasnou korunkou a když vypadla tak s otevřeným zubem. Nebolelo to, protože kořeny byly už umrtvené tím čištěním akorát jsem na to radši nekousala a pořád jsem si proplachovala pusu aby se tam nedostala infekce. A něco podobného se mi stalo po mé poslední návštěvě v Česku. U doktorky všechno dobrý a tady jsem pak musela na pohotovost.Od té doby co jsem v USA jsem musela 2x vyhledat pohotovost s urputnou bolestí zubu (stoličky), mám 2x root canals, 3x korunku, 1x menší operaci (odejmutí přebytečné části dásně kvůli korunce) a pár vyměněných plomb. Za tu dobu jsem tu zaplatila asi kolem 80 tisíc korun nehledě na to co zaplatila za mě pojišťovna. A to mám dobré pojištění, lidé co nemají pojištění si tu ani nedovolí jít k zubaři.Závěr? Nenechte se uklidnit doktorem že to je jenom citlivý zub, z rentgenu se toho moc nepozná a jestli Vás opravdu bolel měl Vám vyvrtat. Ale samozřejmě by mě taky zajímal názor profesionála.'

Helí (Po, 13. 7. 2009 - 08:07)

Dobrý den, chtěla bych se zeptat na názor profesionála.Před půl rokem jsem byla na preventivní prohlídce a stěžovala jsem si na bolest zubů. Po rentgenu zubař nic nezjistil a informoval mne o zvýšené citlivosti zubů. Po půl roce se bolest zvýšila natolik, že jsem šla k zubaři znovu. Také nic nezjistil,jen mi vyvrtal zub a říkal,že neví čím to může být a možná by mi to mohlo pomoci.Stále sledoval půl roku starý rentgenový smímek. Já jsem do dvou dnů navštívila zubní pohotovost,kde mne informovali o odumřelém zubu, který mi vyvrtali a pročistili.Doporučili mi, že mám co nejdříve vyhledat svého lékaře. Když jsem hned v pondělí předala zubní sestře lékařskou zprávu,řekla že mám počkat do 4.8.2009 a mám dávat pozor na udržení čistého zubu (dnes je 13.7.2009).Zub mám stále otevřený a je doba dovolených.Bojím se ,že vyjedu do ciziny a zub mne opět začne bolet.Mám z toho velmi špatný pocit.Lékař mě ani neviděl!Je tento postup vhodný?'

olina (Pá, 2. 1. 2009 - 18:01)

Ahojky já mám osobní zkušenost.Začala mě bolet šestka nahoře,přesně jak popisuješ pouze při otřesech apod. zubař něvěděl co se děje,kaz nikde,přesto zub vyvrtal,zaplomboval bolelo to pořád.Tak zub umrtvil a bolelo to pořád,to mu bylo tak divný žemě poslal na rentgen a tam se zjistilo,že kořen té šestky zasahuje do nosního kanálku.Poslal mě na nosní tam udělali punkci a zjistili,že mám zaraženou rýmu a ty kanálky byly prostě zacpaný.Do týdne se rýma spustila a bylo po bolesti.Takže vidíš že to nemusí být zubem ale pes může být zakopaný jinde.'

olina (Pá, 2. 1. 2009 - 18:01)

Ahoj asi tě zklamu ale věř mi že na tohle opravdu funguje jedině šikovný a ochotný zubař.Žádná vodička,pasta atd. to nespraví.'

zuza77 (Čt, 11. 10. 2012 - 15:10)

Prosím nevítě někdo o zubaři v Praze, který přijímá nové pacienty a finančně mě nezruinuje? Přestěhovala jsem se z Berouna a nikde nechtějí brát, berou jen kliniky, sice je tam skvělá péče, ale na to prostě nemám. Děkuji všem, pokud někdo víte..

er (Ne, 9. 10. 2011 - 13:10)

?

Petr (Čt, 6. 10. 2011 - 21:10)

Platí se i bílé blomby na předních zubech?

janka (Čt, 10. 2. 2011 - 09:02)

já mám pocit, že mojeho tatínka, když si nechal dělat zuby, tak stála asi 35 tisíc celá pusa, tak mi je divný, že by to byl jenom jeden zub.

Myslím, (Po, 7. 2. 2011 - 23:02)

že ve FN Hradec Králové,vám udělají totéž,za cenu o cca 100000 nižší...

mona9 (Po, 7. 2. 2011 - 22:02)

Dobrý den chtěla jsem se zeptat jaké mám možnosti dát si nový zub.Měla jsem úraz na lyžích a při pádu mám vyražený přední horní druhý zub(řezák)nedal se už zachránit.Doktor mi nabídl nový za cca 25tisíc korun.Je to velká částka mám i jiné možnosti? Hlavně aby to dobře vypadalo a bylo o něco levnější. Moc děkuji za radu.

otik (Ne, 28. 12. 2008 - 20:12)

Ahoj,mám problém....jsem starej.(50) a kejvaj se mi zuby.....zubař mi řekl.že to je v poho,ale mě to vadí...a myslím ,že jeho zuby to nejsou,tak na to kašle...je něco co to zlepší?něco co jste vyzkoušeli...pasta,atd'

Alyx (Pá, 26. 12. 2008 - 15:12)

Dobrý den,Mám takový problém. Asi dva roky zpátky mě začala bolet stolička vlevo nahoře, ale ne bolet jako když je zkažený zub. Bolela jen při nějakém otřesu (rychlá chůze, chůze ze schodů, poskoky...) Doktorka mi řekla, že to kaz není, ale jen nějaké ložisko, ze kterého by se dřív nebo později kaz udělal. Takže mi to vyvrtala, jen tak na povrchu, ani tam nedávala plombu a bylo to v pořádku. Teď po dvou letech se to ozvalo znova - zase citlivost na otřesy. Vždy při nějakém prudším pohybu to zabolí. Dívala jsem se na to do zrcátka, a mám tam trochu zarudlou dáseň. Na dotek to na tom místě bolí úplně stejně, jako při těch otřesech. Tak mě napadlo, zda to není jen zánět dásně a jestli mi to ten zub nedráždí. Ptám se proto, že na zubní prohlídku si budu muset ještě nějakou dobu počkat a potřebuji vědět, zda se to obejde bez vrtání, jestli je to jen ten zánět, nebo kaz, anebo jestli to samo od sebe přejde. Prosím o jakoukoliv radu nebo Vaši zkušenost. Děkuji'

Lucka V. (Po, 15. 12. 2008 - 18:12)

odbarvily-pardon

Lucka V. (Po, 15. 12. 2008 - 17:12)

Hanko, po corsodylu je to normální, já to měla také.ve vedlejších účincích je to napsáno.trvalo mi cca měsíc, než se zuby obarvily.'

Jája (Po, 15. 12. 2008 - 16:12)

Zdravíčko...už dlouho tady nikdo nepsal, tak písnu já. Bolel mě zub. Došla jsem si k zubařce, odvrtala , zadělala...ráno bolel jak čert. Nechala mi ho teda tak, otevřený...díra jak do ... lidi zubaři jsou pěkné mrchy, když říkám bolí to, asi slyší, přitlač! Kdyby to nebolelo, tak snad neřvu, ne??? Měla jsem možnost srovnávat, bohužel profesionálka je 300 km daleko a tak trpím. Já i moje zuby, jo za blbost se platí a za dobrého zubaře stokrááát tolik.'

katka (Út, 10. 6. 2008 - 16:06)

je mi 22 a první (bílou) plombu jsem dostala asi ve 14 letech, za rok druhou a od té doby klid. Dneska jsem byla u zubařky a rentgenem zjistila kaz pod první plombou. Vyvrtala ji, ale zjistila že kaz už je hluboký, i přes injekci to bolelo. Tak mi tam dala umrtvující vložku s tím, že za tři týdny mám jít na vytažení nervu. Máte s tím zkušenosti? neohrozí to ten zub? nechci o něj přijít, v mém věku mi to přijde fakt moc brzo.'

Hana (Út, 6. 5. 2008 - 17:05)

Dobrý den, mám prosbu dcera má 17 let má zuby bez plomb, ale teď jsem zjistili, že se ji začaly zbarvovat řezáky do žluta a postupně další zuby. Nejsou špinavé, prostě se zbarvuje sklovina, podotýkám nepije a nekouří, nemáme tušení od čeho zbarvení začalo a jak se ho zbavit. nemáte s tím zkušenosti. Používala corsydol.Děkuji za radu. H.'

Reklama

Přidat komentář