Reklama

Zuby :(

wanillca (Út, 6. 5. 2008 - 09:05)

změna zubaře byla na místě,dle mého názoru se vyplatí navštívit nemocnice v krajských městech či v Praze,kde jsou odborníci,ato i za cenu,že je to dražší.Ošetření u nich bývá téměř bezbolestné a kvalitní.Mimochodem-ta Tvoje zubařka byla pěkná kráva,i já mám podobné zážitky se zubaři.'

Misha (Po, 4. 2. 2008 - 09:02)

Budu Ti držet palce. Občas mám z některých našich lékařů pocit, že si pacienty vychutnávají. S mou novou zubařkou tohle probíráme a nad některými případy z praxe se nestačím divit. Co je to třeba za lékaře, který odmítá podat pacientovi lokální anestezii při bolestivém výkonu s odůvodněním, že to musí vydržet... Pak se lidi nemají bát zubařů a spol. Já tedy mám co dělat, abych našla ztracenou důvěru a při každé návštěvě se netřásla jako ratlík. Jarko, hodně štěstí a nedej se.'

Jaroslava (Pá, 1. 2. 2008 - 16:02)

Tak na tom teď pracuju. Ale přiznávám, že toho je na mých bedrech příliš, letos maturuju a ještě k tomu tohle. Ale jedno vím jistě, nedám si pokoj, dokud nebude pykat'

Misha (Pá, 1. 2. 2008 - 14:02)

Tak to je drasťárna, Jarko. Sice na tom nejsem tak hrozně, ale díky "péči" mé bývalé zubařky teď také docházím poměrně často k nové, soukromé. Za celý můj 29 letý život mi udělala až teď rentgen zubů, samozřejmě našla pár kazů pod plombami, ale hlavně jsem měla zanedbaný zub, který musí dostat po léčbě kanálků korunku. Takže velká slast a velké finanční vydání, kterému se dalo předejít. Nechápu, jak je možné, že každý zubař má jiné standardy vyšetření. Jarko, na zubařku bys možná mohla podat stížnost ke stomatologické komoře.'

Jaroslava (Pá, 1. 2. 2008 - 13:02)

Mám dotaz. Od první třídy základní školy pravidelně navštěvuji zubaře. V 9 letech jsem stoličku přišla. Od sedmé třídy základní školy jsem skoro každý týden chodila k zubaři, který mi léčil zuby. Poté jsem zubaře vyměnila, protože jsem nastoupila na střední školu a nechtěla jsem za ním dojíždět. Školní zubařku jsem navštěvovala po celé 4 roky studia. Léčila mi stoličku, u kt. se mi udělal zánět okostnice. Veškeré zákroky s tím spojené mi prováděla bez umrtvení. S okostnicí jsem u ním byla nesčetněkrát. Prý s tím už budu muset žít. Bez ohledu na tento jeden problém jsem celé 4 roky neustále řešila i jiné problémy se zuby. Před Vánocemi jsem opět navštívila zubařku s bolavým zubem. Ta mi zub vyvratala a zaplombovala. Na druhý den jsem byla v ordinaci zase, protože mi opuchl celý obličej. Zub opět vyvratala a nechala otevřený na 3/4 měsíce, aniž by se o něj dále starala. Už jsem toho měla opravdu dost, tak jsem zkontaktovala jiného (soukromého) zubaře, který mě ošetřil. Nevěřila jsem vlastním uším. Našel mi přes 10 kazů, léčitelný zánět okostnice, nevyčištěné kanálky a plno váčků. Celková suma oprav: 20 000Kč. Tohle považuji za krásný důkaz zanedbání péče...Nebo ne?'

Eraser (Po, 9. 7. 2007 - 13:07)

irejdžr: Ještě něco. Docela ses trefil. Titul trochu jinej, ale vzdělání technický. A ty budeš asi zase doktor, co? Jen prachy, pacientovi zkurvit co se dá a žádná zodpovědnost za to, co?'

Eraser (Ne, 8. 7. 2007 - 21:07)

irejdžr: No jo, kdo nemá potíže, tak nevěří. Přeju ti to taky !'

irejdžr (Čt, 28. 6. 2007 - 20:06)

a ty jdi ho hajzlu i s tou svou aloe. NEKOUPÍM! Máš to marný.'

Honza pro EraSe (Čt, 28. 6. 2007 - 11:06)

No, je to velký soubor otázek a problémů. Je to na celý seminář.....s podobnými zkušenostmi se setkávám mnoho let a některé zkušenosti jsou popsány na webu www.aloe-gel.czJe tam i kontakt pro další diskusi, protože na veřejnou diskusi to není, tady se do toho každý naveze a je to neřízená diskuse.'

irejdžr (St, 27. 6. 2007 - 20:06)

Hele mazavko, jestli ty nebudeš nějakej takovej kverulant hypochondr. Takovej parchant je pro každýho doktora pravým požehnáním. Nejseš ty náhodou inženýr? To by na tebe sedělo.'

Eraser (St, 27. 6. 2007 - 13:06)

Dobrý den, budu mít rozsáhlejší dotaz, ale jsem už zoufalý a byl bych rád, kdyby mi někdo poradil, třeba má někdo podobné zkušenosti...Je mi 26 a do loňského října jsem problémy s chrupem neměl. Loni v říjnu jsem si nechal vytrhnout osmičku (zub 38) vlevo dole. Extrakce byla komplikovaná (zub byl zčásti v ústech, zčásti zaklíněný v kosti nemohl celý prořezat) a popravdě si teď nadávám, že jsem si ji nechal vytrhnout. Protože tento zub mě sice potrápil tak 2x za rok zánětem dásně okolo, ale proti problémům, které mám od té doby to nic nebylo. Od té doby je zadní strana zubu 37 velice citlivá na sladké, kyselé a teplné podněty. Dále se mi v té době ulomil kousek šestky vpravo nahoře (16). Zubní lékařka, ke které jsem chodil 10 let jen na preventivní prohlídky, protože problémy nebyly, mi řekla, že tam nic nevidí a bolest že si mám zakázat. Po delší době nespokojenosti byla toto "poslední kapka" a já se rozhodl změnit zubního lékaře. Přešel jsem k zubní lékařce, ke které chodí moje přítelkyně. Ta mi tento zub letos v březnu opravila nadstandardní amalgámovou výplní. Ovšem na vnější straně zubu zůstala ostrá hrana, kde se zachycovalo jídlo a která mě drápala do jazyka. Plomba byla asi moc nízká. Když jsem druhý den za paní doktorkou přišel s tímto problémem, obrousila trochu tu vnější hranu zubu aby mezi ní a plombou nebyl ostrý přechod. To mělo za následek snížení skusu na té straně. Tento zub byl také citlivý na studené podněty. O bolestivém zubu 37 prohlásila, že je zdravý a nemá tam co bolet. Ze zoufalství jsem vyhledla konzultaci u dalších 2 zubařů, ale setkal jsem se s odbývavým přístupem že zuby nemají proč bolet a v 1 případě lékař věnoval celou dobu návštěvy tomu, aby mě přemluvil k implantování horních dvojek, které mně nenarostly, protože nejsou založené. To ovšem nebyl problém, kvůli kterému jsem ho vyhledal. V pátek jsem přešel k nové zubní lékařce, na doporučení člověka z oboru. Musím říci, že paní doktorka má seriózní přístup a zabývá se problémy pacienta. Diagnostikovala 2 kazy v osmičkách (28 a 48) a velice se divila, že jsem byl na prohlídce u předchozí lékařky před 3 měsíci a ta kazy neobjevila. Tyto zuby ošetřila amalgámovými výplněmi. V zubu 16 odvrtala 3 měsíce starou amalgámovou výplň a nahradila ji kompozitní. U zubu 37 objevila příčinu jeho citlivosti a bolestivosti a to tu, že při extrakci zubu 38 došlo k vylomení části skloviny v krčkové části tohoto zubu vzadu. Paní doktorka se přes hodinu pokoušela tento defekt zakrýt jakousi "umělou sklovinou", ale bohužel to tam nedrželo. Řekla, že další možnost je tam dát plombu, ale že by nerada ten zub zbytečně poškodila, protože je zdravý. Od tohoto pokusu je ale tento zub daleko víc bolestivý. Vlastně na všechno. Je to tím, že paní doktorka tam nejdřív musela něco naleptat aby držela výplň, která bohužel nakonec nedržela? Může se to časem zlepšit?No a po dlouhém úvodu mé další dotazy... 1) Zub 16 je od zhotovení kompozitní výplně na vnější straně (tam ta výplň nezasahuje) na přejetí jazykem jakoby chlupatá, jako když je tam plak. Ale i po vyčištění je to stejné. Mohl ose stát, že paní doktorce ukáplo při tvoření kompozitní výplně "leptadlo" a poleptalo sklovinu? A pokud ano, dá se s tím něco dělat? Třeba tu stranu vyleštit u dentální hygienistky?2) Zub 16 je po zhotovení výše zmíněné výplně velice bolestivý na studené a dnes když jsem se odvážil žvýkat plně na obě strany úst zub poměrně hodně bolí na skousnutí (třeba kůrky chleba). Je toto normální v krátké době (bylo to děláno 22.6.) po zhotovení výplně a mohu počítat s tím, že to přejde nebo tam může být nějaký problém? Je to moje první bílá výplň.3) Zub 28 ,kde byla 22.6. dělána amalgámová výplň, je velice citlivý na dotek zubním kartáčkem. Skoro to kvůli tomu ani nejde vyčistit. Je to normální a mohu počítat s tím, že to přejde?4) Asi od 21 let mám dost odhalené krčky na hodně zubech. Nečistím tvrdým kartáčkem, horizontální technikou, používám stíravou techniku, mezizubní kartáček, dentální nit. "Nová" paní doktorka, která se zabývá i parodntologií tvrdí, že si za to můžu sám, že jsem si dásně sedřel, že je mám moc tenké. Toto se mi nezdá, protože když vidím čím a jak si jiní lidé čistí zuby a nemají problémy... Je prý možná operace na zakrytí obnažených, ale má prý jen 50 % úspěšnost a paní doktorka tvrdí, že pokud se má dělat, tak si pak nesmím ty dásně zase sedřít. Musím říci, že to, že jsem si dásně sedřel sám mě až uráží, protože opravdu celý život čistím zuby tak jak se má, ne silným tlakem a ne tvrdými zubatými kartáčky jako jiní lidé, kteří ale problémy nemají. Můj otec má od 20 prý také odhalené krčky. Ale ne tak moc jako já. Může to být i dědičné?Moc děkuji za to, jestli to někdo dočetl až na konec a předem moc děkuji za odpovědi.'

Honza pro Hanku (Ne, 10. 6. 2007 - 14:06)

To co popisuješ je asi širší téma a chce to více informaci a delší diskusi. Podívej se na web www.aloe-gel.cz , kde je Poradna zdraví. Je tam i něco okolo zubů a možnost bezplatné konzultace. Můžeš ji využít....Pro Gabinu ale i další.Zubní pasty bez fluoru existuji. Je jich velice málo a jsou mnohém dražší než pasty s fluorem, které většinou ničí zubní sklovinu.Velmi dobrá je zubní pasta aloe vera s propolisem. Toho aloe vera tam ale musí být aspoň 30 procent váhového množství.Jinak to nezabije mnoho bakterií. Navíc taková pasta není abrasivní a "nešmirgluje" zuby, ale nadherně je leští. Zeptej se zlatníků, jakou používají zubní pastu na leštění zlata...'

hanka (Ne, 10. 6. 2007 - 11:06)

Ahojte, je mi 18 a mám takový problém, totiž, že se mi kývou zuby a zubař mi pořád tvrdí, že jsou zcela v pořádku. Přitom vím, že to v pořádku není. Nekývou se tak moc, že by to šlo vidět, ale já to cítím. Nejdřív to byl jeden, to jsem se ještě utěšovala, že se mi to může třeba jen zdát. Ale postupem času těch kývajících se zubů přibývalo. Nevím, co mám dělat, smířit se s tím, že mi dlouho nevydrží? Asi jo, co mi zbývá. Asi to souvisí i s tím, že mě hodně bolí kosti. Když jsem ale byla u doktora, skoro se mi vysmál, že v mém věku by mohlo jít o odvápnění. Pořád jsem ho ale otravovala, protože ta bolest se nedala vydržet. Vyšetčení na revmatismus bylo negativní. Nikdy mi nic nezjistili. Jinak se stravuju zdravě, něco přes rok jsem vegetariánka, beru Osteofix kvůli těm bolestem. Je na to opravdu dobrý. Vůbec nevím, co si myslet...jsem blázen já, nebo doktoři?'

olina (Út, 5. 6. 2007 - 10:06)

Nemám už skoro ani jeden zub, ale mám všechny kořeny. Dá se na ně připevnit protéza nebo se musí kořeny vytrhat?'

jana (Po, 28. 5. 2007 - 17:05)

Lidi, se zubama věřte tomu, že když se vám o nich delší dobu zdá...jako že vás bolej, padaj vám, drolej se a podobně, tak je to nejspíš odrazem nějaký závažnější choroby v těle...U nás v rodině se pokaždý potvrdí...už dlouhý leta...'

Návštěvník (Po, 28. 5. 2007 - 16:05)

Mate stejny problem jako jsem mela ja, akorat ze ja jsem mela zalozeny spicak vlevo nahore. Jelikoz, jsem se rozhodla pro rovnani zubu fixnim aparatkem, muselo se zubem neco udelat. Po delsich utrapach, co mi lekar zkousel vytahnout zub-pomoci rovnatek, mi bylo receno, ze musi ven. Provadeli mi to pouze pri lokalnim umrtveni, a toto vam nedoporucuji. Byl to opravdu nejhorsi zazitek v mem zivote /a to opravdu nelzu/. Zub byl, uz pry vzhledem k memu veku /29/, prirostly k dasni a sel ven spatne. Opravdu vam doporucuji zakrok v celkove anestezii, coz vam zrejme daji vybrat, a nenechte se obmekcit, ze bezne tento zakrok delaji pri lokalce, nikdy nevite jak jim to pujde. Rekonvalescence jinak nejak bolestiva nebyla, pri spravne ustni hygiene se to hoji rychle. Do vznikle "diry" mi rovnatkem pritahli zuby ze zadu, domodelovali a vypada to opravdu skvele.

Gábina (So, 10. 3. 2007 - 12:03)

Zdravím, mohl by mi někdo prosím poradit dobré pasty bez fluoru?'

emilka (Po, 5. 3. 2007 - 17:03)

http://www.chlamydie.info/mohou to být i tyto potíže, a protože lékaři neradi připouští léčbu chlamydií, i když se potvrdí jejich výskyt, trpí mnoho lidí zbytečně....protože existuje způsob léčbyžádej testy a vyšetření'

Petra (Pá, 26. 1. 2007 - 17:01)

Je mi 28 a mám stále ještě jeden mléčný zub. Je to špičák vlevo nahoře. Podle RTG mi bylo sděleno, že nový zub je špatně umístěný, místo aby rostl shora dolů, uvelebil se pěkně vodorovně a nikdo ho ven nedostane. Prý si mám svůj mléčný zub hlídat co to půjde, než mi budou kvůli němu řezat dásna... No.. docela se bojím :o(. Nedávno mi moje dcera přinesla na dlani svůj poslední mléčný špičák, má je všechny venku dřív než já.'

Lucka (Čt, 25. 1. 2007 - 22:01)

Jo? Tak to já to teda vidim jinak. Jde o to, že fluor je pro zuby prospěšný- teď nemluvím o nadybtku v dětském věku, který může způsobit fluorózu, ale jde o to, že jestli že máš na zubech plak, tak ten F nemůže do zubu a usadí se ti do plaku. Ten plak, když je tam dýl a je dostatek ostatních iontů spolu s fluorem, tak pak plak mineralizuje a vznikne kámen.... Takže podstatou je vždy odstranit zubní plak, pak se tam nemůže dostat F, takže nemůže ani vzniknout zubní kámen. Spousta výrobců prodává zubní pasty bez F, ale fór je taky v tom, že obsahují většinou mořskou sůl a ta toho F obsahuje hodně.... Jestli máš podložené informace o tom zákazu v USA, ráda se přiučím. Díky Lucka'

Reklama

Přidat komentář