Medicína

Životní styl

 • 10 tipů péče o nehty
  Upravené ruce a zdravé nehty o nás prozrazují hodně, stejně jako nehty okousané a s oloupaným lakem. Nehty také ukazují stav celého našeho organismu, jejich lámavost nebo bílé skvrnky mohou značit...
 • Na co si dát pozor při dovolené v Chorvatsku
  Máte-li namířeno na rekreaci do Chorvatska, přečtěte si naše tipy, aby byl váš pobyt u Jaderského moře co nejpohodovější.
 • 6 mýtů ohledně opalovacích krémů
  Nejdůležitější a nejčastější ochranou proti škodlivému vlivu slunečního záření jsou opalovací krémy. I tak ale mnoho lidí dělá při opalování či (ne)používání opalovacích prostředků mnoho chyb. Často...
 • Flexitariánství - strava s omezenou spotřebou masa
  V návaznosti na moderní životní styl před několika lety vznikl stravovací režim zvaný flexitariánství, jehož vyznavači omezují spotřebu masa. Průzkum společnosti Danone ukázal, že v české populaci se...
 • Návrat ke sportu po covidu by se neměl uspěchat
  Návrat ke sportu po silnější nákaze není vhodné uspěchat, např. při maratonu  je lepší cíle odložit na další rok. Na maraton je třeba se pečlivě připravovat aspoň 4 měsíce.
 • 5 tipů pro zdravé nákupy
  Vaření doma může celé rodině zajistit zdravé stravování. Budete díky tomu vždy přesně znát složení všech jídel a zároveň získáte kontrolu nad velikostí porcí. Základem pro přípravu zdravých pokrmů je...

Rodina a vztahy

K zamyšlení

 • Sebevražda blízkého - Jak k ní přistupovat?

  Odpovídá: Mgr. Sylvie Stretti, Ph.D., ředitelka a zakladatelka neziskové organizace Poradny Vigvam

 • V Británii straší

  Během pandemie covidu se v Británii mezi obyvatelstvem objevovalo paranormálních příběhů podstatně více než kdy dříve. To potvrzuje i Caroline McKendricková ze společnosti Somerset Paranormal Investigators. "Jejich počet přibyl především během covidových opatření, což nebylo ideální, protože jsme nemohli lidi navštěvovat u nich doma," uvedla.

 • Dánsko nakoupí dva miliony jódových tablet v obavě z jaderné události

  Dánsko znepokojené válkou na Ukrajině nakoupí dva miliony jódových tablet, jimiž chce ochránit lidi v případě jaderné události v blízkosti severské země. Uvedl to  podle agentury Reuters dánský zdravotní úřad.

 • Signatáři Charty 2022 požadují ukončení pandemické pohotovosti

  Chartisti považují trvání stavu pandemické pohotovosti za nedůvodný a protiústavní zásah do práv a svobod občanů naší země. Dále požadujíí, aby se Česká republika poučila z chyb při řešení koronavirové krize v období posledních dvou let a v rámci široké odborné diskuse chtějí blíže vysvětlit stav znalostí o koronaviru SARS-CoV-2 a onemocnění covid-19.

 • Většina respirátorů dle ČOI loni nesplňovala zákonné předpisy

  Česká obchodní inspekce (ČOI) loni zjistila porušení zákona u tří čtvrtin kontrolovaných respirátorů na trhu. Celkem v loňském roce udělala 1340 kontrol, porušení odhalila v 1005 případech. Uložila 510 pokut v hodnotě 8,3 milionu korun. Zakázala také distribuci 972.000 kusů respirátorů za 20 milionů korun. 

 • Eutanazie ve světě

  Vybrané údaje o eutanazii ve světě k 20. výročí (1. dubna) vstupu v platnost zákona legalizujícího eutanazii v Nizozemsku, které se stalo první zemí na světě s možností eutanazie:

Doporučujeme