Reklama

Omlazování vlastní krví a tukem

Nejpřirozenější zkrášlující metody
Estetická medicína nabízí celou řadu moderních postupů pro zdokonalení křivek či zahlazení stop času. Stále ale existuje velké množství žen, kterým vidina čehokoli umělého v jejich těle brání svěřit se do rukou plastických chirurgů.

Nové možnosti nabízejí zákroky, při nichž se používají pouze tělu vlastní materiály a patří tak k těm nejšetrnějším a nejpřirozenějším. Lidské tělo totiž skrývá velmi hodnotné materiály, které díky současným poznatkům i technickým možnostem dokážou lékaři využít pro řešení některých zdravotních problémů či estetických nedostatků. 
„Autologní metody pracují s tělu vlastními materiály, přirozeně bohatými na velmi cenné látky. V estetické medicíně je v poslední době často využíván potenciál tuku či krevní plazmy. Účinky krevní plazmy využíváme především pro regeneraci pleti. Vlastní tuk se osvědčil jako vynikající výplňový materiál, přirozeně bohatý na kmenové buňky, které se významně podílejí na regeneraci a přijetí přenesené tukové tkáně. Velká výhoda těchto metod spočívá v tom, že odpadá riziko možných alergických reakcí, případného přenosu různých chorob a infekcí. Tyto metody jsou navíc velmi šetrné a dosažené výsledky působí přirozeným dojmem,“ vysvětluje základní princip autologních metod MUDr. Hana Zimovčáková z  Body kliniky plastické chirurgie.

1. Drákulova terapie pro omlazení pleti 
K tomu, abyste omládla o několik let, stačí pár kapek vaší vlastní krve. Při unikátní plazma terapii TrayLIFE se z malého množství odebrané krve během pár minut v odstředivce oddělí její omlazující část - krevní plazma. Tato část krve je velmi bohatá na růstové faktory a proteiny, které jsou schopné pleť stimulovat a nastartovat v ní přirozenou cestou výrazné revitalizační a regenerační procesy. Přidáním unikátního TrayLIFE aktivátoru se tyto procesy ještě zrychlí a maximálně zefektivní. 
Aktivovaná plazma se následně aplikuje droboučkými vpichy do pokožky. Již pár minut po ošetření je pleť vypnutá a na první pohled rozjasněná. Požadovaný hlavní efekt ošetření plazma terapií TrayLIFE se dostaví 3-4 týdny po zákroku, během nichž růstové faktory ´pracují´ na regeneraci a omlazení pleti. Kromě obličeje se tzv. Drákulova terapie nejčastěji používá k omlazení krku, dekoltu a hřbetu rukou. 
„S aplikací plazma terapie TrayLIFE máme na klinice vynikající zkušenosti např. u pacientek se sušší zralou pletí. Jedním z účinků plazma terapie TrayLIFE je totiž obnova tvorby endogenní (tělu vlastní) kyseliny hyaluronové, která pleť hydratuje. Při úbytku kyseliny hyaluronové v pleti dochází k celkové dehydrataci pleti a tím i k tvorbě vrásek. Tyto nežádoucí efekty dokážeme ošetřením aktivovanou plazmou redukovat,“ popisuje zkušenosti s plazma terapií MUDr. Hana Zimovčáková.

2. Zvětšení prsou bez implantátů 
Pokud toužíte po plnějším poprsí, už se nemusíte spoléhat pouze na silikonové implantáty. Aktuální novinkou je zvětšení prsou pomocí lipograftingu. Při této metodě se metodou liposukce odebere tuková tkáň z částí těla jako jsou boky, stehna, hýždě či břicho, a následně se vyčištěný tuk aplikuje do prsní tkáně. Výsledkem zákroku je pak přirozené zvětšení, vyplnění, lehké zvednutí či úprava tvaru prsou. Metoda má sice omezené použití - pomocí vlastního tuku je ideální zvětšovat ňadra pouze o jednu velikost, velkou předností je ale maximální šetrnost zákroku. “Do těla se nevpravují žádné cizorodé látky. Drobnější korekce lze provádět při lokální anestézii. Také doba rekonvalescence je mnohem kratší než po klasické augmentaci a pooperační průběh je téměř nebolestivý,“ vysvětluje MUDr. Ivo Menšík z Body kliniky plastické chirurgie. U transplantovaného tuku navíc nehrozí tvorba kapsuly a odpadá nutnost výměny implantátu.
Skvělou alternativou může být i BodyChic, novinka v nabídce estetické medicíny. Je založen na kombinaci dvou oblíbených zákroků: liposukce a zvětšení prsou vlastním tukem. Šetrný a zároveň velmi efektivní kombinovaný zákrok BodyChic je vhodný pro ženy, které žádají zeštíhlení některých částí těla, většinou stehen, hýždí a dalších partií dolní poloviny těla, a současně vyplnění či mírné zvětšení prsou. Při jediné operaci se dosáhne celkového formování a změny proporcí postavy.

3. Vyhlazení vrásek vlastním tukem
Vlastní tuk se dá využít jako výplňový materiál k vyhlazení hlubokých vrásek (nosolícní, v oblasti mezi obočím), ale také ke zvětšení objemu rtů a k tzv. volumetrickému omlazení obličeje. Jde o látku tělu vlastní, přirozeně odbouratelnou. To je velkou výhodou, zejména pokud podstupujete podobný zákrok poprvé a nejste si jisti, zda byla úprava dobrou volbou. Jednoznačnou předností tukových výplní je také nulová pravděpodobnost alergické reakce a dobrý pocit pacienta, že mu není do těla vpravováno nic cizorodého. “Aplikace je jednoduchá, bezbolestná, nijak vás nezatíží. Navíc se jedná o ambulantní ošetření, takže téměř ihned po zákroku se můžete vrátit ke svým běžným denním aktivitám,“ popisuje další výhody metody MUDr. Hana Zimovčáková.
„Pro výsledný efekt je důležitá metoda odběru tuku, protože výsledky různých metod se liší. Podstatné je, aby byl tuk odebrán co možná nejšetrněji a nedošlo k poškození tukových zrn. Na naší klinice pracujeme tzv. Colemanovou metodou, která je velmi šetrná, osvědčená a má dlouhodobě velmi dobré výsledky,“ doplňuje doktor Menšík z brněnské Body kliniky.

Reklama

Reklama

Komentáře

Kuk. (Čt, 29. 8. 2013 - 08:08)
298 @.
Lara (Čt, 29. 8. 2013 - 08:08)
Máte někdo zkušenost? Jak dlouho takový vlastní "implantát" vydrží? Dle mých informací je výsledek nejistý a krátkodobý
Alice (Čt, 19. 6. 2014 - 10:06)
U mě to mělo efekt asi na půl roku.
Byla jsem tady: http://www.medicomvip.cz/esteticka-dermatologie/plazmaterapie
Reklama