150 g jáhel, 100 g vařeného sójového masa, 1 kapie, 4 stroužky česneku, sůl, petrželová nať, 2lžíce oleje. Jáhly 3krát spaříme a uvaříme v osolené vodě.
Smícháme s uvařeným sójovým masem, krájenou kapií, utřeným česnekem a omastíme olejem. Ozdobíme petrželovou natí. (Pro 4 osoby)

200 g jáhel, 25 g sušených hub, 2 cibule, kmín, sůl, 100g sterilovaného hrášku, petrželová nať; rajčata, 2 lžíce oleje. jáhly 3krát spaříme a uvaříme v osolené vodě doměkka. Na oleji zpěníme cibuli a přidáme do měkka podušené houby. Potom vmícháme uvařené jáhly a sterilovaný hrášek.

Podusíme 10 minut a odstavíme. Podáváme ozdobené nakrájenými rajčaty a nakrájenou natí petržele, libečku nebo pažitky. (Pro 4 osoby)

200 g jáhel, 5 jablek, 5 dcl sójového mléka, 3 lžíce oleje, Sůl, strouhaný kokos, 2 lžíce medu.

Jáhly 3krát spaříme a potom uvaříme v sójovém mléku, mírně osoleném. Přidáme syrová strouhaná jablka, kokos, osladíme medem, omastíme olejem a všechno zamícháme. (Pro 4 osoby)

100g jáhel, 50g krup, 50g pohanky, 20g ovesných vloček, majoránka, 3 stroužky česneku, 1 cibule, libeček, sůl, olej na smažení, strouhanka, 7 vajec.
Přísady zvlášť uvaříme, potom smícháme dohromady, přidáme vejce, obalujeme ve strouhance a smažíme. (Pro 4 osoby)

200g jáhel, voda, strouhaná syrová kořenová zelenina, 4 stroužky česneku, sůl, 2 lžíce oleje.

Jáhly 3krát spaříme a uvaříme v osolené vodě do měkka. Odstavíme, přidáme olej, nastrouhanou syrovou kořenovou zeleninu, prolisovaný česnek a všechno zamícháme. (Pro 4 osoby)