Ikonka: 
Zvládnout toho více, stihnout to rychleji a dotáhnout to daleko. Častý vnitřní motor mnoha z nás. Určitě jste si už všimli, že vás ještě stále nikam nedovezl. Místo pocitu úspěchu se objevují výčitky, místo zaslouženého odpočinku další a další úkoly. Být šťastný a produktivní člověk zdaleka neznamená být neustále aktivní. Tady jsou čtyři věci, od kterých si potřebujete dát oraz každý den.
Je známé, že pocit beznaděje může vyvolat i symptomy tělesného onemocnění; opačně působí pocit naděje nebo lásky, kdy se člověk má stále na co těšit. Proto je důležité nepodléhat záporným emocím, které mají přímý vliv na tělesné procesy; obě stránky spolu úzce souvisejí, nic se nemůže odehrávat pouze v těle nebo jedině v duši. Proto např. i strach - ať přímý, nebo zprostředkovaný, působící zvláště přes hormonální odezvu - může organismus vyčerpávat a snižovat i jeho imunitu V japonské metodě zen šiacu se říká ze imunitní a lymfatický systém je řízen trojitým ohřívačem.
Bylo zjištěno, že půdní mikroby mají podobné účinky na mozek jako lék Prozac. Práce se zeminou, hraní si v půdě, zašpinění se bahnem může skutečně učinit dospělé i děti šťastnějšími a zdravějšími. To, o čem zahradníci a zemědělci mluvili po tisíciletí, je nyní vědecky ověřeno. Pocit, že vaše zahrada nebo farma je vaše šťastné místo, není náhoda!  
0 příspěvků / 0 nových
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)

Nechci být sám a přesto nemám na vybranou

Zdravím, je mi 20 let a jsem studentem vysoké školy. Nikdy jsem nečekal ,že bych tohle udělal, jelikož jsem své deprese vstřebal a naučil se s nimi žít, ale teď je toho nějak moc najednou.

Mám rodinu, která se o mě, když jsem byl malý, moc nestarala a nezajímala a já je teď vidím jen jako lidi, kterým dlužím svým životem - závidím lidem, co milují své rodiče, protože já jsem tohle nikdy nezažil i přesto, že s nimi žiji.

5. Prosinec 2019 - 21:05
2 komentáře / 0 nových
Poslední
Obrázek uživatele korecky
korecky

schizofrenie - rady schizofrenika

Mnoho osob se trápí s tím, když jejich blýzká osoba onemocní duševní nemocí, zjeména schizofrenií. Okruh osob okolo nemocného neví, co se mu honí v hlavě a často lidé podnikají kroky, které by nikdy nepodnikali. Pokud máte doma schizofrenika a ten se chová pro vás divně, nelogicky, rád si s vámi na dané téma pohovořím a zkusíme najít formu, jak s ním komunikovat. Jsem také schizofrenik, mám absolutní náhled na nemoc.

24. Listopad 2019 - 18:28
3 komentáře / 0 nových
Poslední
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)

Je to psychické?

Dobrý den,

13. Listopad 2019 - 10:33
Věční adolescenti neumějí dospět. Od 70. let minulého století každá nová generace odsunuje na stále pozdější dobu dokončení studia i kroky k samostatnosti a uzavření sňatku, které znamenají přechod do dospělého věku.
0 příspěvků / 0 nových
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)

Neschopná nic dokončit

Dobrý  den, 

 mám takový problém. Je mi už více jak 26, někdy v dětství jsem si umanula že  chci studovat medicínu. Nedostala ksem se na gymnázium a tak jsem aspoň šla na zdravotní školu, na svoji vysněnou školu jsem se dostala až na podruhé  ale nedařilo  se mi tam a tak mě vyhodili, šla jsem znova na příjmačky a dostala jsem se..jenže už jsem to všechno nestíhala s prací. Pokaždé jsem udělala nějaké zkoušky a vyhodili mě na různých předmětech. 

2. Listopad 2019 - 22:40
0 příspěvků / 0 nových
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)

Mám ještě šanci se stát psychologem?

Hezký den všem,

12. Říjen 2019 - 6:35
6 komentářů / 0 nových
Poslední
Obrázek uživatele Hedvika87
Hedvika87

Stres při cestování

Dobrý den, chtěla bych se zeptat na stresování při jízdě vlakem, autobusem. Při cestování, když tam plno lídí, tak  mi to vadí a mám psychické potíže a klepu se. Děkuji za odpověd Mazalová

23. Srpen 2019 - 9:31