Rodiče si kvůli internetu musí s dětmi promluvit dříve o sexu

Nový průzkum společnosti AVG Technologies prozrazuje, že technologie zkracují dobu dětské nevinnosti.

Dle nejnovějšího průzkumu AVG Technologies (NYSE: AVG), společnosti poskytující internetovou bezpečnost 187 milionům aktivních uživatelů, většina dnešních českých dětí ve věku deseti let už se svými rodiči mluvila o sexu. To je až o pět let dříve, než měla stejnou rozmluvu generace jejich rodičů, přičemž většina z nich (v Česku dokonce až 53 %) si nepamatuje, že by takovou diskuzi vůbec kdy vedla.

Internet byl označen jako nejčastější „spouštěč“ rozhovorů s dětmi o věcech jako je porno (podle průzkumu pro rodiče nejméně příjemné téma k diskuzi), sex nebo puberta. Pokud se týče dětského surfování na internetu, největší starostí českých rodičů je, že děti netráví dost času venku (52 %) a také to, jak snadné pro ně je se na internetu dostat k nevhodnému obsahu (48 %).  

Nejrozšířenějšími metodami rodičů, jak bojovat zejména s posledním neduhem, je zákaz navštěvování neznámých webových stránek bez dovolení (54 %), zákaz komunikování s cizími lidmi (54 %), nakupování přes internet (53 %) a povolení být na internetu jen po určený čas (44 %). Nicméně, žádné z těchto opatření není praktikováno drtivou většinou rodičů.  

I přesto, že nejméně 8 z 10 rodičů zavedlo jednu nebo více z těchto restrikcí, pouze necelá třetina (29 %) českých dětí, dotazovaných společně s jejich rodiči, si myslí, že internet může být nebezpečný. Většina rodičů také uvedla, že ve věku devíti až dvanácti let vědí jejich děti o internetu více než oni.

„Tyto výsledky znázorňují nutnost učit se základní pravidla chování na internetu již v mladém věku a to nejlépe společně s rodiči,“ říká Judith Bitterli, marketingová ředitelka společnosti AVG Technologies. „Důležitost toho, aby se tyto rozmluvy odehrávaly v raném věku a správným způsobem, vzrůstá s tím, jak stoupá používání chytrých zařízení u dětí. Proto jsme ve spojení s dobročinnou organizací Childnet International začali vydávat sérii zábavných a poučných interaktivních elektronických knih pro děti různého věku nazvanou Magda and Mo.“

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář

Komentáře (1)

Přidat komentář

Reklama

Reklama