Reklama

Císařský řez vyvolává alergie

Nejrůznějšími alergiemi na potravinářské produkty jsou především ohroženy děti, které se narodily pomocí císařského řezu. Naznačují to výsledky ročního výzkumu odborníků z mnichovské univerzity.

Testům podrobili celkem 865 kojenců, jejichž rodiče trpí některou z forem alergií. U 147 z nich, kteří přišli na svět pomocí skalpelu, zjistili, že je v prvním roce věku sužují častěji průjmy a počet těch, kteří negativně reagují na kravské mléko a jinou potravu, je u nich dvojnásobně vyšší než u ostatních novorozenců. Právě u nich také laboratorní analýzy prokázaly značné množství alergenů v krvi.

Na základě získaných poznatků se odborníci z kojeneckého oddělení mnichovské univerzitní kliniky domnívají, že císařský řez znemožňuje určitým druhům bakterií usídlit se v tlustém střevu novorozence.

"Jde o mikroorganizmy, které hrají klíčovou úlohu při vytváření imunitního systému. Při normálním porodu tyto bakterie přecházejí plynule do organizmu dítěte z matčiných střev a dělohy, během císařského řezu je však tento přirozený přenos bakterií přerušen a tím ohrožena schopnost novorozence vybudovat si obranné mechanizmy," shrnují vědci výsledky svého bádání v nejnovějším vydání odborného periodika Archives of Disease in Childhood.

Zdroj: ČTK

Reklama

Reklama

Komentáře

Vladimír Tureček (Pá, 19. 11. 2004 - 12:11)
Jako léčitel musím tvrzení v článku potvrdit. K císařskému řezu se musí lékaři uchýlit v případě určitých slabostí v těle, způsobeným slabostí orgánů, nejvíc ledvin, jater a žaludku, která způsobí odchylky v postavení těla plodu. V mé praxi se bohužel potvrzuje, že většina nemocí má původ ve slabosti vnitřních orgánů, mající původ v málo kvalitní, běžné stravě a genetické zátěži od předků a navíc získané v tomto životě výživovými chybami. Považuji za základní předpoklad v léčení všech nemocí 100% fungování těla, bez toho mi připadá málo účinné léčit jakoukoli nemoc. Praxe dokazuje, že u většiny klientů je třeba posílit všechny orgány nejlepší stravou. Pro početí dítěte, aby se narodilo zdravé a bez problémů, je nutné úplné zdraví a odstranění genetické zátěže u obou rodičů. To je nutné v každém věku, geneticky zatížené orgány stárnou rychleji, přesně podle toho, jak jsou zatíženy navíc. U nás je průměrná genetická zátěž 78 %, na druhém místě po USA, kde činí 79 %.
coroner (So, 20. 11. 2004 - 14:11)
V první řadě bych chtěl předeslat, že těžko můžeme něco namítat proti císařskému řezu v případech, kdy jde o ohrožení života matky nebo dítěte.
Nastínění možností určité formy prevence, aby k takové situaci nedošlo, se týkal předchozí příspěvek.

Je zde míněno spíše něco jiného, což nejsnáze pochopíme, pokud si otevřeme na Doktorce diskuzní fórum Chci rodit císařským řezem v kategorii Rodina a děti:

http://www.doktorka.cz/run/chat/treplies.asp?message=3735&page=1

Řada dotyčných se zde domnívá, že jde o naprosto bezpečnou záležitost.

S ohledem na poznatky energetické medicíny by měla být problematičnost císařského řezu chápána ještě z energetických hledisek, která se mohou významně promítnou do budoucího života dítěte - někdy až v dospělém věku.

Po dobu těhotenství se dítě nachází ve "vodním" prostředí, které má energetický charakter JIN.
JIN je sice jako jedna z energetických složek k životu nezbytná, bohužel má zároveň celkově charakter oslabující - viz bezbranný tvoreček, před narozením
brandys (Po, 22. 11. 2004 - 14:11)
Zaujal mne příspěvek "coroner", 20.11., zejména jangizace miminka při průchodu porodními cestami a příchodu "na souš" a to, že při císařském řezu chybí jakákoli energetická provázanost matky s dítětem při příchodu na svět.

Chci uvést následující poznámku, která vychází z mé vlastní zkušenosti. Prodělala jsem porod, který šel sice "přirozenou cestou", matka však při porodu o sobě nevěděla, byla tedy pod vlivem nějaké látky, aby necítila bolest a neměla strach z porodu, a probrala se až když plod opouštěl její tělo. Chyběla tam tedy jakákoli (nevím jestli energetická, ale zcela jistě komunikační) provázanost mezi matkou a miminkem. Domnívám se, že během porodu dostává miminko od matky desetitisíce informací, které jsou základem pro jeho celý budoucí život. Není-li tedy matka plně při vědomí, je tedy miminko bez jakýchkoli informací nebo těch informací dostane mnohem méně, než příroda plánovala. Je pak v okamžiku porodu "samo", a prožívá velký strach ze smrti i z narození. Rovněž se může stát, že nedostane povel k ukončení "jangizace", tedy k ukončení tlačení, což může způsobit křečovité stažení ramen a trapézů po celý život a malou průchodnost cév zásobujících hlavu a mozek, strach, paniku apod.
Ráda bych, aby mně autor příspěvku odpověděl, jeho myšlenka o střídání fází JIN a JANG během porodu je velmi zajímavá a jeho poznatky ohledne toho, co probíhá mezi matkou a dítětem během porodu, mě, vzhledem k vastní minulosti, velmi zajímají.

brandys
Monika (Út, 31. 7. 2007 - 23:07)
Dobrý den.
Váš článek mě velmi zaujal. Jsem matl¨kou 20 měsíční dcerky. Rodila jsem císařským řezem. Celková anestezie. Aniž bych chtěla, tak mi lékaři kladly na srdce, že pokud si budu trvat na klasickém porodu, tak že ohrozím sebe. Měla jsem rozklíženou pánev a při porodu by to nemuselo prp mě dopadnout dobře. Malá má od narození potíže. Vývojové zpoždění a autistické rysy od mala. Není to vůbec běžné, ale od mala se tak jevila a jeví se tak do teď. Od mala se jí stupňují bolestivé stavy v bříšku. Nejdřív jsme nevěděli, co by to mohlo být, ale po poslední návštěvě u neurologa nás poslaly na potravinové alergeny. Stavy bolesti se stupňují a trvají třeba i hodinu a déle. Někdy i několikrát denně. Jak bolesti přijdou, tak i odcházejí. Vždy je to strašně náhlé a někdy mám pocit, že se dostává až do stavu, kdy o sobě neví a jenom se zmítá a propíná v zádech a hned se zase choulí do klubíčka. Doufám, že se něco prokáže, protože pro nás by to znamenalo odstranění těch velikých bolestí a možná i zmírnění autistických projevů.
Četla jsem o testu, který se jmenoval Allergoscreen Plus (IgG4). Nevíte zda se dá sehnat tady u nás ? Děkuji moc Monika.
pavla (Út, 9. 10. 2007 - 12:10)
K tomuto všemu můžu říct za sebe,že i můj 4 měsíční syn má opožděnější vývin.Taky jsem rodila císařským řezem.Mám už 2 starší děti-normální porod a co si pamatuju,tak byly vývojově v pořádku.Mám o svého nejmladšího syna velký strach.
Alena (Út, 29. 7. 2008 - 14:07)
Děláte si legraci? Nezlobte se na mě,ale jsou to úplný bláboly-Myslíte si,že by těm dětem bylo líp, pokud by byly porozené normálně a při porodu by utrpěly nějaké postižení? Copak jste nikdy neslyšely o tom, že dítě, které bylo například porozeno pomocí kleští, mělo postižený mozek? Myslíte si, že by na tom nebylo líp, kdyby bylo porozeno císařským řezem? A myslim,že by mu nechybělo ani to pochybné jangizování, ani "informace" od matky. Jak si myslíte,že se cítí žena,která musela rodit sekcí, jinak by byla ohrožená ona nebo dítě, když si tyhle bláboly čte? I když jí císař zachránil život? Nebo dítěti?
Jana (Út, 29. 7. 2008 - 15:07)
Alenko, souhlasím s Vámi! Já jsem rodila akutní sekcí při celkové anestézii, protože miminku šlo o život. Jsem neskonale šťastná, že je malá živá a zdravá, i když se narodila o téměř dva měsíce dřív. Kdybych rodila přirozenou cestou, moje miminko by již nejspíš nežilo. Teď jí je 9 měsíců a nemá jediný zdravotní problém, a je na tom kolikrát po zdravotní stránce lépe oproti dětem, které byly porozeny "normálně". Nemá jedinou alergii a i kdyby nějakou měla, rozhodně bych to nepřičítala císaři....
Ivana205 (St, 20. 8. 2008 - 20:08)
Jsem maminka 11.mesicniho chlapecka.Na termin porodu mi praskla voda,byla jsem bez bolesti.Celych 24.hodin se nedelo nic tak mi davali kapecky na vyvolani po 5.kapacce mi zacly tak sileny bolesti,vubec jsem se neotvirala,tak me doktor vzdy pri kontrole otviral rukou,to co jsem prozivala nechci uz zazit.Kdyz uz jsem tam byla zas dalsi den v bolestech a ustavicne do me doktor rval ruku a nasilym me otviral,premyslela jsem jestli je vubec v poradku nechat toho chudacka 2.dny bez plodove vody a me takhle tryznit uplne v poradku.Kdyz se mu me za cely den podarilo otevrit me na pul centaku a sestra uz na me kricela.ze tohle neni poradna bolest a ze ta jeste prijde,rekla jsem dost-na porod bych stejne uz silu nemela,tak jsem rekla proc mi neudelaj cisare.V ten den me asi zachranila ma tchyne,kterou nemam moc v lasce.Bydli v baraku vedle primare.Okamzite za nim bezela a rekla mu co se v porodnici deje.Najednou sup sup a do pul hodiny me vezli na cisare.Jeste jsem slysela jak tam doktor co me nechal tak trpet dostal vynadano ci co.V te dobe jsem to jeste nevedela,jen mi bylo divne ze na me druhy den koukal ten tryznitel tak blbe.Malej je v poradku.Jen me tek napada,proc to nechaj tak zajit daleko.Po te jsem se dozvedela,ze malej me skoro sestoupil takze pak by jiz cisarsky rez nebyl mozny,by ho chudinku asi rvali pri nejlepsim klestema.Nerikam po tej operaci to boli strasna a jeste ted me to zaboli,ale za zdrave dite to snad stoji ne?takze zdravotnici zamyslete se,ne vzdy je prirozeny porod na miste.
zuzana (Pá, 17. 4. 2009 - 16:04)
Ahoj ja taky rodila po 24 hodinach velmi bolestivych kontrakcich Asi po 13 hodinach jsem prosila o cisare ale primar se mi vysmal se slovy ze jsem silena a ze se mi nic nelibi (protoze jsem si vymenila pokoj a nechtela bezduvodne vyvolavat porod jak by se to hodilo porodnici - protoze jsem byla jeste v terminu) No a pak 2. smena mi cisare udelala aniz bych cokoli rekla, ja jsem totiz nemohla ani mluvit, ani se hybat a takove 4,5 hodin mi bylo zcela jasne ze umru ja nebo dite. Jak diteti zacal chybet kyslik a ja mela tlak 150 tak byl cisar za 15 minut. A tak si rikam: Musi se hazardovat do krajnosti, aby se dodrzel pozadavek prirozeneho porodu?
katka (Pá, 4. 9. 2009 - 10:09)
Já jsem taky rodila v roce 2007 kdy se mi 2 dny snažili vyvolat porod jelikož dítě bylo podle nich velké. Když mi pak praskla voda a museli jsme dýchat kyslík zeptala jsem se na císaře pan primář mi dal léky a po dvou hodinách nic tak jsme stejně přešli na císaře. Malej byl v pohodě a i teď. Nemáme žádné alergie, asi jen 3 měl chřipku jinak nic.Vývojově je na to v pořádku. Chodí už na jeden den v týdnu do školky a chválí ho jak je šikovný. Sice mě to více bolelo ale dalo se to vydržet.Chceme ještě jendo miminko a neváhala bych rodit sekcí než někde skučet dva dny a nic!!
Vybliješ (Út, 30. 10. 2018 - 11:10)
taky mám za sebou porod...už tu reklamu na pumpu? Ty ležáky nechce nikdo kupovat, tak to zase zadají tupkám tady.
Damoša (Út, 30. 10. 2018 - 11:10)
taky mám za sebou porod císařem a nemám žádné alergie. DOba jde dopředu a i po porodu císařem jsou různé vymoženosti, jak ulevit od bolesti
Reklama