Vážení uživatelé - pracujeme na migraci do nového systému. Je možné, že může být web v některých chvílích pomalejší. Pokud se tak stane, omlouváme se a věříme, že se vám nová verze bude líbit. Děkujeme!

Střídmé pití červeného vína může pomoci cukovkářům s erekcí

Až 90 procent cukrovkářů - mužů má kvůli diabetu problémy s erekcí. A vzhledem k narůstajícímu počtu cukrovkářů bude přibývat i počet mužů s touto dysfunkcí. Podle něj však stačí málo, jak pacientům pomoci. A mnohdy nemusí problém vyřešit pouze specialista - sexuolog.

Hormony, léky, oxid dusnatý, kmenové buňky ... a červené víno
Lékaři mají k dispozici několik možností, jak „nemocného“ vyléčit. Kromě standardních postupů jako aplikace hormonů, speciálních léků (např. s účinnou látkou sildenafil) či aplikaci oxidu dusnatého může lékař sledovat i nové trendy. Budoucností je léčba růstovými faktory, kmenovými buňkami či vývoj tkáňového inženýrství. Podle přednosty Sexuologického ústavu ?Doc., MUDr. Michal Pohanky, Ph. D je také důležité nepodceňovat vedlejší účinky dalších léků podávaných v jiné souvislosti. Některé látky totiž můžou sexuální aktivitu utlumit.
Mužům s poruchami erekce může podle něj pomoci i zdánlivě jednoduchý lék - střídmé, ale pravidelné, pití červeného vína.
“V červeném víně je například obsažen resveratrol, který svým účinkem skrze oxid dusnatý zlepšuje endoteliální funkce. Z dosavadních výzkumů, prováděných zejména na laboratorních potkanech, vyplývá, že červené víno mělo jednoznačné stimulační účinky na buňky topořivých těles penisu,“ upozornil e Michal Pohanka.
“Střídmá“ dávka se podle něj pohybuje u mužů mezi 2 až 4 dc denně. Ženám doporučuje pít méně - jednu sklenku o obsahu 2 až 3 dcl. “Jiní odborníci doporučují pití tohoto vína maximálně pět dní v týdnu,“ doplnil Michal Pohanka. ?

Víno významně snížilo rozvoj dědičné cukrovky
Červené víno nemá vliv “pouze“ na erekci. Podle přednosty II. interní kliniky Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně, profesora MUDr. Miroslava Součka, CSc. má červené víno příznivé účinky i na další rizikové faktory diabetu jako je hypertenze a cholesterol.
?“Světové výzkumy, které se zaměřily na vliv látek obsažených ve víně, prokazují, že jeho pravidelné a mírné pití významně snižuje riziko rozvoje dědičné cukrovky oproti abstinentům. Konzumace suchého vína s nízkým obsahem zbytkového cukru nejen zlepšuje prognózu diabetiků, ale snižuje i samotný výskyt cukrovky. Prokázán je také příznivý efekt na vznik a vývoj aterosklerózy a významné snížení výskytu srdečního infarktu. Třetinu nemocných, kteří prodělali infarkt, přitom tvoří právě diabetici,“ zdůrazňuje profesor Miroslav Souček.
 

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář
Zařazení na fórum: 

Komentáře (14)

 • Obrázek uživatele Honza
  Honza (anonym)

  Tak po červenym vínu pták stojí, to je jasný. Akurát jsem nevěděl, že stojí jenom cukrovkářům, he he.

  Pro 03, 2014
 • Obrázek uživatele leodic
  leodic (anonym)

  cukrovka je nemoc z pojídání masa,, to dnes všichni už vědí....

  Pro 04, 2014
 • Obrázek uživatele Jirka
  Jirka (anonym)

  Jen lidem doporučujte alkohol, pijí pořád málo. A ruku na srdce, kdyby nějaké výzkumy zjistili, že je nikotin nebo některá z dalších tisíců látek vznikajících při hoření cigarety v některých případech zdraví prospěšná, napsal by někdo podobný článek jako tento? Nevěřím tomu

  Pro 04, 2014
 • Obrázek uživatele Jirka
  Jirka (anonym)

  cukrovka je nemoc z...To nevědí všichni, to si myslíš jen ty milý vegetariáne nebo vegane.

  Pro 04, 2014
 • Obrázek uživatele Diabetik
  Diabetik (anonym)

  Leodic, máš o cukrovce představy jak Hurvínek.

  Pro 04, 2014
 • Obrázek uživatele Honza
  Honza (anonym)

  cukrovka je nemoc z...Vážně? To dnes všichni vědí? Tak já to nevim.

  Pro 04, 2014
 • Obrázek uživatele Mirek
  Mirek (anonym)

  Mně zjistili cukrovku v mých 30. letech. Ale nevím, z čeho ji mám. Ted' mi je 33. Erekci bych ani řešit nemusel, protože holku na sex nemám a mít nebudu. Ale je fakt, že penis mi stojí mizerně. Takže zkusím červené víno. Tím nic nezkazím.

  Pro 06, 2014
 • Obrázek uživatele jana
  jana (anonym)

  můj manžel je cukovkář a někdy má poruchy erekce, ted vím co je přičinou ale také ne chci mít chlapa alkoholika!

  Led 05, 2016
 • Obrázek uživatele No
  No (anonym)

  Je to blbost. Kdo vám to nakukal? Cukrovkář nesmí pít alkohol.

  Led 06, 2016
 • Obrázek uživatele jana
  jana (anonym)

  pokud není to pravda jsem spokojená, ale co s poruchámi erekce? a jít k lekaři nechce...

  Led 10, 2016
 • Obrázek uživatele xxlixx
  xxlixx (anonym)

  pokud není to pravda jsem...www.erozonmax.com dobré tablety proti porucham erekce bez předpisu

  Led 16, 2016
 • Obrázek uživatele Marie
  Marie (anonym)

  www.erozonmax.com dobré...můj přítel také bere někdy erozon! funguje velmi dobře :)

  Led 16, 2016
 • Obrázek uživatele Milan
  Milan (anonym)

  Erozonmax mi nezabrall, clavin taky ne. Pomáhá mi VIMAX a ten také podporuje roztahován´´i cév na báze oxidu dusnatého.. článek o tom mají zde -- doporučuji zakoupit https://www.vimax.cz/oxid-dusnaty/

  Říj 18, 2017
 • Obrázek uživatele Beran
  Beran (anonym)

  Stejná rada jako rýmu léčit nešťovicemi a neštovice dýmějovým morem. A druhé silnější než první a třetí než druhé,vyhubí se to navzájem. A čím budete pak léčit dýmějový mor?Ničím,ten je neléčitelný,pacienta zahubí...

  Říj 18, 2017

Přidat komentář

Reklama

Reklama