Zdravotní účinky pravidelného sexu

Experti na geriatrii z prestižní Harvardovy univerzity zaručují, že milování třikrát do týdne může prodloužit život o deset let. A jaké má láska další výhody?

1. Budete mít lepší imunitu. Sex jednou až dvakrát týdně umožňuje produkci protilátek, které chrání před infekcemi, jako je rýma nebo chřipka. Jinými slovy zde máte lék, který snad tolik nestojí.

2. Posílí se vaše srdce. Sex je totiž skutečný sport! Úsilí při něm vynakládané nutí srdce pracovat. Z četných studií kromě toho vyplývá, že pravidelný sex snižuje pravděpodobnost infarktu myokardu.

3. Zapomenete na bolest hlavy. Neurologové z Münsterské univerzity v Německu ve své studii prokázali, že sex může vyléčit bolest hlavy. Osoby trpící silnými migrénami a chronickými bolestmi hlavy zjistily, že jim milování od bolestí pomáhá.

4. Vaše pleť bude krásnější. Při sexu tělo vyrábí velké množství estrogenů. A to má tu výhodu, že pleť i vlasy jsou mnohem kvalitnější. Pot, který se z nás při milování řine, totiž čistí póry a pleť je pak zářivější.

5. Zaplašíte deprese. Jestliže víme, že nás partner miluje a touží po nás, uspokojuje nás to a dodává nám to sebedůvěru. A to není všechno. Při sexu vyrábí naše tělo endorfiny, tedy takzvané hormony štěstí. Z toho plyne pocit spokojenosti.

6. Vrátí se vám dobrý spánek. Po námaze přichází uvolnění. Vydali jste mnoho energie, dali jste všechno, dotkli jste se hvězd - a nyní přichází relaxace. Tu máte lék na nespavost, který nic nestojí a neškodí organismu.

7. Spálíte kalorie. Spojí se příjemné s užitečným a kdo by si přál více? Zajisté to není hlavní důvod k milování, nicméně to je dobrý argument. Za půl hodiny sexu spálíte 75 až 100 kcal. Navíc testosteron produkovaný tělem udržuje zdravé svaly i kosti.

8. Budete inteligentnější. Podle nedávných studií zlepšuje sex produktivitu mozku a podporuje činnost hipokampu, části mozku, kde se kromě jiného nalézá paměť.

9. Vyhnete se rakovině prostaty. Podle studie časopisu The Journal of the American Medical Association je frekvence ejakulací přímo spojena s rizikem rakoviny prostaty. Čím jsou ejakulace četnější, tím je riziko rakoviny nižší.

10. Snížíte stres. Studie Princetonské univerzity ukázala, že každodenní milování po dobu dvou týdnů výrazně omezilo uvolňování stresových hormonů. Navíc si uvědomte, že pravidelný sex snižuje vysoký krevní tlak u osob trpících hypertenzí z důvodu stresu.

Zdroj: ČTK

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář
Související články: 

Komentáře (19)

 • Obrázek uživatele Zdena
  Zdena (anonym)

  no jo studie

  Zář 12, 2014
 • Obrázek uživatele XX
  XX (anonym)

  Psychycká vyrovnanost, pocit štěstí a pohody, pracovní výkonnost. Po zdravotní stránce - správná funkce prostaty, posilování srdce. Ale to bys měla vědět.

  Zář 12, 2014
 • Obrázek uživatele prospívá oběma pohlavím
  prospívá oběma ... (anonym)

  ovšem mužský orgasmus daleko více vyčerpá, navíc často bere chuť k dalšímu milování. Čím je chlap starší, tím více se tyto dva příznaky projevují.

  Zář 12, 2014
 • Obrázek uživatele Jan
  Jan (anonym)

  Pro muže to neplatí. Pro ženy ano.

  Zář 13, 2014
 • Obrázek uživatele Jan
  Jan (anonym)

  Sex je lepší jak Brufen... ženy pak nebolí hlava a nemají migrény!! vyzkoušejte to !

  Zář 13, 2014
 • Obrázek uživatele Honza
  Honza (anonym)

  Jenže vony holky radši chcípnou, než by v zájmu svýho zdraví prcaly zadarmo.

  Zář 13, 2014
 • Obrázek uživatele Doporučuji knihy Johna Virapena - pravda o lécích
  Doporučuji knih... (anonym)

  Přiznání bývalého ředitele velké farmaceutické společnosti John Virapen - Nežádoucí účinek: SMRT "Podplatil jsem jednoho švédského profesora, abych urychlil registraci léku Prozac ve Švédsku," říká John Virapen. Tato kniha vypráví pravdivý příběh o korupci, podplácení a podvodech. Napsal ji bývalý ředitel farmaceutického koncernu Eli Lilly & Company Dr. John Virapen, který zná interní praktiky a postupy používané ve farmaceutických gigantech. Za 35 let svého mezinárodního působení odpovídal za marketing několika léčiv. Všechna měla nežádoucí účinky. John Virapen šel s pravdou ven a předkládá vám knihu plnou malých tajemství, o kterých jste se vlastně nikdy neměli dozvědět. http://gnosis9.net/obchod/?john-virapen,257

  Pro 28, 2014
 • Obrázek uživatele tomaš
  tomaš (anonym)

  vztah je na piču to nezaleži na krase a velikosti penisu bych nechtěl mit děcka s takovou ženou co by jsi našla jineho chlapa atd to by jsem se zbytečně ženil atd kluci nežeňte se nedělejte žadne svatby to neznamena že vaše žena bude navždy věrna do konce života některe jsou takove ženy některe ne ale lepši byt svobodny žadne starosti penize jen pro sebe mužete si pozvat milenku do bytu nebo prostitutku a uživate si

  Led 30, 2015
 • Obrázek uživatele tomaš
  tomaš (anonym)

  pro lesbičky ne ale lesbičky se milujou každy den

  Led 30, 2015
 • Obrázek uživatele Honza
  Honza (anonym)

  vztah je na piču to...Já nemam ani byt, ani milenku. Takže chodim do bordelu.

  Led 30, 2015
 • Obrázek uživatele Jindra
  Jindra (anonym)

  kdyby byli všichni sobci...To je pravda,nicméně Tomáš vyjádřil vulgární formou pravou podstatu hodnoty většiny vztahů.Není dobré si dělat iluze o něčem,co je vysněné,přáli bychom si to,ale ta věc je bohužel nereálná.Něco podobného si myslím taky,ačkoliv do bordelů nechodím,přijde mi to podřadné.Ale jinak mám docela pesimistický pohled na kvalitu naší společnosti.Neoženil jsem se,a kdysi jsem toho litoval,nyní však už dávno vidím že nebylo o co stát.

  Led 30, 2015
 • Obrázek uživatele Leoš
  Leoš (anonym)

  To je pravda,nicméně...Nebylo o co stát... tak myslí muž, pro kterého erekce je minulost, a není otrok svého penisu.

  Led 30, 2015
 • Obrázek uživatele Honza
  Honza (anonym)

  kdyby byli všichni sobci...Maruško, to je klasická vodpověd' na příspěvek takovýho druhu, jakej napsal Tomáš. Kdyby's to nenapsala ty, napsal by to pravděpodobně někdo jinej. Kdyby byli všichni naši předci takoví, jako Tomáš (a já), a všichni bysme už dávno vyhynuli (ani ty bys nebyla), tak by ti to vadilo?

  Led 30, 2015
 • Obrázek uživatele Honza
  Honza (anonym)

  To je pravda,nicméně...Jindro, tys kdysi litoval toho, že ses nevoženil, he he? Tak je možný, že neska bys litoval navopak toho, že ses voženil. Jako v tom filmu Discopříběh I. Tam ten kluk, což byl asi jakoby bejvalej spolužák toho Hrušinskýho ze základky a potkal se s nim, když mu bylo jako 16 let, řikal tomu Hrušinskýmu: "Voleman se musí ženit. To bych si radši hodil mašli". Takže chudák Voleman se musel v šesnácti ženit. No a ten kluk, kerej řikal, že by si radši hodil mašli, už teda tim pádem v šesnácti letech věděl, že muset se ženit je osobní tragédie, kerá člověka, a vo to hůř šesnáctiletýho, poznamená na zbytek života. A tys kdysi litoval, že ses nevoženil? To si děláš srandu. Zaplat'pámbu aspoň za to, že neska se nemusí ženit nikdo v žádnym věku. Protože vopravdu neni vo co stát. Ale vono ani nikdy nebylo.

  Led 30, 2015
 • Obrázek uživatele Honza
  Honza (anonym)

  Nebylo o co stát... tak...Na to, aby si člověk zapíchal, se nemusí ženit. Chci-li získat vejce, nemusim hned kupovat slepici. A chci-li získat mlíko, nemusim hned kupovat krávu.

  Led 30, 2015
 • Obrázek uživatele Jdi tam
  Jdi tam (anonym)

  kde tebe je nejvíc slyšet.

  Kvě 15, 2015
 • Obrázek uživatele tonda louh
  tonda louh (anonym)

  častý sex mě vyšušil vejce, mám potíže s páteří, šumí v uších a mám neustále žížeň,

  Kvě 15, 2015
 • Obrázek uživatele Jan
  Jan (anonym)

  častý sex mě vyšušil...Někdy to tak je, když se to přepískne.

  Kvě 15, 2015
 • Obrázek uživatele Pasik
  Pasik (anonym)

  Psychycká vyrovnanost, pocit...Ahoj jsem pasiv gay 30 stíhli a hleda akt gay kanibala chci byt tva pecinka muj tel 737038673 pasik Vasik

  Črv 28, 2015

Přidat komentář

Reklama

Reklama