Reklama

Přírodní prostředky pro zlepšení stavu cév a podporu krevní cirkulace

Existují přírodní prostředky, které zlepšují kvalitu cévních stěn, zabraňují ucpávání cév, tvorbě trombů a podporují krevní cirkulaci.

Pycnogenol - Extrakt z kůry borovice French Maritime Pine Bark - zlepšuje krevní mikrocirkulaci a zvyšuje propustnost krevních kapilár, včetně mozkových. Chrání cévní stěny a podporuje dobrý krevní oběh.

Kaštan koňský - jírovec maďal - snižuje křehkost kapilár a podporuje krevní oběh v dolních končetinách

Borůvky jsou prospěšné pro normální činnost cévní soustavy

Quercetin komplex - směs bioflavonoidů, bromelainu a vitamínu C přispívá k tvorbě kolagenu, včetně cévního kolagenu. Chrání před praskáním drobných cév.

Reklama

Olej z hroznových semínek - obsahuje proanthocyanidy, které pomáhají při chronické  žilní nedostatečnosti, lámání kapilár a křečových žilách.

Koenyzm Q 10 - antioxidační účinek chrání krevní lipidy a je prevencí cévní aterosklerózy.

Lněný olej snižuje hladinu cholesterolu a brání shlukování krevních destiček, čímž pomáhá udržet zdravou krevní cirkulaci.

Gold specific homocystein modulator obsahuje kyselinu listovou, vitamín B6 a B12, které jsou důležité pro udržení normální hladiny homocysteinu v krvi. Vědci dnes věří, že udržení normální hladiny homocysteinu pomáhá uchovat zdravé srdce a cévy.

Kajenský pepř - Kajanský pepř značně redukuje nadměrnou krevní srážlivost. Bylo prokázáno, že reguluje krevní tok, posiluje srdce, tepny a kapiláry.

Rutin má  schopnost udržovat kapilární pružnost a sílu.

Vitamín E - Vitamín E neutralizuje hydroperoxidové radikály, které oxidují LDL (špatný) cholesterol a krevní tuky, čím zvyšují riziko atherosklerózy a onemocnění srdce a cév. Tento vitamín současně zvyšuje hladinu HDL (dobrého) cholesterolu, pokud je nízká, zvyšuje odbourávání LDL a fibrinu (proteinu účastnícího se tvorby krevních uzávěrů), zabraňuje srážení krevních destiček a vytváření trombů (cévních uzávěrů). Vitamín E značně podporuje tepennou, žilní i vlásečnicovou cirkulaci. Vědci zaznamenali terapeutické či preventivní účinky u mnoha onemocnění souvisejících s narušením cirkulace krve (ateroskleróza, Raynaudův syndrom - extrémní citlivost prstů na chlad, mrtvice, návaly horka, edémy, kapilární hemoragie, křeče dolních končetin při chůzi - pozor na kontraindikace)

Vitamín C - chopnost vitamínu C recyklovat oxidovaný vitamín E a pomáhat při neutralizaci hydroperoxidových radikálů poskytuje silnou ochranu před onemocněním srdce a cév. Hydroperoxidové radikály snižují hladinu vitamínu E a oxidují LDL (špatný) cholesterol a krevní tuky (což je potenciální spouštěcí faktor pro tvorbu atherosklerotických plátů v cévách). Vitamín C též zabraňuje akumulaci lipoproteinu A v postižených tepnách (lipoproteinu A nosí a shromažďuje cholesterol v tepnách a zabraňuje rozpouštění krevních sraženin). Vytváření plátů se urychluje, pokud se setkává LDL cholesterol s lipoproteinem A. Naštěstí vitamín C zvyšuje hladinu dobrého cholesterolu (HDL), který zrychluje odvod LDL cholesterolu z tepen.
Vitamín C je též důležitý pro tvorbu cévního kolagenu.

Zdroj: Solgar

Reklama

Komentáře

Marie (Ne, 19. 10. 2014 - 20:10)
Zdravím. Už nejsem nejmladší a mám problémy s ucpanými cévami. Na internetu jsem se dočetla o přípravku Senzycol, který obsahuje nějakou Serrapeptázu či co, která pomáhá cévy pročistit. Je to možné?
Reklama